Pretaktovanie ako pocit

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

Ono podla mna ide predovsetkym o dobry pocit. O usetrenych peniazoch sa hovorit neda, lebo sice usetrim na CPU alebo grafike, ale aj tak tie usetrene peniaze dam dade inde, ci uz do lepsieho chladenia alebo stisenia PC...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
pepek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: St 18. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa pepek »

ano dviha to adrenalyn , ako ked davas gol v sporte :) a taka tajomnost , ze kolko este asi mozem , ale hlavne usetrene peniaze ! :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Príspevok od používateľa Snake »

myslim ze niekto to pekne povedal OC je ako droga. Sa pamatam na moje prve OC, sempron 2500, nenabehol BIOS, som sa skoro posral od strachu :!: :P som behal dookola jak s paprikou v prdeli ze co robit (v tej chvili ma nieco ako RESET CMOS nenapadlo). Tak som pekne zlozil kompa isiel sa najest do mesta (s nervami jak hovado bo som myslel ze PC je jak zvieratko (iste aj vy mavate ten pocit) proste ze ho nechate tak a ono sa uzdravi :) ) tak som dosiel domov s cistou hlavou resetol BIOS ponastavoval veci a od AMD sa uz radsej drzim dalej :D INTEL is easy :) no ale, co sa tyka tohto fora tak ma tu ludia vela naucili (biker, panoramix ad.) a su tu aj kvalitny modi (craken, crux ad.) a ja som rad ze mozem byt sucastou tejto komunity :) :wink:





.
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

SolidSnake napísal:Sa pamatam na moje prve OC, sempron 2500, nenabehol BIOS, som sa skoro posral od strachu :!: :P som behal dookola jak s paprikou v prdeli ze co robit (v tej chvili ma nieco ako RESET CMOS nenapadlo).
Presne ako moje prve OC ked som o tom vedel prd, a len tak nahodou som zmenil FSB v BIOSE a zrazu co nevidim ? :8O: Procesor sa ukazuje inac - na vyssej frekvencii... Este ten vecer mi nenabehol system a som bol posraty (rodicia nie su nadseny ked sa hrabem v kompe este teraz) Jedine, co ma napadlo bol manual od maticnej. Riesenie problemu som nasiel pocas vyucovania v skole pod lavicou :o

Inac OC a pocitace su pre mna zivotny styl. OC je pre mna aj adrenalin (nabehne/nenabehne). Nikdy som sa nevedel rozhodnut co robit v zivote, ale teraz to viem na 120% - su to pocitace. :wink:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Príspevok od používateľa Snake »

Josifek napísal:Presne ako moje prve OC ked som o tom vedel prd a len tak nahodou som zmenil FSB v BIOSE a zrazu co nevidim ? :8O: Procesor sa ukazuje inac - na vyssej frekvencii... Este ten vecer mi nenabehol system a som bol posraty (rodicia nie su nadseny ked sa hrabem v kompe este teraz) Jedine, co ma napadlo bol manual od maticnej. Riesenie problemu som nasiel pocas vyucovania v skole pod lavicou :o
heh to poznam, manual k mb to je taka ucebnica :)
Josifek napísal:Inac OC a pocitace su pre mna zivotny styl. OC je pre mna aj adrenalin (nabehne/nenabehne).
tak to poznam, a vacsie nervy su ked potvrdzujes zmeny v biose, vtedy mi chodi hlavou "neposral som nieco? dam esc a skontrolujem to?" :lol:
Josifek napísal:Nikdy som sa nevedel rozhodnut co robit v zivote, ale teraz to viem na 120% - su to pocitace. :wink:
pekne povedane, amen :yes:





.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

Josifek napísal:
SolidSnake napísal:Sa pamatam na moje prve OC, sempron 2500, nenabehol BIOS, som sa skoro posral od strachu :!: :P som behal dookola jak s paprikou v prdeli ze co robit (v tej chvili ma nieco ako RESET CMOS nenapadlo).
Presne ako moje prve OC ked som o tom vedel prd, a len tak nahodou som zmenil FSB v BIOSE a zrazu co nevidim ? :8O: Procesor sa ukazuje inac - na vyssej frekvencii... Este ten vecer mi nenabehol system a som bol posraty (rodicia nie su nadseny ked sa hrabem v kompe este teraz) Jedine, co ma napadlo bol manual od maticnej. Riesenie problemu som nasiel pocas vyucovania v skole pod lavicou :o

