Kúpa auta cca 3500-4000e

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Ivko »

Ja režim AUTO v žiadnom aute nepoužívam, lebo mi lezie na nervy ako po naštartovaní začne hučať vetrák na plné gule
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Bird »

buď AUTO, alebo si manualne nastaviš pravým kolečkom. Klíma beží tak či tak
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Ivko »

To je práve to čo robiť nechcem, aby som zakaždým papral s otáčkami ventilátora. Ja v aute neznesiem hluk a vyslovene mi vadí ak vetrák beží na plné gule bárs je to len na pár minut
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Tak toto s klímou mi je absolútne jedno ako sa to spúšťa, neberiem to ako podstatnú vec pri kúpe auta. Takéto veci by som riešil keby som mal ešte aspoň jednu nulu v rozpočte a aj to by bolo asi málo :D
Čo sa hluku ventilátora týka, to mi je tiež celkom uprdele, pretože teraz mi v aute prefukuje cez okno, zvuk motora je ako traktor a parádny mechanik vymenil remeň tak, že pri štarte hučím ako lokomotíva keď brzdí.
Zatiaľ je u mňa teda stále favorit AStra H, je jedno ktorý model, ideálne motor 1.6.

Ďakujem zatiaľ za rady :)
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Bird »

keď ste už astru mali, a máš otca mechanika tak ti to bude možno zbytočné,
ale daćo som popísal o tom aute zacahrymu, možno sa zíde - http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 1#p1276221
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Ivko »

Odcitujem sám seba, ale pre istotu to zvýrazním
Ivko napísal:Klásť si podmienku ročníka 2005+ s tým rozpočtom vedie akurát tak ku kúpe vyjazdeného (problémového) auta. Nič nové, túto chybu robí 80% kupujúcich - každý tlačí na ročník, vyberá z ponuky najlacnejší kus a dúfa že je vo výbornom stave, čo nejak nejde dokopy.
Najlacnejšie kusy daného modelu = najväčšie haraburdy
Prečo každý hladá spôsob ako kúpiť vergel? Toto ja nikdy nepochopím
Otvoim si ponuku AB.eu, nastavujem Astru, ročník 2005+, benzín a vyhodí mi to: Jeden vyšlahaný kus za 2100€, a ked vyradím všetky 1.4i a nechám 1.6i+ tak do 4000€ máš dva kusy. Čo myslíš prečo len dva kusy? No asi preto lebo bežná trhová cena za Astru H je vyššia. Nikto nebude predávať auto pod cenu ak je vo výbornom stave !!!!!
Teraz sa ešte raz zamysli nad tým čo som odcitoval. Ked raz nemáš rozpočet na Astru v slušnom stave tak sa na nu vyser, lebo po kúpe príde nárek.

Preto som ti odporúčil Stilo, lebo za prvé používa identický motor ako tá Astra a za druhé bude pri tom rozpočte aj z čoho vyberať a teda je šanca že kúpiš kus vo výbornom stave, ale teda to nebude 2005, ale to je snád úplne jedno, priorita by mala byť spolahlivosť

Nečakaj že ked bude Astra 2007 že bude spolahlivejšia ako Stilo 2003, práve naopak Astra H do 4000€ bude riadne vydojená.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Takto, ten ročník som neurčil ja, musím to ale dodržať.
Pozerám aj Astry G, 1.6 benzín som písal ako ideál. Ak sa nájde zaujímavý kus, tak strop 4000e nie je úplne pevný. (dá sa cca + 1000e ešte ).
Taliana naozaj nechcem a ani francúza, aj keď nevylučujem, že máš pravdu. Len proste mi sú nesympatické.

Ďakujem za rady :)

Bird: Astru H 1.6 caravan sme mali cca 5 rokov, to auto by mi plne vyhovovalo.
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Bird »

Ivko napísal:Odcitujem sám seba, ale pre istotu to zvýrazním
Ivko napísal:Klásť si podmienku ročníka 2005+ s tým rozpočtom vedie akurát tak ku kúpe vyjazdeného (problémového) auta. Nič nové, túto chybu robí 80% kupujúcich - každý tlačí na ročník, vyberá z ponuky najlacnejší kus a dúfa že je vo výbornom stave, čo nejak nejde dokopy.
Najlacnejšie kusy daného modelu = najväčšie haraburdy
Prečo každý hladá spôsob ako kúpiť vergel? Toto ja nikdy nepochopím
Otvoim si ponuku AB.eu, nastavujem Astru, ročník 2005+, benzín a vyhodí mi to: Jeden vyšlahaný kus za 2100€, a ked vyradím všetky 1.4i a nechám 1.6i+ tak do 4000€ máš dva kusy. Čo myslíš prečo len dva kusy? No asi preto lebo bežná trhová cena za Astru H je vyššia. Nikto nebude predávať auto pod cenu ak je vo výbornom stave !!!!!
Teraz sa ešte raz zamysli nad tým čo som odcitoval. Ked raz nemáš rozpočet na Astru v slušnom stave tak sa na nu vyser, lebo po kúpe príde nárek.

