Kardio hodinky - beh stuff

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Re: Kardio hodinky - beh stuff

Príspevok od používateľa Monster »

Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Kardio hodinky - beh stuff

Príspevok od používateľa zoom »

Tak pridam nejaky nazor aj ja, kedze behavam.

Hodinky
Hodinkyyy... tazko hm. Moje prve hodinky boli TomTom a boli dobre. Skvely GPS chip, fungovali dlhe roky, potom som ich predal a este funguju. Nemam ziadne vyhrady. Potom som si kupil Garmin Forerunner 935, toho casu top hodinky, ked nepocitam Fenixy, ktore podla mna nie su urcene na behanie, lebo to je ako nigga s rolexkami kebyze uteka (velke, kovove, tazke). Kupoval som ich z nemeckeho eshopu s velmi dobrym hodnotenim. Hodinky pouzivam len na bezne nosenie, behanie a trackovanie inych halovych sportov. Ziadne blato, kupanie a neviem co. Po cviceni ich jemne oplachnem v cistej vode bez mydla a ususim uterakom. No a jedneho dna, tymto super high-end hodinkam (aspon cenou) prestalo fungovat Start tlacitko, cim sa stali uplne nepouzitelne. Podla internetu som nebol uplne sam.

A teraz reklamacia po garminovsky: Slovenske oficialne zastupenie mi to nevyreklamuje, lebo som ich kupil v Nemecku. Nemecke zastupenie mi neurobi RMA, lebo nemam bydlisko v Nemecku alebo v Rakusku. Poslal som ich predajcovi, reku rob nieco... predajca si ani len neprevzal balik od cigana z vychodnej Europy. Navela po nejakom dopisovani so supportom Garminu som si zohnal nejaku rakusku adresu, poslal som im moj chybny kus a poslali mi nejaky refurbished kusok po neviem kom. Skvele.

Dalej GPS. Kym TomTom mal naozaj dobry zaznam, tak super ultra hyper Forerunner 935 ma viditelne horsi, pretoze co? Pretoze do hodiniek za 420,- evri nedame normalny GPS chip (napr. SIRFstar), ale my setrime a dame tam MediaTek. Tak sa stane, ze novsie Garmin hodinky su horsie nez tie stare, lebo stare bezali na SIRFstare.

Takze u mna su cele Garmin hodinky top akurat len tou cenou, ktora absolutne nezodpoveda tej sracke, co za to dostanes. Teraz sa zacali objavovat hodinky so Sony GPS chipom. Mozno ten by bol lepsi, neviem ci je v Garminoch. Ak ano, situacia sa mozno mohla zlepsit.

Takze TomTom OK, Garmin je fuj a kupil by som od nich akurat nejaky low-end alebo strednu triedu a rozhodne nie nic extra drahe. Polar ma prima modely a je OK, Suunto su patlalovia a urcite nebrat.

Oblecenie (okrem obuvi)
Nepotrebujes nic, vsetko mas doma. Zacal som behat v bavlnenych kratasoch a nejake tricko, hotovo. Casom som presiel na... nejake ine kratasy. To je vsetko. Nemam rad tie plastove obtiahnute buzioblecky, to necham pumpickarom. Otazka je, ako si na tom so zimou. Ak si zimomravy, tak nejake termotricko na spodok a navrch volaco sa moze hodit. Mne je zima ukradnuta, beham v dvoch bavlnenych vrstvach (namiesto wind-proof je to wind-pass-through), nemam ani bufku okolo krku, nic.

Zo zimneho behania len jedna vec: Nech si akokolvek otuzily, nema ziaden zmysel, aby ti bola zima na hlavu a ruky. Takze ciapka a rukavice. Rukavice obycajne tenke bezecke. Po 1,5 km sa zahrejes a budes sa potit.

Ziadne reflexne vesty netreba. Kup si jeden reflexny pasik, co svieti, jeden co nesvieti a pokoj. Ja beham potme, ale ak potrebujes vidiet na cestu, mozes nejaku celovku. Mne to vadi. Jedna rada nad zlato: ak mas celovku na hlave, tak v zime vydychujes paru a celovka cez nu svieti = vidis hovno. Mozes skusit taku, co sa upevni na pas/hrudnik.

Obuv
Jedine odskusat, nic ine nepomaha. Potrebujes dobru velkost a zistit, ci ta noha netlaci. Dalej stabilitu - ci bota nevyvrtne nohu do supinacie alebo pronacie. Nemusia to byt extra drahe boty, aj tak vydrzia vsetky rovnako. Tot nedavno som vyhodil Asics Gel Nimbus 17 za 140,-€ do kosa, lebo dosluzili. Nabehal som v nich 862 km podla logu. Tolko nabehas aj s botami za 50 evri.

Kupoval som teraz nove. Skusal som aj tie On Running... su to cestne boty. Ak budes behat aj nejaky trail, tak vezmi ine. Boli prima, ale vadili mi na nich tie vybezky na podrazke... ako si doslapoval tak si citil ako sa prevalujes z jedneho na druhy... proste... ze si ich odrataval ako si chodil. Tebe to nemusi vadit. Skusal som spicku Mizuno, lebo vsak Japonci, a noha ako v oblaciku, skoro som ich kupil, ale isla mi noha do supinacie a vedel som, ze si ju vyvrtnem niekedy. Nakoniec som zobral pre mna uplne neznamu vec - Hoka One One Challenger ATR 5 (trail + cesta). Maju taku divne velku podrazku (viacmenej sa to len zda) a cca pod patou je to take .. neviem, taka strieska akoby co sa preklopi. Ze stojim na pate a preklopim sa na spicku. Reku divne, ale skusim. Pri behu to vobec necitit, lebo dopadas vacsou silou a perfektne mi drzia nohu a presne ju vedu odzadu dopredu. Navyse su prima siroke, nic ma netlaci. Ale ubehol som len 12 km skusobne, takze na nejake zavery je este skoro. Ale inak super. Zaver = chod si jedine kupit do obchodu osobne.

Návrat na "Nákupná poradňa"