Auto do +- 5000

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do +- 5000

Príspevok od používateľa scarinko »

to ani ne ale keby to malo 1,6 a cca 100 koni to by bolo take zihadlo :)

po meste sa v tom ale jazdi dobre, mimo mesta je to uz horsie
Používateľov profilový obrázok
Hatamrc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 531
Dátum registrácie: Št 05. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto do +- 5000

Príspevok od používateľa Hatamrc »

Ako som spominal male auto ako micra a podobne neprichadza do uvahy. Ten hyundai tiez nevyzera zle, pripadne co hovorite na opel corsa, velkostou je podobny ci uz fabii/puntu. Ine moznosti, ako sme tu spomenuli uz asi ani nemam.
CPU : C2D E6600 2,8 GHz MB : ASUS P5B deluxe RAM : PQI 2x1Gb 800Mhz GPU : ASUS 260 GTX 896Mb
HDD : SATA 2 Samsung 320Gb + Hitachi 120Gb + WD 750Gb LCD : Samsung 221EL Case : Eurocase ML550 PSU : Fortron 500W

NB : Lenovo Thinkpad Edge E530
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do +- 5000

Príspevok od používateľa scarinko »

sorry ale opel corsa je rovnako velka ako micra
megane je trieda oktavia, golf, astra, mazda3, atd
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3296
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Auto do +- 5000

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ešte jedna možnosť je Opel Astra H 1,6i.

Je to vcelku priestranné auto, motor žiadna raketa, ale celkom sa to dá. ;)

Keďže to nie je žiadna top značka bude sa dať isto dohodnúť na cene a vtedy by nemal byť až taký problém zohnať niečo okolo roku 2010 do rozpočtu.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do +- 5000

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kristovadobrota nepozeraj korzu, mikru a taketo prdaky - napriklad spomenute astra, mazda3 a podobne su len o milimetre vacsie vonkajsim rozmerom, pritom je to ukrutne inak pouzitelne auto vnutri.

Ja neviem, byvam v Bratislavovi cize nie volakde na lazoch a nikdy som nepocitoval potrebu mat mensie auto ako cojaviem Sharan. Zase to neprehanajme s tymi milimetrami - na jednej strane kazdy chce mat aspon 20 centi v gaťoch a potom sa v krcme riesi zurivy suboj korza versus mikra versus skoda fabia na zakazku skratena o polmeter... ved uz budte trochu chlapi, co sa budeme depilovat, chodit na érobik a cucat ovocne dzusiky ?

Radsej by som zlavil dva roky na datume vyroby KEDZE SI LIMITOVANY PENIAZMI ako by som zlavil styridsat centimetrov na velkosti auta, lebo s tym ide ruka v ruke aj jeho realna pouzitelnost na veci ine ako "sadnem si sam, polozim vedla seba doklady a snad sa zmestim". Aj ked nemas desat deti, aj tak sa proste nemusis nutne pozerat po "VELKOSTI" typu Korza and company.

Zaznela tu Astra. Why not ? Lebo nema ten cveng ? Na ten sa vys..prdni. Kombýková Astra 2009, sice zlahka nad 5000eur, ale s lepsou bezpecnostou ako Korza, proste ta nezabije bicykel ked ti nabura do dveri alebo kandelaber ked nedobrzdis. Nad touto vecou sa tiez zamysli.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Auto do +- 5000

Príspevok od používateľa lacika »

ja som mu micru neodporucal :laugh:

Urcite by som ostal v tej velkosti ako hovori turbo.. Nvm. Mame doma Gckovu astru a 2 megany, ale ja by som radsej skusil starsiu, ale mazdu..
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do +- 5000

Príspevok od používateľa scarinko »

ja som micru spominal len v suvislosti ze pozeral corsu co je ten isty rozmer ale hned som napisal ze megane je ina trieda tj astra, golf, ochcafka atd

btw turbo takmer kazdy den v mikre ideme 4 ludia a nikto nema pocit utlacenosti alebo niecoho podobneho. Futbal sa tam hrat neda to je pravda ale na to co potrebujem to priestorovo staci bohato. Jedine co chyba je vykon.

