Kompaktný mini ATX

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kompaktný mini ATX

Príspevok od používateľa Leon »

.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Kompaktný mini ATX

Príspevok od používateľa stiv »

ved hlada alternativu
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Kompaktný mini ATX

Príspevok od používateľa Leon »

aha, ja že eshopu,... že len tam ju našiel :laugh: sry
.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Kompaktný mini ATX

Príspevok od používateľa faugusztin »

Toto je uz asi pre teba moc velke :)
http://www.lian-li.com/en/dt_portfolio/pc-v354/
Používateľov profilový obrázok
B4rz1n1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 409
Dátum registrácie: So 28. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Trencin/BA

Re: Kompaktný mini ATX

Príspevok od používateľa B4rz1n1 »

Ncase m1 v3 neni odveci. Ma niekto skusenosti s touto kompaktnou prdi skrinkou?
Druha otazka, niektore skrine su riesene sposobom ze zdroj je pred zakladkou s moznostou nizkoprofiloveho chladica dajme tomu do 8 cm. Dokazal by takyto chladic uchladir oc teploty?
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Kompaktný mini ATX

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ako troška prestávam chápať tvojmu zadaniu.

Najprv si chcel malú skrinku kde sa ti zmestí D14, teraz sa pýtaš či 8cm chladič uchladí OC CPU.

TUTO máš fotky Cooltek U3 s tou Noctuou.

Čo sa týka čo najmenšej skrinky s čo najväčším výkonom, pre mňa je to Cooltek U2, len treba rátať s obmedzením pre grafiku ( pri súčasných ITX verziách GPU to myslím nie je problém) :good:

Mne ten dizajn a usporiadanie neskutočne sadli, samozrejme chápem, že nie každému sa musí ľúbiť resp. vyhovovať vnútorným usporiadaním.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
B4rz1n1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 409
Dátum registrácie: So 28. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Trencin/BA

Re: Kompaktný mini ATX

Príspevok od používateľa B4rz1n1 »

Ano, stake trvam na malej zostave. Coolteky vypadaju priaznivo, len skoda ze maju obmedzenie dlzky grafiky. Skratka pod pojmom kompatibilita si predstavujem rozmiestnenie komponentov na styl skrinky Reinjitek Styx, Bitfenix Phaenom M a pod (tj zdroj neni pod zakladnou ale presld nou a tym padom vznika priestor pre gpu aj 28cm plus.)
Reinjijtek styx ma elegantny jednoduchy dizajn, ma dobe moznosti ventilacie teda airflowu v besni a paci sa mi hlinikove prevedenie.
Len premyslam aky cpu cooler, kedze skrinka ma na podlahe moznost fanu a hned vedla bude zdroj v preenej strane skrinky celne otoceny k cpu cooleru. Podivuhodne:)
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Kompaktný mini ATX

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Len jedna otázka, spomínal si, že tam chceš dať 960gtx a tá sa bez problémov zmestí do 22cm. Navyše keď už si dáš záležať na ostatných komponentoch, nie je problém zohnať aj lepšie grafiky v ITX prevedení.

Ale chápem, že dĺžka 22cm pre grafiku je troška na hrane, hlavne ak chceš dať dajaký lepší chladič. Ako tak pozerám aj na ceny jednotlivých komponentov, je lepšie ísť do mATX ako do mITX. Aj keď ten rozdiel nie je až taký brutálny.

Ten styx vyzerá dosť dobre, ja osobne preferujem skôr čo najmenší pôdorys a výška ma nezaujíma, ale to je len môj pohľad. ;)
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
B4rz1n1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 409
Dátum registrácie: So 28. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Trencin/BA

Re: Kompaktný mini ATX

Príspevok od používateľa B4rz1n1 »

Aby som povedal pravdu, nemam utvrdenu predstavu o velkosti komponentov, viem zatial ze pojdem do 6600K. Mojou predstavou ma byt builda s tichym chodom a miernym taktovanim, tak sa pytam ci je nevyhnutne chladit inym (kompaktnejsim) chladicom cpu ako je noctua nh-d14. Bolo spomenute ze problematicke teploty budu s GPU v mensej skrini, co si az tak nemyslim, lebo dobry airflow zaisti prudenie aj v mensej skrinke.
V podstate stale trvam na tom, ze skrinku, zdroj a cooler menit v dohladnej dobe nebude, kdezto doska procak a hlavne grafiku, ano. Tym padom dobra investicia do zdroja a chladenia je vitana. Co by ste mi tak navrhli pre tuto predstavu prosim? Ked uz budem vediet chladic, dlzku grafickej karty tak sa mi bude skrinka ovela lahsie vyberat.
Používateľov profilový obrázok
B4rz1n1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 409
Dátum registrácie: So 28. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Trencin/BA

Re: Kompaktný mini ATX

Príspevok od používateľa B4rz1n1 »

Zdravim opat.

