Antidepresíva - mate niekto skusenost?

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1902
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa satanicek666 »

fobos.normalne ti psychiater pomoze.nie psycholog.psycholog je dobry ked sa chces vyrozpravat :D tebe treba lieky. najpv ti da lieky a ked nebude pomahat tak pojdes polezat dakus do spitalu.pocuj.ja osobne poznam doktorku,farara,ucitelku,kolega z roboty.normalne raz za rok abo 2x za rok idu polezat na psychiatriju.beru lieky a ziju.keby si ich stretol na ulici tak povies ze normalne si ziju zivot.sama doktorrka pediatricka znama co je psychiatricky pacient mi povedala ze keby nie psychiatra tak uz tu neni.uz rozmyslala nad samovrazdou.a tak pojde raz za rok polezat a normalne funguje.normalne si tam odychne.ale ide lezat az do druheho okresu aby jej pacienti sa nedozvedeli lebo by pobrali karty :D :D ze maju salenu doktorku :D ale to tu sme jak v socializme.tu jak povis ze chodis ku psychiatrovy tak ta aj vlastna rodina pohladom znici
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3728
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa fobos »

ze maju salenu doktorku
to je pravda, slováci sme takí, samé predsudky, zožereš niečo na psychiku = si blázon. Pritom takýchto ľudí sú mraky, na toho psychiatra som čakal sprvu 4 mesiace, také sú termíny..

Niekto, kto takéto čosi nezažije, to nikdy nepochopí. Ja som si tiež do mojej 40tky myslel, že sa krúti svet okolo mňa.. že mne sa takéto čosi nemôže stať

Proste ja som zvážil, že inak ako s AD to ďalej nepôjde, nakoľko sa obávam trvalých zdravotných následkov, chronicky neliečený stres ohrozuje po tele všetko možné. Tie dni čo prežívam je doslova utrpenie, žiaden život, ja už nedokážem ani normálne fungovať. Si predstavte, že ste v obchode, chytí vás panicky stresový záchvat, hneď samozrejme potreba na veľkú a musíte doslova uletieť preč z obchodu a nechať tam nákup. Toto sa mi stalo už X krát, v práci, doma, na prechádzke detto.. takéto stavy
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1902
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa satanicek666 »

a zato ti hovorim.normalne chod ku psychiatrovy a jeb na ludi co si myslia.tvoj zivot,tebe treba pomoct nee druhym.mas preco zit.tote take veci ze psycholog a ze sportuj,najdi si dajaky iny konicek a take rady pomozu velmi malemu percentu
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa dendroid »

Par mesiacov som tu neprispieval radsej a tak raz za dva tyzdne pozrel, ci nejaka zaujimava tema nepribudla. Ale toto citam a znova mi dekel ide vystrelit z niektorych mudrosti. Ako fakt sa treba vyjadrovat primarne k veciam, v ktorych sa clovek vyzna, lebo nevie ani ako moze druhym uskodit. A ked uz nic ine, potom tu je flame z mojej strany. A placete, ze reagujem osobnymi utokmi na osobne utoky. Zial, som raz taky :D A fakt okrem IT a automobilov a zopar technickych veci tie debaty maju uroven krcmy v Spisskych Vlachoch miestami. Preco nenapisat na styri riadky svoj erudovany nazor zalozeny na tom, co mi povedal kamos, co pocul od svojej babicky.