Ja by som isiel asi do astry ale treba dat bacha na tie 1,6tky lebo vraj im vela tecie olej z motora
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do +- 5000

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v pohode - ja len hovorim ze este nevymäkneme :)



som si narychlo vylistoval autiaky od roku 2009, cenovka do 5000, vypichavam :

renó thálja - niezeby to bola velka vyhra ale urcite vacsie ako korza, 2009 za 3000
Mercededes Sprinter - ach taketo si asi nechcel tak nic
da sa zohnat aj fabja kombi
fiat fiorino van :)
mégan renó
fijat linea = genialny sedanček, kukni si co to je, nieco na sposob flujensu
kija magentis - tak toto je trosicku iny autiacik ako korza, aj vybava, aj bezpecnost, aj vsetko
nasiel som tam aj kiju carens
citrojen ksara pikasso

ja neviem proste pre mna auta rozmerov Korza Und C2 Und Gesselschaft skoro vyvolavaju paniku - fakt nemam klaustrofobiu ale proste v takom kemrliku sa jednoducho necitim dobre. Zdoraznujem ze nie stiesnene ale proste nie dobre. Zaroven maju male vybavy co zrejme pre vyhladavanu cenovu skupinu 5000eur asi nebude to najdolezitejsie. Vsimneme si ze nikde nespominam maly vykon - na jazdenie podla predpisov v meste a mimo mesta je KAZDY dnesny motor uplne dobry. Ze nepredbehnes nakladak s rizikom (*pardon, 300kW majitelia to nazyvaju s rezervou) ale o minutu neskor, za to sa este nikto neposr..kakal. Tento vykonovy argument teda vobec neriesim. Keby mi niekto ukradol 60kW ani si nevsimnem.

Styria ludia v Mikre kazdy den ? My jazdime styria GrandVoyagerom, tiez sa nestazujeme (pozrem ci nemam nejaku korzu medzi sedackami zabudnutu, mohlo by sa stat). Akurat hovorim ze este by ten autiak MAL byt o meter dlhsi a o styridsat centi sirsi, ale to je diskusia mimo tejto temy. "Bohato staci" teda zrejme znamena pre kazdeho z nas nieco VELMI VELMI ODLISNE. Ak nezabudnem, zakratko hodim ilustracnu fotografiu. Inak tiez som to auto kupil za 6000eur co je v dohlade destination cenovej kategorie autora tejto temy. Pozri, ked moja stara [!!!!] zvlada takuto "dodavku" vyhradne v Bratislave a za 6 rokov / 80.000km ju ani neposkriabala, kurnik kazdy z nas chlapov zvladne jedno posrate Megane Kombi.

Parkovanie v meste neparkovanie v meste, este nikdy v zivote som nemusel parkovat na Mesiaci.

PS: minule som videl analyzu buraciek zozadu. Tam kde v Mikre bude intruder uz na prednych sedadlach (cize styria ludia z Mikry zaintegrovani cez chladic do prevodovky vozu co do teba narazil), tam ja budem mat este VIAC AKO METER neposkodenej rezervy po stredne sedacky. Ked nejaky kreten na Audi A6 pripadne uponahlany SMSkujuci kurier na Forde Tranzit s hrdzavymi podbehmi a zostatkami brzdovych dosticiek nabuduce nezabrzdi...

Chlapci, zijeme len raz.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Ne 04. Jan, 2015, 12:50, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5183
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do +- 5000

Príspevok od používateľa Chris »

lepsie auta v tej kategorii stoja tesne nad 5k. Civic 8g 1.8 vtec, mozno 1.4 vtec lacnejsie, 2.2 ctdi kupis skor, ale jazdis denne aspon 30km trasy ? :-)
Potom auris 1.6 vvti pred FL, tiez ceny tesne nad 5k.
Mazda 3 1.6 so servisnou knizkou a dolezenim dokladov o preventivnach kontrolach karoserie a osetreni proti hrzdy, teda bez hrdze asi tiez do 5k nenajdes.

Hladat zachovaly koncern je tiez problem, pretoze vacsina ma slovenskych 130k alebo 180k km ked je uz moc znicene.


Chod pozriet Yaris 1.33 VVTi ak sa ti zmesti do kufra kocik, tak chod do toho. Spotreba tiez fajn, vpredu miesta tiez, pretoze nema stredovy tunel a zacne sedacky sa daju horizontalne posuvat, teda bud mas viacej miesta vzadu alebo kufor.
Spotreba tiez prijemna.

