Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

yNo napísal:...pripadne ti, ktori maju sportove auta a chcu mat co najvacsi pozitok z jazdy.
Mam sportove auto, a JA CHCEM DVOJSPOJKOVU SEKVENCNU!!!! :D s flip-flopmi pod volantom!!! DAKUJEM :D
zoom napísal:...mozno v takej Skode...
Uz tolko na tu Skodu nenadavaj(te). Skoda robila jedny z najlepsich aut, kym na nich nespadol komunizmus - ktory prezili s mensimi ujmami - a potom ich dorazil VW. Ak chces nadavat tak na VW - to ma trapit nebude :D
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

zoom napísal:Nie je to nekonecna debata. Ludia silne preferujuci manual su divni a spiatocnicki.
Proste vsetko, co rozptyluje od jazdy sa nahradza automatikou, pre komfort a bezpecnost (tvoju a ostatnych).
divny si ty za tento tvoj nazor a nie ten kto preferuje manual.
A ak ta rozptyluje manual pocas jazdy natolko, ze ohrozujes seba a ostatnych tak prave pre tebe je automat povinnost a nutnost.
Co ta kua moze prehadzovanie rozptylit natolko ze ohrozujes seba aj ostatnych? Potrebujes sa pozriet kde mas paku, aku mas rychlost, kde je spojka?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

zoom napísal: Ked chce niekto manual, okej, do toho mi nic nie je a rad sa na nom zasmejem. Ale akekolvek tvrdenia pre beznu prevadzku (nie rallye, nie Ferrari), ze manual je lepsi, su scestne.
Ale no, si urazil ludi v Maranelle :D Ferrari uz do cestnych aut ROKY nedava manual. Nieje na to dovod. Proste to auto jazdi lepsie s automatom ako manualom. Ved v tych lepsich autach ktore maju silne motory MALOKTO vie radit tak, na manualnej prevodovke aby optimalizoval spotrebu a celkovo vykon. Aj ked si moze clovek mysliet ze jaaaj, pokym nepreradim taha to stale lepsie. Stavim sa ze velke percento ludi ked chce mat velky odpich presvihne idealne preradenie a zacne klesat krutak. Nehovorim ze vzdy ale urcite casto. Preto do sportovych aut aj ked napr 911stka ma manual by mali davat len automat. Najma ked sofer nieje pretekar. Automat ovlada PC, mne staci pustit radio a uz clovek nepocuje otacky idealne a preradi neskor - alebo skor. Takze manual nemoze byt lepsi v ziadnom aute. Dakedy som vonku z mesta a uvedomim si kua ved ja idem 90 na 4ke po par km. Lebo soferujem podvedome.
A ked si niekto mysli ze ked ide v automate na 5tke a ide obehnut auto a slapne na to a auto ide akokeby mal stale manual a zaradenu 5tku, tak to chce vobec nieco sa naucit o tom ako automat funguje..Potom je jasne ze to nechce, lebo to v zivote nevyskusal.

Ja som automat keroval dokopy 1,5hodinku. Momentalne na nho nemam 2200e - lebo chcem len DSG 7stupnove s packami pod volantom (ze nech sa citim ako vo Ferrari nie? :D), ale jednoznacne viem, ze automat chcem.

