UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Príspevok od používateľa Snake »

Gen10 s AMD som predal tak dva za celu dobu ich zivotnosti, dokym sa dalo tak Gen8 a nasledne ML30. S tym AMD to totalne posrali (co zistili na predajoch :D ). Este ze prisiel Gen10+





.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Príspevok od používateľa Hexaris »

Jezis powerchute ... ved na to mame network card snmp + dohladovy system, kde mam vsetko mozne vratane ipmi supportu 😁 Ako na domace pouzitie ok, ak je tam hlavny OS win. Inak apc aka schneider uz tiez nie je co byvalo. Ak by ste nasli starsiu pouzitu a spravite jej repas, tak vas prezije. Inak tie XMS-ka mame tiez a zatial ok.
Loleq: ber apc alebo eaton, mne tu bezi 8r 3U eaton a mala 1x vymenu bat. a stale bez problemov. Ostatne znacky obzvlast v tejto cene (aku pozadujes) odjeb... baterie a podobne ptakoviny. A na cisty sinus zabudni, bude tam klasika zubata. Ono pre IT techniku je to v podstate jedno.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

YTdecoy, rozumiem, ono aj tak tých značiek nie je až tak veľa. Takže aktuálne by si skôr uprednostnil Eaton pred APC? Pozeral som aj verziu so sínusoidným výstupom, 5SC rada, má aj plnú podporu NUT ale zase je to hlučná bedňa

Snake napísal: St 01. Apr, 2020, 22:23 Mal som kusy co dosli mrtve (asi 2 z 200), ale APC to vymenilo behom par dni kurierom. SMPS su haklive na THD, cim horsie "creva" tym vacsia potiz. Ale tak to funguje so vsetkym, otazka je na co to chces, ci na ochranu, ci iba na runtime, a kedze sa tu hrame s elektrikou, co stoja zariadenia za tym
Je to pre runtime ale zase, bude do toho pichnutý ako moja hlavná mašina (popis), tak NAS. Ale tak obe budú mať Corsair RMx, čo je kvalitka, nebojím sa o veci, ktoré napájajú.

Ale takto, je ešte nejaký zdroj, z ktorého môžem čerpať práve tieto informácie o skreslení, resp. kvalite prevedenia? Či len podľa reputácie?

A NUT je veľmi dôležitý prvok, viacmenej jediné naozaj cross-platform riešenie, a k tomu ešte aj open-source.


Inak, do luftu,
https://www.silentpcreview.com/forums/v ... 90#p603635
toto je fakt otrava.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Príspevok od používateľa Hexaris »

Ber to tak, ze v tejto kategorii nie je ziadny ultra vitaz. Ak vyzadujes nejaku konkretnu funkciu, tak teda zober danu znacku ktora to splna. Inak aj v enteprise akonahle konci zaruka tak sa menia, aj ked su funkcne. Aspon z mojej skusenosti.
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Príspevok od používateľa Snake »

my auto menime battery packy a dava sa extension, ale tak vzdy kupujeme dve no :)





.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Dnes som si všimol, že APC Back-UPS Pro modely so suffixom S sú sínusovky, supiš. Info som našiel na reddite, rovno aj s odkazom na Amazon
https://www.amazon.com/APC-Protector-Ba ... B07YBJRFWG
reku toto je bohovský deal, idem nájsť našu alternatívu...well, hej...
https://ups.heureka.sk/apc-br1200si/
https://ups.heureka.sk/apc-br1600si/
:facepalm:
ja som hádam ešte v živote nevidel takú vysokohorskú prirážku, keby som ich kúpil priamo z US Amazonu, tak ma ten 1500VA model vyjde lacnejšie ako 1200VA model u nás...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Príspevok od používateľa Snake »

A pichat do toho budes co? Iba to co podporuje 120V?

