Nepresné mierenie na diaľku

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Nepresné mierenie na diaľku

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

:cool:
tak asi som bf nemal dlho zapnute, lebo o tejto feature som doteraz netusil :wallbash:
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Nepresné mierenie na diaľku

Príspevok od používateľa Bird »

quicky napísal:naco by niekomu bola zmena dpi pei zoomovani ked priamo hra ponuka samostatnu sensitivitu pri zoomovani?:) tj nastavis si ju percentualne z vysky normalnej sena..

napr mas 800dpi v bf4 mas 10% normalnu,zoom sens ked si das 100%(mas to iste ako prve nastavenie),ak das 50% mas polovicu z tej sens co mas normalne :)
nepamätám si či to bf4 má ale bf3 určite nie, teraz som prehľadal nastavenia a nie je to tam.
skusim sa večer pohrať ešte s tým dpi a nájsť nejaký zlatý stred.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Nepresné mierenie na diaľku

Príspevok od používateľa quicky »

tak predpokaldal som ,ze hravas bf4... tam to je v tom stlpci ako sa nastavuje normalne sens,tak uplne spodna moznost (ak ma pamet neklame) je zoom sens:)
Dr.80
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 19:26
Bydlisko: Bratislava- Ružinov

Re: Nepresné mierenie na diaľku

Príspevok od používateľa Dr.80 »

na zaciatkoch mojho battlefieldenia som maval problem ako ty, ale naposledy kedy som hral bf3/4/hardline som nemal problem. default citlivost v hre a 1200/1600dpi na myske. je to cele o zvyku (v battlefieldoch mam nahrate cca 100-120hodin :D )
Spoiler: ukázať
CPU R7 5800x3D GPU Inno3D RTX 4080 iChill X3 16GB Mobo Asrock X470 K4 gaming Ram Crucial Ballistix 4x8GB 3200mhz CL16 SSD Crucial P5 1TB, P2 1TB PSU EVGA SuperNOVA 750 P6 Bedňa Fractal Torrent Compact white Headset Truthear Hexa + Kinera Leyding Interface Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen Mic Samson Q2U Monitor 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor Mobil Poco F3 white
Steam http://steamcommunity.com/id/dr80103
Používateľov profilový obrázok
Byah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Pi 02. Máj, 2014, 15:42
Bydlisko: Malacky

Re: Nepresné mierenie na diaľku

Príspevok od používateľa Byah »

quicky napísal:zaklad je mat nizke DPI (400-800dpi), potom je aj citlivost mysky ako takej mensia aj v hre (neni to len o senzitivite).napr v bf4 ja mam 800dpi a 10% sensitivitu /tusim tak sa to tam oznacuje:) hocijaka dobra myska nema rada jemne pohyby pri velkom dpi ,je to skorej len marketingovy tah ako realna pouzitelnost (vtedy sa ti moze stat,ze napr kurzor sa ti jemne sam hybe,tancuje a vselijake bugy)
Presne tak. Tých 400-800DPI je najideálnejšie viac už je zase moc citlivé a vo Windowse rýchlosť myši mám na 6/11. Si spomínam ako som mal voľakedy okolo 3k dpi :D ledva som pohol myšou a už som bol otočený o 90 stupňov doteraz nechápem ako som na takom veľkom dpi mohol hrávať.

V preklade väčšie dpi = pohneš myšou málo a otočíš sa o veľa na diaľku nepresné lebo nevieš taký malý pohyb dobre spraviť s tou myšou.
menšie dpi = môžeš pohnúť viacej myšou a neotočíš sa o toľko takže na diaľku "nepremieriš".
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Nepresné mierenie na diaľku

Príspevok od používateľa quicky »

celkovo na myskach viac ako 800dpi je viacmenej nepouzitelne:)) neviem naco davaju tie trapne marketingy 16K dpi razer a podobne :) aj tak ju mam nastavenu na 800dpi:) teda vo wine 1500 a v hre 800 /dve urovne prepinania som si nastavil
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Nepresné mierenie na diaľku

Príspevok od používateľa spencer »

chlapci . mám myšku z podpisu a používam 1600 dpi . hodne často sa umiestním v FPS hrách na prvom mieste . a najlepšie mi to išlo s nejakou starou kancelarskou myškou s optikou . najhoršie s ami hralo zatiaľ s nejakou laserovou . odvtedy už inú ako optiku nechcem .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Nepresné mierenie na diaľku

Príspevok od používateľa Bird »

mne sa napr. BFko (aj iné hry) hrá super na 3200dpi, a tiež sa umiestňujem dobre,
len to snipovanie moc nejde, teraz nemam moc čas hrať, ale niekedy cez týžden sa s tým pohrám a poskúšam rôzne nastavenia
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
Byah
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 323
Dátum registrácie: Pi 02. Máj, 2014, 15:42
Bydlisko: Malacky

Re: Nepresné mierenie na diaľku

Príspevok od používateľa Byah »

spencer napísal:chlapci . mám myšku z podpisu a používam 1600 dpi . hodne často sa umiestním v FPS hrách na prvom mieste . a najlepšie mi to išlo s nejakou starou kancelarskou myškou s optikou . najhoršie s ami hralo zatiaľ s nejakou laserovou . odvtedy už inú ako optiku nechcem .
Tak každému dpi vyhovuje inak a záleží aj akú si nastavíš koniec koncov citlivosť v hre. A ja nevidím problém vo väčšom dpi na cqc tam to je viacmenej jedno ale pri tých diaľkách ako je snipovanie a tak tam už je poznať to väčšie dpi lebo pohneš trošku len myšou a už si ako bolo spomenuté o 10metrov vedľa... a môžem povedať že 3200dpi na fpsko je fakt priveľa. Si pozrite nejakých pro FPS hráčov poväčšine majú to dpi v rozmedzí 400-800 aby aj na veľké vzdialenosti nemali problém z mierením.

Docela dobrý thread s odkazom na overclock.net: https://www.reddit.com/r/pcgaming/comme ... _mouse_at/
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Nepresné mierenie na diaľku

Príspevok od používateľa spencer »

Ja si vzdy. V fps nastavim nizsiu citlivost automaticky lebo asi aj v os.mam jemnejsie . Je to na kazdom osobne si musi poskusat . Ale ako snajprovi mi nerobi problem vacsie dpi mozno dnes vyskusam poprepinat dpi v hre co to robi
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Hry a problémy s nimi"