Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
embe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa embe »

za octaviu rs registracna dan skoro 1000 E? :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

ZoranICS napísal:Ked uz sa spominalo Nordschleife :D Kto ma Shift 2? mozme si dat online preteky :D aspon budem vediet ako som na tom. s 295 konikovym Civicom (bez turba) tam mam 7'46", mam sa ale este kde zlepsovat :)
Takú arkádovku akou je Shift2 nehrávam, ale na Forze3 mám s takým istým Civicom 8'29" , čo bude zrejme herný rozdiel, alebo niečo podobné :) Ja už tam nemám kde tých 43s nahnať..
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Chris »

Quick prečo uz predávas z4?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

predavam vzdy kazde auto co kupim :))) nikdy nevies kedy sa preda a naco dalsie narazis :good:

necham si az aventador :rofl: snad... :D

stale riesim pneu ake kupit ci 18 alebo 19+celu sadu kolies... :( neviem sa rozhodnut uz par dni lustrujem net:(
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa icefire »

Inak ta moja nova Corolla nechce ist so spotrebou nad 5,5 podla palubaku :laugh: Toto je nejak nerealne oproti Mercedesu :D
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa stefan222 »

nad alebo pod? :hysterical:
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

ja som priemerne zatial tankoval za 9.5l ,co je na 3.0si 265ps viac ako dobre, a to nejako nesetrim :) vacsinou mesto
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa zoom »

Dzień dobry, dlhodobo zhanam disky pre moje stare auticko a vcera mi padli do oka jedny; ked som ich uvidel, za 5 sekund som vedel, ze toto su tie prave. Je tu vsak jeden problem: dodavali sa iba na Jeep Cherokee, rocnik 2000 a 2001 a aj to len na Limited Edition. Takze su celkom zriedkave a ziadane, dopyt vyrazne prevysuje ponuku. U nas snad nezohnatelne, ne eBayi som ich nevidel, na US forach sa obcas objavia a hned su prec (nehovoriac o tom, ze tahat disky z USA je somarina).

Takze som sa obratil v nevoli na nasich bratov Poliakov a prekusnem aj to, ze co Poliak, to ojebavac ako svina - na kuse zliatiny sa snad neda nic pokazit. Nasiel som dva inzeraty, kde ich predavaju za dost dobru cenu: jeden a dva.

Teraz k problemu: ked si pozriete zvacsene fotky diskov, uvidime, ze su v pomerne biednom stave. Nasiel som v BA napr. firmu Aluman, ktora robi renovacie diskov. Moja otazka znie: aky je rozsah toho poskodenia na fotkach? Da sa to normalne opravit? Staci to len vypieskovat, alebo bude treba nieco naviac? Ma niekto prehlad, co taka renovacia cca stoji? Ja neviem ani len pribliznu cenu, ci je to 50,- € na vsetky disky alebo 200,- € na jeden.

Dziękuję bardzo.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

Povedal by som, ze stav je primerany beznemu pouzivaniu, korozia nebude problemom, ta sa jednoducho opieskuje, zarovna a nahodi sa novy lak. Co sa tyka ryh a oderov, pripadne pookusovanych okrajov, na to sa navari kus materialu a obrusia ho do pozadovaneho tvaru. Ja som bol raz u Alumana, robota super odvedena, akurat casovo im to nikdy nevychadza. Cenu ti tiez nepoviem, lebo si uz nepamatam, co ma stalo rovnanie dvoch diskov.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Bamma_boy napísal:Takú arkádovku akou je Shift2 nehrávam, ale na Forze3 mám s takým istým Civicom 8'29" , čo bude zrejme herný rozdiel, alebo niečo podobné :) Ja už tam nemám kde tých 43s nahnať..
myslim ze Shift 2 ma dost daleko od arkady, aj ked to nie je zrovna gran turismo 5, ktore jednoznacne naj zo vsetkych simulatorov ktore su momentalne na trhu ;) Vyzera to tak ze kvoli tej jednej hre porusim svoje protikonzolove vieruvyznanie a kupim si PS3. Forzu3 nepoznam, no co som pozeral po nete tak su, co sa tyka realizmu, niekde velmi blizko. Stiahol by som si "demo" [kedze SW nekradneme, vsak :D ] ale aj Forza je len na konzoly a nemam to na com spustit. Jedine co Shiftu vycitam je relativne zla odozva na volante oproti GT5 [G25 v oboch pripadoch]. Casy inak davame s kamaratom podobne [on na GT5 ja na Shift2].

Samozrejme hram s volantom, manualnou prevodovkou [teda... flipflopmi pod volantom], vypnutou trakcnou kontrolou a stabilizaciou. Jedine co mam zapnute je ABS - kedze v hre sa tazko odhaduje kedy ti kolesa blokuju a brzdim lavou.

EDIT: 8'30" s takmer seriovym civicom v druhom kole. [upgrady: semi slick, weight reduction (1178kg), short shifter]. Seriova prevodovka vobec nesedi na tuto trat a strasne chyba LSD...

EDIT2: 8'20" vymeneny podvozok - auto spustene nizsie, nastavene tlmice/spruziny, brzdy, prevodovka - dlhsi 2,3,4-ty stupen, 2way LSD - nastaveny preload, a lock pri zrychleni aj brzdeni. Stale seriovych 200PS. ostava v tom stale takych 5s :(

EDIT3: 8'16" doladeny podvozok + upraveny 5. a 6. stupen ;)
Naposledy upravil/-a ZoranICS v Po 20. Aug, 2012, 20:52, upravené celkom 1 krát.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

zalubil som sa do jednych diskov a zvazujem ci ist do nich :( 1700e cela sada ...s tymi asi budem musiet zomriet :O
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Chris »

Daj bbs lm, alebo bbs ch-R ;)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Otázka na majiteľov motorizácie htp: koľko Vám to žere na diaľnici? Dostalo sa mi toho "potešenia", teda skôr božieho trestu, ísť 1500km na fabii I htp, a chcem sa spýtať či to naozaj žere aj ostatným tak ako mne ukázalo priemerku 12,3l na 100, je vôbec možné? Podľa tankovaní to tak vyzerá, malo to dieru v nádrži alebo čo? Za toľko mi chodil tú trasu 5liter...
Pýtam sa lebo som doteraz nemal tú "česť" na tak dlhej trase s tým motorom...

Otázka 2: Ak niektorý chodíte do autorizáku(ja by som nesiel keby nebolo sluzobné a v záruke),je normálne dostať náhradné vozidlo úplne inej kategórie, Alebo rovno aj značky? Dostal niekto niekedy ajniečo normálne? Nechcem byť zlý ale to čo sa mi stalo mi príde ako priveľa... Za nové éčko dostať starú htp fabiu, wtf? Jediné čo to malo s medveďom spoločné boli podložky pod ŠPZ... Je to bežné alebo je to skôr výsledok toho individua, ktorému tento servis patrí?
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa shajek »

otazka 1 : Ano je to tak, ten genialny HTP neni zas tak genialny ako vsetci hovoria, je to kurta realita takato spotreba
otazka 2 : Je adekvatne dat za Mini Countryman ako nahradne Seat Altea-u ? .... Je to bezne, co ma to da.
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa galen »

SAJBAMA napísal:...
ad1: ano, pri 130km/h a klime to zere 7.5-8 l/100 km... pri 140km/h to uz papa 9-10, a pri 150 to chrusta 14 ...
ad2: co kto ma, to da ... nam sa stalo, ze sla A4 do servisu, a nahradne vozidlo sme dostali A6
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"