SSD 240-275GB do 90€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: SSD 240-275GB do 90€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tyvole, toto sa zmenilo na Adata nočnú moru...
flubertn napísal:Vzdy je alternativa len musi clovek z niecoho zlavit. Nema snad alza 240GB ssd do 90€? Rozpocet je napätý. Preto som chcel alternativu z alzy dob90 € aj s rychlim pre a proti. A ja sa potom rozhodnem a ked tak pockam na kuriera.
V žiadnej rozumnej miere...zľavíš a ideš do blívajzu...veď aj MX300 od Crucialu už je za 90€...haňbím sa...pri týchto cenách je cena EVA luxusná.
castelL napísal:Ak Alza a lacnejšie: https://www.alza.sk/adata-ultimate-su80 ... 435992.htm
Humus ešte horší ako MX300...
Leon napísal:Predvčerom ešte na alze neboli nie? Či to len 120 GB verzie ? Použí zľavový a si pod 90.
https://www.alza.sk/adata-premier-pre-s ... d=18852255
Leon, ty si už ako Easaa, ktorého som musel doslova uzemniť s tými debilnými SP920...to je bliz SSD, žiješ v roku 2014, kedy to je rebrandovaný M550, tak sa zobuď, to SSD už neexistuje, v tej téme, kde som o tom diskutoval s Easom som si dal aj tú námahu spraviť ten výskum...chápem Castellovu poznámku, tomu SSD to fakt nepomôže, to nie je o nič lepšie SSD ako tie TLC....a ešte za tú cenu...poprosím, vyhoď z odporúčaní toto SSD už naveky. :good:
Btw, je tam aj link na to, čo tam teraz je ale už nepamätám, tá vedomosť šla hneď do priečinka "hnoj".
flubertn napísal:A co https://m.alza.sk/crucial-mx300-275gb-d4399589.htm?o=2 alebo https://m.alza.sk/kingston-ssdnow-uv400 ... 26.htm?o=1 a k tomu kupon. Ake su medzi nimi rozdiely
UV400 je entry-level, ten nemá hodnotu vyššiu ako spomínaná SU800


Ja by som nebral nič iné ako EVO, tu sa fakt nie je o čom baviť, ešte aj cenový rozdiel medzi EVOm a SU800 stojí za príplatok.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4155
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: SSD 240-275GB do 90€

Príspevok od používateľa castelL »

loleq, ja ťa plne rešpektujem v tomto, ale čo urobíš, keď niekto dá pevnú požiadavku, napr. Alza a maximálne 90 eur, potom ťažko..

SU800, MX300 + 10 € a sme na Samsungu aj v prípade Alzy. Teraz sú cenovú rozdiely menšie, ako 2-3 mesiace dozadu. Evo určite stojí za príplatok v konečnom dôsledku a hlavne v prípade tak malého doplatku, ale ak niekto nepustí, nie je na výber.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: SSD 240-275GB do 90€

Príspevok od používateľa Leon »

j čítam teraz aj tú diskuziu,.. že to takto pomenili som nevedel. Dosť svinstvo. Ešte som tu pred nedávnom hejtoval lacné Adata SSD,a ich superultra lacné ramky. Tomuto som ale chcel dať ešte šancu, lebo tie recky vyzerajú parádne. Ale na ADATA už fakt ani nekuknem po tomto. To aby človek kontroloval každý pol roka, či niekto nedosere niečo vo výrobe.

Sorry castell :good:
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: SSD 240-275GB do 90€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ono to bohuzial nie je len Adata, ved vsetci vedia ze prvy so zakaznikmi vytrubil tusim Kingston... zlahka sa bojim ze podobne praktiky s krutym tlakom na kazdy dolar nakladov postihli viacerych vyrobcov, akurat sa o tom este nevie.

Aj z tohoto dovodu sa pridavam k taboru ktory hovori "radsej za 91,- Samsung EVO ako za 85,- cokolvek ine".