A presne ako pises - ludia chcu tempomat, ludia chcu senzor, ludia chcu parkovaci senzor, ludia chcu neviem aky senzor, ale ta najdolezitejsia vec je prevodovka. Sadnut do auta a len ist je x krat lepsie ako radit. Preco potom soferi z povolania ktori cele roky, cely zivot soferuju autobusy, nakladiaky preferuju ak skusia len automat a su zanho radi?
Lebo zlahcuje soferovanie, zvysuje pozornost - lebo clovek nepremysla co zaradi, co podradi. Inak urcite niesom sam, viaceri soferujeme podvedomo aj s manualom, parkrat sa mi stalo ze som zaradil zle, proste idem po meste na 5tke a myslim si ze idem na 3jke alebo naopak - idem na trojke a myslim ze na patke. Jasne, clovek tam nedrbne jednotku, kedze viem kde mam jednotku a kde patku a paku ked je tam trojka tlacim zasa do trojky. Pri jazde vo Ferku som nepremyslal co zaradim, robilo to auto a bolo to ovela lepsie. A to som tam sedel hodinu a len isty cas som santil na letisku, inak som siel po meste kde som mal zakazane prekrocit 50tku-60tku. Takze asi ako pises, tiez ostava len cudovat sa niekomu kto napriek vsetkemu bude stale tvrdit ze manual a manual.
Pokrok clovek nezastavi a je len smiesne, ze automat tu je roky rokuce, a stale nieje seriovo montovany, lebo automobilky si z neho robia biznis aby zarobili viac a viac. Tak ako takmer so vsetkym co vodicovi len pomoze viac sa sustredit na cestu a minimalizuje riziko nehody.
hawkeye napísal:Potrebujes sa pozriet kde mas paku, aku mas rychlost, kde je spojka?
Ty si sa nikdy v zivote nepozrel na paku co mas zaradene, hej? :D To Ti tak verim. Nevravim ze vzdy, ale nevrav mi ze ked soferujes podvedome a ides obehnut nieco a nemas ruku na pake, ze sa neuistis co tam mas fakt zaradene. Aj ked si nemyslim ze zoom myslel ze niekto kto radi manualne ma kazdu sekundu oci na pake ze ako to tam zaradit... Ale manual urcite znizuje koncentraciu sofera na cestu. A ten pohlad na paku niekedy urcite je ziaduci. Aj ked zasa nikdy sa mi nestalo aby som kvoli pohladu na paku dostal moje auto do nebezpecnej situacie, alebo vdaka tomu ze mam manual, to je pravda :) Ale tu sa jedna hlavne o pohodlie a technologicky pokrok. Aj ked 4stupnovy automat aky davali do aut davno by som urcite nechcel.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

felipe25 napísal:Ty si sa nikdy v zivote nepozrel na paku co mas zaradene, hej? :D To Ti tak verim. Nevravim ze vzdy, ale nevrav mi ze ked soferujes podvedome a ides obehnut nieco a nemas ruku na pake, ze sa neuistis co tam mas fakt zaradene. Aj ked si nemyslim ze zoom myslel ze niekto kto radi manualne ma kazdu sekundu oci na pake ze ako to tam zaradit... Ale manual urcite znizuje koncentraciu sofera na cestu. A ten pohlad na paku niekedy urcite je ziaduci. Aj ked zasa nikdy sa mi nestalo aby som kvoli pohladu na paku dostal moje auto do nebezpecnej situacie, alebo vdaka tomu ze mam manual, to je pravda :) Ale tu sa jedna hlavne o pohodlie a technologicky pokrok. Aj ked 4stupnovy automat aky davali do aut davno by som urcite nechcel.
Tu sa opat dostavame k tomu ze cesty su plne vodicov, ktory tam nemaju co hladat.

NIE, od asi 16tich som sa na paku nepozrel. Sadnem do noveho auta a za 5 minut viem kedy v ktorom stupni to mam zaradene, viem kde je paka, bez toho aby som sa pozrel. Viem v akej to mam rychlosti. Nerozptyluje ma radenie. Kazdy, koho to rozhadze, ma potrebu sa na paku pozerat, uistovat sa v ktorom stupni prevodovom to ma zaradene by mal ist z cesty prec. Ohrozujete seba, aj ostatnych. Chodte si to nacvicit na letisko/parkovisko kde nikoho neohrozujete. Myslim to vazne!
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa STENLY »

čo je to za debilná evolúcia, ked furt musím mať pred sebou volant :facepalm: :laugh:
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

ZoranICS napísal:
Tu sa opat dostavame k tomu ze cesty su plne vodicov, ktory tam nemaju co hladat.
Jj, mojich 100 000km za 8rokov dozadu bez jednej nehody mnou sposobenej hovori za vsetko :) Nemam co hladat na cestach :D Pratam sa z nich. Kto Ti pisal ze sa vkuse pozera na paku? :facepalm:

No nic koncim tu, tu su len vysokoobjemove motory, 1,6stka 110konova sa podla Vas nerozbehne, nic neobehne, Skoda nieje auto a podobne. Nema vyznam sa s Vami hadat. :cool:

BTW: Jazdis od 16stich? Ty si v istom obdobi nepatril na cesty, nie ja
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Toto sa aj mne osobne nepaci, ze kazdy tu uraza nizkoobjemy a Skodu, VW,atd bla bla. Mame 1.8T Passata a za 5 rokov sme do oprav toho auta dali 150€. Nevidim dovod,preco nan nadavat. Takisto mam skodu Fabia 1.2HTP-je to vozitko- ked sa k tomu tak clovek sprava, je to dobry motor.
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Precitaj si este raz co som napisal a potom sa urazaj. Netvrdil som ze sa neustale pozeras na paku. Staci ale aby si sa na nu raz pozrel v nespravnom momente. Mimochodom, nikdy som netvrdil ze 1.6 je malo, aj s 1l obsahom sa da santit ale auto musi mat tomu usposobenu vahu. Co sa tyka skodovky tak si precitaj par prispevkov vyssie, pripadne si najdi moje prispevky o 1.2HTP, feliciach a podobne.