Robit invertor na 110/120V je trosku rozdiel nez ho robit na 220-240V, preto v US su dostupne lahsie





.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 789
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Príspevok od používateľa Hexaris »

Tak staci si porovnat tabulky medzi 110V a 240V (input voltage range, presnejsi freq. vystup (EU)) Rozdiel je aj v normach pre EU a USA. A samozrejme ceny v USA su vzdy ine. Takze suma sumarum, ta cena je naprosto v poriadku ... to asi, ale nechcel pocut :)
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Rozumiem, no aj tak mi to v princípe prišlo ako priveľký rozdiel, obe majú taktiež vlastnú lavínu certifikácii, pochopil by som 50€ ale nie stovka už po pričítaní potenciálnych doplatkov za import.

Inak, znovu som nad tým sedel celý deň a teraz večer po prečítaní tejto témy
https://community.spiceworks.com/topic/ ... ine-output
v podstate po prečítaní toho príspevku od repky z Cyberpower som si povedal...mhm, že wut? Vyššia trieda? Nie-plasťák? Sínusovka? A nejde 24/7 hlučný maratón? Ten ich model samozrejme je len pre USA
https://www.cyberpowersystems.com/produ ... 750pfclcd/
ale prešprtkal som sa na stránke pre EU ku
https://www.cyberpower.com/eu/en/produc ... onal_tower
mhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmm, terno?
https://www.cyberpower.com/eu/en/product/sku/pr1000elcd
+ u Nemcov za 250€ (u nás o stovku drahšie)
+ batérie s vyššou kapacitou (s prehľadom to trumfne všetky 1500-1600VA mainstream modely), ešte lepšia výdrž (priamo porovnávaním grafu) ako Smart-UPS rovnakého zdanlivého výkonu
+ sínusovka
+ hot-plug batéria (istota, že ak skončí batéria, tak nevypne UPS)
+ pri napájaní zo siete bezhlučná
+ žiadna plastová krabica a poriadne ťažký kus železa (1000VA/900W model váži 19kg :D )
+ narozdiel od PFC Sinewave Cyberpower a Back-UPS Pro/S na Amazone nie je kopa recenzií s F03 a F04 a neviem akým chybovým kódom, jediné negatívne recenzie boli, lebo to v USA shippujú ako taká zver a myslia si, že kartón je nepremokavý
+ NUT podpora
+- nejako nevidím dostupné náhradné batérie, mailol som im, že či a kde sú dostupné v EU
- jediná nevýhoda je, že stále len 2-ročná záruka, čo je trošku bummer, no aj Smart-UPS od APC má len 2 roky, pričom tie mainstream Back-UPS Pro majú 3 ročnú záruku..

Mám len ja ružové okuliare alebo som našiel niečo na vyššej úrovni? Doobedu som už skoro bol nalomený vziať APC BR1200SI (https://www.apc.com/shop/sk/en/products ... P-BR1200SI) za 355€ a chcel som napísať príspevok, že dúmem, či to alebo kašlem na to a zoberiem CP1300EPFCLCD za 190€ ale nejako mi to nedá oproti tej PRke vyššie.
Naposledy upravil/-a loleqboleq v Po 06. Apr, 2020, 22:21, upravené celkom 1 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Príspevok od používateľa Snake »

Máš. Cyberpower sme objednali tri kusy. Všetky došli mŕtve po prvom zapnutí. Polka z tvojich veci co ty pokladas za plus je skôr minus





.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Vadí ti batéria s vyššou reálnou kapacitou?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Príspevok od používateľa Snake »

