UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> A hadzat teraz kolektivnu vinu na miliony Rusov, ako o tom ty pises doslova mp3turbo

pozri si ine veci ktore pisem. Ale zaver mas v poriadku.

Len aby sa vedelo, mam zopar ruskych kamaratov. Mam ukrajinskych kamaratov (Luhansk, Doneck) s ktorymi sme spolocne aj s ruskymi sudruhmi mali ist cez plot do Cernobylu, uz sme boli dohodnuti, cakalo sa len na teplu jar 2022. Na rozdiel od 99% z vas rozpravam po rusky. Vobec netusim ako znie ukrajinska hymna [!!!], samozrejme vobec nepoznam slova, zato rusku dam okamzite a uplne celu.

Ako zdroj informacii pouzivam prakticky vyhradne ruske a ukrajinske media (videl si ma niekedy linkovat americke media ?) To len na pochopenie ze ja "ich hadzem do jedneho vreca", nech uz "ich" znamena hocikoho. Len tak mimochodom, moj synátor ma meniny presne v ten den kedy ruske tanky prekrocili čiaru.

Mimochodom co si im chcel dat za 2014 Krym ? Medaile ? Chcel si rozdavat stoeurovky na Cervenom namesti ?




tutok je jeden z tych inteligentnejsich
https://www.youtube.com/watch?v=B24cLj1Ng2Y

zjavne nie je sprosty ako morska sasanka, artikuluje, argumentuje ale tie jeho nazory, logicke vyplody a proste vsetko co sklada dohromady je totalne scestne. Na tom cloveku vidis ze nie je mimo, ale tie nazory a postoje su mimo. Nie je to o tom ze nezapadaju do mojho vierovyznania, je to o tom ze oni (rusi) prisli oslobodzovat a zachranovat Mariupol atd, a ked sa ho ukrajinsky sudruh vlavo opyta ze ci ho oslobodzuju tak ze ho zarovnaju so zemou, tak na to odpoved samozrejme tazko pride akakolvek rozumna. Tie state o zachrane pred Poliakmi, to je tiez sila. 33:00 som zly clovek, keby ta zabili teraz na vojne, kam by si isiel, do pekla alebo do raja ? Do raja.

Bez vahania. Bez stvrtsekundy.
35:00 Ukrajinska armada isla natotalku znicit Donbas. 700.000 ludi so zbranami a technikou bolo pripravenych a uz islo na Donbassss.
39:40 ...

To mi vadi. Ta zbierka blbosti. Bez ohladu na to od koho prichadza. A ze toho od "tychto" prichadza ... dofrasa.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Doslova si sa vyjadril o kolektivnej vine milionov Rusov par stranok dozadu. Vtedy som na to nereagoval, ale ked sa to tu teraz zvrtlo na verejny lync vsetkych Rusov, uz mi to nedalo. Ja som proti akejkolvek agresii, takze za Krym by som dal zodpovednym vojensky sud. Aj za tuto agresiu. Zamyslat sa nad tym, ze propaganda vymysla nelogicke bludy je strata casu. O tom bola odjakziva propaganda. Nieco mi hovori, ze propagandou budu aj tie reci o znasilnenej reporterke.

Co mna zaraza je to, ako moze mat dodnes elitny hrdinsky pluk Azov v logu znak, ktory pouzivala druha divizia SS das Reich. A ze sa pritom vsetci divia, ze Rusi kecaju o denacifikacii.

A tiez ze ujdeny pacient z geriatrie Biden mal potrebu vykonavat vojenske manevre v Ciernom mori kratko pred zacatim vojny. A ludia sa divia, o akej agresii NATO Rusi kecaju. A dnes dedo slubi Ukrajincom 31 tankov z tych 2000+ uskladnenych. O rok. Aj to musia najprv Nemci slubit, napriek tomu, ze naposledy posielali tanky na Ukrajinu s hakovym krizmi a tie tanky zabijali Rusov. Tak ked uz Nemci poslali, tak posle aj dedo az 31 a nie skor ako o rok.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5531
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

1. Nepride mi moralne zle robit si srandu z jedneho konkretneho silne malomyselneho a o to namyslenejsieho cloveka za pomoci palety oleja odfotenej v metre :D Detinske a primitivne mozno hej. Ale zle nie.

2. Aspon z mojej strany som ziadny verejny lync nepisal. Pisal som len to ze ako ukrajina tak rusko su proti nam pozadu co sa tyka spolocenskych noriem, pretoze proste su.


