vymena lancera za nieco ine

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Zaparkujes, ale napr. v mojom pripade niekde daleko v prdeli, hlavne ked napr. chces parkovat vecer / v noci. Spark som pichol skoro hocikde, lebo bolo to male auto, s vacsim uz hladas dlhsie. ( Rozumej niekedy aj viac ako 10 minut kruzenia po sidlisku )
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1811
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Ivko »

Ja nemám ani 4,8m a ked idem do PN Auparku tak sa niekedy nevytočím na šupu aj ked si nadchádzam, lebo nie je parkovisko ako parkovisko. O tom to celé je, nie o tom že to furt má 4 kolesá a volant
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa mp3turbo »

isteze riesme parkovanie ked Pista:

a) mozno byva na dedine / v dome, takze ma desat parkovacich miest pozdlzne, priecne, sikmo aj kolmo
b) nechodi do Achparku pretoze v Presove jednoducho Achpark nemaju
c) pisal ze Superb, ved to sme nezacali z roztopase sami od seba

Niekomu Superb Proste Nevadi.

CMax s tymi 4.3m je uplne iny tragacik ako superbé, pre mna je kamaratova Grand C-Maxka to najmensie nad cim by som vobec SKUSIL rozmyslat ze sa vola auto. Ano posuvne dvere mam aj ja a cudujem sa ze vobec volakedy existovali aj nejake ine - vsetko malo byt vyhradne posuvne, vzdy a vsade ale to neznamena ze si ludia nekupia Fábju s tromi valcámi, Ocktáviu s rodinnym jednanula turbom alebo Superba bez posuvnych dveri.

Ked ho pan chce, moze ho mat. Kupi autiak zlahka ojazdeny, bude znasat extremne nizky pokles ceny priblizne 1000 eur rocne, ved na tom nie je vobec nic zle.

Inak jazdim sam roky rokuce na Galaxii, zijem v Petrzalke kde su vsetky parkovacie miesta vzdy uplne prazdne a este som sa z toho este neposrkakal. Nie, nikdy som nestal 10 minut od bydliska, ved to je cela Sasova durchom pesi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6831
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa stefan222 »

dik turbo. no superb je ako vravim sen. kludne to moze byt aj nieco ine. kludne poradte. ale ford sa mi nepaci vobec. ani smax ani cmax.nic . ten lancer dnu je priestrannejsi ako oktavka o dost a neviem si predstavit bmat mensie auto.mam 2m a byvam kedy ako. teraz asi 8mesiac v dome ale asi to bude zaraz byt. diesel nechcem vobec.ee :good:
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2234
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa mirjak »

tak potom je to jasne, nech sa paci: :D
https://www.autobazar.eu/mitsubishi-lan ... 25196.html
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6831
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa stefan222 »

lancer uz nie.dik
premyslal som este nad leonom .velmi ma laka 4x4 len na zimu kvoli bezpecnosti
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa DC9-32 »

a čo tak Toyota Verso? Hej nemá posuvné dvere, nieje to športiak, ale tak chceš niečo velké a vhodne pre decko a možno urobíš ešte aj druhé bude aj investícia do buducnosti. Je to toyota, s tou najazdíš aj milion km, naklady na opravy budú minimálne (otázne). Ročník kludne aj taky 2008 +/- 2014 budu okolo 12k. pripadne ešte Honda CR-V alebo Honda Odysey

Pokiaľ chceš niečo čo je aj pre decko, aj pre rodinu, aj zavodne, tak nejaky seat leon FR combi, ale tam zabudni na cenovku 10k€. Z jednej požiadavky musíš odstupiť, bud to bude ročník, cena alebo motorizácia.

Nejak sa snažím pochopiť prečo vlastne spekuluješ nad vymenou a jedine čo ma napadá že auto nestačí rozmerovo. Avšak aby si downgradoval z Mitsubishi na VAG? :? bez uražky, ale pokiaľ hladáš auto čo ti zmizne čo najrýchlejšie z parkoviska tak VAG je tá správna voľba :good:

Chceš spolahlivosť, máš japonca, ak hladáš lepšiu spotrebu, daj si tam LPG a máš. Ak fakt chýba miesto, kúp si na strop strešný nosič a naň ten box. ak nestačí, fakt je tu už len MPV a tam sa s nejakou sportovými vlasntostami rozluč
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa mp3turbo »

s tym kradnutim VAG to nebude AZ TAKE STRASNE V PRESOVSKOM KRAJI, kde pan byva :


