Android TV Box pre dochodcu

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2718
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Android TV Box pre dochodcu

Príspevok od používateľa lepermessiah »

No ak tam ma byt Netflix, neviem aka je podpora cez cokolvek ine ako AppleTV / AndroidTV. Ja mam Android telku ale aj tak v nej polovica veci ide neskutocne pomaly, hadam jedina appka ktora slape ako hodinky je HorizonTV (Kodi aj Plex sekaju, bufferuju, padaju). K TV mam Vero 4K, co ma v sebe Kodi/OSMC a to iste mozes dat aj na Raspberry, ale to je tak na ine veci, nie Youtube, Netflix a spol.

Nasi v tom (RPi3+OSMC) maju archivy Joj, STV, CT, Prima .. vsetko co bolo dostupne, po zapnuti sa im zobrazi Kodi so skinom kde su len velke tlacidla, cize sa v tom lahko orientuju. Navyse TV ma CEC, takze ovladanie z jedneho ovladaca, vsetko namapovane tak, aby to im davalo zmysel.

Svokra ma Mi Box S, kde jej ale tiez nabieha Kodi cez autolaunch a tam vie s tym robit, horsie je, ked nahodou vyskoci z Kodi a ostane pozerat na Android TV, kde ma len Magio Go a TED Talks. Kedze jej stara TV nepodporuje CEC, musi mat dalsi ovladac, co pri TV a Magio ovladacoch je niekedy vyzva.
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Android TV Box pre dochodcu

Príspevok od používateľa Papek »

Momentálne majú UPC, ten ich stb za veľa nestoji. Viem že cec sa mi nepodarilo rozbehať.
Xeigen napísal: Ut 22. Sep, 2020, 17:57 Rapsberry ak chceš ovládať s ovládačom, musíš prikúpiť ten remote modul a to už si pomaly na cene Vero 4K. Ja keby to znovu riešim, tak zoberiem to Vero 4K, alebo Shield.
Rpi 3b+ ma Bluetooth, načo by som dával nejaký extra remote modul? Dal by som tam osmc, hádam to pôjde spoľahlivejšie ako čínske krabičky

edit: teraz pozeram, ze Libreelec podporuje aj rpi4. Takze by som siel skor do toho
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Android TV Box pre dochodcu

Príspevok od používateľa newmi »

to mu rovno radsej kup dake repas alebo bazarove pc a prepoj to s TV. Hentie krabicky su uplne na 2 veci.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Android TV Box pre dochodcu

Príspevok od používateľa faugusztin »

Xeigen napísal: Ut 22. Sep, 2020, 17:57Rapsberry ak chceš ovládať s ovládačom, musíš prikúpiť ten remote modul a to už si pomaly na cene Vero 4K.
Nie ze by som odporucal, ale Pi ma od prvej verzie podporu HDMI-CEC (takze ho mozes ovladat dialkovym, ak tam mas aplikaciu co to podporuje, napriklad Kodi). A ako bolo spomenute, od Pi 3 mas Bluetooth.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Android TV Box pre dochodcu

Príspevok od používateľa Papek »

Už som kúpil Rpi 4, nahodil som Libreelec. Zatial som sa s tým nemal čas moc hrať. Youtube je trochu divočina s tými kľúčami, ale inak to funguje. Trochu osekam prostredie kodiho, nech tam není zbytočne veľa položiek a malo by to byť ok. Rii mini i25 funguje, ale asi kúpim niečo s touchpadom.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
isildur
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2520
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55
Bydlisko: Zilina

Re: Android TV Box pre dochodcu

Príspevok od používateľa isildur »

Odporúčam TANIX TX3 a myšku
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Android TV Box pre dochodcu

Príspevok od používateľa Xeigen »

No len teda neviem, či ten bluetooth ovládač dokáže to rpi aj zapnúť keď sa vypne. Ten remote modul s tým infra ovládačom to myslím vie, ak sa dobre pamätám.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Android TV Box pre dochodcu

Príspevok od používateľa faugusztin »

Znova, preco nepouzijete HDMI-CEC, ked uz pouzivate Pi a Libreelec ? Nie je dialkovy ovladac televizora najlepsie riesenie na ovladanie multimedialneho zariadenia ?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Android TV Box pre dochodcu

Príspevok od používateľa Papek »

V mojom pripade to prilis nefunguje. U dedka je k telke krabicka od UPC - viem ze sme to chceli riesit cez CA modul, ale nepochodili sme. Ci sa to odvtedy nejako zmenilo, netusim. CEC, ak si dobre spominam, fungoval iba na zapnutie/vypnutie.

RPi som este neskusal, aj keby slo tak je tam jedna vec a to je ovladanie prehliadaca. Tiez pisat text do vyhladavania v youtube si neviem moc dobre predstavit. Tam jednoducho treba mys a na pisanie klavesnicu. Rikomagic i8 za dvacku vyzera celkom fajn riesenie.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2718
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Android TV Box pre dochodcu

Príspevok od používateľa lepermessiah »

RPi s CEC funguje velmi dobre, navyse sa daju tie tlacidla namapovat podla potreby (ale ako som uz pisal, na YT by som to nepouzival).

OT: CA modul od UPC funguje, ale platis zanho viac a mas menej funkcii. Za box platis 1.90 mesacne a mas v nom nahravanie, za CA platis 2.90 a ked mas debilnu SONY, tak nahravanie neporiesis nijako .. ale odkedy Horizon TV presla velkou aktualizaciou a zapracovali na rychlosti, od noveho FW pre TV uz kablovu telku ani nepozeram, Horizon je rychlejsi vo vsetkom, ci uz EPG alebo prepinanie kanalov ..
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade

Návrat na "Nákupná poradňa"