Za to co niekde kupis ledva 2005, tuna kupis 2009/2010 za 5ke.

http://www.autobazar.sk/7219521/toyota- ... vvt-i-sol/
http://www.autobazar.sk/7571007/toyota- ... 4kw-m6-5d/
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4069
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Auto do +- 5000

Príspevok od používateľa pepkopav »

Yaris som tiež odporúčal je to fajn auto.Aj Ibiza 1,4 16v by nebola zlá.Motor veľmi spoľahlivý ako aj ostatok auta a hlavne kvalitná nemecká technika.Thaliu a tie korejské tiež akože autá nemusím.
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do +- 5000

Príspevok od používateľa mp3turbo »

suhlas - ja som tiez hore vypichol tie modely ktore by prichadzali do uvahy (rok, cena) i ked som nedal konkretne inzeraty. Myslim ze je na vyber :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto do +- 5000

Príspevok od používateľa scarinko »

mne osobne sa nepaci akurat c4 koli dvom veciam: pevny stred volantu a digitalny ukazovatel rychlosti v strede
tieto dve veci na citronoch neviem prekusnut a hnusia sa mi ale inac asi v pohode
Používateľov profilový obrázok
Hatamrc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 531
Dátum registrácie: Št 05. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Auto do +- 5000

Príspevok od používateľa Hatamrc »

Dakujem za vsetky vase tipy. Ako som spominal, vymenu auta planujem az na jarne mesiace, zatial si chcem urobit prehlad co mozem v mojom rozpocte a s mojimi poziadavkami dostat.
- Najskor ma zaujala fabia - mala by byt bezproblemova, ale mp3turbo ma trochu odradil
- Punto Evo vyzera celkom v poriadku - dokonca som nasiel aj rocniky 2011, zaujimavo vyzera i linea, ale asi by som radsej isiel do hatchbacku
- Na C4 sa mi nepaci presne to co napisal scarinko, ale inak je i velkostou prijatelna
- celkom ma zaujalo Rio - neviem vsak ako to je s poruchovostou, pripadne cenami nahradnych dielov pre Kiu
- Tak isto i hyundai i20 nevyzera zle, ale zda sa mi pocitovo mensi, tak isto ako napriklad spominana yaris, dnes som videl i corsu a ta tiez posobi dost malo
- po terajsich skusenostiach som chcel vyradit renault : napriek tomu ze som nasiel i megane 3 v danej cene, pripadne i clio, thalia sa mi jednoducho nepaci
- micra a podobne "mini" auta sa mi nepacia ani dizajnom, takze tuto kategoriu som vylucil

Kombi a ine vacsie auta "viac ako megane" nechcem, mam k dispozicii i jedno vacsie auto a tak kupa kombika a podobne nema premna zmysel.

Kazdopadne uvidim aka bude ponuka niekedy v marec/april a na zaklade toho sa rozhodnem. Nakoniec je toho v ponuke v danom rozpocte viac ako som cakal-
CPU : C2D E6600 2,8 GHz MB : ASUS P5B deluxe RAM : PQI 2x1Gb 800Mhz GPU : ASUS 260 GTX 896Mb
HDD : SATA 2 Samsung 320Gb + Hitachi 120Gb + WD 750Gb LCD : Samsung 221EL Case : Eurocase ML550 PSU : Fortron 500W

NB : Lenovo Thinkpad Edge E530
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto do +- 5000

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Najskor ma zaujala fabia - mala by byt bezproblemova, ale mp3turbo ma trochu odradil

preco ? To keby si vedel este viac.... 1.4i si kludne kup. Su to auta zbytocne drahe na moj vkus vzhladom na to co ponukaju, ale to je dan za oblubenost respektive nerozhladenost naroda a zbozne obdivovanie fabii. Takych aut je proste vela a fabia ma absolutne nezasluzene nejaky piedestal v ociach slovenskeho cloveka.

Opravit to vie kazdy, strucny vypocet charakteristik teda nudne atd som poskytol hore. To neznamena ze je to uplne nepouzitelny kram - ziadny iny model sa v nasej krajine nepredava tak dobre ako zrovna fabia - len proste v tej cenovke mas podla mojho nazoru nieco lepsie atd.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"