Nema to vyznam. EVO je megabomba oproti tymto ostatnym hrackam a v buducnosti ho rozhodne drahsie predas. Nesplachnes prachy dole Dunaiom.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4155
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: SSD 240-275GB do 90€

Príspevok od používateľa castelL »

Tiež som chcel reagovať v podobnom duchu, ako turbo..

Neodpisoval by som jednotlivých výrobcov, takéto praktiky sú skoro všade, len treba dať väčší pozor pri kúpe, je to síce otrava, ale ak by sme takto selektovali jednotlivých výrobcov, tak by neostalo nič na výber.
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 832
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: SSD 240-275GB do 90€

Príspevok od používateľa Easa »

Leon, ty si už ako Easaa, ktorého som musel doslova uzemniť
Prosímťa, pre vlastné dobro a nerobenie idiota zo samého seba (v tom ti bohužiaľ ale denno denne zabraňovať nemôžem) si dvakrát rozmysli čo ideš napísať a koho si vezmeš do úst pred tým než hodíš na papier informácie hodné Nového Času. Nevidíš nič iné len a iba Samsung EVO ktoré tu glorifikuješ ako svätý produkt pričom nič iné sa neoplatí, pretože je to "nemastné, neslané" (toto keď čítam sa mi nožík vo vrecku otvára). Vidíš pár dobrých vlastností toho disku a nevidíš podstatné informácie a pravú podstatu fungovania toho zariadenia. Správaš sa ako fagan ktorý všade vidí len svoju obľúbenú značku, pretože BMW je najvác, najlepšie 30 ročné, a všetko ostatné je odpad. Nemám ti to za zlé, tiež som bol taký, ale bohužiaľ, tlačenie kalerábov do hláv ľuďom na fóre a realita sú dve rozlišné veci, tí ľudia reálne môžu doplatiť na to že si im poradil hlúposť, to je rozdiel medzi nami dvomi - Ja si v reálnej praxi nemôžem dovoliť osadiť zákazníkovi produkt, o ktorom viem že je síce rýchly, ALE. Motorola vs Pentium ak ti to niečo hovorí. Aby som ti osviežil pamäť, najmä čo sa týka 120 a 250GB verzií, keď už máš tak rád tie zahraničné recenzie.

http://www.anandtech.com/show/8747/sams ... o-review/2

To je jedna, mám pokračovať? Len idiot bez evidentnej praxe a znalostí si dovolí všade rvať ten istý disk bez toho aby ho zaujímalo na čo bude použitý, akú záťaž (TBW) denne bude dostávať, čo na ňom bude bežať. Keby si si dal tú námahu a overil záručné podmienky toho slávneho Samsungu, vedel by si o čom hovorím. SSD nie je len o prísnych číslach v benchmarku tak isto ako auto nie je len o hviezdičkách v EuroNCAP. Pracujem so zostavami a klientmi ktorí by tvoje slávne EVO zošrotovali zápisom do roka, pričom podľa podmienok záruky by si ten disk mohli akurát tak strčiť do vrecka. Sklamem ťa, ale my čo s SSD robíme v iných množstvách musíme dva krát rozmýšlať čo a kam a nehodnotiť podľa prvého čísielka.

Ja netvrdím že je EVO odpad, sám ho miestami použijem, príklad => Dlhoročná zákazníčka, požiadavka zrýchliť jej NTB na účtovníctvo aby mala bleskové reakcie a odozvu na programoch, zápis prakticky nulový, všetko len čítanie a čo najrýchlejšie + nechce za to dať XYZ sumu => jasná voľba 850 EVO keďže som ho mal v nákupe za nejakých 80€. Ale nebudem tvrdiť
Ja by som nebral nič iné ako EVO, tu sa fakt nie je o čom baviť
keď existujú (vzhľadom k použitiu) galakticky lepšie / vhodnejšie / trvácnejšie / zápisovo stabilnejšie disky.