Inac OC a pocitace su pre mna zivotny styl. OC je pre mna aj adrenalin (nabehne/nenabehne). Nikdy som sa nevedel rozhodnut co robit v zivote, ale teraz to viem na 120% - su to pocitace. :wink:
nezabudni do svojej zivotospravy zaradit aj knizky, aspon v pdf, to ti do toho stylu zapadne... pretoze...

rodicia nemozu byt nadseny, rodicia mozu byt oficialne iba nadseni
tak ako mozu byt skolkari ozrati... ozraty byt nemozu
tak ako mozu byt fanatici amd spaleni... spaleny byt nemozu
tak ako....

ja len, ze nemam doma co pretocit, poistky som uz davno nevyrazil, tak si hladam zamienky, aby som sa mohol navazat do inych, co tocit mozu a zavidim im
:P
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Josifek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 901
Dátum registrácie: Po 04. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa Josifek »

Scorp napísal:ja len, ze nemam doma co pretocit, poistky som uz davno nevyrazil, tak si hladam zamienky, aby som sa mohol navazat do inych, co tocit mozu a zavidim im
:P
Niet co dodat :P :lol:

PS: OC 4 EVER

PPS: Do smrti si zapamatam vyrok mojej mamy:
Nechapem preco sa tolko sprtas v tom BIOSE !? Ked nepojde pocitac ta budes spokojny. Niektory ludia za cely rok iba zapnu pocitac tlacidlom vpedu a po ukonceni prace ho vypnu !
Používateľov profilový obrázok
A2C
Ban
Ban
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: So 17. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka (22)

Príspevok od používateľa A2C »

U mna sa to zacalo tak rok po kupe mojho CPU chcel som vediet ci som nebol naivny a ci to ten CPU dokaze co tvrdil predajca tak som prvy krat nervózny ako pes sms-koval o rady co a ako aby som nieco nepoondil pricom som zistil ze mam na :shit: dosku a tak som zacal prihadzovat FSB a ci vyssie bolo tym viac som bol na ihlickach :lol: az sa mi zastavilo na 152 kde bolo stabilne bez pridania Vcore (strasne som sa bal pretoze sme prave v skole braly prepalovanie polovodicov zvysenym napatia ) no ale nakoniec som sa osmelil a po vymene chladica a zdroja som sa dostal az na 159 pricom som bol ako na ihlickach Adrenalin by sa dalo povedat ze ma na tom tak pritahuje a este skóre v 3D Marku aj ked nie je vysoke ale co my tu mame dost podobne PC (kamosi) tak mam najvyssie a tym ich dokazem s..t :lol: :twisted: v Kazdom pripade OC 4 ever a Adrenalin Rulezz :wink:
podpis zmazany administratorom za hrube porusenie pravidiel
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- v principe niesom proti, zamlada som bol velky fanusik.
- ale ako clovek starne tak zacne na PC robit normalne veci tak mi je sum a fuk ci mam PC pretaktovane, ten vykon ajtak neviuzijem
- veciu radost mi robi ked nieco podtaktujem a potom to mozem chladit pasivne - takties uchilka...... mozno dalsi vyvojovy stupen :D

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

Toman napísal: - ale ako clovek starne tak zacne na PC robit normalne veci tak mi je sum a fuk ci mam PC pretaktovane, ten vykon ajtak neviuzijem
- veciu radost mi robi ked nieco podtaktujem a potom to mozem chladit pasivne - takties uchilka...... mozno dalsi vyvojovy stupen :D

T. :wink:
presne. uz niekedy mi vadi aj to, ze preco nemozem dat CPU nizsie ako 400MHz...=:) a lutujem sa nad tymi zbytocnymi cyklami, co CPU vykona napr. pri citani, pocuvani hudby, surfovani na internetu...

pretaktovat este budem. to je pravda. ale len v pripade potreby napr. ked sa mi podari este dokupit ramku a zdroj do desktopu, cely system ide na max, aby som mohol hrat novsie hry s vyssimi detailmi. inac pretocit neaky ten core 2 duo a grafiku, aby clovek mal (pri znizeni zivotnosti komponentov) namiesto 70FPS 100.... to podla mna nema zmysel.

Návrat na "Debata o všetkom"