Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Orgazmu nastastie rozumiem :-D
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6968
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

vslmi zjednodusene povedane, krutak je to co ta kopne do sedacky :) (a vykon zase vo vecsej miere ovplyvni maximalku)
tak nejak to bolo ze :)
inak co sa autorizakov tyka, si optimista jak svet, v autorizakoch najvecsi babraci robia hadam (teraz po buracke som mal auto v DODOcars v Senci, a poviem ti ze ferko v garazi vy mi to spravil lepsie :) je to autorizak pre VW a skoda btw.) zato ked som si daval naposledy jednu vec robit v BA v AutoOK (v podstate po znamosti), nemohol som byt viac spokojny :) nehovoriac o tom ze tam menia naozaj LEN to co treba. a pochybujem ze pri 15r aute mi niekto da zaruku mobility.... (a ziadne take ze je to moja chyba ze mam tak stare auto nechcem pocuvat, ked neni na lepsie tak clovek jazdi na tom co ma :) ) ine ako jazdene auto si ja nekupim, nevidim zmysel priplacat za nove nehorazne prachy ked ta asistencia je otazna, viem o vela pripadoch ked rozne veci neuznali. radsej si dam havarijnu poistku ktora pokryva aj taketo srandicky (dokonca take mam aj na tejto poondiatej felicii, Generali, asistencna sluzba po celej europe pokial viem. no problemo.)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display iiyama ProLite X2377HDS (IPS), Philips 226 21,5" (TN)
Audio Behringer MS16
Headphones Denon AH-D301
Keyboard Logitech G105
Mouse Razer Copperhead (ASUS ROG verzia)
Mouse pad CONNECT IT CI-236 Biohazard Pad
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa stefan222 »

hawkeye napísal: nie som blondinka, nemam firemne a radim na 5000ot
takze pises troska odveci..
myslel som slabsie auta 1.2/1.4

aj ked aj na 1.6HDI peugeot by som to na 5tis otacky nedaval :hysterical: a to v nom sedim denne
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

1. Ja viem ze v autorizakoch robia babraci :) Podobne ako v mnohych inych servisoch... Mimochodom skusal som jeden iny neorigo servis v KE na Juznej triede (kedze som sa snazil najst nejaky lacnejsi neorigo servis do buducna...) nie so svojim autom, a to akym sposobom tam funguju - mas daco zle, donesies auto a oni po hodke volaju a na aute ktore ma 15 000km povedia ze treba menit suciastky za 400€ na prednej naprave. Auto sa potom odnieslo do autorizovaneho servisu kde ich vysmiali a vymenili originalny diel za 40€ ktory tam ten druhy neautorizovany servis dal neorigo za 33€. Cena v prvom bola 33+20 praca, v druhom 40+30 praca. Rozdiel 17€ s tym ze je to kvalitne urobene nevravim.
Ako jasne, ten servis pomeni na aute secko, ked Ti je to jedno.
Ja vzdy vravim a viackrat som sa o tom presvedcil - ziadny servis ktory je neautrizovany nemoze byt elo nuno. Je x typov aut, motorizacii, typov, sucasti, este aj auto sa istu dobu dobu robi u vyrobcu tak ze pouzivaju take veci donho a o rok uz ine. Toto ziaden neorigo servis nevie, ked za rok im tam pride jedno auto ktore predtym mali raz alebo dvakrat. Neorigo servis je dobry na Fabiu, Octaviu, a auta ktorych im tam denne pride 20. Teda mechanik ho pozna naspamat. Clovek tam ale donesie auto ktore predtym nikdy nevidel a uz je problem, nevie co tam ma vymenit, nema absolutne nic coho sa moze chytit, tak povie ze vymeni toto, pritom nema sajnu ci to menit treba. Presne to bol moj pripad ktory som osobne zazil no nastastie nie s mojom autom. Takze diky pekne za take servisy. Takisto take poruchy ako ze auto nestartuje ked je teplo, to je porucha ktora moze mat 30pricin. DIagnostika dnes odhali velke ho, alebo rovno nenapise ziadnu chybu. Skus auto odniest do neorigo servisu, som zvedavy kolko vymen dielov absolvujes pokym sa problem odstrani. Jasne ze jednu zaplatis menej ako zaplatis v autorizaku, no autorizak ma ako jediny pristup k vyrobcovi a presne vie co sa na rovnakom aute menili v celej Europe ak auto nestartuje. Jasne, moze sa stat ze mas problem ktory nevie riesit ani autorizak, alebo len riesi s vyrobcom, ale taky problem Ti garantujem neodstrani ani neorigo servis, a ked hej tak za par stovak € a pomeni veci ktore absolutne menit netreba.

