UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5400
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa kllr007 »

takticky vyuzivaju na svoju obranu svoje objekty. nevidim problem. Preco sa Putin schovava v rusku a nejde na pole 1v1 so Zelenskym ? Lebo je na boj slaby a stary.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ziadna "mierova misia" sa uz nikdy nebude viest na otvorenom bojovom poli - mozes mat 500 vojacikov, doletia tri bum bum a mas nulu vojacikov.
Pripadne odkedy vymysleli gulomety a podobne samo-sa-opakujuce naradie, jeden dobre umiestneny Vavro Šrobár vybavi 150 nepriatelov za minutu a ani sa pri tom nespoti.

Naco je to dobre ? Nanic.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa beardie »

Jerry napísal: So 26. Mar, 2022, 00:32 Prosím vás, neútočte na seba slovnými narážkami, sme inteligentní ľudia a to, že má niekto nejaký názor, neznamená, že je to zlý človek a treba mu naložiť a presadiť si svoj názor ;)
ze to neslo v teme o covide ;)
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ale ta to zerie :D
Používateľov profilový obrázok
Mr.Oizo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: St 01. Apr, 2020, 17:22
Bydlisko: Poprad

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Mr.Oizo »

beardie napísal: Ne 27. Mar, 2022, 20:44ze to neslo v teme o covide ;)
smutne príbehy nesplnených snov.
.
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 756
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HaDeS »

mp3turbo napísal: So 26. Mar, 2022, 23:04 ziadna "mierova misia" sa uz nikdy nebude viest na otvorenom bojovom poli - mozes mat 500 vojacikov, doletia tri bum bum a mas nulu vojacikov.
Pripadne odkedy vymysleli gulomety a podobne samo-sa-opakujuce naradie, jeden dobre umiestneny Vavro Šrobár vybavi 150 nepriatelov za minutu a ani sa pri tom nespoti.

Naco je to dobre ? Nanic.
Tu suhlasim, ale nikdy nehovor nikdy. Co si napisal dava zmysel, ale do invazie na UA som zil v presvedceni, ze "large scale" vojna je prezitkom minuleho storocia a buducnost (ehm sucasnost) patri relativne malym ale mobilnym nazvi to specialnym jednotkam +SEAD/DEAD a nasledne silna vzdusna podpora+"smart ammo".
Ked chces nejake uzemie urcite ho najprv nezrovnas so zemou aby ho bolo potom treba za tazke love nanovo vystavat uz vo vlastnej rezii.
Druha vec je, ze staci si kuknut ake vydaje mali USA v korei, vietname, afhanistane, perskom zalive atd. Ani s ich ekonomikou to nebola ziadna slava, co takato sranda spravi s Ruskou pod sankciami si neviem predstavit.

Zahliadol som niekde - zial uz sa neviem dopatrat kde clanok kde sa rozoberala zbrojarina - vyrobit ak74 a ich sucanse modifikacie vies boostnut a sypat na palety rovnako aj znacnu cast lahsich zbrani.
Ale tazka technika sa uz dnes neda vyrabat ako v 2WW kde schadzalo baj oko 50 shermanov denne z liniek x rokov v kuse. O raketovej advanced technike tam spominali, ze nejake klucove komponenty su z Finska a Nemecka, ktore teraz proste nedostanu a nevedia nahradit. Vystrielas co mas na sklade a fajfka zhasla. Mozes nacat len starsie zasoby ak este nejake zostali.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a ak nezhrdzaveli jak to blato co Nemci chceli poslat na Ukrajinu (pozostatky vychodonemeckej armady ?) a zistili ze to maju doslovadopismena hnile :)
tak to zahodili
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Papek »

Ja sa pokusam pochopit o co tam vlastne ide, lebo ako pisete vyssie, rozbombardovat mesta vratane obytnych stvrti, panelakov, administrativne budovy, strediska, firmy ... to nedava ziadny zmysel ak by tam planovali rusi dalej posobit ako bratsky narod, ktory oslobodi nacistami utlacanych obyvatelov. Ked si predstavim, ze nanovo vystavat vsetky tie bytovky, infrastrukturu ... v konecnom dosledku to nakoniec zaplati rusko. Verim tomu, ze zapad, ktory zablokoval majetky a financie rusov ich velmi rad odovzda ukrajine, ak bude po vsetkom. Cele je to na hlavu. Pripada mi to ze rusom povodny plan nevysiel, tak si nechceli spravit hanbu ze by sa po par dnoch stiahnu, tak to iba zbytocne natahuju, robia skody a nakoniec z toho budu mat este vacsiu hanbu. A cely svet ich bude o to viac milovat.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> . v konecnom dosledku to nakoniec zaplati rusko.

kdeze.





>> Verim tomu, ze zapad, ktory zablokoval majetky a financie rusov ich velmi rad odovzda ukrajine, ak bude po vsetkom.

kdeze.





>> Cele je to na hlavu.

ano. Tam neni co vyhrat, Ukrajina sa nechce vratit do 90tych rokov. Ukrajina nechce zit ruskym sposobom zivota.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Vyzerá to tak, že Rusko požiada o vstup do NATO kvôli ochrane pred Ukrajinou...
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12349
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa HellAngel »

:cool: si zabil :hysterical:
NB: Asus ROG Strix G16
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ak si niekto mysli, ze Rusko malo akekolvek realne plany...
Russian soldiers who seized the site of the Chernobyl nuclear disaster drove unprotected through a highly toxic zone called the “Red Forest”, kicking up clouds of radioactive dust, Chernobyl workers said.

The soldiers drove their armoured vehicles without any anti-radiation gear, according to two sources who spoke to Reuters. Both were on duty when Russian tanks entered Chernobyl on 24 February and took control of the site.

The two Chernobyl employees said they had witnessed Russian tanks and other armoured vehicles moving through the Red Forest, which is the most radioactively contaminated part of the zone around Chernobyl.

One of the Chernobyl employees said it was “suicidal” for the soldiers because the radioactive dust they inhaled was likely to cause internal radiation in their bodies.
Prejst cez najradioaktivnejsiu kontaminaciu bez akejkolvek ochrany, to priamo krici ze nedostali ziadne plany, ziadne informacie, nic, len "chodte rovno a strielajte".
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3321
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Pár vojakov hore dole, kedy sa na takéto veci v Rusku hľadelo?!?
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak. Inak vobec nie je zaujimave ze PRESLI cez Lesík pretoze bez akejkolvek takejto ochrany tade jazdia VSETKY osobne auta a autobusy s turistami co idu na zajazd - ina pouzivana cesta totiz nie je (zo severu vedie dalsia, ale ta je mrtva). Touto cestou jazdia vsetci, uplne vsetci. O to nejde.

O co ale ide... hentie ruske kkty tam postavili kontrolne body :)

https://www.youtube.com/watch?v=UX5hJlKwl2g
https://www.youtube.com/watch?v=F7AMelIoje8
https://www.youtube.com/watch?v=bwqO_R1RM30

norma radiacie je 30 mikrorontgenov, hentam v lese najdes aj do 3000 podla toho na akom konkretnom mieste - tu mas 1000, posunies sa o dva metre, 2500, posunies sa o dva metre a fik 500 cize su tam obrovske hotspoty.

tuto chlapcisko je profesionalny stalker, uz som ho parkrat linkoval, ma vnutri atomky informatorov a aj zo Slavutiča dava storky ako prvy
https://www.youtube.com/c/realtoast/videos


jedna uderna : https://www.youtube.com/watch?v=csVXNxG8ZEM
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Debata o všetkom"