Mimochodom, jazdim od 11tich, no nie na cestach a svoje deti budem tak isto ucit ako ucil mna moj otec.
STENLY napísal:čo je to za debilná evolúcia, ked furt musím mať pred sebou volant :facepalm: :laugh:
Skus sadnut na sedadlo spolujazdca :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

felipe, už sa prestaň pchať zoomovi do riti a vráť sa na zem, ja jednej strane tu vypisuješ ako je DSG super, ale pritom si s ňou jazdil tak 1,5 hodiny. Ja osobne tiež preferujem automat, ale DSG tiež nie je hocikedy žiadna výhra, pri športovej jazde bohužial spojku nenahradíš (a teraz mi tu nezačni kvákať o ferrari a podobne, oni inú možnosť ako ZF nemali, lebo skonštruovať prevodovku na taký vstupný výkon by bolo rozmerovo trošku inde), rád si zajazdím aj manuál lebo mám niekedy chuť, rovnako ako mám niekedy chuť sa proste vykvasiť, ruka ven a želám si aby som mal dokonca smerovky niekde na volante...





.
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Teraz mi tu chyba like na Snakeov prispevok :laugh:
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

STENLY napísal:čo je to za debilná evolúcia, ked furt musím mať pred sebou volant :facepalm: :laugh:
Nic se ty neboj devenko, ujo Google uz na tom pracuje.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2147
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zoom »

Clovek sa zobudi a uz je z neho spraveny pan klobouk, co nevie jazdit. Samozrejme, ako kazdy u nas, mam najazdene s manualom vela km a nemusel som s pozerat na kazdom semafore, co je zaradene. Ale zaujimalo by ma, ako by sa 10 ludi spravalo v krizovej situacii. Chapem pripady ako rallye a vyblaznenie sa niekde na ceste, kde sa niekto hra na pretekara. Ja bojujem proti tvrdeniu, ze pre beznu prevadzku je manual lepsi.

Bezna prevadzka nie je mat WRX STi a znalosti, ako co najlepsie vyuzit motor. Taktiez to nie je 335i a chodit pravidelne na nejake rozbehy na letisko. Bezna prevadzka je pre mna Citroen C4 alebo ine prditko, kde to vyslovene sluzi na presuny po meste. A nikto mi nenahovori, ze s beznym vozidlom (Dacia Logan) potrebujem manual, aby som mohol lepsie rozkazovat vozidlu a mat sportovu jazdu. A len tak z haluze som si pozrel aj konfigurator Citroen C4. Automaticka prevodovka (vybava Seduction) stoji 1 000,- €.

Zmenil som si aj avatara, aby ste videli, ze nie som sam, kto sa cuduje vyberu manualu do bezneho auta. Idem ja teda do prace teraz, sadnem do mojho hnusneho 4-stupnoveho automatu (aj to su 3 stupne skutocne a jeden overdrive) a volnou rukou si budem skrabat gule.

Btw. pripad z reality: Clovek kupoval auto. Nevedel, ci chce automat, ale bol nakloneny manualu. Tolko som donho busil, az si ten automat kupil. Teraz si pochvaluje. Prehovorit na benzin sa mi ho ale nepodarilo.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Chris »

Čítam čítam aký kazdY je pán šofér , dojdite ukázať na slalom ako Vám to ide, lb za klavesnicou je kazdy frajer :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
riXo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 340
Dátum registrácie: Ut 03. Feb, 2009, 18:47
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa riXo »

Mate niekto skusenost so starymi medvedmi? Aby som bol presnejsi, myslim nieco podobne. V nasledujucich mesiacoch budem kupovat auto a stare MB sa mi velmi pacia. Na jednom fore som cital, ze tie zo zaciatku 90tych rokov su velmi kvalitne, ale 95+ je to prave naopak.

