Gaming HeadSet

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
ANONYM_a7

Re: Gaming HeadSet

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Pouzivat stolovy mikrak je pre gamera uplne mimo
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Gaming HeadSet

Príspevok od používateľa icefire »

Suhlas. A vyzera to smiesne.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Gaming HeadSet

Príspevok od používateľa Xeigen »

taktiež klipsovy mikrofon neni žiadna výhra... teraz ma to čím dalej viac a viac vytača...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Gaming HeadSet

Príspevok od používateľa icefire »

Ak mic, tak rovno na tele, inak by som to nebral.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
sobrancan16
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: Pi 13. Júl, 2012, 15:37

Re: Gaming HeadSet

Príspevok od používateľa sobrancan16 »

takže aké slúchadlá odporúčate ? (okrem siberii )
Spoiler: ukázať
MB: ASRock B365M Pro4-F CPU: Intel Core i3-9100F 3,6GHz CPU COOLER: Noctua NH-U12P SE2 RAM: PATRIOT VIPER ELITE 16GB(2x8GB) VGA: MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC PSU: SilentiumPC Supremo M2 550W HDD:Western Digital Caviar Blue 1TB, SATAIII, 64MB, MICE : Logitech G203 Prodigy Keyboard : SteelSeries Shift HeadSet : Kingston HyperX Cloud CASE: Zalman T7
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Gaming HeadSet

Príspevok od používateľa loleqboleq »

písal si, že si objednal QH-90tky
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
sobrancan16
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: Pi 13. Júl, 2012, 15:37

Re: Gaming HeadSet

Príspevok od používateľa sobrancan16 »

neobjednal som som pisal že asi zoberiem tie QH-90 lenže po dlhšom uvažovaní som prišiel na to že su ku**a drahe a poštovne tiež neni lacne
Spoiler: ukázať
MB: ASRock B365M Pro4-F CPU: Intel Core i3-9100F 3,6GHz CPU COOLER: Noctua NH-U12P SE2 RAM: PATRIOT VIPER ELITE 16GB(2x8GB) VGA: MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC PSU: SilentiumPC Supremo M2 550W HDD:Western Digital Caviar Blue 1TB, SATAIII, 64MB, MICE : Logitech G203 Prodigy Keyboard : SteelSeries Shift HeadSet : Kingston HyperX Cloud CASE: Zalman T7
Používateľov profilový obrázok
uNfEiL
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi 21. Mar, 2014, 01:05

Re: Gaming HeadSet

Príspevok od používateľa uNfEiL »

Tu si prečítaj túto tému, konkrétne posty od užívateľa menom Ryan Giggs, ktorý vie o čom píše:
http://www.hojko.com/razer-kraken-pro-g ... 79940.html
a možno dostaneš rozum.
Ryan Giggs napísal:Razer, Steelseries, Logitech atd. su obyčajne črepy. Pokiaľ to musi mať nutne mikrofon, tak pouvažuj o doplatku na Asus Vulcan. Oveľa lepšim riešenim po zvukovej stranke je kupa klasickych sluchadiel a mikrofon si kup zvlašť. Stolovy, klopovy alebo nejaky pripinaci. Zvukovo sa posunieš o dosť ďalej. Napr. Audio-Technica ATH-T500. Tie su aj veľmi pohodlne.
Ryan Giggs napísal:Su to crepy lebo hraju mizerne. Pojem herne sluchadla je len marketingovy, reklamny nazov. Vobec to ale neznamena ze su na hry automaticky lepsie. Co vie zahrat lepsie hudbu, bude zniet lepsie aj v hrach. Detaily, separacia zvukov, podanie priestoru atd. to je pre hranie podstatne a to ti "hudobne" sluchadla poskytnu v podstatne lepsej kvalite.

Priplatit si nepotrebujes, ale oproti 76 euram, ktore si zaplatil teraz nie je ten doplatok za Asusy nijako velky (cca 15 eur). Za to ale ziskas sluchadla podstatne lepsie. V pripade tych T500 to mas za cenu nizsiu.

Kupit si mozes aj Siberie. Ale za ich cenu alebo aj nizsiu mozes mat sluchadla zvukovo o triedu lepsie. Tych kvalitnych modelov je ale samozrejme viac.
Neviem prečo by mal stolový mikrofón vyzerať smiešne a byť pre gamera úplne mimo.
Napríklad tento mikrofón používa kopa gamerov, recenzentov, youtuberov a sú smiešny? Smiešna je možno tak kvalita tých "gamerských" slúchadiel.

Spýtam sa ťa... Čo chceš?
Chceš vyzerať "profi" s pro-gaming headsetom (lebo asi budeš chodiť na Miss Slúchadlá) ale zase na úkor kvality?
Alebo chceš mať poriadny zvuk čo sa hudby a hier týka?