Dátum krádeže Miesto krádeže Evidenčné číslo Značka Model
24. 03. 2016 Prešov KE-107IX Škoda Octavia
nájdené Levoča SN-950CC Škoda Octavia
26. 12. 2015 Vysoké Tatry - Štrbské Pleso SV-023AY Škoda Octavia Combi
21. 12. 2015 Prešov SK-177AR Škoda Octavia
11. 11. 2015 Humenné HE-629BH Škoda Octavia
12. 10. 2015 Doľany PK-310DC Škoda Roomster
12. 10. 2015 Prešov PO-862DK Škoda Octavia
nájdené Prešov PO-169DS Škoda Fabia
11. 07. 2015 Prešov PO-669BM Škoda Favorit
07. 01. 2015 Prešov PO-058ET Škoda Roomster
30. 12. 2014 Rovné SK-847AI Škoda Felicia
13. 12. 2014 Prešov SB-005AY Škoda Octavia
07. 10. 2014 Vranov nad Topľou VT-636BT Škoda Octavia Combi
18. 03. 2014 Vranov nad Topľou VT-284BL Škoda Superb
07. 02. 2014 Lučivná 4C4 8532 Škoda Octavia
31. 01. 2014 Vranov nad Topľou VT-211BM Škoda Octavia
10. 12. 2013 Kežmarok KK-059BF Škoda Octavia
04. 11. 2013 Prešov PO-636DE Škoda Octavia
05. 10. 2013 Prešov PO-790CJ Škoda Felicia
20. 09. 2013 Prešov PO-940EF Škoda Octavia Combi
20. 08. 2013 Prešov PO-604EI Škoda Octavia Combi




to su VSETKY ukradnute skodovky od maja 2013 [!!!!!]. Kazda jedna. Vobec by som sa nebal kupit si Szkodovku Superba v presovskom kraji. Drbol by som do toho Zeder za 300 euvra ci kolko to stoji, vydrbal by som elektriku z diagnostickej zasuvky, nahodil by som dva tajomne vypinace zapojene do serie (jeden mimo dosahu vodica napriklad v kufri pre "dlhsie odluky" a'la nejazdim od stvrtka do pondelka alebo idem na dva tyzdne na dovolenku, v tom pripade aj vyberam bateriu z vozu von) a uuuuuplne kludne by som spal. Este stale som prehliadol ci Pista byva na nejakej dedine v rodinnom dome pretoze presovsky kraj je UZASNE KRASNY a rozmanity, cize 50% parkovania by mohlo byt doma za plotom alebo v garazi.

Navyse sa mi zda ze Pišta ma havarijnu poistku na sucasneho Macubuši, myslim ze som to videl v nejakej inej teme, cim je problematika kradeze Superba Kombi v presovskom kraji nadobro vyriesena.

Dobre vies ze na WV a kazdu jednu vec napitchujem ked je treba, mam od prvopociatku teda od narodenia 626ku to je od roku 1996 a nemam jediny dovod na staznost (povodna spojka, alternator, prevodovka, motor, starter, proste na tom aute sa nic nekazi), mam generalne japoncov rad a specialne UnterWasserModelen v zmysle GT-R, R34 a podobne ale zase netreba z kolesovych plechacov robit nejaku modlu alebo strasiaka.


PS: v tabulke hore si treba uvedomit :

a) mnohe vozy boli firemne
b) zopar z tych pripadov je leasingove podvody (od zaciatku planovane pripadne nemam na leasing tak mi ukradnu auto)
c) VELA tych aut budu Ocktavie/Fabie I, kde je zabezpecenie neporovnatelne so Superbom 2012+
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1811
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Ivko »

stefan.koval napísal:dik turbo. no superb je ako vravim sen. kludne to moze byt aj nieco ine. kludne poradte. ale ford sa mi nepaci vobec. ani smax ani cmax.nic . ten lancer dnu je priestrannejsi ako oktavka o dost a neviem si predstavit bmat mensie auto.mam 2m a byvam kedy ako. teraz asi 8mesiac v dome ale asi to bude zaraz byt. diesel nechcem vobec.ee :good:
Tak si chod na skúšku sadnúť do nejakého MPV, ako sa tam nastupuje 2m chlapovi a kolko je tam všeobecne miesta, potom zistíš že každý osobák (bruchoplaz) je pre tak vysokého človeka totálna keketina z hladiska nastupovania
Naposledy upravil/-a Ivko v Ut 12. Júl, 2016, 14:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa DC9-32 »

mp3turbo napísal:s tym kradnutim VAG to nebude AZ TAKE STRASNE V PRESOVSKOM KRAJI, kde pan byva :


