Stolový "case".

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Leon »

Keď zoberiem napr takýto chladič,... teraz myslím to umiestnenie fanu, že je z boku

... dá sa otočiť namontovanie o 90 stupňov do prava ? že nechcem aby fúkal do ľava ale chcem aby fúkal dozadu. Lebo fany z predu budú fúkať na grafiku, aj grafika bude fúkať smerom dozadu,... len fan z chladiča by fúkal do ľava, tak ako je na videu,... tak či sa to dá pri montovaní otočiť ?
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa pipo137 »

Zalezi od konkretneho chladica (jeho uchytavacieho mechanizmu, tvaru, velkosti, ci nezasahuje potom do ramram, socketu...) takze si to pred kupou treba zistit ;) :good:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
matúš
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: So 20. Sep, 2014, 11:28

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa matúš »

vidim ze tie noctua farby sa ti pacia :D
Obrázok
problem je ze takto ti bude fukat teply vzduch z radiatora priamo na grafiku. Ak tak by som dal ten fan z druhej strany radiatora + otocit tak ze by fukal vzduch na zadnu stenu kde by si spravil vetrak. Popripade este dalsi fan nad I/O porty ktory by fukal cerstvy vzduch z boku na cpu fan a na radiator.

Nakolko tieto rozne konfiguracie pomozu teplotam to mozeme vsetci len tipovat. Na tvojom mieste by som proste odskusal konfiguraciu s minimalnym poctom otvorov a fanov. ak nebudes spokojny s vysledkom potom mozes pridat dalsie otvory. takisto fany mozes vzdy dodatocne otocit.
Gaming: i5-4570, Asus GTX 970 mini, AsRock H87m-ITX, Samsung 850 Pro 256 Gb SSD, Projektor Optoma GT1080
Notebook: Clevo P156SM-A, i7-4810MQ, GTX 880m
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Marek125 »

Co planujes dat na dno kde bude vsetko uchitene ci to nechas na drevotrieske? Inak je pekne si taketo nieco navrhnut v dakom grafickom programe lebo to moze dopadnut aj tak ze to bude hrozne.hlavne ak to ides davat niekomu robit bud pritom a vsetko si dobre premeravaj, ja som chcel tiez nieco taketo riesit no nebolo to kde dat tak som zvedavi ako to das dokopy :-)
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Marek125 »

Co planujes dat na dno kde bude vsetko uchitene ci to nechas na drevotrieske? Inak je pekne si taketo nieco navrhnut v dakom grafickom programe lebo to moze dopadnut aj tak ze to bude hrozne.hlavne ak to ides davat niekomu robit bud pritom a vsetko si dobre premeravaj, ja som chcel tiez nieco taketo riesit no nebolo to kde dat tak som zvedavi ako to das dokopy :-)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Leon »

Lenže keď tak nad tým teraz rozmýšľam, tak diery na doske sú len v jednej polohe. A tu týpek vo videu ukazuje, že napr tento chladič sa dá zapojiť hocijak ho otočí. https://www.youtube.com/watch?v=lWnoFW5eklE

... diery na doske sú kompatibilné s hocijakým iným chladičom, takže tie lopatky na uchytenie keď sa dajú otočiť na tomto chladiči, tak logicky sa musia dať otočiť aj na všetkých ostatných chladičoch, nie?
... čiže už len zistiť či sa mi tam na širku vôjde radiator tak, aby nezavadzal RAMkam
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa pipo137 »

1. Kazdy vyrobca ma svoj vlastny uchytavaci system pre chladic... Nie kazdy vyrobca ho ma tak dobry/premysleny ako Noctua (na videu) :rofl: . Presnejsie Noctua je povazovana za vyrobcu s najlepsim (najkvalitnejsim/najpremyslenejsim) mechanizmom a niektory sa ho ako tak snazia kopirovat.
2. Konkretne pri Intel platforme to az take komplikovane neni, kedze tam su diery do stvorca, takze tam to ide relativne vpohode.

...preto som pisal, ze zalezi od viacerych faktorov ;) :good:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5187
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Chris »

heh. totok je presne moj sen. Ale povedal som si, ze az ked budem robit "Custom PC stol" tak az do vlastneho domu, lb prenasat to by bola asi fuska.

