1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
isildur
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2524
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55
Bydlisko: Zilina

Re: 1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Príspevok od používateľa isildur »

10t pro nema amoled, mne osobne by mi to velmi vadilo.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: 1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Príspevok od používateľa quicky »

tiez som zoltanov komentar nepochopil vzhladom na to co shajek pisal... uplne allright. mne jedine co asi na apple vadi je/bola absencia mass storage, velakrat sa mi stalo,ze som potreboval len tak nieco nahrat a nula bodov, rovnako z mobilu do pc bez instalacie toho ich programu, katastrofa,inak by som asi aj ja mal cajfon
Používateľov profilový obrázok
isildur
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2524
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 13:55
Bydlisko: Zilina

Re: 1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Príspevok od používateľa isildur »

Ja som nedávno mal Iphone XS a som sa vratil naspáť na android, časy kedy bol IOS lepší pominuli. Pre mňa je android omnoho flexibilnejší hlavne kvôli praci so suborami, a hlavne krok spať má aj na pravej strane.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12964
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Per, i keď vyberám z konkrétnych modelov, tak ako stále viem, že kvalita tu na fóre je vysoká a človek príde aj s alternatívami (iP11 nie je o toľko drahší, viď. posledná Icefire-ova ponuka) mimo výberu, ktoré sú validné a stoja za uváženie. Ja diskusiu v nákupnej poradni mám obzvlášť rád (ak nám to tu nepríde zatrhnúť niektorý z našich moderátorov) a extra si ju cením.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
paksi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 262
Dátum registrácie: Pi 16. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Príspevok od používateľa paksi »

Tak Nay-ka už upravila ceny...
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: 1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Príspevok od používateľa werwest »

stanomx napísal: Št 22. Okt, 2020, 23:28 mne nepride ze gcam je nieco najuzasnejsie
ked chces gcam tak kup pixel a hotovo
ja momentalne s mi9 som spokojny (EU róm)

no nabuduce asi pojdem do pixelu
skoda toho iphonu se noveho ze nema amoled a trochu zmodernizovane okraje displeja
s gcam foti mi9 vyrazne lepsie ako s origo appkou
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
devil4
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 96
Dátum registrácie: So 16. Aug, 2014, 13:00

Re: 1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Príspevok od používateľa devil4 »

Ak ti nejde moc o fotoaparát a chcel by si jack, môže pozrieť aj trochu starší XIAOMI Poco F2 pro (SD 865)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: 1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja nie som ajfonista, ale momentalna cena za co bude iP11 v 64GB verzi je zaujimava. Nevidim dovod tento fakt nespomenut. Aj ked sa pristup niektorych android firiem podstatne zlepsil co sa tyka podpory, tak iPhony stale vedu.

Ked stala vlajkova lod Xiaomi 400€ a menej, tak jasna volba boli tieto telefony. Ale davat za cinske telefony, a aj ked TOP model, 800€ a viac, uz je moc. Mi10T zacina mat zaujimavu cenu. Ked bude na prahu 350€, tak poviem ze je to bezkonkurenčna ponuka, vzladom na to, co ten telefon ponuka.

a k gcam, sam ju mam a pouzivam na fotenie uz nejaky ten cas. Rozdiel vo vyslednych fotkach je hlavne v sere, respektive nizsom osvetleni. Aj to sa musi clovek pohrat s nastavenim Gcam, inac oproti zakladnej apke v telefone to moc rozdiel nebol (Mi8/Mi9/RN9Pro)

Ak by som to zhrnul za seba, tak by som sa rozhodoval medzi Mi10T a iP11.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2736
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: 1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Príspevok od používateľa lepermessiah »

Ja som presiel z OnePlus na Xiaomi a ... pri najblizsej prilezitosti bud prejdem na iPhone (ked uz bude mat USB-C) alebo sa vratim ku OnePlus, pripadne Samsung mensi. Mna ten telefon neskutocne vytaca, pravidelne sa mi stava, ze mi z nicoho nic zacne svietit LED a ja ze co ma pali stehno po case .. a to som si musel zvyknut davat telefon do vrecka displejom od tela, lebo som vytacal policajtov, nahodnych ludi a nahodne cisla (Mi9 dlho nemalo pocket mode ..). Teraz vysla MIUI12 a vyzera to pekne, ale vsetko je take giganticke teraz. GCam som prestal pouzivat, mne tie fotky prisli rovnake ako ked som vypol AI na original fotaku a navyse kym GCam spracoval to ze som stlacil spust a ulozil fotku, tak uz som sa aj na to fotenie medzitym vysral .. OnePlus fotil okamzite a v podstate som od neho odisiel len preto, ze tam mi zas baterka vydrzala tak 6-7 hodin aj ked len tak lezal na stole (Mi9 mi na stole vydrzi v pohode 2-3 dni)
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: 1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Príspevok od používateľa stanomx »

vo vrecku to teda hej kktina cista, nechapem tu sw podporu
gcam mam podobne skusenosti ako ty nema to vyznam podla mna nejaky velky mozno v noci trochu
ja by som chcel maly telefon dalsi toto je uz maximum co som ochotny mat a lutujem ze som nesiel do niecoho mensieho
inak na mi9 odporucam prejst na xiaomi.eu rom
pracuje lepsie ako global
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: 1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Príspevok od používateľa werwest »

kde ste stiahli gcam? ja som stahoval "kompatibilny" s mi9, foti to okamzite. s vreckom som tiez nikdy nemal problem tak neviem.
jediny problem co ma stve je ze od miui 12 pri gestach nejde pip ked ides "home"
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
engineer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Ut 19. Nov, 2013, 22:11

