Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Chris »

valistar napísal:z kadial je ten obrazok? lebo co citam po nete pisalo sa ze sa plati uz od 80kW... zmenili to na 86? :)
podla mna sa ti pri tak lacnom aute neoplati dovoz, za podobne prachy kupit aj tu a to co by si dal za dovoz , das do servisu a mas istotu, ze to mas vymene a neposliehas sa na reci nejakeho turka...

ale 1.5 Vtec dobra volba, mal som 1.4 16V D14A4 EJ9 a rad na neho spominam, mala kosacka :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

panasonic650 napísal:Preco Classic a nie Nova ?
daval som to ako priklad lacneho noveho auta, novsia vychadza o 2k drahsie. + s nou mam skusenosti :) ale ked sa do rozpoctu vleze ta novsia v rozumnej vybave, tak nemam nic proti ;)

felipe: este RAZ a NAPOSLEDY to zopakujem: v autorizaku som bol preto, ze som vtedy o tom nerozhodoval ja a brat bol rad ze s tym vobec dosiel do nejakeho servisu. dalej uz by sa nedostal moc, kedze niekde v tom bude uz bola chladiaca kvapalina fuc. toto bol najhlavnejsi dovod.
a s pracou toho servisu som maximalne nespokojny.

k dalsiemu uz sa radsej nevyjadrujem,
len teda ze do 18k naozaj novu Astru ST s vybavou podla chuti :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Andre »

zoom napísal:nudnu zastaralu Hnoyotu
:? to si ja myslim skor o chevrolete :-D
http://www.toyotainbusiness.sk/Images/t ... 971326.jpg
ono sa to nezda, ale je to vnutri vacsie nez vsetky auta, kt si spominal

1.6l 97kW automat Luna 15.790,00 €
Panasonic 650 , urcite si chod do neho aspon sadnut ;)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

zoom napísal:Mitsubishi ma hrozny plastovy interier. Podobne ako Ford. Samozrejme, ziadne z tych aut nebude mat palubovku presivanu konskou kozou, ale Mitsu je naozaj humus, co som mal v rukach. Proste stlacis jedno tlacitko a vidis, ako ostatne sa hybu spolocne s nim a tak. Inak mi je ako znacka sympaticke, ale kvoli tomuto som ho nezahrnul do vyberu. Dalsia vec: jediny automat co maju, je CVT. A mozeme dlho diskutovat, ci to je alebo nie je buducnost prevodoviek, ale jazdi sa s tym divne. Naozaj je to nieco uplne ine, nez bezny pocit z radenia. A hlavne by ho toto auto vyslo na nieco cez 22 000,- €, co je uz dost mimo a velmi tazko by sa zjednavala cena na nieco pod 19 000,- €. Neviem no, sam som sa bol na Mitsu pozerat pred asi rokom, ked sme chceli nieco kupit, ale nakoniec som od toho upustil uplne.

K tomu CVT: chapem, ze drzime motor v optimalnych otackach, ale... ugh.
No humus by som to teda nenazval ale ok kazdy ma inu predstavu...a to ohladom tlacitok je jeden velky bullshit co pises...sadni do lancera a vyskusaj...
musis mat plnu palbu a automat? ak jj tak->

1.8 a full vybava a manual - 19200e
ak nie tak->
1.8 a skoro full vybava a manual - 17200e
1.6 a skoro full vyva a manual - 16200e (ludia hovoria o spotrebe do 6l)
1.6 a zakladna vybava a maual (manualna klima) - 14900e

podla mna ceny uplne v pohode a auticko je paradne...
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

Takze: dnes som sa rozlucil so svojim 20 rocnym spoluputnikom MB W201. Odchadzal odo mna s 281733km a cerstvou umytou metalizou a novymi zadnymi dennymi ziarovkami a novou dialnicnou znamkou. Dufam, ze dalsiemu majitelovi posluzi.

Tiez mi dnes prisla Toyota Corolla, kupovana z autorizaku, musim vymenit akurat olej, filtre, jednu gumenu listu a stierace, plus dotiahnut rucnu brzdu. A casom vyhodit palubak z 2din pozicie a nahodit multimedialny system.

Inak chcel som sa spytat: ak mam na aute 205 pneu a v technicaku 195, bude pri registracii na nove znacky hubovat do mna panacik?

Co sa tyka urovne sarkazmu v tejto teme, myslim ze Snake uz nie je king. Teraz je nim zoom :D
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Chris »

icefire: panacik, maximalne skontroluje VINka ci sedia, mozno aj stitky na kasni a konec :)


btw. krasavica :P http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bm ... =SportsCar
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa STENLY »

Chris napísal:icefire: panacik, maximalne skontroluje VINka ci sedia, mozno aj stitky na kasni a konec :)
nie... zoberie mu technický :)
ked dá gumy do poriadku, potom môže prepísať
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

No uvidime, risknem to, ten rozdiel nie je pomaly vidiet a hadam nebude uchylny na 195 vs 205.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

ice ty si z nitry,prepisujem auta jak na beziacom pase ,obrazne, a nikdy policajta v nitre nenapadlo inde pozriet ako na vin a TP. takze absolutne to neries...

ale pocul som ,ze policajti sa na tom odbavuju,hlavne od kamosov v presovskom kraji... :)
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

Vyborne, skusenost z prvej ruky :) Buduci tyzden tam musim ist 2x, dufam, ze ma nepoondi od cakania (neplanujem prist rano na 7).
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

ja idem tiez prihlasit bawo ,tak mozno sa aj stretneme...

stastie ,ze mam vzdy cakacku tak 5minut ;)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zoom »

Wizik a hawkeye: Ohladom tej ceny toho Lancera a 19 200,- € ... to je za verziu s manualnou prevodovkou. Automat stoji 20 800,- € a okrem toho ja v mojom prehlade beriem do uvahy realne konecne ceny. Takze tam este musis napocitat metalizu (515,- €), zaruku na 5 rokov (390,- €) a uz si na 21 705,- € a to si si nedal ziadnu svoju vybavu (parkovacie senzory, sietky, koberceky, listy, atd). Preto som pisal, ze Lancer s automatom ta vyjde na cca 22 000,- €.

