Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

beardie napísal:stat by to pokryl, kedze musi vyplatit aspon 90 % vkladov do nejakej sumy, myslim 50 000 euro
ano ano, tuto hranicu si urcuje kazda krajina sama ... u nas to nieje do plnej vysky, a neviem ci je to nejak 100nasobok minimalnej mzdy, alebo cosi takeho ...
su krajiny, kde maju 100% do sumy cca 300k euri...

ale treba si uvedomit, ze "stat" v tomto pripade su zas a opat danovy poplatnici
a ked nabehne kaskada krachu bank, tak fond, ktory je na toto tvoreny, nebude stacit, a prachy nedostanu ludia vobec
a bude pruuuser/revolucia
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

Blackhawk napísal:
HellAngel napísal:....
Ze krachnu banky? A ktore? Dexia? No nech a co sa stane. Par malych bank by padlo (v amerike pocas krizy padlo vela), ale velke banky ktore maju kapital prerozdeleny na viacej krajin tak oni by akurat mali stratu, ale nic likvidacne....
Len jedna pripomienka, bol by som zvedavy ci by si vravel to iste keby si v jednej z tych malych bank mal vsetky svoje uspory.
myslis si snad ze z eurovalu sa zachranuju vklady ludi? ak ano tak ako je mozne ze banky takto nakladaju s nasimi peniazmi. Ako je mozne ze vkaldali svoj kapital do krajiny ktora ma mimiriadne zle hospodarske vysledky uz viacero rokov?
Tu nejde o vklady beznych ludi, medzinarodna banka v priade krachu je odkupena inou bankou, bezna prax co sa deje vo svete.
Skusiim to este inak. AK trocha viacej citas su aj ine riesenia ako euroval. Boli povedane, navrhnute, lenze v EU sedia stary paprdovia ktory su uzko spojeny s bankami atd. Ale euroval je pre tieto banky to najlepsie riesenie a vies preco?
1. dostanu spet peniaze co pozicali grecku, portugalsku....
2. krajiny co davaju peniaze do eurovalu si musia peniaze poziciat na tento vklad € prave z tychto bank

takze 1 banka dostane peniaze z eurovalu a este aj dostava peniaze z uveru co pozicala krajine na euroval. Toto je najviac odsudzovane a co som aj pisal ze uver je kryty uverom. A banky z toho vsetkeho neskutocne ryzuju.

Este chces podporovat euroval?

este napisaem co keby nebol schvaleny euroval. JE jasne ze par mensich bank by asi padlo (napr. Dexia, ta aj padne). Velke banky by nepadli, lebo svoj kapital maju rozdeleny po viacerych statoch. Lenze by prisli o kapital vlozeny do grecka.
Takze aby znova ziskali kapital museli by ist na trh a zacat obchodovat. Co je ale narocne kedze trh je nestabilny a navratnost strateneho kapitalu by sa pocitala mozno aj na 10 rokov.
Ale kedze Europska centralna banka je uzko spojena s chlapcami v europarlamente tak sa rozhodli z toho este vyprofitovat.

Ak si si pozrel video s nigelom (ak nie doporucujem pozriet, aj viacejkrat a pozri aj ine), uz pred vstupom Grecka do EU, EU vedela ze grecko krachuje. Tu sa naskitava otazka, preco EU brala do spolocenstva krachujucu krajinu?
Moja odpoved: Pretoze uz pred 2-3 rokmi bolo jasne ako grecku krizu budu riesit. Uz predtym sa dohodla ECB s Europskym parlamentom ze zavezky grecka bude platit cela EU.
A toto sa mi hnusi, ja tomu hovorim EUrotunel historie. Podla mna sa jedna o najvacsi podvod a kradez v historii ludstva.
NB: Asus ROG Strix G16
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

HellAngel napísal:faugusztin:
podla mna nie. Banka je sukromny sektor, ktora investuje apoziciava penaize na zaklade nejakych analyz. A tie pre grecko neboli dobre. Takze banka investovala do rizikovo.
Podla teba nie ? To je sice zaujimave, ale bohuzial s realitou eurovalu to nema vela spolocneho.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