Robil som mierny prieskum mini skriniek a narazil som na potencionalneho kandidata Cougar QBX. Odradili ma vysoke teploty GPU. Tak som patral dalej. Velmi zaujimava na pohlad bola skrinka Phanteks EVOLV ITX. Za prednym panelom sa nachadza 200mm front fan. Cital som recenzie, ze pri odstraneni predneho panela klesli teploty cpu o 5st. Neni to ziadna tragedia, ale na co si kupovat skrinku co nema dobre vyrieseny air flow a mozno by sa viac hodila na vodnika...

Trvam na tom aby komp bol tichucky v idle. Volim 6600K no som otvoreny aj inym intelom do 300 € na taktovanie.

V prvom rade si treba utvrdit format zakladnej a od toho sa odpichnut na velkosti skrinky...
Momentalne prebieha akcia od ASUSU na vybrane dosky do 17. aprila so zlavou do 50€. https://offers.asuspromotions.com/sk/sk ... qualifying
Ked uz maly komp tak uvazujem nad m-ITX ASUS Z170I PRO GAMING. Tu sa chcem spytat aky je rozdiel medzi touto asuskou a GIGABYTE Z170N-Gaming 5?

Otazkou zostava aky kvalitny, modularny, tichy (popripadne fanless) zdroj s rezervou do buducna. Rovnako vo vzduchu visi otazka ohladne chladica, ktora mi velmi pomoze vo vybere skrine. Pytam sa, ci Noctua NH-D14 neni prilis velka opacha pre mini itx a hravo zvladne aj mensi chladic vyssie takty. Ako som spominal som ochotny investovat do kvalitneho zdroja, chladica, skrinky a airflowu.
celkom slusne vypadaju http://www.cooltek.de/jonsbo/ ...

GK. Nieco tichucke v 2D.
Uz mi z toho :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Kompaktný mini ATX

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Neviem, či je dajaký rozdiel v tých doskách, ja by som asi zobral tú lacnejšiu :good:

Čo sa týka Noctua vs ITX tuto sa to riešilo. Veľmi záleží aj od dosky, kde má socket. Ak by bol uprostred nemal by to byť problém osadiť D14. Btw. po internete je kopa fotiek.

Bohužiaľ výber skrinky záleží na tebe, každému sa páči niečo iné. Mne sa dizajn Evolv absolútne nepáči, rovnako ako aj Cougar QBX, ale to je len môj pohľad.
Na druhú stranu mi veľmi sadol dizajn Cooltek U2 resp. U3 a Fractal Node 304. ;)

EDIT: Pre GTX960 by som jednoznačne volil Cooltek U2, pre väčšie karty Cooltek U3 alebo Node 304 :good:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kompaktný mini ATX

Príspevok od používateľa quicky »

ak to pomoze ja som kupil asus z170i pro gaming bez problemov 4.5ghz s 6600k jak hodiny,nejake testy zbehli aj na 4.7-8... vyborna dosticka velmi spokojny som:)
Používateľov profilový obrázok
B4rz1n1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 409
Dátum registrácie: So 28. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Trencin/BA

Re: Kompaktný mini ATX

Príspevok od používateľa B4rz1n1 »

Dakujem pekne chlapi :good: Takze idem do skylake-u 6600K + mITX Asus gaming z170i, kedze prebieha akcia nazyvana "Cashback" (usetrene 30€).

1. Vyber vhodnej skrinky. Najvyssou prioritou je velkost, druhym parametrom pri vybere zohrava vonkajsie prevedenie (decentne hlinikove prevedenie) a v neposledom rade dobry air-flow. Do uzkeho finale sa u mna dostali nasledovne skrinky.

Raijintek-styx (mATX) Uz spominana skrinka ponuka siroky vyber farebnych odtienov, skvele moznosti upevnenia case-fanov, dostatocnu dlzku VGA, vysku CPU-coolera. U mna minus v tom, ze je to vacsi m-ATX.
http://www.tichepc.sk/RAIJINTEK-STYX-Mi ... l?arg1=001

Cooltek UMX1 Plus - Black Window (m-ITX) Z mojho pohladu nakrajsia skrina. Vyborne rozmery. Len sa pytam, kedze nema vyfuk na PSU, ako vyriesit akumulujuce teplo z PSU. 130mm na vysku CPU moze byt problem?
Zatial u mna vitaz, mozem zobrat z druhej ruky v striebornom odtieni.
http://www.cooltek.de/en/jonsbo/umx-ser ... ndow?c=268
http://www.tichepc.sk/Cooltek-UMX1-Plus ... l?arg1=001
https://pcpartpicker.com/b/NzTH99