Dátum krádeže Miesto krádeže Evidenčné číslo Značka Model
24. 03. 2016 Prešov KE-107IX Škoda Octavia
nájdené Levoča SN-950CC Škoda Octavia
26. 12. 2015 Vysoké Tatry - Štrbské Pleso SV-023AY Škoda Octavia Combi
21. 12. 2015 Prešov SK-177AR Škoda Octavia
11. 11. 2015 Humenné HE-629BH Škoda Octavia
12. 10. 2015 Doľany PK-310DC Škoda Roomster
12. 10. 2015 Prešov PO-862DK Škoda Octavia
nájdené Prešov PO-169DS Škoda Fabia
11. 07. 2015 Prešov PO-669BM Škoda Favorit
07. 01. 2015 Prešov PO-058ET Škoda Roomster
30. 12. 2014 Rovné SK-847AI Škoda Felicia
13. 12. 2014 Prešov SB-005AY Škoda Octavia
07. 10. 2014 Vranov nad Topľou VT-636BT Škoda Octavia Combi
18. 03. 2014 Vranov nad Topľou VT-284BL Škoda Superb
07. 02. 2014 Lučivná 4C4 8532 Škoda Octavia
31. 01. 2014 Vranov nad Topľou VT-211BM Škoda Octavia
10. 12. 2013 Kežmarok KK-059BF Škoda Octavia
04. 11. 2013 Prešov PO-636DE Škoda Octavia
05. 10. 2013 Prešov PO-790CJ Škoda Felicia
20. 09. 2013 Prešov PO-940EF Škoda Octavia Combi
20. 08. 2013 Prešov PO-604EI Škoda Octavia Combi




to su VSETKY ukradnute skodovky od maja 2013 [!!!!!]. Kazda jedna. Vobec by som sa nebal kupit si Szkodovku Superba v presovskom kraji. Drbol by som do toho Zeder za 300 euvra ci kolko to stoji, vydrbal by som elektriku z diagnostickej zasuvky, nahodil by som dva tajomne vypinace zapojene do serie (jeden mimo dosahu vodica napriklad v kufri pre "dlhsie odluky" a'la nejazdim od stvrtka do pondelka alebo idem na dva tyzdne na dovolenku, v tom pripade aj vyberam bateriu z vozu von) a uuuuuplne kludne by som spal. Este stale som prehliadol ci Pista byva na nejakej dedine v rodinnom dome pretoze presovsky kraj je UZASNE KRASNY a rozmanity, cize 50% parkovania by mohlo byt doma za plotom alebo v garazi.

Navyse sa mi zda ze Pišta ma havarijnu poistku na sucasneho Macubuši, myslim ze som to videl v nejakej inej teme, cim je problematika kradeze Superba Kombi v presovskom kraji nadobro vyriesena.

Dobre vies ze na WV a kazdu jednu vec napitchujem ked je treba, mam od prvopociatku teda od narodenia 626ku to je od roku 1996 a nemam jediny dovod na staznost (povodna spojka, alternator, prevodovka, motor, starter, proste na tom aute sa nic nekazi), mam generalne japoncov rad a specialne UnterWasserModelen v zmysle GT-R, R34 a podobne ale zase netreba z kolesovych plechacov robit nejaku modlu alebo strasiaka.


PS: v tabulke hore si treba uvedomit :

a) mnohe vozy boli firemne
b) zopar z tych pripadov je leasingove podvody (od zaciatku planovane pripadne nemam na leasing tak mi ukradnu auto)
c) VELA tych aut budu Ocktavie/Fabie I, kde je zabezpecenie neporovnatelne so Superbom 2012+

to je všetko v poriadku, ono veľa ľudí si povie "na mojom sidlisku ešte žiadne auto neukradli, neukradnú ani mne" náhoda je blbec, a je pravdepodobnejšie že ti ukradnú VAG ako napr hyundai alebo nejaké iné vozidlo pri ktorom je public opinion "to nieje VAG to je shit". Najlepšie zabezpečenie auta je samozrejme poistka či už zeder alebo iné zabezpečenia odplašia jedine feťákov. Bývať síce môže v prešove, ale náhoda je blbec, a zmeny na trhu môžu znamenať že sa presťahuje napr do BA a do tyždna ma auto fuč (môže aj nemusí).

@zabezpečenie superbu 2012+... aj nejaké má? okrem teda hučiaku a imobilizera, auta s ODB je uplne najlahšie ukradnuť, stači par sekund doslova. na nete su videa, dokonca aj dokumenty. + ten slávny VAG autoservis (kluč za hmlovkov a pod.)

prave preto nechapem, prečo chce meniť lancera za nejaký superb, viezol som sa v superb (2011) mnohokrat ale nikdy som nepochopil prečo to v ľudoch vyvoláva pocit vysokého postavenia v spoločnosti. Orezaná verzia passatu so skaredym nepohldlnym a vrzgajucim interierom :rolleyes:
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.
.
.
.


>> Najlepšie zabezpečenie auta je samozrejme poistka či už zeder alebo iné zabezpečenia odplašia jedine feťákov.
>> @zabezpečenie superbu 2012+... aj nejaké má? okrem teda hučiaku a imobilizera,
>> auta s ODB je uplne najlahšie ukradnuť, stači par sekund doslova.
>> na nete su videa, dokonca aj dokumenty. + ten slávny VAG autoservis (kluč za hmlovkov a pod.)

niektore tvoje nazory su strasne zle a nepodlozene objektivitou.