1. Nerozumiem tomu folkloru vseobecnemu sirit strach z psychofarmak. Ked mas problemy s tlakom, cukrovkou, tak nebudes brat lieky, lebo maju neziaduce ucinky ? Spuste ludi tie lieky sadnu bez problemov. Zo zaciatku byvaju problemy, pretoze je to zasah do rovnovahy neurotransmiterov, ale castokrat sa to casom upravi, pripadne sa vyskusaju ine lieky. Okrem toho sa nasadzuju antidepresiva postupne, aby sa prave eliminovali neziaduce ucinky. Napr. Sertralin zacinas na 25 mg, terapeuticka davka je od 50 mg a mozes ist kludne aj po 200, podla toho, aka tam je rovnovaha medzi neziaducimi/ziaducimi ucinkami. Zavislost na SSRI ako sa bezne chape nie je. Clovek sa stane zavislym na alkohole, na cigaretach, na heroine, na benzakoch. Nieco, co si das a poskytuje ti okamzitu ulavu. Co si vies dat opakovane. Zakladom zavislosti je baženie, tolerancia, zvysovanie davok. Dam si cigaretu, lebo mam 18 a naserie ma nieco. A naucim sa fajcit. Naucim sa pit, vecer si dam poldeci, 3 piva. A mam zle obdobie a vypijem nakoniec pol litra za vecer a nie je mi ani zle. Respektive zacnem kvoli tomu pit nonstop. Na spanie si dam 1 Stilnox, prestane fungovat, skoncim kludne na 30. Takto funguje zavislost. K liekom na spanie, benzodiazepinom a podobne - Je to perfektna vec, nemas ziadne neziaduce ucinky ako pri alkohole, respektive neporovnatelne nizise. Ale je na tom sakra zavislost, aj vdaka tomu. A velmi sa zvysuje tolerancia, telo si zvyka rychlo. To uz si clovek sam musi tiez zvazit, ci je ten typ, co ma sklony k zavislostiam alebo sa na to dokaze vykaslat a potrapit sa pripadne. Alebo naopak vie, ze si to potom bude zhanat hore dole. Falsovat recepty alebo kupovat od dilerov. Psychiater ti to predpise, bez problemov a ma to svoj vyznam, hlavne dokym ti nezaberu antidepresiva. Dokym to nebudes brat dlhodobo a nevytvori sa tolerancia a nebudes musiet zvysovat davky, je to absolutne v pohode. Viac ako mesiac cca ta to ale psychiater nenecha brat denno denne. Presne kvoli zavislosti.
2. Znevazovat psychoterapiu moze len niekto, kto o tom nema ani paru. Ze mate odvahu.respektive hlupost pisat tu zasa bajky a ludove mudrosti. Ako jedna vec je mudrovat v teme o Ukrajine, kde som ja bol za hejterskeho debila, ale pytam sa vas, kde sme dnes ? Ked som pred rokom ci kedy pisal, ze sa divim, ze nikto doteraz nespachal atentat na premiera, tiez ste boli mudri, hlavne jeden expert tuto. Ze co to ja pisem, aky som blazon. Bola to len otazka casu, kedy niekomu prasknu nervy. Premierovi to nedoslo, lebo je zaslepeny samym sebou a tiez by sa mu zisiel terapeut. Tak 5 rokov dvakrat do tyzdna. Ukrajina, budiz, politika budiz, mudrujte si, nicite max. tak pomaly spolocnost. Ale ked ide o zdravie druhych, treba si fakt mudrosti nechat pre seba.