Btw my mame nackov priamo v parlamente. Nackov chodiacich v uniforme hlinkovej gardy. Mozno ich zachvilu budeme mat aj v koalicii. Mal by nas kvoli tomu niekto denacifikovat?

Tiez cvicenia v ciernom mori su podla mna uplne adekvatna odpoved na cvicenia ruska v baltskom mori. A tiez je smutne ze bezpecnost europy musi zase riesit USA.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Ja som nikde nepovedal, ze maju pravo denacifikovat. Len sa divim, ze moze vobec nejaky pluk Azov so svojou historiou existovat. A nielen ze existuje, este ma dodnes take logo ake ma. Cvicenie Rusov v Baltskom mori a Americanov v Ciernom mori je trocha rozdiel. Ono to je asi ako keby Rusi robili cvicenie pod Floridou. A aj to je uplne irelevantne, pointa prispevku bolo napisat, odkial Rusi cerpaju argumenty o agresii NATO. Ze dedo najprv vytasi zbrane a posle tisice kilometrov od domova svoju mighty navy na prehliadku. A ked Rusi zautocia, slubi Ukrajincom 31 tankov a aj to az o rok.
Naposledy upravil/-a dendroid v Ut 31. Jan, 2023, 23:03, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5531
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Kto chce dovod si najde vzdy. A ked nenajde tak si nejaky vymysli, na tom uz nezalezi.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> A ludia sa divia, o akej agresii NATO Rusi kecaju.

ja sa divim tiez. Vies mi povedat koho NATO napadlo ? Kde bolo agresivne ? Kde spravilo nieco co by sa len vzdialene podobalo tomu co teraz robia rusi ?
Vies mi povedat, ako by si asi tak donutil spanielsku NATO armadu zautocit na Rusov, aj keby si hned chcel ?

Vies mi povedat, ci NATO ma nejake pravo v Ciernom Mori nieco spravit kedze VSETKY krajiny ktore su okolo Cierneho Mora s tym nemaju najmensi problem a su jeho clenmi - teda vsetky okrem jednej jedinej, Sovietskeho Zvazu ? Vies mi povedat, ci nejake plťky NATO strielali z Cierneho Mora alebo akehokolvek ineho takym sposobom, ako strielaju ruske plťky ?


Cize podla tejto logiky by rusi nesmeli nic plťkami trenovat v Baltskom mori, Severnom mori ci oceane ci co to je kde maju zakladne tam hore medzi medvedmi, nikdy nic nesmu spravit okolo Japonska a Cinskeho mora ci co je to tam za ancikrist napravo na mape ? Lebo ked toto rusi urobia - co sa deje velakrat rocne - tak potom NATO ma pravo sa citit ohrozene a zacat bombardovanie ruskeho zväzu ???

Co si sa zblaznil ? NATO moze v Ciernom Mori cvicit 366 dni v roku, ak je ten rok prestupny a ye.bnuty Rus musi drzat chrap a nesmie nikoho bombardovat. Ze sa rusi chvalia ze ich atomove ponorky priplavali k anglickym ostrovom a dokonca volakde k tej hnusnej agresivnej Ameeerikeee nevadi ? To uz je v poriadku ?

edit : ani Moldavsko nie je clenom NATO, takze DVE krajiny v Ciernom Mori nie su clenom NATO. To absolutne nic nemeni na principe.




co sa tyka naroda : ano, su tam nieze miliony, ALE DESIATKY MILIONOV sfleku jebnutych. Obrovske desiatky milionov. Obhajuju svoje konanie, pouzivaju argumenty ktore si mal moznost si pozriet v materialoch ktore som linkoval. Plusminus jeden milion hrdinov uslo cez hranicu lebo nechceli bojovat, lebo sa bali ze zoberu ich a zbabelo zmizli (v poriadku, ja budem presne v tej istej skupine keby sa u nas stala rovnaka vec), lebo nesuhlasili so systemom (neviem ci bolo tychto viac ako tych co nechceli bojovat lebo sa bali o vlastnu kožu)... ale to je hrozne hrozne malo vzhladom na to, ze ta uzasna krajina ma 145 milionov sudruhov.


Asi nebudes mat problem obhajit ze "oslobodzujes", ked vtrhnes do inej krajiny, zbombardujes cele zive mesta a zarovnas so zemou. To predsa nemoze byt ziadny problem (neohliadajuc sa na to, ze nikto nechce aby si oslobodzoval). A este sa mozes citit hrdinom ze pojdes do raja. Co na taku kkcinu napisat ? Uz aby tam boli ... ? Aha vidis zase zly turbo, kukaj co napisal zmrd jeden. Ale doteraz som to nenapisal. Ani nepovedal. Ani som si nepomyslel. Snad vidis ze tymto sposobom nevystupujem ani som nevystupoval...