Cooltek U2 (m-ITX) Recenzovana, 15,5litrova, elegantna. Nenasiel som poriadne testy na teploty GPU v tejto skrinke, tak sa mozno obavam, ze je to jej najvacsim nedostatkom. Myslite, ze sa da dole upevnit nejaky in-take ventilator? Respektive nevosiel by sa dole pod GPU nejaky uzky ventilator. Domnievam sa, ze skrinka potrebuje prisun cerstveho vzduchu a nie upevnit za predny panel ventilator ktory len spravi vacsi vichor vnutri, ci mylim sa? ... Skrinka uz tak dobre nevyzera po zasahu do bocnice, tak ako je to v dalsom linku, aj ked slusna robota:
https://pcpartpicker.com/b/YxwV3C
http://www.cooltek.de/en/jonsbo/u-serie ... ndow?c=269

Cooltek C3 (m-ATX) Objemnejsia, velky CPU cooler, dlzka GPU, minus m-ATX. Opat neviem ako s air-flowom.
http://www.cooltek.de/en/jonsbo/c-serie ... ndow?c=258

2. PSU. Potreboval by som poradit kvalitny a tichy zdroj. Prve dve uvedene skrinky si vyzaduju mensi zdroj, tak predpokladam nieco do 140mm hlbky zdroja. Poprosim aj druhu variantu zdroja pre U2 a C3 skrinky. Cim mensi tym lepsi, ale aj drahsi vsak?

3. Chladenie. Uz by som si davno nieco vybral, ale kedze chcem mat krasne tichucky a je ozaj siroky vyber vo svete vzdusneho chladenia, radsej to necham na odbornikov. Samozrejme, je tazke z fleku povedat ktory chladic, ked som neuviedol konkretne komponenty a zrovna u m-ITX skriniach, kde je obmedzenô. :)
Celkom sa mi pozdavaju TOP-flow, cize orientove kolmo na zakladnu dosku. Ako napriklad vo videu v 48.sekunde Scythe, neviem aky model:
https://www.youtube.com/watch?v=pxs-VJQah9s
Najsympatickejsia mi je Noctua, len opat neviem ktora, hlavne pri skrini UMX 1 plus s obmedzenim vysky coolera 130mm (nemusi to byt zrovna NH-D14 ktora sa tu ani nezmesti). Na dizajne skrinkovych ventilatorov mi az tak nezalezi, no planujem cervene ledky v skrini a nejake tie flex sleeve kabliky, tak preto ta priehladna bocnica.

To je vsetko o mojej predstave, uviedol som zopar kandidatov a ziadam teda o Vase nazory a navrhy, ktore mi pomozu vo vybere zvysnych komponentov.
Vdaka! :-)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kompaktný mini ATX

Príspevok od používateľa quicky »

tiez som chcel itx/matx.. nakoniec som skoncil pri "plnohodnotnej" S340 Razer, strasne krasna skrinka :) kedze mi to aj tak na stol nevojde tak som sa uspokojil :)

na tej doske easy peasy taktovanie,wifi luxus (co bola pre mna podmienka!), mam tam krakena X61 s noctua fanmi:)
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Kompaktný mini ATX

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Ako som už viac krát povedal, ja by som bral Cooltek U2 :good:

O grafiku typu GTX960 v tejto skrinke by som sa vážne nebál. A aj podľa recenzie na pc.sk link je na tom s chladením grafiky veľmi dobre. Osobne nevidím dôvod na pridávanie ventilátora do spodnej pozície. A ešte netreba zabúdať, že sa dá namontovať jeden 120mm fan na ten rámček.

Čo sa zdroja týka, dĺžka nie je nijako obmedzená, a keďže chceš mať v kompe nenáročnú grafiku so zdrojom by som to moc výkonovo nepreháňal, aspoň ja na to dôvod nevidím. Bohato bude postačovať aj 400W zdroj. Tuto však veľmi záleží od tvojej peňaženky. Modulárne zdroje s Gold certifikáciou sú troška cenovo niekde inde ako nemodulárne s Bronze.

Čo sa chladenia týka, na internete je kopa fotiek tejto skrinky s Noctuami, s DH14 je to troška o hubu, ale vlezie tam. Mne sa celkom páči aj taká Scytche Ninja 4. Len treba mať dosku s dobrým umiestnením patice.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie

Návrat na "Nákupná poradňa"