SUV do 8000€

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: SUV do 8000€

Príspevok od používateľa mirko285 »

HellAngel napísal: Osobne som za benzin. Iked ta 2.2 od hondy je super motor, ktory sa stal aj niekolko rokov po sebe TOP motorom na svete, tak velmi zalezi ako sa predchadzajuci majitel on staral. Pripadna oprava Dieslu vyjde pekne draho.
No veď to, ako sa predchádzajúci majiteľ o to auto staral. Nejaká ženská mu núkala Captivu za 8400€ s tým, že nedávno na nej bola menená spojka s dvojhmotovým zotrvačníkom (okrem iného). Auto má pritom nabehané 132 000km. Takže v dohľadnej dobe by som sa bál minimálne o turbo a ktovie na čo ešte všetko malo vplyv to týranie auta.

Aj preto som ja osobne za nejaký jednoduchý benzín, o ktorý sa nebudem musieť báť, že sa na ňom každú chvíľu môže pokaziť.

O Alteách som čítal, že sú to bezpečné autá, ale o ich spoľahlivosti veľa neviem.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: SUV do 8000€

Príspevok od používateľa HellAngel »

moto-rr napísal:o tych cenach viem len z pocutia a kolega si chcel kupit Nissan, tak si trochu aj zistoval co by ho to stalo
mohol by si sa ist spytat do servisu ako to je s nahradnymi dielmi na japonske auta
jedna babka povedala. Diely sa daju kupit inde ako len v servisoch kde je aj pekna prirazka. AK by som sa mal divat na cen dielov, ktore mi povedia v servise, tak si nekupim ani Feliciu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: SUV do 8000€

Príspevok od používateľa Chris »

Tiez sa mi zda, ze par ludi prehana a stale dookola tu istu pesnicu. Sice mazda ma trochu drahsie diely ako Honda.
Ale preco porovnavaju prvovyrobu Honda s nejake no-name druhovyrobou od koncernu. Zotrvaky, turba, vstreky vsade stoja rovnako. Dokonca aj jazdene diely sa predavaju za podobne ceny.

Tu 2.2 i-CTDi mam. Ked som vyberal, bol problem nasjt moderny diesel bez DPF co volaco vydrzi. Denso vstreky, bez DPF (jedine dodatocne dorobene v zapadnych krajinach), dvojhmota vydrzi viacej z dovodu linearneho nastupu turba bez kopanca, rozvod- retaz.

Ale ak niekto jazdi po meste/okresky kludne by som siel do benzinu v SUV 2.0vtec popripadne 2.4vtec neni taky slaby a jazdi sa vraj na nom v CR-V celkom prijemne, ale to by vam mohol povedat wizik.

Ale CRV 3g za 8k to bude najeka pozliepana hajtra.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Rasty_sk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 21. Okt, 2011, 12:35
Bydlisko: Bratislava

Re: SUV do 8000€

Príspevok od používateľa Rasty_sk »

Tak tvrdit ze honda co nabehala na Slovensku 135000 KM a v Nemecku 135000KM je to iste :facepalm:. To tvrdim ja ze ma honda drahsie diely mam to doma. Mas tu menej moznosti ako napr. domaca skoda, vw aj ked tieto auta osobne moc nemusim. Kolko robi ten tvoj znamy km rocne??? Tie auta som postol iba ako priklad nech sa popozera. Samozrejme musi ratat dake poplatky za dovoz a prihlasenie ale treba ratat ze z nemcom sa na cene dohodnes taze by to nemala byt konecna cena co tam je . Tazko sa podla mna radi auto nech on povie co sa mu paci radit niekomu nech si kupi toto lebo je to spolahlive a take sa mu nepaci je podla mna blbost. Honda benzin je dobre auto motor je kvalitny a vydrzi. Diesel moze jazdit lacno ale mal by robit min 30 000km rocne inak sa to neoplati. A ked benzin tak osobne by som nieco pod 2,0l nebral :good: Samozrejme je to individualne aj z kvalitou toyota je dobra ale mose sa stat ze kupis akurat vadny kus a bude sa to kazit. Pri ojazdenom aute nikdy nevies. A nebal by som sa toho diesla. DPF sa nevyhnes to sa dnes dava vsade za chvilu sa to bude davat aj do benzinu.
Naposledy upravil/-a Rasty_sk v Ne 06. Apr, 2014, 08:59, upravené celkom 4 krát.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: SUV do 8000€