Este si neodpovedal co si chcel udelit ruskemu narodu ake vyznamenanie za 2014 Krym. Ani nemusis pridat, ako NATO vyprovokovalo Krym 2014 kde to cele zacalo, to je predsa jasne ze hnusni nemecko-ukrajinski fasisti za to mozu. Svine židojaštersko-slobodomurárske, ze ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

Ani som to nedocital, co pises, mam dojem, ze ty diskutujes sam so sebou a pises pol stranove prispevky plne patosu a zbytocneho balastu, nehnevaj sa.
Ja som sa doslova vyjadril, ze som proti akejkolvek agresii, nie Rusi nemaju na nic pravo. Ale ze ked robis vojenske manevre pred ich hlavnou namornou zakladnou v Europe, tak to zial moze ich propaganda pouzit ako argument prejavu agresie asi ako ked na teba niekto namieri zbran. Vojenske manevre pri niekoho vojenskej zakladni su provokaciou. Netvrdim, ze to Rusov opravnuje zautocit, ale netvarme sa zasa, ze Rusov nikto neprovokoval. Ze to nechutne vyuzili je druha vec. Nema vyznam o tom dalej diskutovat, povedal som svoje, ty mi tu vkladas do ust veci, co som nepovedal. Cital si vobec, co som pisal ? Za Krym 2014 by som im dal medzinarodny sud, tak co kecas o vyznamenani. Zasa robis to iste, co som kritizoval. Pekne si ma zaskatulkoval a urobil zo mna podporovatela ruskej agresie. A vkladas mi do ust opacne veci, ako to, co som explicitne povedal. Z teba by bol dobrý propagandista :D

EDIT po tvojom edite: Sa uvedom, vypisujes tu tebou domyslene fantasmagorie boldom a pripisujes mi myslienky, ktore som vobec nepovedal. Bud taky laskavy a nepripisuj mi ultrapravicove nazory vycucanim z prsta. Len preto, ze som si dovolil skritizovat aj druhu stranu konfliktu, teda jej spojenca(aj za slabu podoru Ukrajine). Koncimm debatu, lebo s tebou ja zial diskutovat nedokazem bez flamu. Teda podla mna nedokazes diskutovat ty. Uz to ani nikto necita tie tvoje nekonecne eseje a zdielane 20 minutove videa a clanky v azbuke :D Uplne psycho, ani neviem ako a sa dopracujeme k tomu, ze mi pripisujes s uplnou suverenitou nazory o zidojasteroch a slobodomuraroch. Mp3turbo a jeho ciernobiely svet.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Pekne si ma zaskatulkoval a urobil zo mna podporovatela ruskej agresie.

nepravda.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Komplikovane myslienky sa nedaju vyjadrit tromi slovami.
Nie si ochotny citat, chapeme, tvoj cas je drahy a cenny.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

treba si uvedomit ze nie putin ale jeho vojsko zautocilo. tam sli asi 300k vojakov. oklamani?zopar. nevedeli?zopar. zvysok sa tesil. a su tam dodnes cca 300k zmrdov. cize nebudem davat do vreca cele rusko ale len 300tis ? a potom je plny yt dementnych obyvatelov kt to podporuju aj doma. aj tam sa najde vynimka sem tam. to je ako ked si idem vyberat podporovatelov kotlebu ze kt je este ok. a ano tak ako si rus cvici kde moze a aj k floride by siel, ak by na to mam logistiku ale nema, a neposle si flotilu k usa kde zo zadu ma britaniu a z predu usa, preto si cvici tam kde cvici. tu nikto nehovori nic zle o deduskovi z neakej dediny alebo o mrazikovi ale o tych sviniach co utocili,utocia a budu utocit a to si dovolim su miliony. len si slovak z 5mil krajiny nevie predstavit ze vedla sused ma mozno aj 5m orkov plnych nenavisti kt len cakaju ze ich grof uvolni z retaze
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa beardie »

dendroid napísal: Ut 31. Jan, 2023, 23:00Cvicenie Rusov v Baltskom mori a Americanov v Ciernom mori je trocha rozdiel.
polovica vod Cierneho mora patri statom NATO, dalsia cast patri kandidatskemu Gruzinsku a zbytok si +- na polovicu deli Ukrajina a Rusko
ak sa budu diat cvicenia vo vysostnych vodach vsetkych krajin okrem Ruska, nemam s tym problem
Sa uvedom, vypisujes tu tebou domyslene fantasmagorie
ked napisem ja, ze pise blaboly, tak som za zleho :laugh:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Pišta, to bol moc dlhy prispevok.

