Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa beardie »

Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

SAJBAMA napísal:Dostalo sa mi toho "potešenia", teda skôr božieho trestu, ísť 1500km na fabii I htp
to auto nie je stavane na 150kmh na dialnici... necuduj sa ze ti to zozralo co to zozralo. to je ako keby som cakal od mojho ze pri 8500rpm mi to bude papat 6l...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

SAJBAMA napísal:..
kamos ma starsie htp a vravel, ze uz len na obchvate pri 100km/h mu to zere okolo 8 a toci k 4000 ot. Je mozne, ze sa htp predavaju s roznymi prevodovkami a preto su take rozdiely v spotrebe.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Hm mozno,ze ta slabsia verzia to tak ma. Mam 47KW a pri 100km/h mam asi 3000 otacok. Spotreba je tam tusim okolo 7l. na dialnici urcite cez 8, a pri 80 cca 5.5
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa stefan222 »

mam 1,2 htp len neviem kolko kW. asi 47, chodim bezne 90-60km/h a spotreba 5L. na dilanici som siel praha brno a bolo to 8-9L bez klimi a 12 je fakt vela. zvyuk ma dobry? ak ano tak vyfuk je ok, skusl by som filtre ceknut. ma to mat max 10L pri 130 a aj 10L je vela ;)
hry- ps5
doma-HP probook
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Išiel som s klímov a 90kg v kufri, ale to je jedno, zvuk nemá dobrý, lebo je to htp... dosť ironie, nebolo počuť deravý výfuk, a mne je to v podstate jedno nebudem nič kontrolovať, nie je moje, a mám to našťastie zasebou...

Odpoveď na to či bolo toto poskytnutie náhradného vozidla daným "servisom" normálne už mám... Nebolo...

Ja myslím, že s tou alteou to není také hrozné, a aj mne sa stalo že som dostal za s60ku s80 ako náhradné, a aj keď som za Sko dostal Viano čo je za limuzínu dodávka a ajtak som s tým nemal žiaden problém. Myslím že adekvátne vozidlá vačšinou v určitom prípade ani nemajú a ak majú tak ich nepožičiavajú, a aj to celkom chápem.

Problém je však, že pri dnešnom preberaní vozidla, som dostal na faktúre aj položku, zapožičanie náhradného vozidla klientovi, a teraz pozor, za 119€ s dph :furious: Za starú fábiu na jeden deň nevraviac o tom že to by malo byť bezplatne.
Kedže je auto firemné tak som nemohol argumentovať na mieste zmluvou, ale na 99 percent som si istý, že je tam zázračná formulka ako predávajúci bezplatne poskytne kupujúcemu náhradné vozidlo v prípade záručného servisu, idem si ju vyžiadať...

A najlepší na celom tom bol prístup toho "referenta pre styk so zákazníkmi" za pultom, keď som slušne poznamenal, že zapožičanie by malo byť podľa môjho názoru zadarmo, a že tá cena za tú fábiu na jeden deň je nehorázna, nevraviac o tom, že je nehorázne mi dať fábiu na ktorú majú niekde v zadu strčenú, keď mám od nich ročné auto vyššej strednej triedy.
A jeho odpoveď: "Prečo sa rozčulujete, veď to máte služobné to platí firma a nie vy..." A že zadarmo je odvoz zákazníka zo servisu u nich a nie zapožičanie vozidla... Na poznámku o tom že aj s firemným treba slušne hospodáriť reagoval úškrnom, to je snaď sen... kde to žijeme?
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Papek »

To si ti debilkovia, co maju pocit, ze ak je to firemne, tak to mozeme znicit, ukradnut, kopat si do toho ... ved to nieje moje, nie? Sem-tam sa dostanem k sefovmu firemnemu a vzdy som sa k tomu spraval ako ku svojmu. Ale to je asi o mentalite a zakorenenych zvykoch, mozno si ti zopar jedincov raz uvedomi.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

najlepsi terenak je sluzobak:))) to tak vzdy na slovensku bolo....
vcera sa mi stal dobry trapas,bol som pre priatelku na Komoci ,a tam maju nieco ako piesok vsade. ale iba par cm. tak som tade isiel a uz ked som chcel ist domov ,ze sa idem otocit ,bum a len som ostal stat na mieste :D zapadol som v 5cm piesku :D potom ako sa taki dvaja starsi dosmiali tak ma vytlacili :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa killswitch »

neviem, ci to tu uz bolo. ak ano, tak sa ospravedlnujem.
celkom sila :) http://nahnevanyklient.blogspot.sk/
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

presne koli tomuto nikdy zo ziadneho autobazaru auto nekupim... ato ich :par: poznam,...
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

quicky napísal:najlepsi terenak je sluzobak:))) to tak vzdy na slovensku bolo....
vcera sa mi stal dobry trapas,bol som pre priatelku na Komoci ,a tam maju nieco ako piesok vsade. ale iba par cm. tak som tade isiel a uz ked som chcel ist domov ,ze sa idem otocit ,bum a len som ostal stat na mieste :D zapadol som v 5cm piesku :D potom ako sa taki dvaja starsi dosmiali tak ma vytlacili :D :D :D
:D :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

aj o tomto su zivotne trapasy s takym coupe :D :D dobre som sa zasmial na tom ... :D
dnes budem objednavat pneu toyo proxes T1R 225/40 + 265/35 R18...
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

myslis ze s tymy sa nezahrabes? :rofl: Just kiddin' ;)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

snad uz nie tak lahko:))) tak nakoniec dozadu islo predsalen predpisanych 255/35. nebol som si isty sirkou disku a zhadzovat sa mi nechcelo,tak som radsej zvolil co tam uz bolo :laugh:
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa LordKJ »

killswitch napísal:neviem, ci to tu uz bolo. ak ano, tak sa ospravedlnujem.
celkom sila :) http://nahnevanyklient.blogspot.sk/
http://vybrali.sme.sk/diskusie/dpl/1891 ... -AUTO.html

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"