Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Príspevok od používateľa Chris »

ako som pisal, cisty bullshit servisovat to co mas, teda to na com sa vozis a este neni ani tvoje.
Dalsia blbost je kupovat feliciu, jedine ak daku brutal zachovalu 1.6 mpi na LPG.

Za 1-2k kupis kopec dobry aut, staci ak dobre vycihas a vyberes servisovane, teda ak niekto spravil servis pred tebou pred tebou, nie kazdy predava kvoli tomu, ze treba vrazat peniaze, ale chce aj upgrade a presne takych musis vycihat :good:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Príspevok od používateľa mirko285 »

Už som to tu raz niekde písal. Za tisícku som kúpil Opel Vectra B Caravan, ročník 1998, vtedy mala nabehaných nejakých 211 000km cca. Ople z tej doby majú problémy s hrdzou, síce aj tá moja, no v akceptovateľnej miere - rozumej, nie je prehnitá, viem si to opraviť aj sám, resp. s pomocou za pár eur. Po kúpe som menil na nej rozvody, lebo aj tak už pomaly trebalo a pre istotu, menil som olej, filtre. To isté by som urobil, nech by som si kúpil hocijaké auto (Nebudem sa spoliehať na to, že mi niekto povie, že rozvody menil len nedávno a potom mi to niekde prdne). Auto malo ešte problémy s centrálnym zamykaním, nefungoval centrál na spolujazdcových dverách, tam som vymenil motorček (kúpil som za 10€ od ruky), potom odišiel centrál aj na zadných dverách, tam som ale vymenil mikrospínač za pár centov. Ešte nemám naplnenú klímu, ale to budem riešiť potom, zatiaľ ma to netrápi. Taktiež budem musieť po zime meniť strednú a zadnú časť výfuku, ale aj tak som tam chcel dať Irmscher, takže sa z toho tiež nezbláznim :)

Nedávno som menil brzdy a pneumatiky. Možno že to nebolo až tak akútne, ale mám nové a na niekoľko rokov mám kľud.

V podstate, tie prvotné investície boli rovnaké, ako do hocijakého iného auta, rozvody, filtre, olej. Kopu vecí som si porobil sám, zadarmo, materiál vyšiel na pár eur. A za tie peniaze mám výbavu a doplnky ako pán ;)
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Príspevok od používateľa landrower »

mp3turbo napísal:Chris, skor mam obavu ze Venta - typicke to auta taxikarov - budu mat za sebou pol miliona vsetky... samozrejme ze sa najde vynimka ale treba postupovat opatrne, zvlast pri diesloch.


Ja som tot nedavno, podla datumu v polovicke jula, narazil na takuto krasavicu v Dunajskej Južnej pri Bratislave : http://imgur.com/QKWzw52
krasaviaca, podla STK mala mat 160k km v aprili, a v 2012 mala 60k km, a kedze tam je 216 tak za 2-3 mesiace presla cez 50k km? :D
aky bol zvysok zivota toho auta? :D (cim chcem povedat - asi bude mat dobre cez pol mega)
prva vec, pozriet sa na auto a pozriet sa na databazu STK aspon.
henta octavia ti garantujem ze by bola nekonecny zrut penazi
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Príspevok od používateľa Krutibrko »

No vcera som zistil, ze ma caka akutna investicia, zase zacal blbnut vyfuk, asi to cele necham vymenit, nech je klud, som zvedavy na sumu ....
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

landy, zoparkrat su na tych stk popisane pekne halusky - na druhu stranu, nieco cez tretinu az k pol megu som ocakaval, co myslis ze tie prevodovky padnu po 064.194km ? Veru nie... odmerat kompresie na motore neni az tak zlozite a pritom to nikto nerobi (je to najlepsi ukazovatel stavu motora samotneho, sa cudujem ze to fakt nikto pred kupou auta nerobi) a ostatne su jednoduche spotrebne veci z ktorych si 80% lahko pozres na zdvihaku. Ako vravim, nemal by som najmensi problem ist do hentoho konkretneho auta i ked o nom teraz vobec nic neviem (pretoze som ho nekupil a nepreveroval pred kupou).

Aj ta mala cena tam bola z nejakeho dovodu ze ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Príspevok od používateľa Chris »

chyba na SK je ta, ze kazdy chce lacne auto s malo km, najlepsie zabudnuta funglovka v sklade :laugh: .

Treba pozerat pri tychto lacakoch na STAV, nie na km. Dalej co vsetko bolo menene a co vsetko este TREBA menit.
Nie od internetu lacne auto hned odsudit, pretoze bolo stocene. Nekupujes auto za 10k ale za 1k a to je trochu rozdiel.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Príspevok od používateľa mirko285 »

Krutibrko, môžem sa opýtať, že čo presne je s tým výfukom, že jeho výmena je taká akútna?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Príspevok od používateľa lacika »

vymena nie je nutna.. ja som svoj nechal vyrezat a asi 10cm kus a navarit tam druhu trubku s CO2.

