Takt Procesora Intel Core2 Duo E8400

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Takt Procesora Intel Core2 Duo E8400

Príspevok od používateľa Hrochy »

Pouzi nejaku zataz na procesor napr. Prime 95, kodovanie videa ci nieco ine a pozri sa na aktualny stav frekvencie procesora.
EIST (Enhanced Intel SpeedStep) je na dynamicku frekvenciu CPU, znizuje spotrebovanu energiu procesorom vdaka znizovaniu taktu a voltaze.
Intel Info

90 stupnov je privela. Urcite vymen pastu medzi IHS a chladicom. Uz pri vyssej frekvencii a default voltazi ma procesor vacsiu spotrebu = vyrobi viac tepla.
Spoiler: ukázať
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Takt Procesora Intel Core2 Duo E8400

Príspevok od používateľa Majchel »

áno viem čo to je za funkciu a ako funguje, ale nemôžem ju najsť v nastaveniach dosky, v BIOSE.
Skúšal som záťaž cez AIDA 64 a do 10 min stúpla teplota na 90 stupnov. Napetie zostáva max 1,312 v a nepostrehol som väčšiu zmenu ako o tých 0,012. Hlavná zmena je vo frekvenciách z 2,6 na 3,6.
Tie teploty, sú obrovské čísla. Asi mi neostáva nič iné len vymeniť pastu a skúsiť znova.
Pretože raz som pozeral procesor a odlepil chladič, pasta sa nemenila od zloženia 6 rokov.
Majchel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: Ne 08. Feb, 2009, 17:09

Re: Takt Procesora Intel Core2 Duo E8400

Príspevok od používateľa Majchel »

Na normálnom takte od výroby, ide teplota od 40 v klude po 70 v plnej záťaži. Napetie stúplo z 1.1 na 1.2. Pri pretaktovaní mi stúplo až na 1.3v
Skúsim najsť ten EIST a vymením pastu, potom sa ozvem inak to nemá význam akokoľvek hustiť. Ak vravíte že to vydrží 4Ghz musí. Skúšal som nastaviť takt na 450 ale problém bude asi už aj v ramkach pretože BIOS len tak tak nabehol a systém si ani nežmurkol. Takže som to musel všetko resetovať.
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Takt Procesora Intel Core2 Duo E8400

Príspevok od používateľa Hrochy »

Skus 466 a spravne nastavit delic na RAMky. Nomrlane su frekvencie: 333, 366, 400, 433, 466 a k nim ti vyjde aj delenie dobre. Pastu urcite vymen.
Podla intel stranky je standardna voltaz procesora v rozmedzi: 0.8500V-1.3625V. Len ci 1.36 je OK, alebo max, netusim, musel by som pozriet na svoj PC, no som na notebooku.
Spoiler: ukázať

Návrat na "Procesory"