To, ze sucasne nepremyslam nad kupou jazdenky, len noveho auta pretoze som sa poucil ked som hladal jazdenku, a takisto ze neorigo servisy beriem ako beriem - na to mam dovody. To nielen ze som rano vstal a bu, nepojdem do neorigo servisov. Neorigo servis je dobry na dve veci: dobry den, potrebujem prehodit pneu a dobry den, potrebujem vymenit olej a olejovy filter a este max dobry den, precistit klimu. Si treba niekedy porovnat ceny autorizovaneho a neautorizovaneho servisu - jasne ze nie typu jozko v garazi kde mu smrdi olej, ale lepsieho neaturizaku. Jak hovorim, nedavna skusenost s cudzim autom mi jasne ukazala ze sice neorigo servis za pracu a diel pytal o 17€ pri naslednom probleme ktory s danym dielom suvisel chceli menit diel za 400€. Tak kde je to usetrenie?

Btw - zaruku mobility dostanes aj na stare auto, podmienkou je vsak, aby si cely zivot auto riesil v autorizovanom servise, nikde inde. To iste zaruka na lak a prehrdzavenie plati len ak je auto cely zivot riesenie v autorizaku. Takisto musis dodrziavat servisny interval, ze neprist mesiac po mesiaci ktory mas na nalepke. A poistovne - hej, aj ja mam havarijne poistenie ktore akoze zahrna asistencne sluzby, no bacha, dobre si zisti kolko zato zaplatis. Totiz nieje to zadarmo. Znama v poistovni ma hned vyviedla z omylu, ked som si myslel ze ked sa nieco stane bude lepsie riesit to cez poistovnu ako zaruku mobility vyrobcu. Takze zaruka mobily z autorizovaneho servisu je nieco uplne kvalitativne odlisne od tych sluzieb ktory Ti poskytne poistovna v havarijnej. Mozno sa da nieco priplatit, alebo platit rocny poplatok nieco take som nedavno cital, a vtedy to bude uplne free, no kto si na 4-5rocnom BMWcku ktore malo kupnu cenu 50 000€ plati havarijku? Alebo na ine luxusne ojazdene par rocne auto s vyssou kupnou cenou?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2236
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa _Mato_ »

felipe25 napísal:Skus auto odniest do neorigo servisu, som zvedavy kolko vymen dielov absolvujes pokym sa problem odstrani.
K tomu asi iba nasledovne. Pred asi 2 rokmi mi z casu na cas vyrazilo poistku pre ventilator vnutorneho okruhu. Takze som prisiel do autorizovaneho servisu, auto napojili na profesionalnu diagnostiku a...velky prd...Nasledne zacali vymenovavat co vsetko bude treba vymenit: ventilator (220€, kable 100€, praca na 3 hodiny cize dalsich 120€). To vsetko bez toho, aby vedeli, co presne dany problem sposobuje.

Takze som sa "podakoval" a auto odviezol jednemu "garazovemu" mechanikovi, ktoreho mi odporucil znamy. Auto som tam nechal, o niekolko hodin mi chlapik volal, ze problem nasiel, objednal vadnu suciastku (vonkajsi senzor bol prerazeny) a nasleduji den som mal auto hotove. To vsetko aj s pracou za nejakych 55€. Ked som sa ho spytal, akym sposobom prisiel na pricinu problemu, iba sa zasmial a ukazal mi multimeter na stole. Samozrejme ma aj diagnostiku na auta, i ked urcite nie taku "profi" ako autorizak. Odvtedy chodim iba ku nemu. Robi mi na aute vsetko od pravidelnych vymien naplni az po podvozkove casti (vratane naslednej geometrie). Je to mlady 25 rocny chalan, ktoreho jeho praca vyslovene bavi. A prace ma viac ako dost, pretoze vzdy ked ku nemu pridem, ma tam niekolko aut rozrobenych.