Podobná situácia vzniká pri NVMe diskoch kde každý internetový frajer aktuálne radí 950/960 EVO/PRO, ale už nerieši či sa ten disk bude chladiť, na čo sa bude používať, kde bude osadený a podobne. V daných prípadoch ja osobne siaham po overenom LiteON CX2 ktorý je pre 99% ľudí vôbec existenčne neznámy, a predsa sa jedná (za dané peniaze) o najlepší možný M.2 PCIE NVME disk vôbec.
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: SSD 240-275GB do 90€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Easa napísal:
Leon, ty si už ako Easaa, ktorého som musel doslova uzemniť


Prosímťa, pre vlastné dobro a nerobenie idiota zo samého seba (v tom ti bohužiaľ ale denno denne zabraňovať nemôžem) si dvakrát rozmysli čo ideš napísať a koho si vezmeš do úst pred tým než hodíš na papier informácie hodné Nového Času. Nevidíš nič iné len a iba Samsung EVO ktoré tu glorifikuješ ako svätý produkt pričom nič iné sa neoplatí, pretože je to "nemastné, neslané" (toto keď čítam sa mi nožík vo vrecku otvára). Vidíš pár dobrých vlastností toho disku a nevidíš podstatné informácie a pravú podstatu fungovania toho zariadenia. Správaš sa ako fagan ktorý všade vidí len svoju obľúbenú značku, pretože BMW je najvác, najlepšie 30 ročné, a všetko ostatné je odpad. Nemám ti to za zlé, tiež som bol taký, ale bohužiaľ, tlačenie kalerábov do hláv ľuďom na fóre a realita sú dve rozlišné veci, tí ľudia reálne môžu doplatiť na to že si im poradil hlúposť, to je rozdiel medzi nami dvomi - Ja si v reálnej praxi nemôžem dovoliť osadiť zákazníkovi produkt, o ktorom viem že je síce rýchly, ALE. Motorola vs Pentium ak ti to niečo hovorí. Aby som ti osviežil pamäť, najmä čo sa týka 120 a 250GB verzií, keď už máš tak rád tie zahraničné recenzie.

http://www.anandtech.com/show/8747/sams ... o-review/2

To je jedna, mám pokračovať? Len idiot bez evidentnej praxe a znalostí si dovolí všade rvať ten istý disk bez toho aby ho zaujímalo na čo bude použitý, akú záťaž (TBW) denne bude dostávať, čo na ňom bude bežať. Keby si si dal tú námahu a overil záručné podmienky toho slávneho Samsungu, vedel by si o čom hovorím. SSD nie je len o prísnych číslach v benchmarku tak isto ako auto nie je len o hviezdičkách v EuroNCAP. Pracujem so zostavami a klientmi ktorí by tvoje slávne EVO zošrotovali zápisom do roka, pričom podľa podmienok záruky by si ten disk mohli akurát tak strčiť do vrecka. Sklamem ťa, ale my čo s SSD robíme v iných množstvách musíme dva krát rozmýšlať čo a kam a nehodnotiť podľa prvého čísielka.

Ja netvrdím že je EVO odpad, sám ho miestami použijem, príklad => Dlhoročná zákazníčka, požiadavka zrýchliť jej NTB na účtovníctvo aby mala bleskové reakcie a odozvu na programoch, zápis prakticky nulový, všetko len čítanie a čo najrýchlejšie + nechce za to dať XYZ sumu => jasná voľba 850 EVO keďže som ho mal v nákupe za nejakých 80€. Ale nebudem tvrdiť
Ja by som nebral nič iné ako EVO, tu sa fakt nie je o čom baviť
keď existujú (vzhľadom k použitiu) galakticky lepšie / vhodnejšie / trvácnejšie / zápisovo stabilnejšie disky.

Podobná situácia vzniká pri NVMe diskoch kde každý internetový frajer aktuálne radí 950/960 EVO/PRO, ale už nerieši či sa ten disk bude chladiť, na čo sa bude používať, kde bude osadený a podobne. V daných prípadoch ja osobne siaham po overenom LiteON CX2 ktorý je pre 99% ľudí vôbec existenčne neznámy, a predsa sa jedná (za dané peniaze) o najlepší možný M.2 PCIE NVME disk vôbec.


