preniknutie do AP v autobuse

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: preniknutie do AP v autobuse

Príspevok od používateľa Chris »

bla bla bla.... neopravnene si sa dostal tam, kde nemas pravo. Takze je to tresny cin.
Takisto ako ten novinar co volil 2-3x, takisto ako tie decka co "hackli" ten urad atd....
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: preniknutie do AP v autobuse

Príspevok od používateľa mp3turbo »

plus porusenie domovej slobody samozrejme, na to ste uplne zabudli.

Shiro neries, tak ako hovoris kradez je kradez. A nezabudni na jednu drobnost : heslo na tom APcku bolo. Ze je "admin" ? Nevadi, bolo tam. Toto si prehliadol. Zopar inych veci vidis velmi jednoducho, ale k tomu sa nejdem vracat lebo je to nepodstatne.




>> Opat, je vina daneho vlastnika, ze si svoje veci nezaisti, nezamkne. Ma pocitat s nasledkami. Neviem co na tom vidis za kravinu.

namiesto toho aby som ja pocital s nasledkami ty nemas kradnut a lozit po cudzich domoch. Ako hovorim, litera zakona s tym pocita aj ked nic neukradnes. Samozrejme ze v realite som sprosty ked nezamknem a necham otvorene lebo tie nasledky rozhodne pridu, zvlast u nas na Slovensku, to je jasne...




>> Pretoze toto presne spravil tazatel, len sa pomotal v nastavovacom menu routera. Nestalo sa nic zle, o nic nikto neprisiel, ziadna skoda, dvere boli otvorene (ci uz fyzicke alebo virtualne).

absolutne suhlasim, nic nespravil ziadnu realnu skodu, v pohode, viem co hovoris. Ale dopustil sa... proste sa na to APcko nemal ani len skusat prihlasovat pretoze nie je jeho, dobre to vedel a to je cele. Cize vyvinul vedomu aktivitu... Ze za to nehrozi realny postih sme si uz tiez vysvetlili.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6921
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: preniknutie do AP v autobuse

Príspevok od používateľa molnart »

no pri vasej logike je trestnym cinom aj to ked kolegovi cez obed zmenis na kompe pozadie. ale na blbu sa neda dat normalna odpoved, neviem vladys preco ta to trapi ci to bol trestny cin alebo nie, urcite si za zivot spravil a este spravis niekolko aj vacsich trestnych cinov, otazka je len ci ti ich niekto dokaze.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: preniknutie do AP v autobuse

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tu sa nebavime o logike, tu sa bavime o litere zakona. U nas v praci sa stal pripad par rokov dozadu... chlapec nemal co robit, z velkej srandy proste prebehol par ludom cez notebooky a postlacal im gombik na vypnutie. Masiny sa samozrejme vypli pretoze nikto neratal s takym kretenizmom - odvtedy mame vsetci nastavene "no action" na zavretie displeja, stlacenie sleep gombikov a stlacenie power gombika.

Vyhodili ho z prace na hodinovu vypoved a vycislili mu skodu ktoru sposobil. Strata produktivity, prerusene akcie u zakaznikov, to by si sa cudoval ake zaujimave cislo z toho vyslo. Dodnes nema splatene a hovorim ze to bolo par rokov dozadu. V AT&T v Bratislave vyhodili tiez peknych par rokov dozadu nejakeho ineho kretena ktory mailom poslal par kamaratom lesbicky obrazok - prieser ze okrem par kamaratov sa nejakym zazrakom toto dostalo aj k nejakej sudruzke ktora sa citila podgurazena (mozno tym ze bola lesba, to je jedno). Tiez tam uz nerobi a natahovali ho za zneuzitie korporatnych zdrojov. A to len poslal posraty mail. Nielen on, ale ukrutne velika akcia sa spustila na vsetkych [!] a analyzovali sa logy atd spatne par mesiacov dozadu ze co ti ludia robia... viaceri isli prec.

Takze tak. Obidva pripady na Slovensku, nie volakde v Amerike.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: preniknutie do AP v autobuse

Príspevok od používateľa newmi »

imho, ta wifi v autobuse bola pre zakaznikov, takze pristup k wifi mal povoleny, nie? Cize to zariadenie nezneuzival, neutocil. Sami mu dali k nemu pristup.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8683
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: preniknutie do AP v autobuse

Príspevok od používateľa shiro »

shajek napísal:oukej, tak si ten byt otvor keď tak veľmi to obhajuješ ... ale ak to spraví niekto mne ide trestné za neopravnene vniknutie ....
...za ktore ta kazdy normalne uvazujuci sudca posle do prdele s vysmechom...pretoze sam si otvoril dvere = sam si si sposobil problem.
Chris napísal:bla bla bla.... neopravnene si sa dostal tam, kde nemas pravo. Takze je to tresny cin.
ako neopravnene, ked to nemali zabezpecene? Ked ides na turistiku a prelezies dakomu cez ohradu, aby si si skratil cestu, tak ta podla tejto logiky moze dat na sud. nic si neposkodil, neukradol, len si presiel cez luku. By som chcel vidiet, ako by si sa tvaril :-)
mp3turbo napísal:plus porusenie domovej slobody samozrejme, na to ste uplne zabudli.
Shiro neries, tak ako hovoris kradez je kradez. A nezabudni na jednu drobnost : heslo na tom APcku bolo. Ze je "admin" ? Nevadi, bolo tam. Toto si prehliadol. Zopar inych veci vidis velmi jednoducho, ale k tomu sa nejdem vracat lebo je to nepodstatne.
aaaha....hups, moja chyba. vazne, je to tam :-)
Dobre, toto by mu na sude pritazilo.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: preniknutie do AP v autobuse