Poprosim zdovodnenie "americkeho vyprovokovania" Krymu 2014.

Vtedy rusi zautocili na Ukrajinu, vtedy si vyskusali ze aha vsetci sedia potichu doma, klopia oči a nemaju schopnost nieco urobit. Tak 2022 to zobrali maštábne, vo väčšom grande. A prislo strasne prekvapenie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja som na seba velmi nahnevadny, ze som to doslova odignoroval. ten krym v 2014, toto neviem ci si niekedy odpustim. ale nerozumiem preco to nato casto vaha a tak ci tak dojde na dodavky len kolko zivotov sa mohlo zachranit. tak ako v letectve bolo kedysi povolene fajcit v kabine tak po poziaroch sa poucili, tak verim ze svet sa po tomto konflikte pouci a v buducnosti to bude inac reagovat na zmrdov typu car, lukasenko, kim cong, a este kvo vie co cina skusi s taiwanom ale hadam si uvedomi nasledky. tiez cina s indiou sa natahuju, sme fakt dementni tvor clovek
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa dendroid »

beardie napísal: St 01. Feb, 2023, 10:21
dendroid napísal: Ut 31. Jan, 2023, 23:00Cvicenie Rusov v Baltskom mori a Americanov v Ciernom mori je trocha rozdiel.
polovica vod Cierneho mora patri statom NATO, dalsia cast patri kandidatskemu Gruzinsku a zbytok si +- na polovicu deli Ukrajina a Rusko
ak sa budu diat cvicenia vo vysostnych vodach vsetkych krajin okrem Ruska, nemam s tym problem
Sa uvedom, vypisujes tu tebou domyslene fantasmagorie
ked napisem ja, ze pise blaboly, tak som za zleho :laugh:
Ano a presne to je pointa. Byvale krajiny sovietskeho bloku, Rumunsko, Bulharsko sa pridaju do NATO. Nasledne o par rokov na to sa realizuju namorne manevre v Ciernom mori v blizkosti ruskej namornej zakladne. Na ktorej Rusom zalezi natolko, ze kvoli nej anektovali Krym. Ono to je asi ako keby sa Kanada a Mexiko pridali do vojenskeho zvazu s Rusmi. A nasledne robili namorne cvicenie niekde par kilometrov od americkych namornych zakladni v medzinarodnych vodach. Nejdem teraz riesit, kto zacal prvy s provokaciami, je to uplne irelevantne z hladiska ruskej propagandy. Ale nie je sa uplne comu divit, ze ich propaganda vykresluje NATO ako hrozbu, teda ze si to moze dovolit. A ze bezny Rus suzovany zapadnymi sankciami nakoniec uveri, ze je NATO hrozbou. A ze sa bojuje po roku vojny nielen s Ukrajinou, ale s celym zapadom a s NATO. Kedze zapad Ukrajinu vyzbrojuje a uvalil na beznych Rusov sankcie. Tu si treba pozriet mapu krajin, ktore prijali sankcie proti Rusku. Potom clovek pochopi, preco bezny Rus po roku berie vojnu ako vojnu so zapadom a veri tomu, ze ide o existenciu Ruska. Aj ked sa s tymto nazorom nestotoznujem. Len sa snazim pochopit, preco druha strana funguje ako funguje
https://en.wikipedia.org/wiki/Internati ... s_2022.svg


A nie je sa tiez comu divit,ze Rusi veria tomu, ze sa slo denacifikovat. Ked hrdinsky pluk z Mariupola sa inspiruje svojim logom elitnou diviziou Waffen SS a spachal v minulosti vojnove zlociny. Tymito prispevkami nechcem v ziadnom pripade ospravedlnovat rusku agresiu ani rusku propagandu a ani Rusov, ze tej propagande veria. Ale zial, je to za sucasnych okolnosti celkom pochopitelne. To sa bezne deje pri vojenskych konfliktoch. Netreba teraz silou mocou robit zo vsetkych Rusov bestie. To mier nikdy neprinesie.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5531
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Podla mna na tom vobec nezalezi. Ak by absolutne neexistoval ziadny dovod ktory by sa dal ako tak pouzit na ucely propagandy(co je asi nemozne), tak si rusko nejaky vyrobi umelo. Pripadne si ho rovno vymysli. Takze asi nema zmysel na to brat nejaky ohlad.

Návrat na "Debata o všetkom"