Pripadne mi viete poradit nejake ine RWD auticko v cene okolo 2-3k euro?(ano viem, ze je to malo a BMW sa mi prilis nepaci)
SFF1 - Ryzen 9 5900X + NH-U12A, MSI B550i, 32GB, MSI 3080Ti, 4TB NVMe, 4TB SSD, Corsair SF750, NR200P, MSI 321URX + EIZO EV2750 + LG C1 55, Onkyo A-9010, Quadral SM120 II
SFF2 - Ryzen 7 2700, MSI GTX970, Raijintek OPHION EVO SFF3 - Intel i7 8700k, MSI RTX2080, Dan A4 SFX v4.1

/nex
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

ZoranICS napísal:Precitaj si este raz co som napisal a potom sa urazaj. Netvrdil som ze sa neustale pozeras na paku. Staci ale aby si sa na nu raz pozrel v nespravnom momente. Mimochodom, nikdy som netvrdil ze 1.6 je malo, aj s 1l obsahom sa da santit ale auto musi mat tomu usposobenu vahu. Co sa tyka skodovky tak si precitaj par prispevkov vyssie, pripadne si najdi moje prispevky o 1.2HTP, feliciach a podobne.
Na urazanie sa niesom odkazany :) Taktiez sa nikomu nemusim pchat do zadku, nemam to zapotreby. Napisal som citujem: "No nic koncim tu, tu su len vysokoobjemove motory, 1,6stka 110konova sa podla Vas nerozbehne, nic neobehne, Skoda nieje auto a podobne. Nema vyznam sa s Vami hadat. "
Tym som nenarazl na Teba, ale na to co som tu za posledne dni precital.

Polka z Vas tu ma sportove, nadupane auta, trojlitre a neviem co. Som zvedavy ako do toho date kociar a podobne :) Ja si kupim auto na cely zivot, kedze nemame peniaze aby som mal jedno na rodinu, jedno na zabavu a dalsie neviem na co. Lepsie auto v cene do pol melka ako Octavia nenajdem. Samozrejme nove. Kupujem si nove veci cely zivot, nekupim si pouzite auto na ktorom budem musiet menit tolko veci ze nakoniec by som musel zhodnotit ze nove by bolo vyhodnejsie. Samozrejme ked sa netrafim. Pochybujem ze tie auta ktore tu pisete kupujete nove, a po dalsie ze ked ich kupite pouzite ze si ich nechate nadlho. Pojazdite, ponicite a predavate dalej. Ci sa mylim? Ja som si ako 22rocny za vlastne peniaze kupil nove auto za takmer polmelka, ale uz mi nestaci ani motor ani priestor, chcem vacsie. Nic ine ako novu Octaviu si nekupim, ta mi splni poziadavky priestorove, kvalitativne a aj motoristicke. No vacsina z Vas ked tu clovek spomenie Octaviu tak pre vacsinu to nieje auto, alebo 1,6 diesel ktory ma 110koni nic nejde. Tha ako sorry, nemam problem na 1,4tke benzine ist 170, obehovat auta na dialnici tak aby som neobmedzil bmw ktore sa ruti 170 v rychlom pruhu, a ked mi niekto napise ze 1,6 je maly motor a k tomu diesel, tak k tomu asi len tolko ze si ho predstavim ako sportoveho pretekara ktory sa so svojim sportiakom prehana po Slovakia a Hungaroringu.
Ak chcem "sportovat" v aute, sadnem si do Ferrari ktore ma 600koni a nepotrebujem vlastne ktore ma nejakych smiesnych 200. Pri nasich policajtoch mi take auto netreba, naco.
Ja len na margo toho, ze som sa zatial nevyjadril k tym objemom co ste tu popisali, no k Octavke a malym benzinakom sa vyjadril takmer kazdy. Pokym si neplatite hodiny na okruhu typu Brno, Slovakiaringu, Hungaroring, nevidim dovod naco mi je na beznu premavku 160 a viac konove auto. Len na frajerinu, a na sponzorovanie benzinky. Nic ine prakticke mi to neprinesie, pricom skor sa vymlatim v tom ako v pomalsom aute, lebo take auto nuti cloveka ist rychlo. Neviem kto sa ma tu pytal ked som napisal ze v 1,8T sa clovek blazni - ze co ho k tomu nuti. Tak mi povedzte, Vy co mate viac ako 160 konove auta, jazdite v nich predpisovo - 50 v meste a 90 mimo meste hej?? :rofl: +-20% aby som nebol puritan :D. Kazdy ma svoje priority, tiez som si pred 4 rokmi miesto noveho auta mohol kupit 4-5x vykonnejsie 8rocne stare auta a hrat frajera, no nepotrebujem to.

Tak "Vy" nechajte mna a mne podobnych, pretoze aj v tomto fore su ludia ktori 1,2 HTP ,povazuju za auto rovnako ako ja a nezatracujte 1,6litrovy diesel ktory ma nadpriemernych 110koni (myslim ze 60% slovenska jazdi na 80k a slabsich motoroch), ja necham Vas a Vase 200konove dvojlitre- :good:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"