Preto som ti odporúčil Stilo, lebo za prvé používa identický motor ako tá Astra a za druhé bude pri tom rozpočte aj z čoho vyberať a teda je šanca že kúpiš kus vo výbornom stave, ale teda to nebude 2005, ale to je snád úplne jedno, priorita by mala byť spolahlivosť

Nečakaj že ked bude Astra 2007 že bude spolahlivejšia ako Stilo 2003, práve naopak Astra H do 4000€ bude riadne vydojená.
ja ti neviem, ja mám za 5000 r.v. 2008 1.6 - a to nebola jediná ponuka za cca tú cenu, keď som kupoval pred pár mesiacmi.
Astra H sa robí od 2004. neverím že, pod 4 litre nezoženieš staršiu, v dobrom stave. Možno nie hneď, treba počkať, ponuky sa pridávajú každú chvílu.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ako som písal, ak by bola zaujímavá ponuka, tak sa dá ísť na cca 5000e, pár áut sme už pozerali, len bohužiaľ všetko je AAA, takže tak. Nevravím, že sa tam nedá zohnať dobré auto, ale aj ich prístup je strašne zlý.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5183
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Chris »

astra H ak sa mas rad seba a svoje nervy a peniaze nepozeraj. => nemecka pomsta.

1.6 na LPG (BRC) cize ziadna sracka, 2008 a vkuse nepokojny volnobeh atd => nove ozubene kolecka vacky pre rozvody => 1000€ v opel. (druhovyroba sa nevyraba) a pri 140k km boli ochrustane. zminimalizovalo problem ale stale tam je.
nove sviecky a filtre tomu nepomohli. Je to tupe a pri ostrejsom pridani sa to dusi.

myslel som, ze to mali ojedinely problem, ale potom som prezrel rozne opel cluby a je tam mrte prispevkov o pomoc s podobnymi problemami, ale ziadne definitivne riesenie. lb vymenit vsetky cidla a zapalovaciu listu (kazdych 40tis km) a problem tam stale je.


zase hladate za malo penazi velke auto. Ak ti nevadi velkost, tak pozri mitsu colt 1.3 95PS, na tu krabicku to ide slusne, ak neni si tlustoprd tak miesta je tiez, akurat nemas kufor ochcafka ftdi
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Ivko »

Krutibrko napísal:Ako som písal, ak by bola zaujímavá ponuka, tak sa dá ísť na cca 5000e, pár áut sme už pozerali, len bohužiaľ všetko je AAA, takže tak. Nevravím, že sa tam nedá zohnať dobré auto, ale aj ich prístup je strašne zlý.
Keby som mal dať zhruba 5000€ tak idem bez mihnutia oka do Focusa II
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Bird »

Chris: problémy čo popisuješ sa týkajú 85kw verzie,
77kw je uplne v pohode. Tuším 2007 a staršie mali iba 77kw.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1810
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Ivko »

Keby stačil hatchback, tak zoberiem Civic 7G 1.6i 81kW, lebo viem že ten mi bude dlllllho šlapať (akurát by som do toho nedával LPG), trochu pohnevajú zámky dverí, ale dá sa to poriešiť odpojením origo motoru a nahodiť UNI zámky pre centrálne zamykanie na pôvodne káble a auto bude zamykať tak ako má.

Ale nikto si to nekúpi z jedného dôvodu, a to je že Astra bude za tie peniaze 2006 a možno aj 2008 a Civic by bol iba rv 03-04.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5183
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Chris »

Bird napísal:Chris: problémy čo popisuješ sa týkajú 85kw verzie,
77kw je uplne v pohode. Tuším 2007 a staršie mali iba 77kw.
No je to mozne, ze to postihovalo najcastejsie, ale co som hladal, tak to postihovalo rozne verzie 1.6.


Ked si zoberes, ze taky Civic 8G 1.8 VTEC stoji oproti tomu 1,5x viac. No asi preco ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Kúpa auta cca 3500-4000e

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Tak limit je navýšený, cena je max 6000 ak je to pecka a má už LPG.

Čo napr. poviete na toto? http://auto.bazos.sk/inzerat/55549221/S ... e--LPG.php

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"