1) ukaz nam statistiku kolko ukradli aut so Zederom. Uz tu mozeme ukoncit debatu. Ze ta vec prisla z Balkanu od zlodejov vies ?
2) o elektronickych riadiacich stlpikoch si pocul ? Kradeze passatov sialene padli dole medzigeneracne.
3) skus to. Zober si navody z internetu. Ani nemusis byt fetak...
4) hrozny urban legend. Kluc v hmlovkach, v zrkadle. Keby si nieco vedel o tom ako funguju kluce z fabriky do autorizakov...






>> nikdy som nepochopil prečo to v ľudoch vyvoláva pocit vysokého postavenia v spoločnosti.

niektore tvoje nazory su velmi dobre. Ano, je pravda ze v rovnakom obdobi zmizol jeden jediny Hjundaj dohromady v danom kraji.




Nic to nemeni na tom ze v presovskom kraji je cmajznuty jeden jediny Superb za TRI roky (A BOLA TO JEDNICKOVA SUPERBA Z ROKU 2004 so zabezpecenim na urovni hrdzaveho klinca), ano Pista sa moze prestahovat ale aj nemusi.


Poviem to este inak : namiesto vsetkych Ocktavii by sa kradli Superby - pouzivaju rovnake zabezpecenie, maju vacsiu hodnotu, daleko premiovejsie vnimanie v ociach ludi. Takze preco je tak sialene malo cmajznutych Superbééčiek v hociktorom kraji v porovnani s Ocktaviami ? Ano, iste, Ocktavii je viac na ulici, ale ked mam rovnaku namahu na udrbanie Superba ako mam na Ocktaviu, tak rozhodne berem toho Superba a nehovor mi ze na ulici Superba nenajdem.

Kde je teda to tajomstvo ktore nepoznas ?


PS : lepsie zabezpecenie za tri stovky nez Zeder nenajdes. Nemam s nimi nic spolocne, nikdy som Zeder osobne nevlastnil.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1811
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Ivko »

K tomu Zederu tolko, že človeka to prestane baviť zamykať...

Že býva v Prešove nič neznamená, kolkým auto ukradli ked šli niekam inam, môže ísť trebárs do KE a auto dostane nohy.
Kolega bol na víkendovom pobyte na Liptove a jednej českej rodine (mali izbu na tom istom poschodí) tam orabovali fungel nový Yeti + nejaké dalšie autá

Toto jednoducho nikto nevie dopredu, ale je fakt že nejaký Ford by by nikto orabovať nešiel, za to takú Octaviu, Superb obrať o predné svetlá, nárazník, stenu chladiča s chladičmi sa stáva.
U nás v chatovej oblasti orabovali dve Fábie aj o prístrojovky s ABG, kolko času na to potrebovali netuším, ale asi boli trochu zručnejší

Ale ono sa zbytočne o tom bavíme ked nan nemá rozpočet
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa Snake »

A co tak nechovat sa ako pravy sedlak-slovak a dat si GAPko a neriesit tu blbosti?

Joj kupim si hnusny hjundaj co hrdzavie (prip KIU) aby mi ju neslohli...

Super zmyslanie

PS: pisat tu o tom co je na nete :) nuz, pomlcim.
PPS: superb a jeho blbe KESSY (ktore ty otvoris cez OBD) sa koduje online Abritusom a proces trva tak 20 minut, preto je tak malo kessy riadiaciek na alegre, nuz ale priblbly kluc s mechanickym odomykanim zamku, to je robota do minuty, paradox co?





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sorry ale ten kto nema GAP je sedlak ? GAP nie je ochrana proti kradezi - GAP je zmiernenie slz po nej ale kradezi ani trochu nebrani.

pod otvorit Zeder do minuty bez poskodenia aby si s vozom mohol odist, chcem vidiet. Kolko zaplatim ? Bez kamery. Len my dvaja.

Hjundaj ani Kija nehrdzaveju, uz sa zbav tych svojich sialenych predsudkov a upjatosti na konkretnu znacku ktora je najlepsia na svete. A nic ine nemalo existovat samozrejme. Ako vidis, Kija aj Hjundaj maju obrovske kvanta zakaznikov a ano iste, je to sposobene aj nizsou cenou.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6749
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: vymena lancera za nieco ine

Príspevok od používateľa molnart »

co ti brani za minutu nalozit auto na dodavku a odist s nim, pripadne ho odtiahnut so zdvihnutym predkom aj zederom? inac po tej diskusii co sa to rozvinula pochybujem ze stefan este tuto temu sleduje :laugh:
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"