Spat k teme, idealna kombinacia su lieky a psychoterapia. Psychoterapia nie je zalozena na vedeckej discipline v zmysle, ze je to fyzioterapia. Takto ludsky mozog a psychika nefunguje. Treba skusat, pytat sa, zistovat. Idealne ist za niekym, kto riesi nejaky integrativny pristup. A pouziva viacero pristupov. Treba byt asertivny, vyskusat si, kto ti sadne, nebat sa povedat, ze chces niekoho ineho vyskusat. A hlavne sa nebat niekoho ineho vyskusat. Tu robia ludia velku chybu. Nesadne im prvy terapeut a hned sa na to vykaslu. Terapeut ti zial sam nepovie, ze chod za inym. Maju z toho biznis a prachy a sme na Slovensku, ze. Psychoterapia neskutocne pomaha. Pomoze ti vyrovnat sa s minulostou a zbavit sa roznych toxickych navykov, myslienok a podobne. Bordelu, co sa ti za zivot nahromadil. Len to tiez treba vediet robit. Ty mozes urobit to, ze si cim skor uvedomis, ze nie si dokonaly a ze kazdy robi chyby. Ze sa potrebujes zbavit zlozvykov a nie sa ich drzat a ospravedlnovat si to kvoli egu alebo pohodliu. A nehanbit sa byt otvoreny. S pristupom, ze som chlap a musim byt silny a nesmiem ukazovat slabosti atd. to fungovat nebude. Potom si povies, ze je chyba v terapeutovi.
3. Absolutne zasadne je eliminovat vsetko, co ti nerobi dobre a co mozes eliminiovat. A hlavne toxickych ludi. Darmo, ze je to mamka, sestra, brat, alebo niekto, kti pomohol prerobit dom alebo ta vozi na Ferrari alebo je multimilionar. Eliminovat v ramci moznosti. Na dementov s prepacenim sa vykaslat casom uplne. Nerobi ti dobre internet a mudrlanti na nom (ako mne), prestan nan chodit. Mas nejake hobby, ktore ti robi dobre ale zaroven mas z neho nervy (kludne hoci aj hranie hier, ked pri tom trieskas po klavesnici polovicu casu alebo kazdy vecer, ked nevies prejst nejaku pasaz v hre. Sme dospeli, nemame cely den na hranie hier). Je ti zle v praci, skus sa dat na PN. Zacni chodit vela do prirody, do lesa. Jedna vec je hybat a druha je chodit do lesa. Hlavne teraz, ked je vsetko zelene, vtaciky spievaju, je dlho slnko. Urcite nevysedavaj doma alebo v meste, kde mas v tomto nestastnom state xyz podnetov, co ta vytocia. Najdi si nejake hobby, pri ktorom skutocne budes moct vypnut. Nieco, kde budes robit rukami, tvorit nieco, z coho budes mat radost, atd.
4. Na modrykonik nedam dopustit. Jasne, najdu sa tam aj blbe zenske, zakomplexovane, zle zenske, ktore okamzite sa pustia do ostatnych. Ale ked mas troska zdravy rozum a dokazes to vyfiltrovat, mas tam skusenosti tisicov ludi. Nie mudrosti z IT fora zo vseobecnej diskusie. Bez urazky. Na IT forum sa chodia riesit IT veci.
5. Pevne verim, ze sa z toho dostanes. A ked sa z toho dostanes, bude ti lepsie ako kedykolvek predtym. Lebo sa naucis presne eliminovat to, co ti nerobi dobre, aj ked ta to na prvy pohlad laka, lebo sme ludia.
Naposledy upravil/-a dendroid v St 03. Júl, 2024, 13:34, upravené celkom 1 krát.
satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1902
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa satanicek666 »

dendroid.presne ako pises velky LIKE.neviem preco tu ludia znevazuju modreho konika.ja pojdem i tam si daco priecitat ked mam cas.vela veci som sa tam dozvedel.su tam aj debilny ludia s debilnymi prispevkami ale to aj tu :D :D :D a moze patrim ku nim .ale mam v riti.ja co poznam ludi ktory su psychiatricky pacienti tak vsetci beru AD a to im pomaha.a absolutne ale ze absolutne aj keby si ich blizsie spoznal by si nepovedal ze to je psychiatricky pacient...ked raz ten liek mi pomoze tak ho budem brat.do pice sak aj rakovinu ked clovek ma tak berie chemo a jake to ma brutalne neziaduce ucinka!!
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3728
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa fobos »

Terapeut ti zial sam nepovie, ze chod za inym
tu ti dovolim oponovať, práveže ten môj ma vyslovene poslal k druhému, nakoľko som neakcpetoval jeho požiadavku úplne vypustiť Neurol (dám si cca 2 tbl za 1 týždeň - to keď mám o pol noci fakt stavy, že zomrem a to si neprikrašlujem)