loleqboleq napísal: Po 06. Apr, 2020, 22:08 + u Nemcov za 250€ (u nás o stovku drahšie)
Nebud jak typicky slovak a uvedom si ze niektore veci sa mozu proste pokazit
loleqboleq napísal: Po 06. Apr, 2020, 22:08 + batérie s vyššou kapacitou (s prehľadom to trumfne všetky 1500-1600VA mainstream modely), ešte lepšia výdrž (priamo porovnávaním grafu) ako Smart-UPS rovnakého zdanlivého výkonu
Isteze, lenze zbytocna ti je kapacita ked zatazitelnost je dakde v prdeli, ci tebe vobec nepripada divne ze toto je 1000VA @ 900W a pritom Eaton/SE/APC maju pri 1200 @ 720W? Cim to asi bude hej?
loleqboleq napísal: Po 06. Apr, 2020, 22:08 + sínusovka
Nepodstatne, THD a skreslenie a jeho doba je podstatna
loleqboleq napísal: Po 06. Apr, 2020, 22:08 + hot-plug batéria (istota, že ak skončí batéria, tak nevypne UPS)
To ma kazda UPS
loleqboleq napísal: Po 06. Apr, 2020, 22:08 + pri napájaní zo siete bezhlučná
Samozrejme, lebo invertor je odpojeny, tzn to co ide do vstupu ide na vystup, ako kazda LI upska
loleqboleq napísal: Po 06. Apr, 2020, 22:08 + žiadna plastová krabica a poriadne ťažký kus železa (1000VA/900W model váži 19kg :D )
Prepac, ale...z tohto sa tesis? A hej, ta plastova krabica sa ti zide prave vtedy ked ti zacne pucat bateria a nebudes to mat zatazene aspon na 40% ze ti to neodhali ani selfcheck, ze sa plast vyduje uvidis, a ten aj nieco uhne, das mi vediet ked ti ten "sealed electrolyte" vytecie, je to klasicka VRLA/SLI bateria, neni leakproof, ale tak, aspon je tazka.
loleqboleq napísal: Po 06. Apr, 2020, 22:08 + narozdiel od PFC Sinewave Cyberpower a Back-UPS Pro/S na Amazone nie je kopa recenzií s F03 a F04 a neviem akým chybovým kódom, jediné negatívne recenzie boli, lebo to v USA shippujú ako taká zver a myslia si, že kartón je nepremokavý
nemam co dodat :)
loleqboleq napísal: Po 06. Apr, 2020, 22:08 + NUT podpora
fml :)
loleqboleq napísal: Po 06. Apr, 2020, 22:08 +- nejako nevidím dostupné náhradné batérie, mailol som im, že či a kde sú dostupné v EU
ale ne, a to si si este nevyskusal ako u nich prebieha RMA :)

-
loleqboleq napísal: Po 06. Apr, 2020, 22:08 jediná nevýhoda je, že stále len 2-ročná záruka, čo je trošku bummer, no aj Smart-UPS od APC má len 2 roky, pričom tie mainstream Back-UPS Pro majú 3 ročnú záruku..
Cim to asi bude, hejze

GreenPower UPS™ Bypass Technology
Krasne kupovat si UPSku na to aby bola v bajpase nonstop (dokonca nema ani trafa nabite), AVR kickne akurat tak iba na prahovej hodnote (210-254). Ale tak, bez do toho, vela zdaru :)





.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Takže taká APC Back-UPS Pro a Smart-UPS nemá žiadne tieto pozítíva, resp. negatíva zhora?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Príspevok od používateľa Snake »

SMX séria. To je to minimum co davam ja. K serverom SMT/SUT





.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12952
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: UPS - 3x euro zásuvky, výdrž 10+ minút pri odbere 70W, do 300€

Príspevok od používateľa loleqboleq »

SMT sériu ale asi myslíš rackové SMT a nie klasické krabice
https://www.apc.com/shop/sk/en/products ... P-SMT750IC
či aj tieto zvykneš? Lebo aj by som sa nechal na túto nahovoriť a oželel by som tú Cybku hore. Inak som sa pomýlil, ono aj reálne majú tie SMT 3 roky záruky, ja som pozeral rovno ponuku napríklad v Alze, tam nebola dlhšia záruka.

Tie SMX majú ale fakt šialenú účinnosť ale 750VA verzia cez 540€, to už je proste príliš, to už je pridrahé sústo.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"