Nova robotnicka dodavka

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nova robotnicka dodavka

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aj ked si kupis AKEKOLVEK JAZDENE auto, mozes ho dat do nakladov. Mozes ho kupit od nepodnikatela alebo podnikatela, VZDY ho mozes dat do nakladov. To si fakt nevedel ?



>> Clovek vyjde na dialnicu, rozbehuje sa hadze 3jku, 4rku, 5tku ide tam dat 6tku a wopaaa brzdy pretoze na tahometri uz svieti 180

zjavne mas velmi velmi velmi velmi posunute limity. Uz len samotna otazka na dodavku ASPON 160, aj ked zachranujes situaciu ze NIE TRVALO, uz aj ta otazka samotna je proste scestna. Pridame ze na Dacii rozumne 140 ked to vresti ako sialene uz pri 100... sa mozes rovno pytat "kde na Slovensku mozem jazdit s veyronom tristopade".

Uplne mimo. Ziadna dodavka BY SA NEMALA jazdit 160 ani kratkodobo. Dodavka je dodavka.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Nova robotnicka dodavka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Dat do nakladov ho mozes, ale kup partnera z bazaru za 4k a odpisuj ho po 1000€ rocne... tak isto je to este mensie auto ako logan, cize by absolutne nic neriesil

ja v poziadavkach vidim 130-140kmh, ze ci vytiahne 160 som sa pytal, pretoze absolutne nemam sajnu ci vedia ist 80 alebo 250, nic viac, nic menej

ked sa na to pozries z tvojho pohladu, tak rozumne je s daciou vobec neist na dialnicu, pretoze to vresti aj ked stojis,

uplne by stacilo keby si odpovedal len tou poslednou vetou, nic viac mi k tomu pisat netrebalo

___
Noze prezrad nam, kolko bezne jazdis po dialnici? 85? alebo semtam dole kopcom aj obehnes nejaky ten kamion, a rutis sa 95?
alebo mi povedz co je nebezpecne ist v OSOBAKU 170 po prazdnej rovnej dialnici za slnecneho dna?
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nova robotnicka dodavka

Príspevok od používateľa mp3turbo »

do filozofie nerad zabrdam. Napriklad je nebezpecne to ze ti moze prasknut pneumatika a v 170 sa zabijes lepsie ako v 115. Ale mna do toho prd, hlavne nikoho nezober so sebou. Na naladovanej dodavke je taketo nebezpecenstvo (prasknut pneu) samozrejme vacsie. Nie je mi prilis zname ze by sa u nas legalne dalo za slnecneho dna jazdit 170 alebo na dodavke cojaviem 140, v Nemecku nejazdis a to uz je dalsia filozofia.


Je ma do toho prd, velmi spravne, ale vela ludi uz zbytocne zomrelo na cestach lebo nad nicim proste nepremyslali.

Posledna veta teda vlastne predposledna je dobra ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Nova robotnicka dodavka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

a kolko z nich zomrelo preto ze prekrocili rychlost na dialnici?

ano, je dobra
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Nova robotnicka dodavka

Príspevok od používateľa stefan222 »

za 4tis by tito nedal,partner je vecie ako logan, min o 100l v kufri. a s rychlostami suhlasim s turbo.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Nova robotnicka dodavka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

urcite nieje vacsi, partner je o 9,3cm kratsi, ma o 17cm kratsi razvor a aj kufor je papierovo o 25litrov mensi, realne tam je rozdiel vatsi, kedze v partneri je viac na vysku, zatial co v logane je ten kufor plytsi ale dlhsi(loganu sa do kufra vojdu lyze, bez toho aby si sklopil sedadlo, proste ich tam hodis nasikmo, to je u partnera bez sance)
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Nova robotnicka dodavka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Dneska som tomu venoval cely den, a v podstate sa rozhodujem medzi Peugeotom expert a oplom vivaro

Peugeot ma imho lepsi motor, je uzsi(vyhoda), a velmi tichy, palubovka je cela "tvrda" ale ma dost odkladacich priestorov, podlaha je narozdie od oplu plastova...
Opel ma divne motory(Dvojte turbo), a ma krajsi interier, ale obavam sa ze riadiaca paka bude tlacit do kolena, a celkovo ma tie 1.6 biturbo velmi odradzaju

uvidime zajtra ked v maily pristanu cenove ponuky
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Nova robotnicka dodavka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mno kazdy ma prehovara na forda transit, asi tam skocim na predvadzacku
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Nova robotnicka dodavka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ohlasujem ze som takmer rozhodnuty pre forda transit
custom o dlzke L1 a motor pravdepodobne 2.0 o vykone 130koni

paci sa mi, ze sa tam daju dat v podstate vsetky veci na ktore je clovek zvyknuty z osobaku ako je adaptivny tempomat, vyhrievane celne sklo, dazdovy senzor, automaticke prepinanie dialkovych svetiel etc.


nejaky nazor na neho? zaujima ma hlavne od MP3 turba, kedze on sa na tie auta pozera z akeho si ineho uhlu, a zaroven tomu rozumie(nemyslim to ironicky!!!)
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Nova robotnicka dodavka

Príspevok od používateľa STENLY »

