X1800GTO + Zalman VF900 - VYSOKE TEPLOTY!!!

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: blbost

Príspevok od používateľa avixe »

andynko napísal: ale mozes aj znizit chladiaci efekt, ked to je na fest, vznikaju tam male nepresnosti v rozdiele vysok na rohoch procesoru.
blbost
Používateľov profilový obrázok
hyde
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: blbost

Príspevok od používateľa hyde »

avixe napísal:
andynko napísal: ale mozes aj znizit chladiaci efekt, ked to je na fest, vznikaju tam male nepresnosti v rozdiele vysok na rohoch procesoru.
blbost

ASI TAK

cim vacsi pritlak, tym lepsia vodivost a vylucenie nerovnosti
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

tak chlapci asi nevedia nic z fyziky, alebo ju nemali ako predmet...

OKREM toho je to napisane aj v navode treba utahovat po pol otackach, cim viac utahujes, tym vyssia sanca, ze budes mat chladic nakrivo.

Ja som to sice robil po pol otackach na kazdy srob, ale stavim sa, ze keby som to meral laserovym metrom, tak tam bude odchylka nieco od polovice mikrometra...

UZ len preto, ze su tam 4 skrutky a napinanie na kazdu strunu by malo byt rovnake, lenze nie pri maximalnom utiahnuti to neplati, pretoze nemate KLUC ktorym sa utahuju vsetky naraz, alebo mate 4 ruky, co to robia??? to je ako keby ste po tom cipe chodili s valcom raz hore a raz dole... a niekde ten valec zastavit musi a prave tam je ten problem...

pri tychto teplotach to vidim jedine v paste, alebo nespravnom utiahnuti chladica - robil som to priblizne 30 minut, kym sa mi to podarilo utiahnut tak ako som chcel.

S pritlakom to nema nic spolocne, keby si ho tam drzal rukou a nehybal s nim, alebo priskrutkoval o 2x vacsiu silu ako mas, tak sa nic nestane, rozdiel mozno pol stupna aj to prehanam asi...
Používateľov profilový obrázok
Ryko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Demjata

Príspevok od používateľa Ryko »

No neviem, v tomto asi problem nebude. Pastu som daval na procaky a grafiky uz vela krat. Takze mi je jasne, ze cim mensia -ale suvisla - vrstva, tym lepsie. A chladic som upevnoval presne tak, ako hovoris. Pekne pomaly po polotackach, aby dotahovanie bolo rovnomerne. Dotahoval som to relativne dost na pevno. Nechce sa mi ale verit, ze by to dotiahnutie mohlo mat za nasledok znizenie ucinnosti. Ale to co pises, dava logiku. Kazdopadne to po robote skusim tak, aby to nebolo dotiahnute uplne na fest.
STAVIAM NOVY PC PRE VR K VALVE INDEX NA PLATFORME AMD. Stare CPU: Intel i5 3570K, Socket 1155 LGA, chladic: Scythe Infinity, MB: ASRock Z77 Xtreme4, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 2400MHz HyperX, GK: Gigabyte nVidia GTX 1070 8GB OC , HDD: SSD Samsung 850 Evo 500GB + SSD Crucial MX100 256GB + 1TB Seagate + 1TB WD, zvuk: X-Fi Xtreme Music, zdroj: CORSAIR HX 850W, klavesnica: Zboard, mys: Logitech MX518, LCD: 3x24" Iiyama Prolite B2475HDS, Case: Tt Armor
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa avixe »

za prve... ja by som dal origo tu bielu pastu od zalmanu....
za druhe... kolega si kupil vf900vku chladic, ked sme ju vybalili tak vypadala dost biedne.. oproti ostatnym.. mala spojene tri rebra v kope normalne zlepene co som u zalmana nikdy nevidel... chladic bol uplne nahovno, absolutne nesplnil to co mal ale nie kvoli tym rebram... kolega sa nastval a dal ho na platnicku a zhavil ho tak pol hodiny a potom zalial studenou vodou... namontoval ho naspat a chladi jak pila... :wink: vypada to ako keby bola nejaka ja neviem zrazenina v heatpipe alebo co... neviem ale uz chladi
Používateľov profilový obrázok
Ryko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Demjata

Príspevok od používateľa Ryko »

Preco by som mal davat Zalman pastu? Arcitic Silver 5 urcite odvadza teplo lepsie ako akakolvek standardna pasta. Ta k Zalmanu urcite nebude nic extra. Tu nie je co riesit.