Oprava za pivo :good:
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Príspevok od používateľa STENLY »

ked ti to odhnije pri zvare a plášti, tak je to skoro vždy neopravitelné

ozaj, ako sa prejavuje "blbnutie" výfuku? :D
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Príspevok od používateľa lacika »

u mna asi takymto zvukom.. https://www.youtube.com/watch?v=2N9SxS4M0z0
mozno aj lepsim, lebo diera bola hned za pletencom :)
Zistis to aj podla toho, ze kazdy dvihne hlavu, aby videl to fáro. :mrcool:
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Príspevok od používateľa landrower »

mp3turbo napísal:landy, zoparkrat su na tych stk popisane pekne halusky - na druhu stranu, nieco cez tretinu az k pol megu som ocakaval, co myslis ze tie prevodovky padnu po 064.194km ? Veru nie... odmerat kompresie na motore neni az tak zlozite a pritom to nikto nerobi (je to najlepsi ukazovatel stavu motora samotneho, sa cudujem ze to fakt nikto pred kupou auta nerobi) a ostatne su jednoduche spotrebne veci z ktorych si 80% lahko pozres na zdvihaku. Ako vravim, nemal by som najmensi problem ist do hentoho konkretneho auta i ked o nom teraz vobec nic neviem (pretoze som ho nekupil a nepreveroval pred kupou).

Aj ta mala cena tam bola z nejakeho dovodu ze ?
tiez som zastancom nazoru ze dolezitejsi je stav ako km, a nemam problem keby som kupoval zase auto kupit aj daco s 200-300 a mozno aj viac tisicami kilometrov ak je v dobrom stave. ale velmi mi vadia stocenky, hlavne take moc okate ;)

akurat octavia za tu cenu je vzhladom na priemerne trhove ceny fakt podozriva :D
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vies Miso to je tak - prezriet, zhodnotit, odmerat kompresie (zdoraznujem), kedze ta Koktavia bola o dobrych 500eur pripadne aj viac lacnejsia ako je bezne, tak zvazit ci do toho idem aj s vidinou nejakych potrebnych oprav.

Proste klasika pri pouzitom aute, navyse 15 rokov starom. Na tieto haraburdy su uz vsetky diely v absolutnom vyjadreni lacne (i ked nie pomerovo k cene vozu)...

Dnes sa jeden chlapcisko pytal kto chce Astru 1998. Nie uplne v idealnom stave, ale ze za tristo :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Príspevok od používateľa lacika »

mp3turbo napísal:(i ked nie pomerovo k cene vozu)...
ved toto. Nie je zrovna pekne vtlacit 500€ na opravu 1000€ auta. Ale ak by si si kupil 1500€ auto, tak to sa tiez bez opravy nezaobide.

Ja som rozmyslal tak pri svojom, ci sa mi oplati dat do toho niekolko 100€ na opravu. Ale ked som si zobral v uvahu, ze sa vykaslem na opravy, toto predam a kupim ine. Tak mozno nakoniec skoncim s vacsim shitom. :) Kedze toto auto mame od nova.
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Príspevok od používateľa mirko285 »

Ja som mal tiež nedávno rallye zvuk. Ale to som mal takýto pletenec :D

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Nový pletenec + výmena ma vyšli cca na 35€
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Kupit stare auto alebo dat dokopy aktualne?

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Takto, ono možno ten výfuk nebude treba celý meniť, teda predpokladám, že netreba, ale už to bude tretíkrát, čo sa s tým niečo deje, raz mi to odpadlo, zazváralo sa, všetko ok. Po pár týždňoch začalo mať športový zvuk - zazvárali sa dierky + vymenila nejaká vec, tuším pletenec? No a teraz to zase začalo, najhoršie je, že vzadu vraj cítiť pri stání ( teda rozumej, ak auto stojí na križovatke / parkovisku ) výpary z výfuku a to už fakt nie je sranda. Ale normálne vyfukuje z výfuku( cítim sa teraz ako blondína, keď som priložil ruku ku výfuku :hysterical: , čiže asi to nebude niečo hrozné, ale ak to nebude drahá oprava, tak to dám rovno vymeniť a bude kľud. Uvidím, čo to bude stáť a podĽa toho sa zariadim, v každom prípade sa to musí dať dokopy. Viem, je to staré auto, nemá to hodnotu, ale zatiaľ mi stačí ( áno, fakt som vďačný za toto auto, mám už najazdené aj na oveľa lepších a hlavne nových autách, ale fakt som rád, že nemusím chodiť MHDčkou) a keďže na ňom jazdím, chcem, aby aj bolo v dobrom technickom stave aby som na tom niekoho nezabil a ani seba.

Asi to píšem kus chaoticky, ťažký deň som mal dnes.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"