SKiLEX napísal:Ukaz mi NOVU dodavku do ktorej sa montuje 3liter...
iveco furgon alebo daily, ale to je už asi veľké pre teba a tiež neviem ako je na tom cenovo
Naposledy upravil/-a STENLY v Ut 06. Dec, 2016, 23:09, upravené celkom 1 krát.
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Nova robotnicka dodavka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ano, to je velke
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nova robotnicka dodavka

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> nejaky nazor na neho? zaujima ma hlavne od MP3 turba, kedze on sa na tie auta pozera z akeho si ineho uhlu

neexistuje vacsia legenda nez ford tranzit - kedysi ked bolo treba utekat policajtom, tranzit bol rychlejsi nez policajne auta (fakt)
https://www.youtube.com/watch?v=5hd3BZbvYrA

130 koni z dvojlitra je VYBORNA hodnota - este predtym ako vsetci zacnu ohrnat nosom, ide o zivotnost. Nahouno mi je 140kW z rovnakych dvoch litrov objemu ked to nevydrzi ani houno

u nas na firme nikdy ine voziky nez tranzity neboli, nikdy neboli nove

castokrat prisli v stave ze sa nedala zaradit dvojka, ze isiel prevod dole len s medziplynom a podobne veci, Jazdili tak dva-tri roky, potom nejakeho geniusa (genia) napadlo ze co keby nahodou v prevodovke nebolo dost oleja. Kurnik, nebolo. Odvtedy masina este jazdila dalsich stotisic kilometrov nez sa rozpadla od hrdze alebo naburala a isla z domu.

odprevodovanie ze parada, minule som s tym isiel 105 po rakuskej dialnici v noci a ani som o tom nejako vaznejsie nevedel. Na dodavku [!!!!] solidny vykon. Nozicka len tak zlahka pritlacena a bola tam stovecka, isiel som nalozeny asi sedemsto kilo. Ziadnych 3500 rpm, bez nejakeho serioznejsieho teda - podla mojich kvalifikacii ktore su zjavne inaksie ako tvoje - hluku. Ty dokazes jazdit 160 na Dacii. Okrem ineho teda hovorim ze je to VYBORNE odprevodovane.


Brnenske Vystavy a Veletrhy snad nemali jedno jedine kde by neboli nacvakane dva miliony. Kilometrov samozrejme. Nastastie tie auta nevedia rozpravat pripadne vrazdit, pretoze vela soferov by bolo mrtvych. Vela. Vlastne... skoro vsetci do jedneho. Tak sa s nimi zaobchadzalo.



myslim si ze neexistuje iny nakladiak ktory dokaze prezit to co dokaze Tranzit. Nevyjadrujem sa k interieru, ergonomii, designu zvonku atd.
Ak sa pozres na prvu odpoved v tejto teme, stoji tam Ford Tranzit. Samozrejme odo mna. V priebehu rokov sme ich mali asi tucet, zacali sme na 1985 55kW.

Inu dodavku nez Tranzit ku nam cez branu nepustime. Este nas nikdy, nikdy, nikdy nedokazali nasrat a som naozaj rad, ze tie auta nevedia rozpravat. Jedno jedine auto nam umrelo pod rukami na prerazeny blok - holt ked nieco pisti v motore tyzden, nemas tam ani pol litra oleja a hlavne soferi nemaju hlavu, usi a nevedia rozpravat, tak to nemoze dopadnut prilis inak. Nedavam to za chybu vozu. Ale pribehov ze sa chalan zdvihne od pocitaca o jedenastej naobed ze caute ja idem, kde pitchi sa trepes, no ved do Anglicka pre tie UPSky co som na ebayi kupil, ze doriti ake UPSky, a dojde o styri dni domov s tromi paletami jeden a pol tony bez akejkolvek pripravy a bez doplnenia vody do ostrekovaca, tak takych by som vedel polozit vela na papier.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Nova robotnicka dodavka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Co sa mi paci ze v tom forde maju jeden motor od 105 do 170koni, len upraveny SW

Tocivy moment viac menej rovnaky ako najsilnejsia verzia, len maju useknutu spicku vykonu vo vyssich otackach

teda aj ked ma iba 130 koni tak ma tusim 385NM
doplacat na 170hp verziu mi pride asi zbytocne, neviem, este sa uvidi
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11498
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Nova robotnicka dodavka

Príspevok od používateľa Andre »

rovnaky motor, useknuta spicka, ale co kvalita veci okolo toho, nvm ci rovnaka, to si treba zistit
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Nova robotnicka dodavka

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem ci je to jeden motor, najdlhsie samozrejme vydrzi a najmensie naklady na servis/opravy/udrzbu bude jednoznacne mat ten 105 konovy.

Myslim si ze komponenty budu ine v tych spickovych verziach - vstreky ktore naprdia vacsi objem v rovnakej jednotke casu, turba ktore pojdu na vyssi tlak (rozhodne budu mat vyssi tlak, bez debaty, ci je aj hardware inaksi neviem, katalogove cisla nemam a aj keby som mal tak to nic nehovori ci je produkt fyzicky rovnaky), mozno bude hrubsia spojka lebo ked mas vacsi vykon ze... je to spekulovanie takze koncim.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"