Re: 1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Príspevok od používateľa engineer »

Osobne by som išiel do OnePlus. Minuloročný model 7T som skúšal a bol som s ním veľmi spokojný, ale musel som ho vrátiť, pretože má OLED displej tzn. používa PWM na ktoré som citlivý a bolí ma z toho hlava a oči. A to aj napriek zapnutému SW DC Dimming-u.
Preto teraz pokukujem po Mi 10T PRO a ak sa potvrdí, že nepoužíva PWM tak idem do toho. Osobne ma od neho odrádzajú rozmery a predovšetkým hmotnosť. Ale zakladateľ témy má v tomto asi jasno.
Ale ako hovorím, ja by som bral radšej OnePlus. Má dobrú podporu (3 roky), kvalitné spracovanie, výborný displej a špičkový pocit z používania ( rýchlosť + haptická odozva). Ale v zásade všetko čo som vymenoval ponúka (aj tu spomenutý) iPhone (11) :)
WS Case Fractal Design Define Mini In/Out take 4x Noctua NF-S12B MB Asrock Z390M-PRO4 CPU Intel i5-9600K+ 2x Noctua NF-P12 PWM RAM Corsair DDR4 64GB SSD ADATA XPG SX8200 1TB + Crucial M500 256GB + Kingston UV400 240GB HDD 2x HGST 1TB v Himuro(mini) VGA Sapphire Nitro+ RX570 4GB PSU Corsair RM550 AUDIO Asus Xonar DGX DISPLAY EIZO CS2731 MOUSE Logitech G502 GAMEPAD Logitech G440 KEYBOARD HyperX Alloy Origins
SLR BODY Nikon D780 LENS Nikon AF-S 35 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 50 mm f/1.8 LENS Nikon AF-S 85 mm f/1.8 FLASH Godox V1
AUDIO ACM Fluid F5 DAC Audinst HUD-MX2
HEADPHONES Audio-Technica ATH-M50X
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12964
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja verím tomu, že niektorí z vás majú pocit, že nie je o toľko lepší, pokiaľ nie ste v náročnejších podmienkach ale tam sa zíde už mať niečo to odskúšané - za mňa Savitar + vypnutie redukcie šumu = detaily, ktoré až nedávajú zmysel ako sa zachovali na fotke fotenej telefónom. To, čo to spravilo s G7 je neskutočné, z totálneho blata sa to zmenilo na niečo, čo som preferoval aj v porovnaní s Nexus 6P (ten ale má svoj špecifický štýl, tam z toho staršieho senzora HDR+ tiež vyťahuje neskutočné veci a farby sú tam v skvelom pomere (aj s vyvážením bielej)).

Som v tomto s Hellom, osobne som napísal ešte icefire-ovi, či tá ponuka je už naozaj dead a ak nie, tak budem silno premýšľať, ale buď ušetrím úplne s 10T (minimálne TWS predám, Band5 si nechám a svoju štvorku strelím za pár šupiek) výsledne za možno 380€ alebo zase prejdem znovu na druhú stranu s iOS - musím si sám zvážiť plusy a mínusy a prípadné kompromisy. Vidím, že pri 10T to bude hlavne kompromis menom MiUI, aj keď premýšľam, či aj pri tých sťažnostiach to je tak zlé ako je napríklad LG nadstavba, podľa mňa by som si veľmi nepohoršil, pred nejakým časom som mal na chvíľu v ruke Mi Note 9 a celkom sa mi to pozdávalo, vedel som si s tým poradiť a jediná zrada pri jednom probléme bola automatická optimalizácia batérie pri jednej appke, čo som ani nevedel, že je nastavené, lebo šetrič inak zapnutý nebol a nikde som niečo také nezapínal (radšej také veci zapínam a nie musím vypínať).

SW podpora zo strany Xiaomi je len 2 roky? Potom cez komunitnú EU romálku? Tam už predpokladám, že podporu manuálne udržuje komunita.
Naposledy upravil/-a loleqboleq v Pi 23. Okt, 2020, 17:20, upravené celkom 1 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: 1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Príspevok od používateľa werwest »

Podla toho co myslis podporou. Mesacne patche nope, kazde 2-3 prve 2 roky, potom sporadicky. Ale aj stay mix 2 je napr stale podporovany, cize take 3 vydrzi. Ale neviem kto by chcel taky telefon 3roky+
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: 1+8T vs. Xiaomi Mi 10T/Pro

Príspevok od používateľa stanomx »

Myslim ze eu miui robi stale patche aj na stare zariadenia a hlavne to niesu romky z xda kde nefunguje polka veci.
Je to fakt vylepsenie oproti stock
Co sa o lineageOS, pixel atd atd romkach neda povedat. Teda aspon ja som nikdy nemal take zariadenie a to som ich poskusal mnoho.
RAMMSTEIN

Návrat na "Nákupná poradňa"