Chladič na starého Phenoma

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: Chladič na starého Phenoma

Príspevok od používateľa j4ro »

Ondro1 napísal:mňa nepoučuj o taktovaní, ja tomu rozumiem, dokonca rozumiem fyzike za tým
1. prepáč, nevedel som, s kým mám dočinenia, nabudúce ťa nebudem obťažovať...

2. pre ostatných dodám, že ak má vaša doska takýto Vdroop [quote=""Ondro1"]1,5V, čiže reálne 1,46.[/quote] , tak netaktujte
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Chladič na starého Phenoma

Príspevok od používateľa pipo137 »

Ondro1: hej, ak ho lepšie schladíš, tak samozrejme že je tam lepší potenciál pre lepšie OC (myslím, že v tom ťa nechcel nikto poučovať)... len sme ti chceli zdôrazniť, aby si to nebral až s takou istotou tých 4GHz+. Ale samozrejme držím palce, aby ti to išlo čo najvyššie ;) :good:

j4ro: s tým vdroopom sa to zas až tak jednoznačne povedať nedá... od dosky k doske sa to správa inak. A hlavne je otázne, ktoré hodnoty tým myslel?? Či hodnoty z biosu, alebo so systému (nejaký hardware monitor) alebo odmerané multimetrom??

Napr aj moja doska (a nepovedal by som, že nie je vhodná na taktovanie) si, podľa toho čo vidím v systéme, robí s napätiami čo chce. Ak dám Vdroop control na úplný základ, tak to lieta jak pojašené, ale ak dám naplno, tak je to krása, teda presnejšie povedané, vo wine to stále trochu lieta (krepá detekcia) ale realita odmeraná multimetrom je taká ako má byť a ide tam pekne stabilné napätie. Čiže v skutočnosti to ide skvele, len detekcia v tom má trochu bordel ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Chladič na starého Phenoma

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Pozri, nájdi si chladič na svoj príspevok, pretože cítim, že je príliš prehriaty. :D Môj príspevok nebol nijako nenávistlivým proti tebe, nebolo to nič osobné, akurát som ti chcel povedať, že viem čo robím a viem prečo to robím. Tento počítač budem naďalej využívať, či už ako mašinu na procesy pre Folding@Home a podobné, alebo ako fotoserver. Aktuálne sa s ním hrajem, veď na to PC tiež je, a ak budem potrebovať pomoc s OC, tak sa spýtam na pomoc s OC. Teraz vyberám chladič a viem, na čo ten chladič potrebujem, viem, čo doň chcem investovať a viem, na čo mi bude. Proste nepotrebujem, aby mi niekto povedal, že mi CPU nepôjde na 4GHz pretaktovať, ak nepôjde, tak nepôjde, mne to jednoducho nevadí. ;) :)
K druhej časti: je možné, že mám nastavené napätie na 1,47V, v tom momente som akurát pozeral do CPU-Z a, úprimne, neviem, čo som tam nastavoval naposledy, ale pamätám si nastavovanie 1,5V, ale môžem sa mýliť, človek je tvor omylný, nie? Každopádne, môžem ti poslať screenshot z CPU-Z a BIOSu, keby si mi neveril, ale osobne neviem, načo by som potreboval, aby mi niekto v tejto veci veril, nepotrebujem si dokazovať svoju neomylnosť a pravdu. ;) :)

edit: príspevok bol mienený pre j4ro-a, ale aj tak jednoducho chill, nebolo to myslené "ja viem všetko o taktovaní a nepotrebujem pomoc", ale spôsobom "ja viem, prečo chladič potrebujem". ;) :good:
pipo137: jasné, veď ani neberiem, každopádne, opakujem: na intráku máme cez leto poriadne horúco(doteraz bol PC doma, kde bol využívaný cez leto v menších horúčavách ako máme na intráku, čo je dôvod lepšieho tepelného odtienenia domu), čiže chladič si nájde uplatnenie aj keby som danú frekvenciu nedosiahol, ako hovorím, ja viem, prečo potrebujem chladič, pretože to jednoducho nejde ďalej bez neho, OC je také plus, ak bude cez leto v 30+°C teplotách príliš kúriť, tak OC znžim, to je jasné ;) :good: inak ďakujem, dúfam, že to pôjde, ako som hovoril, kontroloval som to s aktuálnym chladičom a teoreticky to ide, uvidím, či to pôjde ustabilizovať s novým :)
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Chladič na starého Phenoma

Príspevok od používateľa pipo137 »

No to hej, Phenomy potrebujú poriadne chladiče, takže tam je jasné, že výkonnejší chladič sa na ňom určite nestratí :good:

PS: A dobre že si tam ešte pridal to, na koho reaguješ, lebo chvíľu mi vŕtalo hlavou, že čo som takého ja napísal, že som si zaslúžil takú odpoveď :D :D ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Chladič na starého Phenoma

Príspevok od používateľa Ondro1 »

pipo: no jasné, myslel som detegované hodnoty cez CPU-Z, nemeral som to voltmetrom, pravdepodobne to bude fakt krepou detekciou, pretože napr. aj speedfan mi ukazuje teplotu jadier spolu 79°C a samotné jadrá asi nemerá vôbec(=0°C), tak asi tie detektory na doske/CPU/wherever už budú dosluhovať, no ani sa nedivím, keď si zoberiem, že mi odchádza sieťovka(namiesto 100MBit ide 25MBit max). :laugh: len dúfam, že vydrží ešte pár rôčkov, nejako sa mi nechce kupovať novú :-(
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Chladič na starého Phenoma

Príspevok od používateľa Ondro1 »

To je tak, keď napíšeš príspevok skôr, než ja dopíšem ten svoj, už druhý krát, hanbi sa, toto sa nerobí! :D :D :D :D /joke/
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Chladič na starého Phenoma

Príspevok od používateľa pipo137 »

čo už, sorry :D :D :P
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Chladič na starého Phenoma

Príspevok od používateľa Ondro1 »

No tak som nacapil, ustabilizoval, bola to sranda, a aj som ho nakoniec zhodil späť dole(načo zbytočne namáhať čip, keď na ňom nič nerobím) :) Teraz mi ide na Cool&Quiet na 32°C. Ale je dobré vedieť, že keď ho budem potrebovať, tak môžem nahodiť 4GHz. :cool:
A ďalšia vec - teraz ho ani nepočujem, normálne ide tichšie, než môj notebook a to je čo povedať. Ďakujem za pomoc a rady. :)
Edit: ani som nepovedal, prečo som ho dal dole - nuž som zistil, že mi odišiel na doske USB 3.0 radič, tak som sa rozhodol, že radšej nebudem skúšať osud a čakať, než mi odídu aj iné veci.
We'll bang, ok?

Návrat na "Nákupná poradňa"