HellAngel, fetujes? Skludni hormon a skus si precitat na com som reagoval, dal som tam iba cast tvojho prispevku, na ktoru som reagoval. Nikde nepisem, ze chcem podporit euroval.
Len som chcel naznacit, ze existuje aj druhy pohlad na problematiku, casto sa totiz stretavam s ludmi, ktory maju svoj nazor a ine nazory su pre nich neprijatelne a nehodlaju sa na vec pozriet aj z inej perspektivy.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

sorry mozno dlhy prispevok, ale nie je to v zlom. Je fakt ze keby nahodou padli banky tak si to zas odskaceme my drobny ludia.
ako bolo tiez povedane neexistuje scenar ktory by z tejto situacie bol dobry. Tak ci onak nebude situacia dobra. Budto nehame padnut banky na hubu (co si asi najskor vynahradia na ludoch co maju pozicky) alebo dame peniaze do eurovalu a zadlzime sa na XY rokov znova bankam.
MOzno reagujem trochu emocionalne a sere ma neskutocne ze sa robi co sa robi. Ze sa spravil miliardovy podvod na ludi a nikto nie je za to zodpovedny.
Este raz nechcem tu na nikoho narazat, kazdy mame vlastny pohlad a nazor

edit: este doplnim najnovsi clanok od nigela :-D
http://www.aktuality.sk/clanok/195214/e ... tom-krizy/
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ja nerád hovorím o politike takto verejne, keďže sa to môže v budúcnosti vypomstiť, ALE
práve počúvam správy v rádiu...a čože sa nedozvedám? Nuž len to, že to všetko krásne do seba zapadá, a TEDA:

1) Podozrivo bleskovo sa dohodli SDKÚ a SMER - to nie je náhoda, kto si myslí, že to stihli za ten jeden deň, a ešte takto "lacno" pre SDKÚ...podľa mňa je to dosť naivné.
2) Podľa mňa budú po voľbách 2 najpravdepodobnejšie alternatívy: vláda SMER+SDKÚ/KDH, alebo SMER sólo.
3) Podľa môjho názoru to bolo celé už dohodnuté a začali sa masírovať mozgy, že môže za to len SAS - čo je bullshit a poriadny.
4) Je veľmi zaujímavé, že sa už vlastne podelili rezorty SAS - hospodárstvo(Mikloš), obrana(Dzurinda), práce soc. vecí a rodiny(Uhliarik)...tie ostatné sú nepodstatné + predseda parlamentu(Hrušovský). Skúste sa nad tým rozložením zamyslieť...a poriadne...ako toto je podla mňa nad slnko jasnejšie :laugh:
//dodatok: Nikto nechce hovoriť o povolebnej spolupráci, nikoho nevylučuje...
5) Kumulovanie dlhov nič nerieši, odpisovanie dlhov je banditizmus na veriteľoch(keby vám niekto dlhoval, hrnuli by ste sa do toho?), euroval bol a je proti smerniciam EÚ, jeho dnešné prijatie bolo jednoznačne protiústavné,... . Ak si tu ešte niekto spomína na hlasovanie o Lisabonskej zmluve, a spomína dobre, tak to veľmi o demokracii nebolo a toto bolo ešte menej, to jednoducho musíte vidieť ;)
6) Viem že sme závislí od Nemeckej ekonomiky a to dosť, ALE ako som hovoril, mozaika sa vyskladala - správy sú toho dôkazom - "Nemecko možno upadne do recesie" a ja vám hovorím, že euroval na tom nič nezmení.
7) Nie som euroskeptik, EÚ ako taká je dobrá vec, ale nie to, čo sa z nej už posledné 2-3 roky vyrába. Takisto som nevolil SAS(pravdepodobne ani nebudem), ale myslím si, že tentoraz mali pravdu - čo sa aj onedlho preukáže.

