Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6875
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa stefan222 »

chlapi, idem s fabkou na kontrolu na vychode SVK, ideal Presov,KE, MI niekde
, posledna bola na 106tis a teraz mam 136tis, prosim, odporucte neaky servis(bol by som radsej na autorizovany) no necham si poradit. ;) mam si auto len diagnostikovat najprv ? vdaka
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

myslim,ze oni ti povedia co vsetko sa bude robit na garancnej :) myslim,ze klasika diagnostika,oleje filtre,kvapaliny,pozru ti cele auto ,hlavne napravy/oblozenia a pod... :)
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa panasonic650 »

Ake nove auto by ste odporucili do 18,000 ? Jazdenie po BA praca + sem tam (~8x) mimo na dlhsiu cestu + nizka spotreba + vysoka hodnota po 5r. + spolahlivy motor. Jazdenka v ziadnom pripade nie. Dik
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa panasonic650 »

landrower napísal:to uz fakt radsej si prilozit a kupit si napr. za cca 12k astru classic (Astra H), teraz dokonca v akcii v rozumnej vybave Plus s 1.6 85kW benzinom za 10k alebo s automatom to iste za 12k (ale neviem ake su opel easytronic). auta su to spolahlive, nemaju ziadne vecsie zavady (aj ked na to je najlepsi motor 1.4, jediny problem co sa objavoval bol u niektorych central, teda skor jeho dialkove ovladanie, ale pokial viem uz to je vyriesene).
Preco Classic a nie Nova ?
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zoom »

Za cenu 18 000,- € zase toho dobreho az tak vela na vyber nie je, takze nejake protichodne podmienky (spolahlive, lacne, vysoka hodnota po X rokoch) moc nezavazia. Odhliadnuc od toho, ze by som rozhodne nekupoval nove auto, vidim to nasledovne:

Neudal si ziadne normalne podmienky, spolahlive a lacne auto chce kazdy, ale nevieme, ci potrebujes velky kufor, atd. Takze som za teba vybral tri podmienky: automaticka prevodovka, benzin a vykon viac nez 100 kW.

Ked odfiltrujeme sialenosti ako Skoda Octavia s 1.2 motorom za 17 000,- € (musel by si sa strasne udriet do hlavy), vynechame francuzske auta, korejske auta a lowendy ako Seat (viacmenej odpad), Ford (ide do sraciek, hnusne je na nom vsetko), VW (koncern, nekvalita motorov) a nudnu zastaralu Hnoyotu, ostane nam par veci a ja by som z nich vybral nasledovne:

1) Chevrolet Cruze - klik - toto auto sa mi v tejto malej triede paci asi najviac zo vsetkych za posledne roky. Ziadne sialenosti, ale normalny sedan. Vo vnutri je samozrejme malo miesta, pretoze vsade su nafuknute plasty. Ale dlhodobo sa mi celkovo paci a isty cas som aj zvazoval, ze si ho kupim, ale napokon zvitazil zdravy rozum (a V8 motor).

V pohode by si si mohol dovolit 1,8L benzin 104 kW a najvyssiu vybavu LTZ s automatom (ked nepocitame tie specialne WTCC verzie). V konfiguratore som ti naklikal metalizu, parkovacie senzory, hmlovky, navi s displejom a nejake ine blbosti a som na cene 18 700,- €. Uplne v pohode si tam mozes este za dalsiu tisicku dat veci.

2) Honda Civic - klik - toto je malinke auticko a ked v nom budes dlho jazdit, stane sa z teba gay. Stale mam vsak Hondu rad, je to dobra automobilka, ktora tusim nemala ziadne vyrazne prepady v kvalite. Mozno neuchvati a neohuri, ale zle a kazive auto to nebude. Sedel som v tom, je to taka mala raketka (vzhladom, nie vykonom).

Samozrejme by si chcel 1,8L benzin 103 kW s automatom. Co do vybavy, urcite by si chcel Sport (oproti Comfortu ma minimalne tempomat a stierace s dazdovym senzorom). Obrazkom na ich stranke sa nedaj zmiat, je to hnusna 5D verzia, ty chces samozrejme 4D. Opat, velmi sa mi toto auto nepaci, ale pomerne uznavam Hondu. Zle to urcite nebude.

3) Opel Astra ST - klik - velmi pekne vozidlo a celkovo by som sa nebal donho ist (ked si vezmeme, ze kazdy "pozna" historiu Opla a boji sa ho). Mna pred rokom dost presvedcila Insignia, je to viacmenej auto, ktore ich zachranilo. Vybral som verziu ST, kebyze potrebujes viac miesta vzadu a musim povedat, ze sa mi dost paci a to hodne nenavidim kombi.

Vzal by si 1,4L verziu 103 kW vo vybave Enjoy ci aj ta 150. edicia. Vyhodou je, ze je to nemecke auto, takze netrpi japonskym syndromom, kde ti daju vybavu a skoncil si. Tu si mozes nasetupovat vselijake cacky macky podla chuti. To moze trosku navysit cenu, ale to je v pohode.

4) Mazda 3 - klik - nejdem moc rozpisovat, plati to, co pri Honde. Inak velmi pekne auto, radim ho niekde ku Cruze. Hlavne standardny sedan a nie nejaka zaoblena gay zhovadilost.

