Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Caute, potreboval by som poradit o kupe jazdenky do 4000-5000€-najviac! Stara Felda je uz rozlietana a proste rodicia chcu kupit nieco lepsie.
Kriteria a vyuzitie:
25 km do prace v lete mozno dovolenky d Chorvatska, Rakuska-800km. Komfort nemusi byt extra trieda, hocico bude upgrade :D Spotreba co najnizsia, nemusi vsak byt prave 4l. Hlavne nech je to lacne na udrzbu, spolahlive (vramci moznosti) a ak sa uz nieco dosere, nech to nebude stat ako auto. Mesacny prijem je 1500€. Ja som rozmyslal o nejakom starsom BMW 3-kovom/japoncovi, rodicia o Octavke. Na francuzov nie su pekne recenzie.
Mama by radsej nieco 3-4 rocne, otec nejake 10+ ( :facepalm: ). Ja kompromis.
Pozeral som BMW (v poslednom case sa mi extremne zapacili) 04-kove, tie su rozlietane alebo drahe alebo osuchane, poskodene (co stoja plechy?), potom Accordy, tie nevyzeraju zle, ale to iste ako pri BMW. Nakoniec Octavie ale co citam tak sa dost serinkaju a servis tiez nieje zrovna lacny....
Co je podla Vas najlepsia volba v tej cene? dakujem.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

to je jedno, musis tak ci tak najst dobry kus. ale zrovna BMW by som sa vyhybal, tie dostavaju najviac nahubu a budu pravdepodobne najrozheganejsie.
ale vseobecne plati, ide o to na aky kus natrafis.
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Chris »

Do 5k kúpiť 3er teda e46 ročník 2004 je riadne scifi :-D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

asi by som hladal v tej cene pekne zachovaly passatik 1.9tdi a neriesil:) a po dalsie s takym platom by som si kludne vzal leasing 200-300e mesacne a kupil nieco slusnejsie okolo 10-15k a mas na dlhooo pokoj... :-)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Chris »

leasingom ci uverom preplati auto dvojmo, raz ked bude auto stracat celkovo svoju hodnotu casom a druhou ked bude platit urok pri leas (10-15% p.a.)

a asi myslel spolocny prijem domacnostni ci to je cisty prijem po odpocitani najmov, stravy atd ? :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

Kupil by som na Tvojom mieste nove auto. Uz za 5000€ sa da nieco zohnat. Taka Thalia, ale nove auto je nove auto. Nebudes musiet v Chorvatsku na dialnici ked ostanes stat volat drahu odtahovku, kedze pri novom aute mas asistencne sluzby (zato nevravim ze nove auto ich bude potrebovat :) )

Jasne, taky co si kupuje len starsie jazdenky s vykonnym motorom sa vysmeje, ale co ak natrafis na zly kus a budes si buchat hlavu o stenu? Lebo tu sa opytam, kolko majitelov preda svoje auto ak nema vaznu chybu? Velmi malo, taze take ze zozen slusny Passat 1,9tdi je sice pekne, ale podla mna tazko realizovatelne. Jasne, raz za cas niekto predava auto lebo kupuje nove, no take auto v bazari odide ihned ako prislo lebo majitel zavola znamemu. Som jednoznacne za nove, pri sume 5000€.

Btw leasing? Treba popozerat stranky, je x vyrobcov, ktore ponukaju uver zdarma na 1/3. Prvy rok da tretinu, o rok dalsiu a treti rok poslednu. Tak som kupil moje auto a nepreplatil okrem 150€ poplatku nic naviac. Ma to myslim Toyota ale treba pozriet. Zasa ak chce auto do 5 000€ a zrazu mu nukame 15 000€ tak to je velky skok. Ale vzdy vravim - radsej nove so zarukou, ako kupit jazdenku na ktorej urcite zacnu odhadzat veci pokym na nej majitel pred predajom nevymenil vsetko :)


http://www.toyota.sk/cars/new_cars/promo_overview.tmex

Mas tam: tretinky ... uver zdarma. Ostatne automobilky som nepozeral, keby som bral auto tak sa rozhodnem podla toho. Ostane mi hotovost ktoru mozem vyuzit inak ako celych 100% dat na nove auto. Alebo ak clovek nema celu sumu tak dosetri.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Mesacne 1500-1600, mamin plattak dobre neviem, ale otec ma 1000 uz po odratanom najme (robi v Rakusku) a zvysnych 500-600 je mamin plat v cistom... Zatepleny dvojposhodovy dom a 5 clenov domacnosti, to zalezi od toho, co sa pokupuje. :D
Ponuky na AS24 pozeram len so serviskou a rodicia nemaju radi tieto bankove "vecicky". A co ak sa nieco dosere na leasingovanom aute?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ako to myslis?

