Kamera do auta

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa stiv »

A vytiahnu ti kablik :D

Na tom viofo kabliku si nastavis kolko vybijes akumulator kym ta vypne. V nastaveniach kamery to vies aktivovat aj deaktivovat potom podla nalady (parking mod).
.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5647
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa Jednoduska »

To isté aj Garmin, vieš to nastaviť či obmedziť.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa geroswen »

Minimalne v pripade mojho auta je to aj trochu zloztejsie. USB aj zapalovace sa po par minutach vypnu. V podstate jedina moznost je odpichnut odbocku od jednej z poistiek, ale keby som to nechal zapnute, tak bude auto pri kazdom starte nadavat, ze nieco cucalo baterku. A predpokladam, ze keby sa to pouzivalo pravidelne, tak to casom baterku aj zhumpluje. Pol dna by zvladla aj 10Ah power banka.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vies si nastavit pri akom napätí odpoji kameru. Nastavis tam trebars 12.2V a pohoda. Aj tak ti vacsinou auto obiju pocas toho ako odbehnes na 20minut do nakupaku
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1585
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa lopo1 »

Tiez mam Viofo A129+ Duo ja som kupoval z aliho cez oficialny obchod VIOFO inak akurat nedávno mi prisiel mail ze vifo ma 15% zlavy na ich karty 128GB vyslo na dákych 39€ inak ak to neponahla obcas dáva viofo zlavy.
Co sa týka napájania rovno som objednával aj s polarizacným filtrom (CPL filter) a sadou na trvalé napájanie a kedze som mal nové auto a nechcel som sa hrabat kvoli záruke do elektriky tak som to nechal zapojit v autorizaku aj s natiahnutím kábla dozadu kde bolo treba zhodit nejaké plasty zapýtali si "neskutocných" 45€ (1 servisnu hodinu)
ale aby sme len nechválili tak neviem ako je na tom A139 ale pri A129+ bol s brutálne pomalou rýchlostou stahovania videa cez wifi 2min video sa stahovalo cez 10min.
Updatom to poriesili uz to stiahne asi za 3 min.

Inak k tým updatom A139 je na trhu uz asi 2 roky cize ocakávam čoskoro nový model a potom pojdu updaty na A139 do úzadia
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10015
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa stiv »

A139 Pro - dec/2022

Vravim, das to na poistky a vyberies do akeho napatia ti to bude nahravat. Alternativa je do usb, ale tie sa zvacsa vypnu s autom.

To wifi je bieda vsade. Vytiahnes kartu a stiahnes/postrihas co chces. Inac zosedivies. :D
.
Teroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ne 03. Jún, 2018, 16:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa Teroo »

Rad by som to zapojil na trvalé napájanie na batériu len som zvedavý ci nebudú mať s tým problém u predajcu lebo auto v záruke a už som sa informoval. Samozrejme tie odpovede alibisticke... no nie je to originálny diel a stratíte záruku na danú časť poistkovej skrinky kde to zapojíte. A keby náhodou niečo.... viete..

To si vlastne môžem rovno zapojiť sám, podľa takýchto slov.

Ak sa nemýlim model A139 pro ma v sebe aj polarizácia filter. Zaujímavý je aj ten kúsok železa za 4 e ktorý bráni vybrať káblik a SD kartu :)
Akože príslušenstva majú dosť, v recenziách chvália aj ten Bluetooth čudlik, ale ten mi už príde zbytočný.

Podľa recenzií by mohla pasovať aj karta od SanDisk 256gb.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1637
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa werwest »

Ja som mal na starom aute pripojenu kameru nonstop, nie je pravda zeby vybila baterku za par hodin..
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Teroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ne 03. Jún, 2018, 16:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa Teroo »

Ďakujem Vám,
objednaný VIOFO A139 pro.
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1585
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa lopo1 »

Teroo napísal: Ut 22. Aug, 2023, 05:27 Rad by som to zapojil na trvalé napájanie na batériu len som zvedavý ci nebudú mať s tým problém u predajcu lebo auto v záruke a už som sa informoval. Samozrejme tie odpovede alibisticke... no nie je to originálny diel a stratíte záruku na danú časť poistkovej skrinky kde to zapojíte. A keby náhodou niečo.... viete..