Dlh sa nikdy neriešil novým dlhom, kto verí tým múdrym politickým "ekonómom", je z dlhodobého hľadiska na špatnej ceste. Koniec-koncov, čo spôsobilo rušenie starého dlhu novým nám vie povedať história sama. Vždy to skončilo buď platobnou neschopnosťou - veriteľ si môže..., vojnou, alebo "väčšou mierou tyranie".

A inak tomu nebude ani dnes :)
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Nameless
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 618
Dátum registrácie: Št 12. Nov, 2009, 14:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Nameless »

ja sa stale nemozem zbavit dojmu ze za rozpadom vlady stoji aj tak iba 2ja ludia a to bicyklista zelezniciarsky a Miklos
MB: MSI Z77A-G45 CPU: Intel i7 2600k + Cooler Master Nepton 240M
DDR3:
2x8GB Kingston DDR3 1333MHz CL9 HyperX Fury White Series
VGA: GAINWARD GTX970 Phantom HDD: WD3200AAKS + WD6400AAKS
Zdroj: CORSAIR TX650 LCD: BenQ T2200HDA Case: Cooler Master Dominator
I AM NIKON
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

http://www.topky.sk/cl/1000050/1288962/ ... a-Radicova

a tiež už neplatí bullshit, že keby voľby niečo zmenili, už by ich zakázali... chce to 20% pre sas vo voľbách .)
Me like Pentium
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordKJ »

a 4,99% pre kdh, sdku a madarov. :)
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

No vyzera to tak, ze vlade vadilo SAS a nemohli kradnut tak ako si predstavovali, a tak pekne vymysleli plan ako sa ich zbavit. Najlukrativnejsi rezort na kradnutie dostal cyklista. Dufam, ze saso Matovic bude sturat a davat pozor na rozne kradeze, ktore sa teraz zacnu.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

pekne napisane, a som toho isteho nazoru ze toto bolo vsetko naplanovane dopredu.
Ja uz radsej aj rpestavam citat vsetkyspravy lebo ked vidim toho fuzateho s tym druhym krpcom tak ma az zlost berie. Celkom som fandil tejto vlade, robila sice nie moc popularne kroky ale verim ze casom by sa to zlepsilo.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa M1ch4l »

podme v marci vsetci volit SaS a Sulika...
to je moj novy slovensky narodny hrdina

sice mam politiku vacsinou uplne v pazi, ale toto by som naozaj urobil...proste zobrat vela vela ludi a volit SaS. Ani nie preto, ze su nejaki super uzasni, ale preto, aby sa vytisli ti ostatni.

Alebo najlepsie, keby sa stalo ako v Polsku...ze by s nimi spadlo lietadlo alebo co...chce to zmenu celeho personalu
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

nie zly napad :D nebol som pri volbach, ale teraz asi pojdem, uz len ten pocit ze mozem nasrat tych dvoch idiotov ze SAS ich porazi
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Sangala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1477
Dátum registrácie: So 21. Feb, 2009, 15:25
Bydlisko: Žilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Sangala »

ak pojdem v marci volit tak jedine SaS .... ak vobec pojdem volit ....
btw: nieco na tom pravdy je http://tv.sme.sk/v/22257/dakujeme-smradi.html
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ja sa na to ale nedívam jednostranne...pretože aj argumenty protistrany mohli byť pravdivé - že pád Nemecka by nás stál podstatne viac, kvôli previazanosti nášho exportu na Nemecko.
ALE...už som hore napísal, tento argument zlyhal(dnešné správy o nemecku), pretože to tak či onak príde, euroval by len predĺžil ilúzie.

Ináč - viem že Farrage je pre niektorých "boh" a niektorí ho nemusia, ale aj v USA je jemu podobný a on mal vo všetkom pravdu, viď. video -

a takisto sa z neho všetci rehlili ako z Farraga. Takže ja by som sa podobným ľuďom určite nesmial! Prečo? Pretože neschopní počúvať boli tí "väčšinoví" a práve oni pretláčali svoju pravdu - viď. hlasovania o Lisabon Treaty a iné.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push

Návrat na "Debata o všetkom"