A nie je to iba moja skusenost s autorizovanymi servismi. Vacsinou to funguje na systeme, vymenime co sa da, ved zakaznik to zaplati. A ak nahodou diagnostika neodhali presnu pricinu problemu, tak sme strateni.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6649
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

Zhrnul by som to tak, ze nezalezi na tom, ci je servis autorizovany alebo nie, ale zalezi na tom, aki ludia tam robia. Ake maju ti ludia skusenosti a aku kvalitnu pracu su zvyknuti/maju prave naladu odviest.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

Bohuzial na Slovensku je smutnou pravdou, ze v autorizovanom servise vam najprv vymenia polku auta aby odstranili problem, pokial im ho diagnostika nehlasi. Samozrejme, cest vynimkam.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

_Mato_ ja tomu verim co si opisal. Ja som mal ale prave jednu opacnu skusenost. Kde jednoznacne vyhral autorizovany servis. A neorigo prepadol na plnej ciare. Neviem viac posudit, ono je to v zivote tak ze clovek sa uci, a aku skusenost mu zivot prenesie tak sa bude spravat.
Nevravim ze to tak ale nieje, lebo som tiez zazil trable v autorizovanom servise. No nemam s cim porovnat lebo auto dany problem rieseny v autorizaku prestalo mat, a tak to netrebalo nikde inde riesit.
Btw teta v jednom neorigo servise dala auto na servisku. Prva po skonceni zaruky, typci jej tam pomenili brzdy, vyfuk, baterku, olej samozrejme no comment radsej tie prve veci... a nauctovali 6l nemrznucej zmesi - do auta ide max 6. litrov s tym ze sa to riedi min. 1:1. Asi tak, a to je asi prvy najlepsi servis v povedomi Kosicanov po autorizakoch.. :) Samozrejme som to zistil rok potom ked som kukal papiere ako jej mohli nauctovat 6litrov nemrzky...
Inak tiez mam jedneho mechanika, ktory mi ale rovno povie niekedy ze toto a toto nech si dam robit v autorizovanom servise. Mohol by zarobit, ale asi vie ze autorizovany servis to dokaze lepsie, alebo ma lepsie vybavenie. Ved mi povedz, ked Ti niekto v aute nieco dodrbe, ktory mechanik Ti to aj opravi - nie prepelenim, ale tak ako to bolo predtym. Uz som zazil servisy kde mi typek vymienal palivovy filter a vymenil ho tak ze auto vkuse sycalo. Samozrejme som sa hned vratil a prve co bolo: "ruky od tela takmer facku mi dal a ja som nic neurobil len vymenil". Tak diky za taky lacny neorigo servis. Typek to asi robil prvy krat lebo tam dal filter nie pre auto ktore mal na zdvihaku... Samozrejme navsteva autorizaku a za hodku problem porieseny, a filter vrateny no samozrejme cenu za vymenu mi uz nevratil. Ono jedna vec je ked niekoho poznas, druha vec je ci ma cas, a tretia vec je ze to potrebujes hned. Nie vzdy mozem zajst za typkom do neorigo servisu na ktoreho viem ze sa mozem spolahnut.
Alebo som raz dal vymienat pelovy filter co som nevedel ake jednoduche je a debo v neautorizaku zlomil ten drziak ktory filter drzi /cena noveho 20€/. Snad si nemyslis ze to zaplatil on...
To su moje skusenosti, s roznymi autami ktore som servisoval aj ked ich nebolo vela, uz som poskusal vela servisov a prakticky nikde az na jeden som nebol spokojny. No tam riesim na aute ktore neservisujem v autorizaku max. vymenu oleja, brzdovky, cistenie klimy a nejake mensie problemy. Zasa necudujem sa servisakovi, radsej poriesi male vymeny a zarobi viac ako keby mal problem s autom ktore ma specificky problem a cely den ho mal na zdvihaku. Uctuje si tak malo ze za zistenie zavady by asi nevzal nic. Proste, ja chapem, mal si problem a ten tvoj znamy ho nahodou nasiel. No precitaj si fore skody, vw fora, kde su take problemy na autach ze ich nevie odstranit nikto. Ani autorizak, ani neorigo servis.
To je o nahode asi skor.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Snake »

Je zaujímavé že felipe vždy napíše opačnú skúsenosť jak 90% ľudí tu. :-)





