Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa quicky »

ja ked mam rovinku a idem 60kou ,tiez si hodim 5-6 a mam tak 1500otacok, ked vidim,ze motorou to aaabsolutne nevadi tak preco nie a hlaven to vidim na priemerke ktora ukazuje aj o 3-4litre viac ako ked mam hodenych 2000-2500rpm. ale neviem ako to je konkretne pri felde.

inak tiez som si vsimol,ze ked som sa snazil jazdit na spotrebu vzdy som mal horsiu spotrebu o dost,ako ked som jazdil dynamicky, tj rychlejsie rozbehy a pod .
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa galen »

ja som siel na felicite 1.3i do chorvatska, dialnice a mimomestka prevadzka ... priemerka vyliezla na 5.5l/100km ... samozrejme bez klimy :rolleyes:

co sa tyka jazdenia po meste ... tak zelena zona je kamarat ... 50ku v pohode na 4ke, netreba tam davat 5, a ani drzat to na 3 ... teda pokial zrovna nebyvas na kopci, a nejdes 3km do stupania ... tam by som uz 3ku v 50ke hodil
a ano, plati vseobecne pravidlo - predvidaj ... nejazdi jak fitipaldi (plyn, brzda, plyn, brzda, rucna, plyn, trubka, plyn, brzda, trubka trubka...), a ked sa da, dobrzduj motorom a chudatko mladoboleslavske nevytacaj nad 4k ot...
potom aj spotreba bude v "normalne"

PS: a k tomu 3valcu z 4valca ... to ma naopak vyssiu spotrebu, bo ten motor nepracuje spravne
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
qq6600
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1651
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 21:08
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa qq6600 »

mne to je jasne ze nepracuje...tah to ma teraz ako 40kw felda ale tak ide to zatial.
Prave to som sa cudoval ze by to malo zrat viac a nie nejakych smiesnych 5,5l..
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Ja by som povedal, ze ide o to, ci tie rychlejsie rozbehy vies aj vyuzit = aby si hned o 150 m nebrzdil na dalsi semafor. Ja mam v celku fun, ked idem pre frajerku na trnavske myto. Vybehnem z dialnice (D2 z Malaciek), tesne pred odbocenim na patronku vyradim pri rychlosti cca 95 km/h, ak mam stastie, tak rychlost zaradzujem az na urovni zastavky patronka. Na prazskej na kopci brzdim motorom a pekne idem dole k semoforom okolo zastavky kooperativa, nakolko uz to poznam, tak sa rozbehnem max na 40 km/h vyradim a pekne ma to potiahne k imke na cervenu (naco by mesto nadstavilo tento semafor aby isiel zaroven s ostatnymi, ked moze ist opacne a moze sa hlavne kvoli nemu tvorit kolona), potom zase ten isty scenar semafor k racku (samozrejme cervena) = rozbeh na 40 a potom volnobeh. Potom odbobecnie, aby som vedel zaparkovat pri trnavskom, takze za to iste na 40 a potom volnobeh. V meste, som snad este 3 stupen ani nezaradil ;)
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa STENLY »

Papek napísal:
STENLY napísal:na trojke, ideálne 2750rpm :)
:hysterical: teraz neviem, ci si z neho robis kozy, alebo mas tak presny otackomer
nie, toto sú predpísané optimálne otáčky pre tento motor... :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa landrower »

tak dakujem, sa mi zdalo ze ked som jazdil proste normalne, ze som to tocil, tak mi vychadzala nizsia spotreba...
inak co sa tyka dobrzdovania motorom a zbytocneho nerozbiehania sa, to je bezna vec u mna
tak uvidime ze co to da.
skoda ze dneska asi na cely den ostanem zavrety v sluzobnom aute ktore ma maximalne netrapi ze co zozere :D ale zas to je opacny extrem, to 5ku vidi len na dialnici :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Chris »

do chorvatska na felicii bez klimy ? :D mate radi dobrodruzstva ? :D

btw. ak ide na 3 valce, tak najskor posles tu 3x ulozenu kluku do prec

a co sa tyka podtacania, felicia nema knock-senzor, teda nevie kedy vznikaju detonacie a pri podtacani vznikaju, takze najskor podpalis piesty a bude po felicii

ak chces na spotrebu, kup si 1.9D ak uz feldu , alebo daj si z dakeho vraku premontovat podtlakovy LPG, aj ti zapisu do TP
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

2750rpm je optimum na ktoromkolvek stupni na felde, zalezi ci ides na rovinke, jemnom alebo vacsom stupani. Suhlasim ze pri zrychlovani tomu treba pritlacit - ma to vtedy sice vyssiu momentalnu spotrebu no priemer je na konci nizsi.

Treba sa naucit citit ako sa sprava motor cez plynovy pedal. Ak citis na pedaly chvenie, motor sa trapi. Ak chces udrziavat rychlost a drzat spotrebu co nanizsie tak musis mat pedal stlaceny co najmenej. Ja som to zvykol robit tak, ze po akceleracii pustim plyn skoro uplne a pomali ho stlacam kym necitim ze je motor v zabere a jemne uberiem. ak ti rychlost neklesa, si na spravnej polohe. Pri akceleracii takisto netreba mat plyn podstatne nizsie ako tam kde motor zabera - toto plati hlavne u maloobjemovych motorov, pri velkom objeme to citis ak ho mas stlaceny viac ako treba :D
quicky napísal:ja ked mam rovinku a idem 60kou ,tiez si hodim 5-6 a mam tak 1500otacok
ty mas ale podstatne vacsi objem a mas dostatocny krutiaci moment na udrzanie tej rychlosti aj pri tych otackach ;)
qq6600 napísal: ide to na 3 vvalce
Cim skor opravit ak nechces aby bolo po tom motore...
stefan.koval napísal:vo fabke si na 60tke hodim smelo 5. 1,2HTP pred dedinou vyhodim rychlost.
1.2HTP ma uplne ine prevody. Je to auto stavane do mesta, 5ka tam pri 50ke patri. Ak sa dobre pamatam ta 5ka pri 50ke je ~2100rpm a ten motor pracuje dobre prave od 2100 do 3000...
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Ja mam pri 50 na fabci na 5 asi 1600-700 rpm.-
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

1.2HTP?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja na htp na 50tke na 5ke mam 1900ot
hry- ps5
doma-HP probook
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

47kw 1.2
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa ZoranICS »

stefan.koval napísal:ja na htp na 50tke na 5ke mam 1900ot
1900 by malo byt relativne v pohode, ak ides ozaj po rovinke a nemas stupanie. na zrychlanie by som ale urcite podradil.

yNo: presne si to uz nepamatam, su to nejake tie 2 roky co som v tom aute sedel... a vyzera to tak ze 40 a 47kW maju ine prevodovky?!?
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa yNo »

Neviem ti povedat, v 40KW som v zivote nesedel.
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Auto a dopravná debata, všetko sem

Príspevok od používateľa Andre »

ta spotreba je sialena, akoze 9l ak tahal este jednu za sebou :-) , to ja mam s auris 1.6 97kW 5.2l pri 120km/h
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"