Menšie svizné auto do 7k+-

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4137
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa castelL »

to je len "mladá" nerozvážnosť.. každého čo tak poznám (aj jeden rodinný člen) neskôr "ľutoval", že vyhodil peniaze za také autíčko.. kúp niečo lepšie a praktickejšie a nebudeš si búchať hlavu o.. neviem čo - doplň si, jednak do budúcna si znížiš výrazne počet záujemcov o kúpu popri predaji, máš veľmi slušný budget, kúp si štýl auta VW Golfíka napr. 7čku a budeš spoko. osobne som upustil síce od VW lebo tie autá majú vo väčšine prípadov veľké nájazdy a ceny nabúchané ale dá sa čo to nájsť, proste niečo na tento štýl auta
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5661
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ale prosim ta, nevymyslaj/nedomyslaj si.

Moj swift sport som predal dhrasie o 400 eur ako som ho kupil po roku a pol pouzivania. staci sa o auto starat. Tieto auticka v dobrom stave (nie dotiahnute z ringu a pod.) si prave cenu drzia krasne a spredajom mas urcite mensie problemy ako opisujes, aj ensie ako pri tuctovejsom aute.

A ja som nci nelutoval iba som chcel vacsie auto, chcel by som vacsie aj od golfa napriklad.

a chce male svizne auto, ma 20 rokov, 7K budget tak tu nevidim ani logiku ani moznost na golf MK7 :)
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4137
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa castelL »

to je skôr o tom za koľko dokážeš kúpiť, dá sa aj výhodne, tie ceny sú rôznorodé

však nech si kúpy čo chce, môže kúpiť lepšie, praktickejšie, nemusí, ja som tu dal len jeden pohľad a nie výmysel
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5661
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa Jednoduska »

V pohode, chapem ze mas na to svoj pohlad ale prave tu velmi neplati, tieto auta pokial nemaju XXX KM najazdenych tak sa ich ludia nemaju preco bat, uz tomu cena nebude velmi padat najblizsie roky. za to fabiu predat je podla mna tahsie :)

EDIT: a nechcel som nijako urazit samozrejme, ani povedat nech kupi draho lebo bude este drahsie :)
Naposledy upravil/-a Jednoduska v Po 08. Jún, 2020, 13:53, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10024
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa stiv »

Podla mna to tahsie nebude. Kolko sa na bazaroch bumpuju tie sss? A kto to kupi? 100kw na dnesnu dobu nie je ziadna raketa.
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5661
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa Jednoduska »

a sme doma pri debate o kW, amen :D

nech pozera clio RS ked chces rychlejsie. a nezabudnite pri tych tipoch aj pamatam na budget 7k chalani ;)
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1632
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa d3Xter »

ma to tak 1100kilo? takze aj tych 100kw z toho robi raketu :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10024
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa stiv »

Uplne, hlavne ked si pozries zrychlenia na yt. 0-100 za osem sekund je tiez impresive. To maju aj dizlove octy a tam sa aspon odvezu aj viaceri. Ale zas ked budes jazdit len v ostrych zakrutach tak prosim. :laugh:

Chapem ze budget nepusti a chce nieco mensie/zivsie, ale zas netreba z toho robit nejaky sportiak.
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5661
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Zbytocny prispevok stiv, nic si neodporucil a toto mame za sebou mnoho x, kW vs hmotnost vs ego vs pipik atd.... nema to tuna vyznam :)

Chce male svizne auto, podla toho mu tu radime, dokonca ludia co take auta maju radi tak neviem naco do toho takto vstupovat.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4531
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa scream »

Ak chces dobre a prakticke auto s minimom sportovych ambicii tak civic 1.8 100kw. Ak sa chces bavit v aute v kazdej zakrute do 140km/h a nemusis nutne sprintovat zo semaforov tak swift je paradne a spolahlive zvezenie ( paradne najdes aj ine ale servis a pocet problemov nejakeho pezoo 1.6thp bude inde). Ak chce nieco estw ultimatnejsie rychle po vsetkych strankach tak clio RS.

