Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa LordKJ »

Co som davnejsie zbezne pozeral, tak cca taky byt co v BA bol za nejakych 130-140k som nasiel podobne v BR za 10-20k menej

ale ako pozeram teraz brnenske novostavby tak ceny tam tiez maju za 3izbak od 140 do 200k :D



najhorsie na tom celom v BA su este aj tie ceny najmov... niektore su riadne prestrelene a nemozes mat deti, zviera, pomaly tam ani nechod aby si to neznicil :D
anonym_a8

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Quicky, dopyt je vysoky, ale pre to, ze kazdy dostane 100% hypo. Ak budu potrebovat ludia 20% cash, tak to dramaticky spadne. Proste teraz clovek, co zaraba 600€ a ma na ucte 1.000€ od rodicov, chce kupovat byt. Toto je chore...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa shiro »

Skus si to vziat z druhej strany...
Taki ludia nemaju pravo byvat? Kde maju byvat? Pretoze budu u rodicov do smrti takymto sposobom. Resp. pokial naskreckuju na tvojich 20% "akontacie" z 100k hypo, tak sa mozu na to vyprdnut lebo budu mat po 40-tke...
Nieje problem ze maju tisic na ucte a 600 plat, ked si spocitali ze hypo mesacne utiahnu. Lebo napr. zaraba aj zena.

Skorej treba riesit preco su stavby tak drahe, za novostavbovy trojizbak dat 100k (= TRI MILIONY na koruny) je proste overkill...to uz radsej dom stavat za tie prachy.

Kokos, dnes aby clovek robil len na obyc. zivot a samozrejme veci ako je byvanie.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa LordKJ »

100k na trojizbak je ultra lacne btw :D
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa Leon »

No zase by som z tej budúcej hypo nerobil nejaký veľký horor. Mám kamoša ktorý robí ITčkára za cca 950-1000 čistého. Je po výške, cca 3 roky tam pracuje. Má aj auto za 6k a cca 25k na účte. Je tesne pred 30kou. Žije s rodičmi, čiže nemá nejaké väčšie paušálne výdavky, tak sa mu to nazbiera. Kebyže si nájde ženu a chceli by ísť spolu bývať/po svadbe atď, čo by mala tiež aspoň 15k :D, tak už majú tých 20 percent a žiadna 40ka sa nekoná. Ja len, že to ide. :)
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa LordKJ »

fuh, 3 roky po skole (cca 28?), uz aspon 2 deti treba nie to u rodicov sediet :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa stiv »

V priemere mina 138 eur mesacne na zivot?

Cize mu vsetko platia rodicia a on setri na byt.
Potom bude setrit na splatku kazdy mesiac.

Takze o com to je? Ze staci setrit? :laugh:
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa Leon »

No míňa troška viac. :) 1000 nieje vždy (počítaj nadčasy, 150% príplatky za nočné a podobne). Približne ... si zober že zaplatí paušal za telefon, 70 eur tankovanie, niečo dá rodičom, že tam žije, + nejaké menšie výdavky. Tak dajme tomu 300 eur. Rozhodne je to menej než keby platil 550 nejakú hypo/prenájom + ešte jedlo pre seba/drogériu a ostatné veci. Už si na 900. To je troška rozdiel :D Preto sa mu za 3 roky nazbieralo.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7767
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa LordKJ »

pockaj, to je co za ITckar? (s nocnymi myslim)

// aj som si myslel ze at&t v ke
Naposledy upravil/-a LordKJ v Ut 01. Nov, 2016, 14:07, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa Leon »

AT&T
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa quicky »

ako v kazdom pripade poviem priklad :D

moj byt 3i novostavba 63m2 plus 7m2 loggia--- developer ho nam predal ako holobyt za 75k s dph... teraz jak strasny ultra boom prisiel stoji tento isty holo 97k s dph (byvaly kolega teraz kupil oproti mne)...

takze ked si to vezmeme ,ze oplatilo sa im predavat aj cca 3 roky spatne za 75k s dph? tak kolko realne ich stal ten byt? :D 40k s dph? :D proste toto je chore...ale tka ja chapem,ze to nieco stoji atd...
to iste pri domoch na kluc, bol som s klientom, realne postavi 100m2 murovany dom na kluc za nejakych 50-55K (bavime sa o obycajnom bungalove do standardu vratane vsetkych jeho nakladov a nieco uz na tom ma)... a predavaju sa po kolko ? 90-110?na jednej stavbe not bad...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa Chris »

mne to pride, ze tak ako reklamicky masiruju mozocky hlupym slovakom tak to je aj v bankach s hypo.
Ich az tak nezaujima kolko stoji byt, ale ci dostanu vobec hypo a kolko bude mesacna splatka, nic viac.