Príspevok od používateľa HellAngel »

Aktualne mam Hondu, predtym som mal hondu, predtym mitsubishi Lancer. Otec ma tozotu Avensis.
Neviem o tom ze by som na pripadne diely (nic vaznejsieho som este nikdy nemenil) boli drahe, alebo drahsie ako prave tie skodovacke.
Kto tvrdil ze 135km na SK je rovnakych ako v DE? napisal somze jedine plus su prave tie KM. A nie len koli tomu nabehu, ale aj koli kvalite ciest. Iked ta na slovenska vyzera velmi zaujmavo a ze bolo o nu starane
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: SUV do 8000€

Príspevok od používateľa Wizik »

CR-V 2.4 vtec je super vozenie, ale za 8000e by som ani nepomyslel, aby som kupil CR-V 3.gen, bude to vrak.

Ja som svoju predal pred viac ako pol rokom za 15 a ceny sa celkom drzia. Neviem ci by som isiel do cr-v 2.0, bojim sa, ze by to uz mohlo byt dost slabe.

Ale CR-V 2. gen v tej cene kludne. Interier nie je zrovna pastva pre oci, ale auto je to dobre.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: SUV do 8000€

Príspevok od používateľa mirko285 »

A čo napr. táto RAV4?, ak by zahodil predsudky o tuctovosti tohto auta.

Kód: Vybrať všetko

http://toyota-rav4.autobazar.eu/24-vvti-long-gas-edition-at-id4163267.html
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: SUV do 8000€

Príspevok od používateľa HellAngel »

wizo jasna volba je 2,4, lenze najijst CRV u nas s tym motorom je umenie. Ten 2l. som mal, a nie je to zle. Ale 2,4 je podstatne komfortnejsi a kultivovanejsi ako 2l.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: SUV do 8000€

Príspevok od používateľa Wizik »

To je tym, ze oficialne je u nas tych CR-V 2.4 asi ako Safranu, staci ti na spocitanie prsty na rukach, mozno aj na jednej.
Motor je to dobry, ale od 2.4 benzinu by som cakal mozno aj o kus viac.

Inak ani RAV4 by som sa nebal, super auto, len ten interier je grc.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: SUV do 8000€

Príspevok od používateľa Chris »

Rav4 interier nic moc, pri d4d pri 200tis celkom nakladne opravy podla chalanov.

Ak sa bavime o crv 3gen tak 2.0vtec ma 155 koni a 2,4 vtec 165 koni. Takze by som to nevidel az tak tragicky s 2.0i.

Pricom 2,4vtec v accorde je ina kava. Skusal som len 7gen sice ale 190ps. 8gen je o kusok lepsia a to 200ps.

Nissan murano si pozeral? 3.0i je kopec zacinaju od 5-5.5k, este ti ostane aj na LPG a servis. Ten 3.0i isto nebude slaby na SUV. Akurat dizajn nesmakuje kazdemu.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: SUV do 8000€

Príspevok od používateľa Wizik »

Ked som este len isiel kupovat CR-V, tak som vyskusal aj zopar 2.0 benzinov, ale 2.4 aj napriek malemu narastu vykonu bola citelne zivsia ako 2.0.

Murano je super, ale tie lacne sa obavam ze nebudu zrovna v top stavoch.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: SUV do 8000€

Príspevok od používateľa HellAngel »

sice nie je moc velky rozdiel vo vykone medzi 2 a 2,4. ale 2,4 je podstatne dynamickejsia a jazda je prijemnejsia.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
miroh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 476
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Prievidza

Re: SUV do 8000€

Príspevok od používateľa miroh »

skus pozret mitsu outlander alebo mazdu cx7 rocniky 2007 vyssie zacinaju od tych 8000e. ale hlavne s tou mazdou nerataj nizku spotrebu na benzine.
Asus g751jy....

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"