Ja to hodím radšej do spoileru....
Spoiler: ukázať
...Takže vzhľadom na to, že mi práve padol celý prehliadač a zmazalo mi to slohovú prácu, aby som sa nenechal zahaňbiť, tak dám len kratšiu a skúsim to stručne zhrnúť.

To, čo znovu napíšem je môj postoj k trhu a k tomu, čo prisudzuješ mojej biznis mladosti (?). Vieš, ja mám rovnako pocit, že ty žiješ tiež vo svojej bubline, no to rešpektujem, to je v poriadku, všetci nejakú bublinu potrebujeme.

Dôvod, prečo som ja Ťamťung tu, Ťamťung tam, je takýto. Človek aj rieši takéto veci (rozumej odporúčania/skladania) by chcel stabilné voľby, voľby, ktoré dá dnes a dá ich s kľudom Angličana aj o rok a vie, že to je stále jedni z najlepších (ak nie aj najlepšie za dané aj najbližšie peňažné okolie) diščokov. Trh sa zmenil, to viem ja, to vieš ty, to vie farár v kostole, to vedia všetci.

Čo nám aktuálne ponúka? Záplatu TLC diskov, zmrvených produktových línií a podobne. V roku 2014 to bolo jednoduchšie, vtedy sme síce všetci rešpektovali Samsunga, no aj tak sme radšej linkovali Crucialy (rozumej M500, M550 a aj keď už nie tak výborný ale stále super MX100), lebo boli proste ešte o chlp lepším dealom ako Samsung, no to sa zmenilo (viď. aktuálnu ponuku Crucialu). Spomeniem ešte niečo, nech to znie lepšie - Plextor, Plextor a ich M6(S/Pro) rada - výborné SSD, dokonca existovala (neoficiálne, ja som ich našiel, keď som tú chvíľu zahniezdil v Qcomp-e pri editovaní) ich OEM verzia, ktorú neviem prečo som hodil ako M6E (asi som to niekde nakoniec našiel), ktorá dokonca ešte posunula cenovú hranicu vynikajúceho MLC disku za vynikajúcu cenu (stál myslím 53€, čo bolo oveľa oveľa nižšie ako ostatní 120/128GB bratia). A už len pár jednotlivých diskov rôznych výrobcov, ktorí utkveli v pamäti ale už sú len hmlou ako napríklad Sandisk Extreme rada...tá tu pomaly nie je (u nás), ak, tak za divné ceny a síce je to vynikajúci disk, tak má aj svoje slabiny (v porovnaní s 850 Pro)...

Koľko máme teraz diskov na trhu, ktoré stoja za hriech (okrem Samsungu, o ktorom napíšem o dva-tri riadky nižšie)? 1,2, možno 3 rôzne modely, kde to je tak jeden model na jedného výrobcu?

A teraz Samsung, ich rada činí (nepočítam externé SSD) - 750 EVO, 850 EVO, 850 Pro (sám sa čudujem, či neprídu 860tky), 960 EVO/PRO a SM961.
750 EVO - rozbilo všetky TLC disky okrem 850 EVO
850 EVO - rozbilo všetky TLC (vrátane 750 EVO) a väčšinu MLC ponuky
850 Pro - rozbilo všetky SATA SSD
SM961/960 EVO a Pro - nekomentujem, tieto produkty sú stále objektom mojich intímnych predstáv (hej, sú).

Všimol si si niečo? Nie? Ja ti to poviem, nič som nevynechal - N I Č . Všetky ich produkty kráľujú vo svojom segmente - ktorý iný výrobca sa môže odvážiť povedať niečo také? Ž I A D E N , takže je prekvapením, že som zo Samsungu tak jednoducho a rýchlo spravil svoj domovský prístav? Nie a dúfam, že sa dá takto celkovo pochopiť môj postoj.

....Úvod by sme mali, prejdime k druhej časti, veľmi zaujímavá časť mimochodom. Skúsim to prepísať celé...

