Mobil do 400€ ?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Od Androidu som odisiel prave preto, ze som stracal nervy z neustaleho experimentovania s ROMkami, kazdy mesiac aktualizovat

ja neviem, mam dofrasa Sony Ultra Z s originalnou romkou tusim verzia 5.1, "tusim" preto lebo som sa proste toho nemusel chytat a ten telefon nikdy nepadol. Nechapem co furt vsetci vrndžia s tymi softami dokolecka dokola, ci vam to prinasa nove nepoznane pozadia alebo co.


Tiez hladam telefon za 400 respektive 500 a kludne aj 600 pre staru, OnePlusMinus 3 mi bol tiez doporucovany

http://www.phonearena.com/reviews/OnePl ... iew_id4214
http://www.phonearena.com/reviews/Samsu ... iew_id4241
http://www.phonearena.com/reviews/Samsu ... iew_id4164

ale s tou neprilis vzrusujucou baterkou a displejickom mi to pride skor tak ze za par dukatov navyse radsej vyhmatam Samsung S7 Hrana alebo este kusok navyse Samsung Poznamka 7 a bude vymalovane. Zase ziadne fidlikanie s romkami, meno si vybudovali viac ako dobre tak to dokazem o dva-tri roky predat za nejaku rozumnu sumu a proste kakať. Fingerprint sa u nas nepouziva, edge na obrazovke je pitchovina najhrubsieho zrna (jezisko uzasne, mozem nevidiet hodinky v rozmere asi troch milimetrov pripadne dovod zobudenia budikom - v tom istom rozmere - lebo som uplny jebo a nepamatam si preco mam vstavat o pol piatej rano).

Ja tak strasne neviem vybrat telefon ako nic ine na svete :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa lepermessiah »

no vies turbo, za cias kedy som naposledy bol na androide to boli bud hrozne nadstavby nepouzitelne, alebo nejake ine problemy, pripadne absolutna ignoracia od vyrobcu telefonu, tak som dal custom rom a raz za mesiac som to proste aktualizoval, lebo stale sa naslo nieco, kvoli comu som to musel riesit. tak som trochu dufal, ze ak zoberiem OP3, tak to bude bezat od vybalenia (co ale aj tak vyskusam) nie ze prva vec je flashnut nejaku recovery ..
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa bassgenerator »

Good deal.
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa quicky »

ja mam par tyzdnov op3 a som velmi spokojny za tie peniaze neni o com, neni som iblb aby som dal za mobil ktory nema ani mass storage 800-900e...

inak ta baterka na op3 neni nic hrozne to iste maybe lepsie ako 6s... na konci dna mam cca 50-60%, ked mam vela casu na fejsbuk a pot tak cca 40%....

turbo neviem ci si si vsimol aj samsung je mobil ktory asi najviac pada na cene,po roku ani za polovicu nepredas,resp aj skorej,na druhej strasne za par korun na bazosi sa da najst od operatora
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

btw ved mass storage nema uz ani android :D

neviem, uz davno som neriesil inu ako stock rom na telefonoch, lebo na to fakt nevidim dovod, vsetko funguje tak ci tak...

ad. sklo, ja vacsinou kupujem cinske skla po 2eura stym, ze mam vzdy jedno v zalohe keby sa nieco stalo :)
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa Andre »

temperovane, neviem ci je medzi nimi rozdiel, ale tieto su fajn https://www.ultimateshield.co.uk/oneplu ... protector/
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa quicky »

nema? :) na to si ako prisiel :D ja pripojim op3, nahadzem do neho veci jak na usb a ficim dalej,naco mi je IP s mega pametou,ked do neho neviem "nic" dostat, fakt som neni clovek co nosi v telefone 100gb selfie fotiek:)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> na druhej strasne za par korun na bazosi sa da najst od operatora

toto. Neplanujem kupit novy novy v obchode ; vyvalit 800+ za sprosty telefon je čičovina skoro tak velka ako nocovat tyzden vo fronte na ulici na najnovsi 4.7" ipHone len za 999$.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa quicky »

asi tak nejako to vidim ja :) ako nerobilo mi problem doplatit,keby to fakticky malo pre mna vyznam :)

ale co robim na mobile : mail/internet/youtube/twitch/sms/fb .... tam skoncila produktivita, jedinu poziadavku som mal rychlu odozvu systemu, v tomto je op3 pre mna mega,oproti ip6s to je mega proste,ziadne cakacky kym sa telefon zobudi a pod...no a kedze vyuzivam telefon ako ho vyuzivam nevidim ziadnu pridanu hodnotu v inom drahsom telefone ako je op3 (teraz nejdem tvrdit,ze je top, su isto aj lepsie,ale za tu cenu neni co riesit) ...

U MNA JE TOP ten dreveny kryt! neviem si ho vynachvalit,luxusne sa drzi,prijemny na dotyk,nadherny(kazdy kus je iny) - samozrejme je to subj nazor ,ja drevo mam velmi rad takze pre mna top :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

quicky napísal:nema? :) na to si ako prisiel :D ja pripojim op3, nahadzem do neho veci jak na usb a ficim dalej
to nie je mass storage ale MTP s ktorym som zatial vzdy a vsade mal problemy
mass storage bol vyhodeny v jellybean zdrojaku tusim
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa quicky »

inymi slovami, nech sa to vola akolkovek, ak pripojim telefon usbckom k pc tak ocakavam ,ze si tam nahram co ja chcem vo formate akom chcem a ulozim to v priecinku akom chcem :D :D splna to IP? minimalne bez nejakych uprav o ktorych neviem tak nie , tym padom je to pre mna nepouzitelne a useless :)) splnaju to androidy? ano splnaju = good for me :)))

uz som to pisal, naposledy moj 128gb iphone mal zaplneneho asi 8gb miesta a zvysok? no co tam asi nahram... netusim
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

neviem nikdy som to na iphone neriesil, ale uz casto mi bolo rychlejsie nainstalovat 3rd party appku aby som si cez wifi preposlal data do mobilu ako dufat, ze to MTP potiahne cez kabel :D...

ale tak to zavisi od konkretneho zariadenia
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa quicky »

neviem ci je to mtp ,lebo ked dam vyber usb tak tam mam okrem mtp aj kopirovanie suborov - aky je rozdiel netusim :D v kazdom pripade to ide na vybornu ! takze som spokojny :)
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa lepermessiah »

LordKJ, no ja ti neviem, jediny krat kedy som mal problem s MTP bol Mac a to tiez bola chyba na stolicke a bolo to rychlo vyriesene .. na Debiane bez najmensich problemov, na Widlach tiez, ak si dobre pamatam, MTP uni ovladace pridal novsi WinMediaPlayer uz v XPcku

s tym OP3 uz len jeden problemik :D dodanie o mesiac :D kurna to je nejako zle vyratane, ja tak dlho na Nokia 220 nevydrzim :D
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mobil do 400€ ?

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak moje skusenosti s MTP su otrasne (nebavim sa o ovladacoch) ale o loadingu priecinkov a stabilite, to bude ale skor o zariadeniach ako o protokole, kedze MTP prenos riadi telefon

...

ale tak na OP3 to fici tak nie je problem

Návrat na "Nákupná poradňa"