kompresor

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2141
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: kompresor

Príspevok od používateľa zoom »

Ja mam Bosch EasyPump, co je nieco podobne ako to Xiaomi. Na kontrolu a dofuknutie vsetkych pneu je to uplne postacujuce. Na nafuknutie jedneho bezneho kolesa tiez. Na dofuknutie polovice velkej balonovej pneu sa clovek samozrejme nacaka a zhltne to skoro celu bateriu (napr. ked na Jeepe spustala pneu kvoli netesnosti okolo disku a z 1,2 baru bolo treba dofuknut na 2,4 baru).

Nahradi to velky kompresor niekde na pumpe? Nie. Ale je to presne taka uzitocna vec, ktora pomoze rano pri aute (ked uz nie nafuknut doplna, tak aspon aby som na tu pumpu dosiel), alebo pri kontrole tlaku pneu niekomu inemu, ci aj pomoct niekomu. Uz som babenke na pumpe pri BA dofukoval pneu, aby dosla aspon na kraj mesta.

Ten Bosch nie je nic profi, ale je fajn. Sympaticka znacka, pekny displej, USB-C. Rovno v rukovati nadstavce aj na tie lopty. Hadicka sa otaca volne 360° okolo osi, takze ziadny problem s vykrutenym kompresorom niekam. Samozrejmostou je srobovanie na ventil a nie nejaky stipec len na pricvaknutie, co nenavidim. Ma aj svetielko na vecer a samozrejme nastavenie pozadovaneho tlaku, kedy sam skonci fukanie. Za ~50 korun fajn vybava k dalsim veciam ako startovacie kable, tucna gurtna na vyslobodzovanie, haciaci pristroj, velky pajser, tucny mnohohodinovy glowstick (chemlight) a tak.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"