Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Nepochopil som,preco by som nemal najat murara,co ma doma ovela lepsie auto ako ja.ty k takym ludom prechovavas nejake negativne emocie,ci preco sa na to pytas ?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa shiro »

SKiLEX napísal: Ne 04. Feb, 2018, 00:30 Skor je problem ked murar pride na velmi zlom aute, vtedy mu to ludia daju vyzrat, kludme ho aj vyhodia, lebo "co je to za murara ked jazdi na felde..."
Podla toho na co pride. Ked len na pociatocnu obhliadku miesta, kde bude robit, tak naco ma blokovat dodavku, ktora moze byt zatial vyuzita inde? A tiez, napr. kvoli dovozu 200kg tehal, naco brat dodavku s nosnostou 2t ? Efektivita.

Je to taky spolocensky zvyk ci ako to nazvat....od mala kazdy vidi, ze bohaty clovek ma / musi mat drahe auto. Tak kazdy aj predpoklada ze to aj tak je. Ale nemusi.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Xeigen »

Jedine kde to ako tak podvedome sledujem je, v akom "stave" má auto automechanik. Nejako mám podvedome uložené, že jeho auto by malo byť obraz jeho roboty nehladiac na triedu auta. Ale zas chápem, že keď je mrťe vyťažený, tak zvyčajne na vlastné čas nezostáva.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Leon »

No neviem ale ja som ešte v živote nevidel aby murár, automechanik a podobne prišli alebo vôbec len vlastnili nejake CLS, A6, E Classe. To keby prišiel tak poviem naopak, že ho má od ženy ... :laugh:
.
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 831
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Easa »

Nepochopil som,preco by som nemal najat murara,co ma doma ovela lepsie auto ako ja.ty k takym ludom prechovavas nejake negativne emocie,ci preco sa na to pytas ?
Práve naopak - proste som chcel vedieť ako sa na to dívajú ostatní, ja by som každému doprial aspoň 6 valcov :D S tými murármi popravde, mám známeho murára, inak veľmi schopný a šikovný človek, a chodí Octou I v stave v ktorom by som sa do nej už bál nastúpiť (naozaj vezúci sa vrak) , ale robotu má dobrú , ceny tiež, nesťažujem sa. Keby mi prišiel robiť podlahovku na 5er F10, bolo by mi to divné (nie z hľadiska financii, ale z toho že na fušku si zrovna také auto nevezmeš, jedine že máš otroka v servise) ale bolo by mi to fuk, evidentne má dosť roboty.

Negatívne emócie neprechovávam k nikomu so silným autom, naopak, silne negatívne emócie prechovávam k ľudom vlastniacim jednotkovú fabku a obdobne staré / výkonné auto, ktorí majú potrebu vyhlasovať že viac menej nič lepšie neexistuje a že čokoľvek prémiové je servisná samovražda a vlastne nič silnejšie než 50kw ti na naše cesty netreba.
Jedine kde to ako tak podvedome sledujem je, v akom "stave" má auto automechanik. Nejako mám podvedome uložené, že jeho auto by malo byť obraz jeho roboty nehladiac na triedu auta. Ale zas chápem, že keď je mrťe vyťažený, tak zvyčajne na vlastné čas nezostáva.


No neviem ale ja som ešte v živote nevidel aby murár, automechanik a podobne prišli alebo vôbec len vlastnili nejake CLS, A6, E Classe. To keby prišiel tak poviem naopak, že ho má od ženy ...
Tam je to popravde aspoň z mojej skúsenosti tak že obuvníkova žena chodí bosá, resp. naozaj nie je čas. Ale samozrejme, ak by som vlastnil niečo špecifickejšie (///M, AMG...) hľadal by som aj podvedome zrejme mechanika ktorý sám pracuje na podobných vozoch alebo ešte lepšie niečo také vlastní, ako radového tondu ktorý síce môže robiť autá 40 rokov, ale 98% z toho sú to VW 1.9 TDI a obdoba.

Poznám mechanika ktorý má Golf II, poznám mechanika ktorý má Octu II, a poznám mechanika ktorý má aktuálnu RS6 :-)

Mne sa napríklad veľa krát stalo, že sa ma klient opýtal na môj notebook / PC, prípadne si všimol akú techniku používam ja (WS class Dell / HP) a nadviazal na to rozhovor v štýle "Vidno že viete čo je dobré" a podobne
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2236
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Mna skor udivuje spravanie niektorych jedincov jazdiacich aj na premiovych autach. Nedavnom som bol svedkom toho, ako tu geno jazdiaci na A8 v centre mesta vyhodil papierovu vreckovku z okna iduceho auta, pricom o 150m dalej zastavil pred kaviarnou. Rovnako na dialnici som bol velakrat svedkom toho, ako z auta predomou zrazu z okna vyletel ohorok z cigarety (zvlast vecer/v noci dost "efektne"). Holt, vychovanie sa za peniaze kupit neda.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Papek »

Mne osobne to nevadí, nie som zavistlivy a beriem to tak že niekto si proste dopraje lepšie auto aj keď na to možno nemá a potom sú takí čo zase nechcú za auto vyhadzovať.

mám kamoša čo si kupil AMGcko ale keď sa stretava so zamestnancami tak chodí na Golfe lebo by ho hneď ofrflali že sefkovi makaju na drahé auto. Pritom ten Golf stal cez 30k, ale to je už v poriadku lebo je to "iba" Golf
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa shiro »

Mechanici a vseobecne ludia od fachu vedia dobre preco si kupuju auta ake si kupuju. Taky clovek by bol hlupak, keby si kupil daco problemove.