Samozrejme motorizacia by bola 2.0 benzin s automatom. Je mozne, ze tento model trochu prekracuje cenu, preto je az na poslednom mieste. Inak neboj sa vyberat aj drahsie vozy, cenu urcite zjednas. Kebyze vyberies nieco za 20 000,- €, tak uplne v pohode ti to predaju za 18k. Nedavna realna skusenost: VW Golf (*cough cough*) normalna cena 20 000,- €, predane za 17 000,- €. Fungl novy, ziadne predvadzacie vozidlo a podobne.

Imho toto cele vyhrava Chevrolet Cruze, pretoze si tam za par susnov mozes dat dobru vybavu (mas tam navi s displejom a za dalsich 1 400,- € mas aj kozene sedacky, co je pre mna dalsia absolutna nevyhnutnost). Japonske auta mozem, ale trpia hlavne tym, ze tam nic navyse nenavyberas. Jednoducho sa rozhodlo, ze vybava X ma tieto veci a zbytocne tam budes mavat peniazmi. Jedina taka vacsia nevyhoda Cruze je, ze ma teraz zvolavacku kvolu oleju pod motorom, ktory sa za istych okolnosti mohol vznietit a zranit alebo zabit posadku auta :-D, ale to je dobre Karle, detail. Honda Civic mala tiez dve zvolavacky (driveshaft a netesniaca palivova hadicka).
Najkomfortnejsie vozidlo z tychto bude zrejme Astra, ale vykonnostne nezaujme (vozidlo pre pana v klobuku).
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

ešte by som tam pridal mitsubishi lancer
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zoom »

Mitsubishi ma hrozny plastovy interier. Podobne ako Ford. Samozrejme, ziadne z tych aut nebude mat palubovku presivanu konskou kozou, ale Mitsu je naozaj humus, co som mal v rukach. Proste stlacis jedno tlacitko a vidis, ako ostatne sa hybu spolocne s nim a tak. Inak mi je ako znacka sympaticke, ale kvoli tomuto som ho nezahrnul do vyberu. Dalsia vec: jediny automat co maju, je CVT. A mozeme dlho diskutovat, ci to je alebo nie je buducnost prevodoviek, ale jazdi sa s tym divne. Naozaj je to nieco uplne ine, nez bezny pocit z radenia. A hlavne by ho toto auto vyslo na nieco cez 22 000,- €, co je uz dost mimo a velmi tazko by sa zjednavala cena na nieco pod 19 000,- €. Neviem no, sam som sa bol na Mitsu pozerat pred asi rokom, ked sme chceli nieco kupit, ale nakoniec som od toho upustil uplne.

K tomu CVT: chapem, ze drzime motor v optimalnych otackach, ale... ugh.
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Wizik »

No, pokial ma zrak neklame, tak Lancer 1.8 benzin stoji v najvyssej vybave 19 200€.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Blackhawk »

a preco vo vybere nie je novy Focus?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa panasonic650 »

dik za zhrnutie zoom... poziadavky su protichodne a strucne viac menej zamerne aby som nekladol prekazky vasej fantazii ;)
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Chris »

... ked sa chcem posmiat tak dojdem sem pozriet..

jeden tyzden sa tu chvali zhnita felicia, ktora je lepsia ako o 5 rokov mladsia fobia, pritom sami neviete opravit ani 5% na tej starej felicii

potom sa tu porovnava nova ibiza so starou astrou, pricom je to ina kategoria, ibiza je v kategorii s corsou

a odkial mate, ze seat je odpad ? to ze ma najnizsiu poziciu vo VAG koncerne, neznamena, ze je odpad, ale musi si drzat standart a kvalitu koncernu, samozrejmne , ze napr. leonu cupra uz nepovolia kvazi 4x4 (haldex) ale daju to len
golfu GTI R a pod...

zhodou okolonosti som jazdil par dni na ibize 1.4 16V 86 koni, sice bolo to slabe (ako pre koho) ale do mesta a okolo uplne staci a bola na tom super spotreba 5.5-6,3l/100km kombinovana, co sa mi ani nechcelo verit

skuste sa previezt na FR/Cupra radach a zmenite nazor

radsej by som si kupil za polovicu seat exeo ako a4 v tej istej vybave a motorizacii
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa valistar »

quicky napísal:
valistar napísal:ahojte, taka otazka - od akej ceny sa uz oplati dovoz z nemecka/rakuska?
ked zoberiem do uvahy ,ze dovezenie+prepis vyjde nejakych 800€.

pozeram sa teraz po civicoch okolo roku 99/2000 ... :)
pri tom novodobom prihlasovani co pride sa uz dovoz ani neoplati fakt len pre auto ktore strasne budes milovat...
co sa zmenilo? stoji to viac alebo su nejake problemy???

mam dobreho znameho co vozi auta, ma dobre kontakty v nemeckych bazaroch a nedovezie sracku... len moja otazka je ci ho mam vobec otravovat v tejto cene okolo 2-2.5k€ alebo to nema vyznam...
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa valistar »

no ja asi budem ok s 84kW 1.5Vtecom ... ako to funguje ked mas menej?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

doteraz prihlasenie vyslo na nejakych 400e-+/cisto byrokraticke papierovacky ,ked neratam prevozne znacky a naklady s tym spojene
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa valistar »

z kadial je ten obrazok? lebo co citam po nete pisalo sa ze sa plati uz od 80kW... zmenili to na 86? :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"