1. prípad/čelindž

Zaujímavo predostrená situácia, avšak. Nazvem ju "Zákazník prepisujúci na život a na smrť.". Ovšem, takíto ľudia existujú, no bavíme sa o scenári relevantnom pre:
- business
- enterprise
- 1,3659% z celkového počtu záujemcov o SSD.


Čo zvyšok, teda 98,6341 (btw, až ma prekvapilo, že človek už roky nemá matematiku ale tak som to bleskovo vypočítal v hlave, že ma až striaslo :laugh: )? Je dôvod na paniku? Brať deti, baliť kufre, nakúpiť survival kity a čakať na apokalypsu menom TBW a limitovaná záruka?

Nemyslím.

...Prejdime si to.

Predtým som to zahrnul inde ale teraz začnem s tou záručnou politikou Ťamťungu - je to pochopiteľné, čo je na tom? Si si naozaj istý, že aj iní výrobcovia nemajú aj týmto spôsobom limitovanú záruku? To, že to nie je hneď viditeľné neznamená, že to nie je v záručných podmienkach výrobcu.
Ja neviem, len konštatujem, nezisťoval som to.

Takže na margo prepisov, životnosti a podobne. Ťamťung robí zaujímavú vec, to, čo robia je, že hovoria o tom, aké množstvo prepisov ručia, no je to maximálna živnotnosť? Ťažko povedať, kto sa môže spoliehať na negarantovanú vec, no kto povedal, že aj iné SSD, ktoré majú garantované nejaké konkrétne množstvo prepisov to aj vydržia (rozumej (ja) výdrž pamäťových čipov)? Ťažko povedať.

Teraz čísla, pre bežného smrteľníka, na ktorého mierim svoje odporúčania. Nech sa páči, pokiaľ niekto príde a povie, že dokáže vygenerovať vysoké množstvo zápisu počas funkčného obdobia, tak sa môžeme baviť o inom, o Jožo Pročkovi, o Sandisk Extreme alebo trebárs business-oriented Kingstone KC400 (btw, jediný Kingston, ktorý nie je podľa mňa hnoj, čo neplatí o Fury a Savage, to je hnoj podľa môjho měřítka). Tam sa už dostaneme vyššie, no ako píšem, pre nás, ostatných 98 a dačo percent záujemcov o SSD je to irelevantné (btw, túto debatu na čísla prepisov som už niekedy dávno mal....asi na inom fóre).

Samsung 850 EVO 120GB - 75TBW - haňba haňbúúúúca!! Počkať, koľkokrát by som musel prepísať kapacitu samotného disku? 6 2 5 krát? Čóóóóóóó?? Not gona hepn. Pomer u 250GB modelu už je naozaj haňba, 300 prepisov celej kapacity, rovnako pre 500GB model. Dokonca len 150 prepisov u 1TB modelu....počkať 150x Prepísať 1TB? To je...takže moju obľúbený hru, ktorá zaberá 50GB musím...počkať 50 x 20 x 150...preinštalovať len 3000 krát? No sakra, tak ten určite nevydrží 5 rokov, lebo ja sa pasiem na lúke a ak nie, tak len preinštaluvávam hry alebo exportujem 50GB fajly...

Vynechám 120GB model a zoberiem ešte do hľadáčika 250GB model. Systém + SW (väčšinou jednorázovka)...dajme tomu, že by sme tam každý deň tiež riešili fajly/hry...dajme tomu len 40GB, tak to je koľko? To už je len 1875x...to už je fakt dôvod na zamyslenie sa, či nemám niečo zmysluplnejšie na práci ako hltiť taký diščok každý deň so 40GB zápisov po dobu 1875 dní, čo je, btw, 5,1510989010989010989010989010989 roka.

To je EVO, to nie je ešte Pro, kde to je vyššie približne dvojnásobne. Takže neberiem tvoj argument. Nie pre spomínanú 98 a niečo percentnú časť populácie záujemcov o SSD.

Nakoniec zlaté MTBF, ktoré je síce dvojsečnou zbraňou ale musím, nedá mi to...Také KC400 má jeden milióň, EVO 1,5 milión a Pro 2 milióny. Ok. Done. V pôvodnej verzii som tu ešte niečo doplnil ale to si už nepamätám. No to je len zbežne relevantná informácia.