Neviem ako je to pri leasingu, ale pri uvere si majitel (alebo drzitel - neviem to urcite) auta Ty ihned. A pri leasingu takisto urcite Ty riesis pripadne problemy, a nie leasingovka. Normalne mas klasicku zaruku od vyrobcu. Ked som zaplatil poslednu 1/3 tak mi domov dosiel list od uverovej firmy v mojom pripade VWFS s overenymi papierami, s nimi som siel na policiu a auto bolo definitivne prepisane na mna. Teda aj pri uvere niesi celkom majitel auta - nevies ho predat, ale si splnomocneny s nim robit co len chces.
Totiz ked beries auto na tretiny, to je UVER, nie leasing. Co citam, ludia odporucaju uver a nie leasing, pretoze pre leasingu vela preplatis. Takisto pri leasingu platis kazdy mesiac, ak Ti vypadne prijem alebo mas iny problem uz je problem. Uver platis raz rocne. Neviem, ja som bol max. spokojny, hlavne ide o to ze mas nove auto a nemusis dat 12 000€ naraz ale 3x po 4000€. Zatazi ti rozpocet menej ako naraz - a to auto si mozes dovolit kupit skor. Samozrejme to ber len ak vies ze nebude problem mat na dalsiu splatku, ono su tam aj ine moznosti aspon VWFS malo ze prejdem na klasicky leasing. Ale tam uz vela preplatis. Proste ak uver - tak s hlavou. Ja beriem veci na splatky s 0% navysenim bez poistenia aj ked mam hotovost 1000€. Ale preco by som to bral v hotovosti ak mozem po castiach, a love sa bud urocia v banke, alebo ich pouzijem na ine. Samozrejme ziadny leasing kde by som preplatil co i len 10€ som este nevzal. Akurat pri tom aute zaplatis spracovatelsky poplatok. Rozpisane co sa Toyoty to mas tu, ale treba popozerat aj ine stranky vyrobcov kto to dava.

http://www.toyotafinance.sk/index.aspx? ... u=64&lang=
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Sebi02 »

myslel som to tak ze ked si kupis auto-jazdenku tak je tvoja a mozes robit co chces... ak sa nieco dosere, mozes predat, hocico
ak kupis na splatky, musis si ho drzat, ak sa nieco dosere, nemozes ho predat a kde je istota ze o rok este budu mat rodicia tu pracu, taky plat... teraz sice mama isla na lepsie miesto ale aj tak, sme na Slovensku a ak sa nieco dosere tak :cry:
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Kupovať Thaliu? Veď to je hrozné auto, kazové, nepohodlné, francúz.... Proste znak ako kvalita.

Za 5k si vie nájsť dobrú jazdenku, neverím, že za takúto sumu nekúpi nič dobré. Aj nové auto sa môže pokaziž, napr.
išli sme do Álp, jeden známy kúpil Prasata, mal necelé 2 týždne a hádaj čo? musel ísť do servisu lebo sa mu tam niečo pokazilo, dokonca Taliani to nechceli vziať ako v rámci záruky, takže musel to cvakať zo svojho vrecka (150e + ) ale našťastie mu to preplatili na Slovensku.
Je pekné si kúpiť nové auto, ale na leasing určite nie a pri takomto rozpočte by som ja osobne radšej kúpil nejakú jazdenku ako Thaliu / niečo podobné...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