Príspevok od používateľa Chris »

keby bolo tak ako pises, tak hackeri by boli tii co by boli bezstresniii. :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8683
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: preniknutie do AP v autobuse

Príspevok od používateľa shiro »

hacker robi daco ine...ked chces daco hacknut, tak cielene sa snazis obist zabezpecenie a to zabezpecenie je domyselne urobene, inac by neplnilo svoj ucel. Ked sa takto niekam dostanes, kam nemas, jasne, ze je to nezakonne. Tuna sa vobec nejednalo o nejake domyselne zabezpecenie, ked bolo tak jednoduche uhadnut heslo.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: preniknutie do AP v autobuse

Príspevok od používateľa Chris »

domyselne zabezpecenie ? bol tam login a heslo, hoci defaultne ale bolo. Uhadol/hackol ho? Ano, tak co potom ?

Tak prosim ta netrep a nesnad si tu vsugerovat nejaky dojem niecoho co neni.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8683
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: preniknutie do AP v autobuse

Príspevok od používateľa shiro »

ked bolo heslo defaultne, a uhadnutelne clovekom, tak nestalo za nic = ziadne zabezpecenie.
zabezpecenie ma byt co najtazsie prekonatelne, tuna vidno ze nespravili absolutne nic pre to, aby si to nejak zabezpecili.

Dobre si pobavil.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7865
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: preniknutie do AP v autobuse

Príspevok od používateľa LordKJ »

a co, ze nespravili nic, zabezpecene to bolo :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: preniknutie do AP v autobuse

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> ked bolo heslo defaultne, a uhadnutelne clovekom, tak nestalo za nic = ziadne zabezpecenie.
>> zabezpecenie ma byt co najtazsie prekonatelne, tuna vidno ze nespravili absolutne nic pre to, aby si to nejak zabezpecili.

na toto zakon vobec nepozera. Jasne ze je to "ich" (autobusarov) sprostost, bez debaty, ale tebe to proste nezaklada moznost tam lozit a nedajboze nieco zmenit. Keby si to APcko znefunkcnil pre klientov, tak to uz je jasne hadam aj tebe.





>> imho, ta wifi v autobuse bola pre zakaznikov, takze pristup k wifi mal povoleny, nie? Cize to zariadenie nezneuzival, neutocil. Sami mu dali k nemu pristup.

jezisi to snad ani nemyslis vazne. Co mas sedem rokov alebo co ? Ked je wifi v autobuse alebo hocikde, mozes sa na nu pripojit a posielat domyselne fotky na fejsbuuk z okna autobusu a pisat kraviny na internetove fora atdakdalej ale ROZHODNE sa NESMIES pripojit A ANI SA SNAZIT PRIPOJIT na administratorsky interface, NESMIES skusat uhadnut meno heslo a NESMIES atd atd.

Vidis prepanajana nejaky DROBNY rozdielik v tych popisanych cinnostiach ?!
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7700
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: preniknutie do AP v autobuse

Príspevok od používateľa newmi »

a ty mas 5 rokov alebo co? Kde je to napisane ze sa NESMIES? No kde? A ako ho podla teba ZNEUZIL? Spravil nieco co by mohlo poskodit majitela zariadenia alebo to zariadenie? Nevyzera to tak, takze to zariadenie nezneuzil. Ked sa pozries na peknu zensku, je to automaticky zneuzitie? :facepalm:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: preniknutie do AP v autobuse

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kde je napisane ze sa nesmies ? :) no predsa na prvej strane tohoto prispevku ktory cituje vyklad zakona :)

pozriet sa na peknu zensku a prihlasit sa na admin interface telekomunikacneho zariadenia co ti nepatri nie je uplne presne to iste z trestnopravneho hladiska. Jedna z tych veci podla zakona naozaj nie je problem, ta druha je. Mysli si co chces, mne je to uplne fuk ale je to tak.

tu nejde o to ako ho zneuzil PODLA MNA, to je predsa totalne nepodstatne - podstatne je len to co by na teba hrali organy cinne v trestnom konani. Ja som nikdy nepovedal ze spravil tu najstrasnejsiu vec na svete a ze nic horsie ludstvo nemoze postihnut. Ja som len odrapkal nieco z tych sprostych zakonov co mame a to je cele. Mne osobne je uplne jedno aj keby chalan preprogramoval cely autobus ze by vedel len cuvat a zatacat iba dolava a ze sa soferovi pokrutia fuzy...

v tejto teme koncim, nemam co by som viac pridal.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6921
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: preniknutie do AP v autobuse

Príspevok od používateľa molnart »

mp3turbo napísal: Vyhodili ho z prace na hodinovu vypoved a vycislili mu skodu ktoru sposobil. Strata produktivity, prerusene akcie u zakaznikov, to by si sa cudoval ake zaujimave cislo z toho vyslo. Dodnes nema splatene a hovorim ze to bolo par rokov dozadu.
To mi moc nesedi lebo pokial vien sposobenu skodu ti mozu zosobnit max do 4x platu.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Siete"