Ohladom tych plastovych tlacitok: sedel som v tom, ved som pisal, ze som zvazoval kupu isteho casu. Rovnaky nazor zdiela aj jeden kamarat, ktory mal Lancera pozicaneho na vozenie. Proste 25 rocne BMW ma kvalitnejsie cudliky pomaly. Aby si videl, ze nevarim(e) z vody, zober si napriklad tuto recenziu. Konkretne sa pise: "The general design of the dash and door panels isn't bad, but some shiny plastic bits, such as the top of the driver instrument panel, look and feel cheap. It's not a big deal until you start comparing it to a Ford Focus or a Mazda3." Takze este aj Focus je povazovany autorom clanku za lepsi v tomto a to vieme, ze Ford ma absolutne HNUSNE interiery co do vzhladu aj materialov. Posobi to ako najlacnejsi dialkovy ovladac s tou hrbolatou imitaciou koze od najlacnejsie TV z roku 1990. Takze Ford = zle, Mitsu = este o kusok horsie.

Ina recenzia - "Cons: Interior plastic and fit and finish"
Dalsi nazor - "Interior plastics could be better"

Proste je to fakt, ludia to tak vnimaju a ja tiez. Ako nemam nic proti Mitsubishi, ale v tomto naozaj zaostavaju + ta cena. Myslim si, ze je lepsia volba v tejto cene.

andrejsvk: Co sa tyka Hnoyoty, tak naozaj tie auta nemusim. Su to extremne nudne vozy a najhorsie co moze byt je Toyota v striebornej farbe. To uplne identifikuje cloveka bez fantazie, s konformnym myslenim. Pouzitie zastaralych komponentov je tiez fakt, vsak preto su taky udajny etalon spolahlivosti (rokmi overene komponenty). Je take porekadlo alebo co to je: Ked ta sef nema rad, kupi ti Toyotu ako firemne auto :-). Navyse ten Auris spada do kategorie tych gay vymyslov s divnym non-sedan tvarom. Ale to aj ta Honda v mojom vybere.
Toyota ale nevie robit farby na auta. Pozeral si si, co je na vyber aj na vyssie modely? Proste kriklava cervena, dve hnusne bezove, tmava nazelenala ako na ziguliku a potom uz len odtiene sedej. Dost fail. Ale vlastne, asi to vysvetluje, preco ma tolko ludi tu striebornu Toyotu. A este jedna vec: v konfiguratore Aurisu som nasiel len MMT prevodovku, nie automat. MMT je sekvencny manual a vlastne doteraz som nepochopil, ako to riadne funguje, avsak nema to ziadnu z vyhod automatu (stale to pouziva spojku, takze z kopca sa sam kotulas, radenie stupnov nie je hladke). Docital som sa, ze mod E je ekvivalentom D na automate, ale stale sa odporuca pracovat trochu s plynovym pedalom pri preradovani, nech mas preradenie hladke. No to by som mohol osrat, tak bud mam automat a pokoj, alebo si nedavam taketo polovicate vymysly do auta (i ked aj to bude lepsie nez manual, to uznavam).
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa hawkeye »

mozno je interier plastovejsi, ale taky hyundai i20,i30 je ovela plastovejsi a hnusnejsi..mne na tom interieri nevadi nic a je tam t o co potrebujem...pre mna je podstatnejsi motor..
hladas spolahlive auto? lancer tam rozhodne patri...videl som kusky co mali nabehane 300.000 (colt), 430tis lancer a majitel tvrdil ze okrem beznych veci tomu nic nebolo..
z toho cosi sem dal ty beriem ako spolahlive mazdu 3 a hondu civic

a predpokladam, ze ak to ma mat pnasonic na bezne jazdenie po meste a sem tam dlhsie trasy, uplne staci lancer 1.6 a stredna vybava...
uplne zbytocne mat plnu vybavu.

ale ako myslis :)

edit: a tie tlacitka su fakt bullshit co tu pises...po 2r po stlaceni tlacitka sa nic neohyba..jedine ze mate ruky a silu jak hulk a pretlacate tlacitka neviem kam
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
ANONYM_a2

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

hmm to s tymi tlacitkami mohla byt pravda, no a mitsu to mohlo na zaklade negativnych ohlasov uz fixnut a ty môzes mat uz tu verziu co ten problem nema, preto ti to nedava zmysel.. vedsinou do recenzii idu uplne prve auta, takze ak si ho nekupil hned ako vyslo, tak by to tak mohlo byt
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

mame doma mitsu outlander 2011 model,novy ..a ten interier je teda na daleeeeko vyssej urovni ako skoda ford opel a podobne... neviem teda ci lancer ma nejaku socialnu vybavu aj plasty.ale my to teda ani zdaleka "lacne plastove" nemame. po 3rokoch uzivania neni vidiet ani naznak pouzivania,u mna je kvalita interieru 10/10

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"