To je pravda, ale aj auto na uver v pripade problemov mozes predat - prevedies uverovu zmluvu na niekoho ineho, ale je to za poplatok - neviem aky. Ale ako pisali vyssie, cena aut klesa, teda ak sa po roku nieco stane, tak predas auto maximalne zadarmo s tym ze ten co ho vezme zaplati tie zvysne dve 1/3tiny. Maximalne dostanes nejakych 500-1000€, ked ratame ze za rok predas 12 000€ auto tak za 9000€. A nemas nic, tak mas aspon jazdenku, jasne. Ak nemas istotu ze tie peniaze pridu tak radsej sa drzat pri zemi. Alebo kupit nejake nove lacnejsie auto, aj ked tam zasa ides dole na ukor kvality a vykonu.
Skor hladat nieco 1-2rocne jazdene na nete kto surne predava aj ked to musis mat stastie.
Jasne za tie love kupis paradne BMW, no co bude stat servis atd ked na nom odidu veci ak si to sam v garazi neurobis a nemas kamosov.
Ja by som osobne starsie auto ako 2-3rocne nekupil, a max 50 000najazdenych km, aj ked km su taky udaj hodnoverny ze az :)
Krutibrko napísal:Kupovať Thaliu? Veď to je hrozné auto, kazové, nepohodlné, francúz.... Proste znak ako kvalita.
Za 5k si vie nájsť dobrú jazdenku, neverím, že za takúto sumu nekúpi nič dobré. Aj nové auto sa môže pokaziž, napr.
išli sme do Álp, jeden známy kúpil Prasata, mal necelé 2 týždne a hádaj čo? musel ísť do servisu lebo sa mu tam niečo pokazilo, dokonca Taliani to nechceli vziať ako v rámci záruky, takže musel to cvakať zo svojho vrecka (150e + ) ale našťastie mu to preplatili na Slovensku.
Je pekné si kúpiť nové auto, ale na leasing určite nie a pri takomto rozpočte by som ja osobne radšej kúpil nejakú jazdenku ako Thaliu / niečo podobné...

Jasne, moze sa pokazit aj nove. Ale napis mi kolko by to cele stalo cloveka co mu to servis neopravi, podotykam na starsich autach Ti neodide vec za 150€ ale rovno za 2000€. Zaujimalo ak by bolo auto nepojazdne a ostanes 1000km od domova co urobis - zaplatis odtahovku ktorej zaplatis mozno polku ceny tej novej suciastky alebo to tam das opravit. Ono jazdene auto ktoreho historiu nepoznas je dobre tak na cesty blizko domova, ale ked s tym ides na dovolenku niekde do Talianska, Spanielska tak by som sa obaval. Samozrejme ked nemas 2000€ na servis a odtahovku. Proste na dobru jazdenku musi mat clovek stastie abo brat od znameho.

Ked si kupim nove za 7000€ mam istotu ze je to len tych 7000€. Ked si kupim jazdenku s tym ze mam 7000€, o mesiac moze vyskocit servis za 1000€ a podobne. Jedine co moze cloveka tesit ze ma paradne slusne vyzerajuce 5-6rocne auto ktore vyzera lepsie ako niektore nove :) No mne to zato nestoji.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Krutibrko »

felipe: prepáč, ale nemáš. Veľa vecí ti nejde cez záruku ak sa niečo pokazí, nehovoriac o prehliadkách atď. K tým jazdenkám: staršie auto ak dá dokopy, tak môže byť kvalitnejšie ako nové. Kedysi robili autá na to, aby vydržalo poriadne ( preto napr. aj chápem oca zakladateľa tejto témy, že chcel 10+ ročné auto ) a teraz je to skôr ako spotrebný material.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa LordKJ »

xH4wk napísal:A slecna je doma :)

E90 LCI 320xDA
krasota =)
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Tiez som pozeral po aute do 4-5k€. Myslim,ze najlepsia volba je passat 1.9tdi. Akurat je treba skontrolovat hlavne tie dvojzlozkove napravy, ci ako sa volaju. Su super, pohodlne a zaroven sportove, len na vymenu velmi drahe ;)
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Krutibrko napísal:felipe: prepáč, ale nemáš. Veľa vecí ti nejde cez záruku ak sa niečo pokazí, nehovoriac o prehliadkách atď. K tým jazdenkám: staršie auto ak dá dokopy, tak môže byť kvalitnejšie ako nové. Kedysi robili autá na to, aby vydržalo poriadne ( preto napr. aj chápem oca zakladateľa tejto témy, že chcel 10+ ročné auto ) a teraz je to skôr ako spotrebný material.
kašli naňho, jemu sme mu to tu vysvetlovali 5 strán pred rokom a stále nechce pochopiť, nerieš to, on zistí.

xH4wk: čačaný :-)





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"