Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Aké máte brzdy?

hydraulické kotúčové brzdy
107
43%
mechanické kotúčové
30
12%
bubnové brzdy
2
1%
ráfikové brzdy
102
41%
mám furtku - brzdím pedálmi
7
3%
 
Celkom hlasov: 248

Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

s MTB predsa nie je problem na asfalte...No asi je dobre pohybovat sa v cistejsich castiach mesta alebo mimo mesta, ak je to mozne.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Tak ako si menil reťaz, keď si napísal "cyclocomputer kvôli reťazi"?
Inak Pajštún som len tak trepol, ono je za BA aj nejaký singletrack, vraj super pojazdeníčko, Cerová niečo, žeby Cerová cesta, Cerová dráha? Je to na mape zaznačené, ale nie je tam názov. Tiež to okolo BA moc nepoznám. Viem tiež, že je tam napr. nejaká rozhľadňa kdesi ešte pred Babou.
A jasné, že sa dá jazdiť s MTBčkom po asfalte, ale 70km po asfalte s MTBčkom je jednoducho barbarstvo a naviac sa mu bude strašne zle jazdiť na tých širokých gumách. To je aspoň na Cross bike, čo jazdí s max 1,75" plášťami, nie na 2,1-2,2 MTB plášte. A hlavne - po ceste je to u nás samovražda, či už na MTB alebo na cesťáku.
Edit: Cerová dráha http://www.ba-lesy.sk/vismo/dokumenty2. ... 62&p1=1507
http://www.ba-lesy.sk/VismoOnline_Actio ... menty=1466
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Ono MTB je celkom dobry do mesta. Aspon pre mna, lebo ja jazdim striedavo cesta/chodnik - cize obrubniky, jamy, sem-tam obidem ludi po trave, schody atd a to uz na cross asi nebude. Ono clovek sa na tom celkom namaka, ale na druhej strane mi to aj vyhovuje, lebo po robote mam pomerne malo casu a tak si dam aspon 20-30 km trasu okolo petrzalky a idem na maximum co to da. Vcera som dal Petrzalka - Cunovo a spat s priemerkou 26 km/h na 2,25 pneu :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
sebinho
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 229
Dátum registrácie: Ne 01. Máj, 2011, 10:15
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa sebinho »

MTB je univerzalnejsi, predsalen na cestnom sa da rozumne jazdit len po cestach ( v okoli LM nie po vsetkych :D) no na horskom mozem ist ci po ceste alebo do hory
ANONYM_a7

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Diki pani za trefne komenty. Prosim vás nehádajte sa :D

Určite som chcel MTB skrz univerzálnosť. Myslím źe aj na MTB sa dá do rozumných kilometrov pojazdiť, hlavne na tie slovenské cesty potiahnuť dačo menej terenné nie je rozumné :D a po dialnici chodiť nemôžem čiže jasný výber MTB.

Pojdem ešte pozreť do jedného cyklo shopu tu v TO a uvidíme, úprimne sa mi moc nechce objednávať dačo z netu, najradšej by som na tom šiel už z predajne :)
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zedolsi »

hlavne si vyber vhodnú veľkosť, ak v predajni nebudú amatéri určte ti poradia ;) inak kde v TO je dobrý obchod na biky? ja som šiel kvôli tomu do BB, predtým bike som kupoval v BA :)
NTB ASUS Vivobook M3504YA AMD Ryzen 7 7730U, RAM 16GB, 1TB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

lepsie brat z predajne, ak sa da, lebo si to mozes ergonomicky odskusat.

MTB 2.1 palca na asfalte v pohode (podla dezenu, samozrejme). Ked bol novy bike, obiehal som ludi na cestakoch. Aj teraz ich obieham, ale mam pocit, ze predtym som potiahol lepsie. Teraz na rovinke len tazko zaradim najtazsi prevod. No to je jedno. Pointa je, ze je to hlavne v nohach a kondicii.

MTB je vhodne aj do mesta, napr. po cestach dlazenych kamenom by som na cestaku ist veru nechcel...Navyse MTB ma lepsie brzdy a lepsi kontakt s povrchom, co je podla mna postatny faktor, ked ides v meste po cyklotrasach. Hlavne ked su tam ludia - rozne druhy: slepi, hluchi, tupi, nepozorni, s detmi, so psami, atd. Najlepsie su hlboko zamilovane pariky na korculiach. Drzia sa za rucicky, v usiach maju sluchatka a premavaju sa z jednej strany chodnika na druhu slimacim tempom, pretoze ten chodnik je predsa exkluzivne len pre nich...
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
zedolsi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1542
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2014, 13:24
Bydlisko: PE+-

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zedolsi »

tento problém riešim takto: keď idem po ceste prifúknem kola, keď idem do hory trošku sfúknem :)
NTB ASUS Vivobook M3504YA AMD Ryzen 7 7730U, RAM 16GB, 1TB PHONE iPhone 13 PRO - 256GB Watch Series 7 (45mm)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