Urči si prioritu. Je to iba na tebe.
CPU: INTEL Core i5-4440 3.1GHz | MB: GIGABYTE B85M-D3H | RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX CL9 | GPU: MSI GTX 970 4GD5T OC | SSD: Crucial MX200 250GB | HDD: Seagate 1TB HDD Barracuda 7200RPM | DVD: Asus DRW-24F1ST |
PSU: SEASONIC zdroj 550W SSP-550RT | CASE: Corsair Carbide 200R | Monitor #1: AOC I2369VM | Monitor #2: Acer AL1916 | KEYBOARD: Microsoft Sidewinder X4 | MOUSE: Zowie FK1

Smartphone: Main: Honor 9 Blue, Secondary: Sony Xperia Z3 Compact White
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Gaming HeadSet

Príspevok od používateľa stiv »

Broslowski napísal:Pouzivat stolovy mikrak je pre gamera uplne mimo
Co je mimo na tom mat sluchadla + napr blue yeti? :?
.
ANONYM_a7

Re: Gaming HeadSet

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

V podstate nic - zavisi od toho co kolko a ako gamis - ak tahas daku 2jdnovku tak mi ver ze takyto objekt na stole jednoducho neskutocne zavadzia nakolko tam po 2ch dnoch bude tona jedla - odpadky a ine srajdy :p Cize prave preto je idealnejsie all in one riesenie ja osobne by som nemal kam ten mic umiestnit, pred klavesnicou nemam miesto z boku to davat to bude chytat hluk z celej miestnosti + moje pomerne hlucne chladenie. Toto vsetko eliminujes ak to mas v ramci headsetu.
Používateľov profilový obrázok
uNfEiL
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 266
Dátum registrácie: Pi 21. Mar, 2014, 01:05

Re: Gaming HeadSet

Príspevok od používateľa uNfEiL »

Tak to hovor láskavo za seba, že tebe nevyhovuje mať mikrák + slúchadla osobitne, pretože ty gembliš 48 hodín vkuse? Dobre tomu rozumiem? A to, že TY nemáš poriadok na stole má znamenať, že používať stolový mikrák je pre gamera úplne mimo?
Dal som si tú prácu v skicári: http://i.imgur.com/4VRrAJS.jpg
CPU: INTEL Core i5-4440 3.1GHz | MB: GIGABYTE B85M-D3H | RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX CL9 | GPU: MSI GTX 970 4GD5T OC | SSD: Crucial MX200 250GB | HDD: Seagate 1TB HDD Barracuda 7200RPM | DVD: Asus DRW-24F1ST |
PSU: SEASONIC zdroj 550W SSP-550RT | CASE: Corsair Carbide 200R | Monitor #1: AOC I2369VM | Monitor #2: Acer AL1916 | KEYBOARD: Microsoft Sidewinder X4 | MOUSE: Zowie FK1

Smartphone: Main: Honor 9 Blue, Secondary: Sony Xperia Z3 Compact White
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Gaming HeadSet

Príspevok od používateľa stiv »

Dvojdnovky som netahal uz nejaky ten rok a uz ani nemam v com :laugh: Ono to dost zalezi aj od stola napr ja mam 3x1m a vojde sa tam dost vela veci. Uplne najvacsiou nevyhodou je ked uzivatel so stolnym micr pise na mechanickej klavesnici :facepalm: :hysterical:
.
ANONYM_a7

Re: Gaming HeadSet

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Prosim ta upokoj sa pisem z dlhodobej skusenosti stretavam sa s ludmi ktorí sú skutoční gameri nie je to len moj nazor :rolleyes: Laskavo sa tu nenavazaj do nikoho toto je vlakno o gaming headsete a kazdy jeden clovek tu moze vyjadrit svoj nazor a skusenost. Myslím že s mojími skúsenostami mám čo do zvuku povedať.

no a mechanika - mam mechaniku good point ;)

Jednoducho ma to strasne vela proti aby to bolo pohodlne ako nieco co ti visí v lufte par centy od xichut
Používateľov profilový obrázok
sobrancan16
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: Pi 13. Júl, 2012, 15:37

Re: Gaming HeadSet

Príspevok od používateľa sobrancan16 »

tak prakticky chcem mať poriadny zvuk čo sa týka hier a hudby lenže mikrák na stole by mi zavadzal kedže SteelSeries Shift je veľké hovedo :D
Spoiler: ukázať
MB: ASRock B365M Pro4-F CPU: Intel Core i3-9100F 3,6GHz CPU COOLER: Noctua NH-U12P SE2 RAM: PATRIOT VIPER ELITE 16GB(2x8GB) VGA: MSI Radeon RX 580 ARMOR 8G OC PSU: SilentiumPC Supremo M2 550W HDD:Western Digital Caviar Blue 1TB, SATAIII, 64MB, MICE : Logitech G203 Prodigy Keyboard : SteelSeries Shift HeadSet : Kingston HyperX Cloud CASE: Zalman T7
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Gaming HeadSet

Príspevok od používateľa loleqboleq »

už si mohol mať Qpady a spokojne si pískať a nie tu silou-mocou hľadať záchranu...
napríklad QH-90tky - zvukovo to sú takstary pro 80, čo sú cca 60-80€ slúchadlá a k tomu dostaneš in-built mic...zvukovo budú lepšie než 95% gaming headsetov...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"