A to zhavenie heatpipe, tak to je riadna haluz. :? Dalo by sa to nazvat finska liecba - nieco ako sauna, prehriat a rychlo schladit :) Ja by som skor cakal, ze tym nieco poskodi a nie ze zvysi ucinnost chladenia. Ventilator sa mu pri tom neposkodil? :)
STAVIAM NOVY PC PRE VR K VALVE INDEX NA PLATFORME AMD. Stare CPU: Intel i5 3570K, Socket 1155 LGA, chladic: Scythe Infinity, MB: ASRock Z77 Xtreme4, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 2400MHz HyperX, GK: Gigabyte nVidia GTX 1070 8GB OC , HDD: SSD Samsung 850 Evo 500GB + SSD Crucial MX100 256GB + 1TB Seagate + 1TB WD, zvuk: X-Fi Xtreme Music, zdroj: CORSAIR HX 850W, klavesnica: Zboard, mys: Logitech MX518, LCD: 3x24" Iiyama Prolite B2475HDS, Case: Tt Armor
Používateľov profilový obrázok
avixe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1575
Dátum registrácie: So 22. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa avixe »

ventilator dal dole
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

andynko vyssie spomenul "kvalitne odvetrana bedna".

ja by som to zvalil aj na to, verim ze chladic vies upevnit, ale nevideli sme ake mas prudenie vzduchu v bedni, hod sem nejaku fotku, mozno budeme vediet kde je pes zakopany. :roll:

pozri v popise moju bednu, ak to mas lepsie, tak nemusis posielat nic.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
Ryko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Demjata

Príspevok od používateľa Ryko »

Fotka je zbytocna. Vetranie v skrini mam standardne - vpredu dole ventilator na nasavanie chladneho vzduchu do case a vzadu druhy na odvod tepleho vzduchu + na zdroji 12cm ventilator. Buduci tyzdne ale budem chladenie a hlavne hluk trosku vylepsovat. Kazdopadne mam ale dostatocny prievan v bedni, teply vzduch sa urcite okolo grafiky nekumuluje. Chladic som dnes nanovo nahodil, dal novu pastu. Pri standardych taktoch je teplota v zatazi 63 stupnov. S default chladicom bola 73. Otazka znie, ci je to okej, alebo by so Zalmanom mala by este nizsia. andynko pise, ze on ma teplotu pri zatazi 46 stupnov, ja mam taku s X1800GTO pri necinnosti!!!
STAVIAM NOVY PC PRE VR K VALVE INDEX NA PLATFORME AMD. Stare CPU: Intel i5 3570K, Socket 1155 LGA, chladic: Scythe Infinity, MB: ASRock Z77 Xtreme4, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 2400MHz HyperX, GK: Gigabyte nVidia GTX 1070 8GB OC , HDD: SSD Samsung 850 Evo 500GB + SSD Crucial MX100 256GB + 1TB Seagate + 1TB WD, zvuk: X-Fi Xtreme Music, zdroj: CORSAIR HX 850W, klavesnica: Zboard, mys: Logitech MX518, LCD: 3x24" Iiyama Prolite B2475HDS, Case: Tt Armor
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

neverim ze ma teplotu na GPU 46 stupnov pri zatazi na X1900XT!!!
taku teplotu nedosiahne ani s vodnikom, ATIny pecu jak dabel...
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Ja som videl 62.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

46 na 1900XT je hm, trochu malo
inak pri zvysovani napetia uzasne vzrastla teplota , moja 7800gt by vedela rozpravat :) , v tychto horucavam ju mam na 72st pri full (2300), skrinka zavreta
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

ano, teplota rastie s napatim kvadraticky :)
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

dexter napísal:46 na 1900XT je hm, trochu malo
inak pri zvysovani napetia uzasne vzrastla teplota , moja 7800gt by vedela rozpravat :) , v tychto horucavam ju mam na 72st pri full (2300), skrinka zavreta
No mam vypnuty ten regulator... inac pasta je pouzita Cooler Master Premium... neviem ci je dobra, ale moje teploty su fajn, pastu som vyberal podla najlepsej tepelnej vodivosti.
Používateľov profilový obrázok
Ryko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Demjata

Príspevok od používateľa Ryko »

Na zahranicnych forach dosahovali niektori ludia na Ati X1900 s default taktami a povodnym chladicom teploty pri zatazi az nad 90 stupnov! Jednoznacne nove Ati chipy pecu jak svina. Takze aj tie NAJ chladice dostavaju pri vysokej voltazi a frekvenciach riadne zabrat. Coho som bohuzel asi aj ja dokazom. :cry: andynkovi mozem len ticho zavidiet.
STAVIAM NOVY PC PRE VR K VALVE INDEX NA PLATFORME AMD. Stare CPU: Intel i5 3570K, Socket 1155 LGA, chladic: Scythe Infinity, MB: ASRock Z77 Xtreme4, RAM: Kingston 16GB KIT DDR3 2400MHz HyperX, GK: Gigabyte nVidia GTX 1070 8GB OC , HDD: SSD Samsung 850 Evo 500GB + SSD Crucial MX100 256GB + 1TB Seagate + 1TB WD, zvuk: X-Fi Xtreme Music, zdroj: CORSAIR HX 850W, klavesnica: Zboard, mys: Logitech MX518, LCD: 3x24" Iiyama Prolite B2475HDS, Case: Tt Armor

Návrat na "Grafické karty"