M1ch4l napísal:v meste po cyklotrasach. Hlavne ked su tam ludia - rozne druhy: slepi, hluchi, tupi, nepozorni, s detmi, so psami, atd. Najlepsie su hlboko zamilovane pariky na korculiach. Drzia sa za rucicky, v usiach maju sluchatka a premavaju sa z jednej strany chodnika na druhu slimacim tempom, pretoze ten chodnik je predsa exkluzivne len pre nich...
hovoris mi z duse :good: ja to casto riesim tak, ze prudsie zabrzdim prednou a vtedy tie siroke pneu pocuje aj hluchy
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Jj, do mesta áno. Na dláždené cyklotrasy nejazdím a neodporúčam práve z toho dovodu, oni si tí priblblí poliši označia tú cestičku takouto značkou
Obrázok
namiesto tejto:
Obrázok
A už im nemožeš nič. Pritom tá druhá by úplne stačila, pretože na cyklocestu chodci možu, akurát nesmia cyklistu obmedzit ani ohrozit, čo je lepšie ako tá prvá, kde nesmia cyklistu len ohrozit. Potom tam možu aj mamičky s kočíkami a detičkami bez vodítka, pobehuje to tam ako šialené a ešte ti idú p...ovat, že jazdíš po cyklotrase s bicyklom. Alebo psíčkari - ten istý prípad. :furious:

Na začiatok by som odporúčal Devín, prípadne ten Koenigswarte alebo keď už tak zámok v Schlosshofe, je tam nový cyklomost. Ak máš kondičku a nemáš nohy(na kondičku stačí len si pár krát týždenne zahrať futbal/volejbal/proste nejaký šport vyjma motošportov a šachu :D ), tak si myslím, že ani nejaké tie lesné do 20-30km s nastúpanými max. 300-400m výškových by bolo fajn, to isté aj ak máš nohy a nemáš kondičku(spomínal si, že chodíš do posilky, ak ich neflákaš, tak budeš mať nohy na bicykel :) ), ale tam si myslím, že by bolo OK aj 40-50km lesom, spravíš si kondičku a, na rovinu, nemusíš to dat na prvý krát za 2h, stačí 5h, keď budeš po ceste piť a odpočívat, tak nie je problém, to robím na začiatok sezóny a v pohode. Keď som ale osobne začínal od začiatku, tak som nemal ani nohy, ani kondičku, v tom prípade ti bude stačiť tých 20km po rovine/ceste, napr. ten Schlosshof. Pár krát si skús nejaké trasy 20km po rovine, po dvoch-troch výjazdoch by som skúsil ten Devín alebo Koenigswarte, nejaké to mierne prevýšenie 100-200m. Tak som začínal ja, úplne prvé som išiel 20km po rovine, chcel som vyliezť jeden kopec, ale normálne mi pod ním došiel dych, tak som ho vyradil z výjazdu, takto som to dal dva krát a na tretí raz už ten kopec nerobil problém. A to som vážil 110kg s 0% svalovej hmoty(6r dozadu :) ).
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

dnes som skoro velmi neprijemne vyletel z biku...nechybalo vela. Tak 5 - 10 sekund plny "passenger mode"

dajake stavenisko a rypu aj do okoliteho cyklistickeho chodnika. Minule (cez vikend) tam bola len jama, co bolo ok. Medzicasom tam nasypali take kopky strku, ze narobili take dobre vlny....Samozrejme som to necakal a je to pod takym malym kopcom. No na striedacku som prerazal kopku strku a bol vo vzduchu. Myslim, ze som mal stastie, ze to bol strk. Keby to bolo pevne, asi by som bol na zemi. Bike zvladne toho viac, nez by si clovek myslel.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Memnon »

Ondro1: retaz meriam prvy krat az po min 1000km, nemeriam ju pri kazdom cisteni/mazani, mohol by som, nerobim to
CC okrem toho vyuzijem na meranie km za sezonu, jazdu primerku, maximalku, aktulanu rychlost a celkovy cas jazdy
nepodstatne kraviny a aj tak ma zaujimaju

inak do mesta sa hodi zvoncek
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zwARO »

http://forum.mtbiker.sk/resources/image/170713

tak nakoniec som ho zobral, zatial skoro 300km za 4 dni ale som chory teraz :D a celkom fajn pocit. uvidime casom. vsetko to trase :D
Používateľov profilový obrázok
Spacepen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 843
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 14:46

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Spacepen »

Asi len ja mám takú smolu na kktov v autách. Dnes som išiel na bicykli a samozrejme nejaký chudák s bavorákom ktorý si myslí že je kráľ sveta keď prechádzal okolo mňa dupol na plyn a predstavte si to prešmykovanie na mieste. No skoro ma šľak trafil. No to sa mi nestalo prvýkrát, minule ako som išiel cestou na letisko tak dáky chuj čo išiel oproti mne sa úplne na mňa natlačil na pár centimetrov a kebyže nejdem rovno tak sa vydrbem. Toto sa stáva asi iba mne fakt, neviem čo si mám o tom myslieť, bývam síce v posratej Vrakuni, možno kvôli tomu (sú tú rôzne také individuá) alebo len či na Slovensku je taká nerešpektovanosť voči cyklistom. Mám chuť najradšej sa odsťahovať do Holandska kde majú cyklisti vlastný pruh, fakt na Slovensku je všetko na hovno
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-3570K, Quad Core, 3.40GHz @4.2ghz GPU: Nvidia Geforce 1070TI @1090mhz RAM: Crucial Ballistix sport 8GB (Kit 2x4GB) 1333Mhz MB: MSI Z77A-G45 Z77 HDD: WD Blue 10EZEX 1TB HDD 7200RPM PSU: XFX Core Edition PRO 550 Watt CD: SONY Optiarc AD-5260S SSD: Crucial SSD m4 64GB
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Bicykel a cyklistická debata, všetko sem

Príspevok od používateľa M1ch4l »

to je normalne, ludia (hlavne mladsie generacie) su jednoducho taki. Bezohladni voci druhym. Taka dnesna moda. Niekto to pre istotu este spravi naschval.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball

Návrat na "Debata o všetkom"