Problem s chladenim (netoci sa vetrak)

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1286
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Problem s chladenim (netoci sa vetrak)

Príspevok od používateľa 4040 »

Skúsil si aktualizovať bios?Posledná verzia biosu ,ak som dobre pozrel je 2.5 dátum vydania 22.9.2014.Píše sa pri nej upravený Fan CPU.Pozrel si sa v biose na položku Control Fan.
Skúsil si zaťažiť PC ,či sa neroztočí ventilátor.
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3919
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s chladenim (netoci sa vetrak)

Príspevok od používateľa Memnon »

ale no tak jaro, k comu je mu obrazok ako zapojit 4pin na dell 5pin?
stacilo napisat ze modry je na riadenie otacok
ako znie vlastne rada? nerobit nic? vytiahnut modry kablik von? pripojit cez nejaku redukciu ktoru nema?

pisal ze nicim nereguluje to neznamena ze to doska nerobi automaticky a zle
v 4pine pre sysFan sa toci, ale v cpuFan nie

to ze sa na niektorych doskach nachadzaju 4piny, ktore su vlastne len 3piny snad novinka neni, ci?
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: Problem s chladenim (netoci sa vetrak)

Príspevok od používateľa j4ro »

Nejdem sa naťahovať, vysvetlivky boli po anglicky.

Rada/podozrenie na vadný ventilátor bolo hneď na začiatku , keď je v záruke, tak nevidím dôvod na vyťahovanie káblov a iné modifikácie


Takéto 4piny bez PWM sú pre mňa novinka, a práve u tejto dosky aj realita
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3919
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s chladenim (netoci sa vetrak)

Príspevok od používateľa Memnon »

stale moze byt chyba aj v doske HW/SW, teda najprv nech aspon vyskusa ten intel stock cooler s PWM fanom, alebo skratka nejaky PWM fan ako sa sprava v tom slote, skor nez posle chladic na reklamaciu
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Frosty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Št 19. Aug, 2010, 21:32

Re: Problem s chladenim (netoci sa vetrak)

Príspevok od používateľa Frosty »

ten zakladny intelacky sa mi samozrejme tocil.. idem skusit ten bios
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: Problem s chladenim (netoci sa vetrak)

Príspevok od používateľa j4ro »

a čo tam chceš robiť, keď si reguláciu vypol? Aj Noctua vetrák môže byť vadný.
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Frosty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Št 19. Aug, 2010, 21:32

Re: Problem s chladenim (netoci sa vetrak)

Príspevok od používateľa Frosty »

no ska ten update.. ale nepomohol.. teraz sa mi ten druhy co sa tocil uz netoci vobec :D
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3919
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s chladenim (netoci sa vetrak)

Príspevok od používateľa Memnon »

teraz sa ti v tom konektore netoci uz ani box? ci ten fractaL?
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Frosty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Št 19. Aug, 2010, 21:32

Re: Problem s chladenim (netoci sa vetrak)

Príspevok od používateľa Frosty »

fractal nejde ten uz umrel asi :D a noctua ked to kus tak nahnem ten pin tak sa toci normalne :D cize asi bude chybny ten na doske
4040
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1286
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2014, 23:27
Bydlisko: KE-okolie

Re: Problem s chladenim (netoci sa vetrak)

Príspevok od používateľa 4040 »

Aktualizoval si bios cez bios alebo OS.Skús to ešte raz.Pozrel si sa poriadne do biosu ohľadom otáčok ventilátorov?
Frosty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Št 19. Aug, 2010, 21:32

Re: Problem s chladenim (netoci sa vetrak)

Príspevok od používateľa Frosty »

no nic.. chyba bola asi v doske lebo uz mi nejde ani PC :D najprv sa prestal tocit dalsi vetrak.. potom mi zacalo furt robit ten zvuk co pipne ked napojite USB.. potom mi vypla ledka na bedni.. a potom som hral FIFU (moze byt ze to je aj FIFOU lebo ta hra meni aj ludi) a vyplo mi PC a uz viac sa nezapol :D uz sa len roztocia vetraky a bliknu svetielka a po 1-2 sekundach sa to vypne vsetko.. a hej skontrolovla som krivy CPU, resetol som bios, spustil som druhy bios, stiskol som tlacitko CMOS a aj som vsetko pozapajal poodpajal :D aj zdroj som vymenil.. a ten vetrak co sa netocil.. sa toci na druhej doske. Este pojdem skusit CPU ku bratrancovi vymenit.. ale je to isto v doske lebo aj ked CPU vyberem tak nic sa nezmeni.. na tej druhej sa toci vsetko v pohode aj bez CPU

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"