Dovolim si povedat, ze swif je auto, ktore sa uz nevyrobi. Jednoduche, vybavene, spolahlive, zabavne a LACNE.
Oktavia ra vyrobi na semaforoch nefunguje ani ako zvacsovac na penis ale so vsetkymi tymi RS, ST, GTI budes v zakrutach drzat krok akurat s absurdne nizsimi nakladmi.

Ak toto ale nehladas = civic

Mame tu jahodnu, mozete si zmerat zdola hore cas a potom vam poviem za kolko to dal swift ;) ...ze ci ozaj nie je sportove auto. Lebo mam pocit, ze tu radia ludia, co vedia dat podlahu na dialnici a ro je cele.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3428
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa stanomx »

pokial ako vravis nemusi byt prakticke
scirocco, c209, ?
ja osobne by som vyskusal viacej aut, aaauto ma cas otravovat ludi, mozu ludia otravovat aj ich :D
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1961
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa Miso122 »

castelL napísal: Po 08. Jún, 2020, 13:17kúp niečo lepšie a praktickejšie a nebudeš si búchať hlavu

...

máš veľmi slušný budget, kúp si štýl auta VW Golfíka napr. 7čku
Praktickejšie na čo? Aby sa tam zbalila 5-členná rodina na týždenný pobyt na chate, čo v najbližších X rokoch absolútne nebudem potrebovať? Aby som mal auto, s ktorým nebude problém presťahovať kamarátovi byt, však čo keby náhodou bolo treba? A neviem či vieš ako si na tom ceny Golfov, ale za 7k je problém zohnať 6-tku v dobrom stave, nie ešte 7..


scream napísal: Po 08. Jún, 2020, 21:08 Ak chces dobre a prakticke auto s minimom sportovych ambicii tak civic 1.8 100kw. Ak sa chces bavit v aute v kazdej zakrute do 140km/h a nemusis nutne sprintovat zo semaforov tak swift je paradne a spolahlive zvezenie. Ak chce nieco estw ultimatnejsie rychle po vsetkych strankach tak clio RS.
Civic má jeden problém a tým je design. Staré sú super, nové sú super, ale to ufo medzitým je podľa môjho vkusu škaredé :D na Clio pozriem nejaké reviews a čo je na SK v ponuke, ale myslím že toľko výkonu mi vôbec netreba.


stanomx napísal: Po 08. Jún, 2020, 21:25scirocco, c209, ?
VW má len "staré" problémové TSI, Mercedes bude mať zas drahý servis
ITX >>> ATX
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa shajek »

Miso122 napísal: Ut 09. Jún, 2020, 01:49
stanomx napísal: Po 08. Jún, 2020, 21:25scirocco, c209, ?
VW má len "staré" problémové TSI, Mercedes bude mať zas drahý servis
a zem sa kruti naopak a voda sa sype a piesok leje ...... CI ti bude jozko v garazi opravovat pežot alebo mercedes, tak ta to vyjde rovnako. Diely na starsie mercedesy su v cenovej kategorii felicie
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4531
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa scream »

Miso trosku definuje viac, co od auta ocakavas. Ja ti poviem preco som kupil male a svizne:

PENIAZE!

Male auta su vacsinou jednoduchsej koncepcie, malo vazia... ak najdes atmosferu bez priameho vstreku tak by ta to nemalo zozrat na nakladoch. Vdaka nizsej vahe si mozes dovolit slabsie motorizacie ako vo vacsom aute, samozrejme to bude aj menej zrat... Ja len aby si si nenechal zbytocne nanutit vacsie auto, ked si presvedceny, ze ti ho netreba. Mozno by som sa obzrel po nejakom coupe, kym si to mozes dovolit :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10024
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Menšie svizné auto do 7k+-

Príspevok od používateľa stiv »

Ved Miso vyskusaj test drive a rozhodnes sa, ale predtym este mozes skusit napr. nieco ine nech vies porovnat.
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"