To si vlastne môžem rovno zapojiť sám, podľa takýchto slov.
No vidis a u mna nemali v servise najmensi problem ani nic s padanim zaruky neriesili kedze cele zapojenie robili oni ....inak je to dost individualne mne za to nauctovali 1 servisnu hodinu cca 45e a inde na rovnake auto pytali za zapojenie 120e 🤦
Inak co sa tyka trvaleho napajania a parkovacieho modu problemom dnesnych aut je system inteligentneho manazmentu baterie kedy si riadi pracu alternatora tak aby drzal stav nabitia na cca 80% čiže mne to prakticky kazde rano pise ze externe zariadenie vybija akmulator a to nejazdim kratke trasy.
Reco
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 156
Dátum registrácie: Ne 04. Okt, 2020, 18:10

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa Reco »

Presne tak. Zavisi ake auto, aky vyrobca, aky servis ... Kazdopadne, ak nie je ochotny servis, treba oslovit import. Za dalsie - priame napojenie kamery na baterku moze u vecsiny novych aut sposobit, ze auto vyhodi chybu akumulatora a si zrely na odtah. Mne to zapajali v autorizaku, na prvykrat to dali na klasicku zasuvku a ta sa logicky po vypnuti motora vypne tiez. Ked som trval na trvalom napajani, museli az u vyrobcu pytat informaciu, ktory obvod nie je sledovany, aby ho tam mohli pripojit. Mam DOD LS500W aj s tym ich modulom na ochranu proti vybitiu a realita je taka, ze modul sice pri poklese kapacity odpoji napajanie kamery, ale ked boli velke mrazy, tak mi nasledne este kapacitu stiahlo a musel som rano volat asistencku, lebo auto nenastartovalo - stacilo pripojit externy zdroj a auto nastartovalo hned - ani nestihli pustit booster. Cim chcem povedat, ze pri novom aute co najmenej sahat do elektriky a ak, nech to robi autorizak (o zaruku prist nemozes), je to legitimna poziadavka a pripadne treba skusit iny servis. Nemusi pomoct ani ochranny modul (zavisi od podmienok a vstupnych parametrov pre start) a cele je to individualne. Inak ja som z tej DOD dost sklamany, raz reklamacia lebo to nenahravalo prave v parkovacom mode dobre. Nova si zije tak trochu svojim zivotom pri parkovacom mode. Kazdopadne aj ten uzasny milion ISO objektiv ci cim sa to chvalia stoji za backoru ak ti svieti na kameru slnko - obraz zrni a ECV je necitatelne. V tme defacto to iste.
ITX: MB: ASUS ROG STRIX B450 I-Gaming CPU: AMD Ryzen 3600 Cooler: Corsair H80i v2 GPU: MSI RTX2080 Super Ventus XS OC 8GB SSD:Adata XPG SX800 Pro SSD 2TB M.2NvMe RAM: Patriot Viper 4 blackout Series 16GB 3600Mhz CL17 Case: Phanteks Enthoo Evolv Shift air ITX PSU: Corsair SF600 80 plus platinum
Klavesnica: Logitech G915 Lightspeed GL linear
Mys: Logitech G703 Lightspeed Hero, Logitech MX Master 2S, Logitech pro X superlight,
Monitor: LG 27GL850-B, LG 38GN950-B
Zvuk: Topping DX5 lite + 2x Mackie MR524 + Sennheiser HD650, Audiotechnica ATH-M50 X, Hifiman Deva Pro
Simrig HW: Fanatec CSL DD 8 Nm + WRC, DIY pedale, Heusinkveld simshifter + handbrake v2, Trackracer TR120
Teroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ne 03. Jún, 2018, 16:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa Teroo »

Dám vedieť ako som nakoniec dopadol pri zapájaní kamery a prípadne môžem hodiť aj recenziu na kameru.

Čo sa týka toho napájania, videl som, že to riešia aj zapojením na powerbanky, ale to neviem fakt predstaviť aká by bola praktickosť takého zapojenia.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa geroswen »

S powerbankou je jeden problem v tom, ze malu kapacitu a ked auto odstavis na dlhsiu dobu (rozumej cez noc), tak to celu power banku vycicia. A druha problem je v tom, ze sa power banky pomaly nabijaju. Ak nie si taxikar, tak by si malo kedy nabil doplna. A nabijat power banku doma a nosit ju kazdy den do auta by ta rychlo omrzelo.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1585
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa lopo1 »

Ono zalezi kde parkujes mas viacero parkovacich modov funguje aj na detekciu pohybu kedy zacne nahravat len ked je pohyb dalsi mod mas napr 2snimky za sekundu dalsi je ze nahrava nonstop ja mam nastaveny na pohyb lenze na parkovisku skoro stale chodila ludia auta a pod cize nahrava min do 22 skoro stale v noci zas chodia srny diviaky takze tocime aj v noci 😀
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1585
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Kamera do auta

Príspevok od používateľa lopo1 »

Inak 2 mesiace dozadu som zapajal kameru do novych fordov ranger a islo to uplne napohodu ziadna veda len dobre pozastrkovat kabelnapajanie v pojostko ej skriny bolo trochu laborovanie a guuglenie ze ktora poistka ma stalych 12V a potom uz len vybrat poistku zasunut adapter a hotovo

Návrat na "Nákupná poradňa"