2. prípad - OK.

3. prípad...

Tu už len v krátkosti, mňa nezaujímajú ostatní, ani internetoví honiči, ja som si vedomý omáčky okolo NVMe diskov a ich potreby chladiť. Myslím, že na to niekedy zabudnem (už dlho som nikde žiaden nelinkoval, no napríklad, keď som tvoril toto monštrum, tak v časti SSD a kde spomínam 960tky som spomínal aj to nižšie), no stále (ak nie hneď, tak dodatočne) spomeniem aj to, že je vhodné dokúpiť
https://www.alza.sk/alphacool-hdx-m-2-s ... 614400.htm .
Dokonca ešte minulý rok (časy 951/950) sa tu skloňovalo, že je vhodné kúpiť nejaký setík pasívčekov.
Takže znovu, nezaujímajú ma internetoví honiči, ja mám o tom znalosť a to je to, čo je dôležité pre mňa. Iní má nezaujímajú.


Nakoniec ešte veta-dve.
Veta - Som si vedomý toho, že každý môže mať iné využitie pre svoj diščok a to je fajn, no nehaňbím sa za moje krásne EVOčko, ktoré je v aktuálnej forme tak univerzálne, že sa nebojím životnosti, výkonu a ani krivých pohľadov. Aj dvesto by som ich bral. Aj na čelo si nalepím jedno, ak mi ich Ťamťung pošle 100!

Dve - Našenie mám, vedomosti mám, prax mám a odbornosť tiež. Svoje voľby si hájim a stojím za nimi, inak moje slovo nemá váhu, takže tento odsek
To je jedna, mám pokračovať? Len idiot bez evidentnej praxe a znalostí si dovolí všade rvať ten istý disk bez toho aby ho zaujímalo na čo bude použitý, akú záťaž (TBW) denne bude dostávať, čo na ňom bude bežať. Keby si si dal tú námahu a overil záručné podmienky toho slávneho Samsungu, vedel by si o čom hovorím. SSD nie je len o prísnych číslach v benchmarku tak isto ako auto nie je len o hviezdičkách v EuroNCAP. Pracujem so zostavami a klientmi ktorí by tvoje slávne EVO zošrotovali zápisom do roka, pričom podľa podmienok záruky by si ten disk mohli akurát tak strčiť do vrecka. Sklamem ťa, ale my čo s SSD robíme v iných množstvách musíme dva krát rozmýšlať čo a kam a nehodnotiť podľa prvého čísielka.
si nechaj pre svoju vlastnú existenciu. :red:


EDIT: Postol som to, otvoril spojler a zasmial som sa na svojej prvej vete, ktorú som napísal na začiatku. :laugh: :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: SSD 240-275GB do 90€

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Ja len moju vlozku do SSD, mam ich 3,
1. kingston (jeden z prvych ssd) ktory ma uz ani nepamatam, 7 rokov ?:D preslo cez neho milion gigabajtov - ked ho prejdem cez life test - stale svieti 100 % :)

2. crucial m4 ci ako to bol, ten mainstream, ked 64 GB stal 120 EUR - ma okolo 5 rokov - funguje, preslo cez neho milion gigabajtov

3. crucial m500, preslo cez neho mozno zatial iba pol miliona GB, funguje ma uz cez 3 roky

Chlapec to chce do NB, nedusujte sa o kazdu stotinu neviem coho, je to podla mna jedno co zoberie, len nech to nie je ADATA :D Ked sa Ti ten disk ma dojebat, dojebe sa Ti aj za 150 EUR
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: SSD 240-275GB do 90€

Príspevok od používateľa Leon »

kokos lolqo, na hojkovi by som nestrávil ani 5 minút obetovaním svojho času :laugh: a nie ešte takéto úsilie vyvíjať ako ty. PCforum a hojko sú asi najhoršia žumpáreň na cz/sk scéne :D
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: SSD 240-275GB do 90€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Čo už, na hojko mám slabosť. :D
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"