Ale co sa da cakat, pri financnej gramotnosti aka je na Slovensku plus brainwash z TV :bleh:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa Zubesuch »

shiro napísal:Skus si to vziat z druhej strany...
Taki ludia nemaju pravo byvat? Kde maju byvat? Pretoze budu u rodicov do smrti takymto sposobom. Resp. pokial naskreckuju na tvojich 20% "akontacie" z 100k hypo, tak sa mozu na to vyprdnut lebo budu mat po 40-tke...
Nieje problem ze maju tisic na ucte a 600 plat, ked si spocitali ze hypo mesacne utiahnu. Lebo napr. zaraba aj zena.

Skorej treba riesit preco su stavby tak drahe, za novostavbovy trojizbak dat 100k (= TRI MILIONY na koruny) je proste overkill...to uz radsej dom stavat za tie prachy.

Kokos, dnes aby clovek robil len na obyc. zivot a samozrejme veci ako je byvanie.
nehovorim ze nemas pravdu... len ta trosku upresnim pre diskuterov z ineho kraja aby nemali mylne predtavy ako lacno je v BA.

normalny novostavbovy trojizbak nekupis za 100K... nekupis. Bud je totalne naho*no lokalita alebo kupis trojizbak 58m2 co tu ako deklaruju ze je moderne funkcne super byvanie, ked sa potkynas o hajzel ked chces prejst z kuchyne do spalne. xP ano tak to je.

Stavat dom za 100k?... ano ak mas pozemok. normalne pozemky 20km od tabule bratislava stoja od 100e/m2. Aby si tam nejaky ten aspon bungalov okolo 100m2 mohol slahnut potrebujes 6a co mas 20x30m. A to aby ta netrafil slak, tak sa modli aby si robil na zmeny tak aby si siel vzdy proti premavke, pretoze rano a poobede zhniješ v aute. A to si šťastný že sa nestala nehoda. Ak nemas pozemok tak si proste mozes postavit kuticu.

Ja som kupil za 127 litrov prerobeny 3 izbak 75 stvorcov so zariadenim v Dubravke. Neni to nejake ultra luxusne byvanie ale je utulne. Nemame vratnika a internet si musime vybavit po vlastnej linii. Nevadi mi to ze to je starsi barak. Poznam ludi a pohybujem sa medzi ludmi co si na nehnutelnost brali 200 tis € len preto aby sa mohli ukazat ze to ja mam bejvak v tejto novostavbe 80 hustokrutych modernych stvorcov s vratnikom a je len detail ze dostavaju mi to za rok. Lenze ked si porovname kolko % prijmu ho stoji mesacna splatka a kolko % mna... tak. Na vine su ludia... lebo chýba trosku striedmosti. Ano bez tych 750e mesacne sa naucis zit, len ti to nikto nesmie moc casto pripominat.

Normalne ma laka myslienka ze z haluze vyskusam za co by som ten byt predal na jar. Predtym nez budem robit nejake zasahy do toho ako je.

BTW. Viem ze v jednej banke (a pochybujem, ze to je inde diametralne odlisne) pri posudzovani sa testuje ci dokazes splacat aj v pripade ze by okamzite poskocila sadzba o 2% (resp. musis to zvladat) a este sa ti nieco stalo s prijmom, okrem ineho samozrejme. Vsetko samozrejme vychadza z modelov uveroveho rizika. Takze aspon v jednej co poznam sa urcite nejde na uplne na knap. Horsie budu asi tie banky ktore sa snazia urvat co najvacsi podiel na trhu. Uvidime co spravia s trhom nove podmienky, podla mna s novostavbami nic a so starymi bytmi iba malo. Aspon v BA.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Ja som kupil za 127 litrov prerobeny 3 izbak 75 stvorcov so zariadenim v Dubravke.

kedy presne ? Kde presne v Dubravke ? Za Saratovskou smerom na Zohor dva kilometre ? Lebo aj nie je Dubravka ako Dubravka...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 754
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: Situacia na realitnom (pokrutenom) trhu v BA

Príspevok od používateľa HaDeS »

Mna skorej rozculuje, ze tie 200 tisicove byty su zariadene z mobelixu/ikea/mercury marketu, lamino z baumaxu za 4e/m2. :wallbash:
hlavne ze stoji bavo na chodiku.
Naposledy upravil/-a HaDeS v Ut 01. Nov, 2016, 18:33, upravené celkom 1 krát.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,

Návrat na "Debata o všetkom"