Pripadne si nerozmyslal nad vodnikom ? Tym padom, by sa ti hrubka "skrinky" znizila a grafiku by si dal cez L-kovy PCI riser, alebo dal mimo dosky.


Pripadne aj totok, je zaujimave riesenie, ak mas velky pracovny stol :)

http://img.gawkerassets.com/img/17gfak7 ... iginal.jpg
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5664
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Jednoduska »

S risermi vymyslajte co najmenej. lebo ked chce poriadny riser treba ti onvesticiu cca 100 eur. (robil som pc na stenu, vsetko bolo fajn az na ten riser, klasicky nestihal, alobalom obaleny som raz dal bios tot vsio :D )
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Leon »

Čo to je ten riser?
Chris napísal:Pripadne si nerozmyslal nad vodnikom ? Tym padom, by sa ti hrubka "skrinky" znizila a grafiku by si dal cez L-kovy PCI riser, alebo dal mimo dosky.
vodníka,... no rozmýšľal, ale nemám ani šajnu koľko to stojí :) ako videl som už čo asi všetko to obnáša, ale cenovú predstavu nemám vôbec, že na koľko to asi vyjde.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Leon »

matúš napísal:vidim ze tie noctua farby sa ti pacia :D
http://www.guru3d.com/index.php?ct=arti ... 002a287bc1
problem je ze takto ti bude fukat teply vzduch z radiatora priamo na grafiku. Ak tak by som dal ten fan z druhej strany radiatora + otocit tak ze by fukal vzduch na zadnu stenu kde by si spravil vetrak. Popripade este dalsi fan nad I/O porty ktory by fukal cerstvy vzduch z boku na cpu fan a na radiator.

Nakolko tieto rozne konfiguracie pomozu teplotam to mozeme vsetci len tipovat. Na tvojom mieste by som proste odskusal konfiguraciu s minimalnym poctom otvorov a fanov. ak nebudes spokojny s vysledkom potom mozes pridat dalsie otvory. takisto fany mozes vzdy dodatocne otocit.
Veď presne tak som to myslel, že otočiť od grafiky aby to fúkalo dozadu :) Ty si to na obrázku poplietol. Takto to má byť správne zapojené
Obrázok
a otočiť to o 90 stupňov do prava ako som písal vyššie :) Čiže by fúkal dozadu. A to som chcel vedieť, či by sa to dalo. Ale asi hej, už len zistiť, či nebude zavadzať šírka radiatora ramkam. A hej páčia sa mi Noctuy :D všetko tam budú Noctuy :P tak sú to top fany :P aj budú podobné ako drevo, tak budú ladiť,...
Marek125 napísal:Co planujes dat na dno kde bude vsetko uchitene ci to nechas na drevotrieske? Inak je pekne si taketo nieco navrhnut v dakom grafickom programe lebo to moze dopadnut aj tak ze to bude hrozne.hlavne ak to ides davat niekomu robit bud pritom a vsetko si dobre premeravaj, ja som chcel tiez nieco taketo riesit no nebolo to kde dat tak som zvedavi ako to das dokopy :-)
Sorry že odpisujem až teraz, to schvaľovanie príspevkov tu neukázalo, že si niečo písal. Až teraz som si všimol :)
Ujo je stolár, takže to budem robiť s ním. Práveže som rozmýšľal, že čo tam dať, ale asi tam normálne nechám lesklé drevo. Len pod disky a SSD by som niečo chcel dať. Neviem,... niečo mäkké kvôli vibráciam alebo tak nejak. Nemám šajnu vôbec, že čo :)
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Sky »

ten riser je "predlzovak" na pci
Obrázok
takze by si vedel dat grafiku na lezato, ako je napr. tu
Obrázok
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Leon »

Pri tom vodnom chladení,... keby som to zapojil na grafiku aj CPU, stráca sa záruka pri montáži ?
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa Sky »

Pri cpu nie, tam to mas "normalnu" montaz, ale pri grafike si treba dat pozor na plomby ktore zvyknu davat cez skrutku.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolový "case".

Príspevok od používateľa loleqboleq »

presne tak - dávať si na to pozor - psychicky zaostalé MSI ich stále dáva, ASUS a GB nedávajú napríklad

leon - záruka pri CPU sa stráca, ak sa robí akurát výmena IHS ma procesore
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"