Na druhej strane, ze je clovek od fachu este nezarucuje, ze nebude mat bodel vo vlastnou aute, pocitaci, hocicom v com robi. Robim v IT a mam par kolegov, ktory maju vo vlastnom PC bordel ako nejaka blondata BFU sekretarka. Kaslu na updaty systemu ci appiek, lebo sa im nechce..co by clovek to ITckarov nepovedal, bezne si ludia myslia ze mame neviem ako tie PCcka porobene.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa SpQx »

_Mato_ napísal: Ne 04. Feb, 2018, 13:03 Mna skor udivuje spravanie niektorych jedincov jazdiacich aj na premiovych autach. Nedavnom som bol svedkom toho, ako tu geno jazdiaci na A8 v centre mesta vyhodil papierovu vreckovku z okna iduceho auta, pricom o 150m dalej zastavil pred kaviarnou. Rovnako na dialnici som bol velakrat svedkom toho, ako z auta predomou zrazu z okna vyletel ohorok z cigarety (zvlast vecer/v noci dost "efektne"). Holt, vychovanie sa za peniaze kupit neda.
Ako, beriem vyhadzovat papier z auta je hovadilost... Ale dorajcenu cigu nechat v aute je este vacsia, vyhadzujem hned...


Čo sa topicu tyka: neriešim. Podla mňa uz auto nie je vec vyjadrujuca status jedinca... S ko moze mat murar a aj prezident, alebo holdingovy podnikatel. Ja milujem auta a preto do nich serem velke % prijmov, niekomu to moze byt jedno a do aut nevlozi iba to velmi nevyhnutne...
To boli 90 roky, kedy este rozdiel medzi premiovym a lazfonenymi autami nol neskutocne velky, no dnes uz ten rozdiel neni extremne zjavny...
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Chris »

Dufam ze potom aj tebe niekto hodi na kapotu a nieco poznaci. Jak sa vravi karma je zdarma.

V Rakusku alebo Svajciarsku by za to bola super pokuta :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Papek »

Tiez mi to pride ako mega zhovadilost. Ved tie popolniky sa daju vybrat a vysypat. A dokonca aj zatvorit alebo umyt aby nesmrdeli.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11507
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Andre »

uplne super je, ked taky horiaci schytas na motorke..
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5870
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa wingo »

Hej no, podaktorí myslia len na seba a druhí ich nezaujímajú... teda kým im to neoplatia, potom sa budú biť do pŕs ako im bolo ukrivdené.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Sa tu už začali riešiť sprostosti, ako ja som nemal ešte cestu kde by nevyletel dáky špak s auta sa tu idete po toto ako nechápem čo je to za problém uhýbať som sa teda nikdy tomu nemusel. A nič sa mi teda ešte nestalo následkom zrazenia sa z ohorkom
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Image auta vzhľadom k profesii / sociálnemu postaveniu

Príspevok od používateľa quicky »

celkovo mi to pride tak,ze "spolocensky" sa nejak ocakava "materialny" status priblizne rovnajuci sa "socialnemu"...

teda vobec sa nepozastavim nad tym ked pride niekto ako servisak, itckar, murar na nejakej oktavke/superb/a6, mozno za to,ze mam prehlad po com chodia + dobre viem,ze sice murar robi rukami ale ked je dobry tak zarobi lepsie ako hocijaky pravnik (a to bez srandy, mozno by kopec ludi bolo prekvapenych kolko zarabaju podnikovi / bankovi pravnici; samozrejme treba rozlisovat "pravnik" proti inym specifickym povolaniam v odbore).

keby prisiel na Sklase tak by som sa uz cudoval a urcite by ma nenapadlo,ze to robi osobne, tj predpokladam,ze bude mat nejakych zamestnancov atd...

ako vo vseobecnosti, pre mna osobne je u prdele ci by prisiel murar na golfe II alebo na maserati, zaujima ma robota....

na strane druhej keby hladam advokata / plastickeho chirurga a podobne povolania, tak by ma mimoriadne zaujimalo ci pride na golfe II alebo maserati...tuto tak nejak automaticky predpokladam,ze profesijna uspesnost odrzkadluje materialny status; vlastne ani nemusim pozerat na auto, beznemu slovakovi staci pozriet na topanky :) ...

Holt najdu sa aj experti, ktori sa prezentuju stylom : "priestory nasej kancelarie zodpovedaju nasej kvalite" :OO= konkretne v NR, takze asi tolko ....

osobne predsudky nemam, vzdy davam na svoj research a referencie inych ludi, teda vo vysledku moze chodit aj na skutri, ked je dobry ...

p.s. a potom su tu uz ludia ako ja, ktori tak nejak "dospeli" a pochopili,ze auto je spotrebny tovar a kupim si len nieco vyhovujuce, tak aby ma to nezatazovalo.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"