.
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

kkz, ja mám pocit, že teba keď vidia prichádzať do toho neautorizovaného servisu, tak už vedia, že ti niečo dodrbú. Keďže si so žiadnym nebol spokojný. :)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ale ved ja sa spravam normalne ako kazdy jeden zakaznik. Nedavam na sebe pocitit ze 9 predtym ma nasrali. Uz ale do ziadnych novych nechodim, bud autorizak alebo jeden servisak u ktoreho riesim bezne vymeny naplni. Btw ani s tym autorizakom ktory spominam som nebol uplne spokojny, ale to sa netykalo kvality prace ale skor systemu, ze ked clovek chcel menit nieco za 40€ tak prve slova boli maju vela prace :D A to som chcel Expres servis kde je vonku napisane do 45minut bezne prace. A takym odmeranym sposobom som dostal odpoved: ale to nebude hned, si nemyslite, mame vela prace, za 4hodiny najskor. By som toho debka v kravate niekam poslal alebo zavolal sefa, ze teraz 40€ a onedlho 1000€ ale ked sa budu takto spravat tak pojdem inde. Je jasne ze autorizaky maju na salame nieco ako spokojnost zakaznika alebo slusne jednanie.
Snake napísal:Je zaujímavé že felipe vždy napíše opačnú skúsenosť jak 90% ľudí tu. :-)
Ja zato nemozem, vies ze dovtedy som doveroval viac neorigo servisom? No ako pisem, ani oni za to nemozu ze problem ktory sa na aute vyskytol este nezazili. No preco chceli menit loziska a capy ci co to bolo za 400€ na aute co malo 15t km ale po zaruke je mi zahada. A po otazke: ak bude problem aj po vymene, date tam stare zaznela odpoved: nooo to sa nebude dat. Lebo presne vedeli ze to nepomoze, ze to len vymenia nieco, tak ako sme citali hore ze servis vymenili polku auta ale nie to co je zle. No v tomto pripade neslo o autorizak.
Autorizak servis sa s tym asi bezne stretava, kedze robi len "svoje" auta. Preto mi nikto nemoze tvrdit ze specificke chyby lepsie odstrani neorigo servis. Jasne, ked mate bezne auta ano, ale kus menej rozsirene auto a uz servis nevie co to moze byt. A ked chce zarobit tak presne vie, :) ze akych dielov na sklade sa musia zbavit...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6649
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

ake to velmi unikatne specificke auto mas? Lebo mam z tvojich prispevkov pocit akoby si mal nejaku trojkolku
edit: opravena chyba :facepalm: a pytam sa len zo zvedavosti
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

To pisem vo vseobecnosti. Konkretne sa jednalo o Fiat, ale to nieje podstatne. Je x aut ktore maloktory neorigo servis do roka ma a potom tazko vyriesi alebo vie ako ma riesit problem auto nestartuje, alebo padaju otacky aj diagnostika nic nenapise. A na danom aute islo o jednoduchu servisnu prehliadku po ktorej auto pri brzdeni vydavalo cudesny piliaci zvuk. No a servis chcel menit veci v prednej naprave za 400€ pri dalsej navsteve potom co si auto nechal ze pozrie co je zle /teda nebolo to povedane bez toho aby auto videli/. Ale to je jedno, Vy ked mate kamosov, znamych po servisoch, Vy take nezazijete. Ale mozno uz dalsieho po Vas ktoreho nepozna na niecom odrbe. Ale tak sme na Slovensku nie :).
Keby som v tom servise niekoho poznal urcite riesi zavadu a nepovie servis taku somarinu.
Btw len dodam ze po kontaktovani autorizaku a vysvetleni problemu hned do telefonu povedali kde asi bude problem, a tam aj bol. Zato neorigo servis nemal po celom dni co tam auto mal ani paru...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6649
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

kazdy si to riesi po svojom.
Ja znamych v servise nemam, ani auto nemam. Zatial ho nepotrebujem, ale uz mam zalusk na nieco. Len najskor musim zarobit peniaze a zistit, ci to nie je hlupa kupa (teda ci sa tie auta nahodou nepredavaju kvoli tomu, ze na nich coskoro bude treba menit veci)

Keby som si kupil niekedy nove auto, tak s nim jednoznacne chodim len do autorizovanych servisov. No vymenu kvapalin ak by boli podmienky, by som radsej zvladol aj samostatne. Zalezalo by na peniazoch.

Brat ma stare auta (konkretne dve xsary 1.9 diesel) a velmi vela veci robi doma sam (ked sa da tak s mojou malou pomocou). No zabije s tym aj celu sobotu :D
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa felipe25 »

Btw k novym autam, pozeram asi naj ponuku:

http://www.seat.sk/akcie/index.php?inc=22
Akcia na tretiny, alebo maju aj 50% a o dva roky dalsich 50%.

http://www.seat.sk/car_configurator/dow ... ny/6J5.pdf
Akciova cena 8977 za Ibizu s 1,4 85k motorom, v cene je aj manualna klima.
Ja som kupoval svoje auto v podobnej vybave a stalo 14 000€ pred 4rokmi.
Takze kto chcel nove auto, tu zaplati 3 * 3 000€ a ma nove a celkom slusne.

2+2roky zaruka ale presne neviem co to je, treba byt clenom Clubu - je to dole v cenniku.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"