Inak díky za info

PS ja som modry konik ako taky neznevažil, ale jasne som tam napisal, ze ma nezaujima nazor ženy, ale skôr chlapa ktorý to berie. a MK to sú 95% ženy.. Napr ma zaujímal aj názor na sexualitu s AD, lebo toto je vraj dosť negatívny efekt AD. A ten nazor mi ako dá žena ?
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak to si zjavne narazil na experta. Zial, je ich tu dost na SVK. Co sa ma psycholog co montovat do farmakologickej liecby ? Nic ho po tom. 2 tablety za tyzden su absolutne nic. To mozes brat do smrti. Ano je to rizikove, ale ked si na srot momentalne, aky vyznam ma sa trapit ? To ti nijako nepomoze. To je tiez nova davova psychoza s tymi benzodipazepinmi. Mi to pride ako s opiatmi. Keby si mal akutne extremne bolesti, tak nebudes brat opiaty, lebo CO AK ? Chod za psychiatrom najprv, nech ti predpise lieky ... Potom nebude mat psycholog potrebu sa ti do toho montovat. A pozri vazne ten modrykonik, urcite tam najdes spustu realnych skusenosti.

Satanicek, zial, s tou terapiou je to komplikovane a u nas stale v sociku. Ale su aj dobri terapeuti. A aspon nejaky lepsi ako ziadny.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3728
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa fobos »

Tak ja zas nie som v BA.. tu v Turci sú tie možnosti psychoterapeutov dosť obmedzené..
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa dendroid »

Tolko by si si mal vediet dobehnut aj do Banskej Bystrice. Raz tyzdenne sa to da prezit. Pripadne casom Skype alebo tak. Popis psychiatrovi presne ake stavy mas, podla toho ti sam nasadi liecbu najlepsie.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3728
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa fobos »

dendroid napísal: St 03. Júl, 2024, 13:42 Chod za psychiatrom najprv, nech ti predpise lieky ... Potom nebude mat psycholog potrebu sa ti do toho montovat.
Tuto by ma ale zaujímalo, že keď si "pod vplyvom" AD, tak ako vlastne vieš, či ti tá psychoterapia pomáha či nie ? keď nie si v "štandardnom" (pri zmysloch) režime..

Môj plán bol na pol roka AD a potom psychoterapeut. Ja chcem AD hlavne kvôli ukľudneniu nervov a dúfam zmiznutiu tých arytmií a bolesti chrbta..
Naposledy upravil/-a fobos v St 03. Júl, 2024, 13:54, upravené celkom 1 krát.
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
satanicek666
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1902
Dátum registrácie: Ut 18. Mar, 2014, 12:47
Bydlisko: Sečovce

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa satanicek666 »

mozno sa mi budete smiat a ma ukamenujete.ale u mna psycholog je jak farar.bude ti davat rady jak zit a tak.toto ti povie aj dajaky dobry skuseny kamos abo dakto z rodiny kto daco prezil a mu veris.take veci jak ty tu popisujes FOBOS take treba riesit najprv u psychiatra a az potom u psychologa.take stavy jak mas ty to neni sranda si myslim.
Amd R7 5800x3d = Noctua d15 = Asus strix b550f = Kingston 64gb ram 3600mhz cl18 = Rtx 4090 Phantom = Ssd: M2 WD 850x 1tb win10 + M2 WD 850x 2tb + 850 evo 2tb = Lian Li 216 black = Fany: 2x Lian Li 160mm-in + 3x Noctua a12x25-out + 2x Noctua a12x25-bottom = Asus strix 1kw aura = LG C2 42" = Per: Log g915 tkl + Log g pro wire + g440 hard + Xbox Wire Controller = Audio: Topping dx3pro+ = Mackie mr524 = AudioTechnica-a550z
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa dendroid »

Tak to nie je terapeut. Treba ist za certifikovanym psychoterapeutom, co skoncil terapeuticky vycvik. Ten by mal ist do hlbky a vediet pracovat s clovekom. Nie za niekym, kto pred par rokmi skoncil skolu. A prave zacina niekde na nejakom pracovisku, idealne po znamosti u nas. Bez ohladu na predpoklady.

Na antidepresivach nie si vytrety ako po pol litre palenky :D Vies normalne uvazovat, mozno este lepsie sa ti bude uvazovat. Ked je clovek nonstop na srot, ani rozhodovat sa nedokaze. AD stlmia uzkostne stavy. Vlastne by ti mal dat spat do poriadku chemiu v mozgu. To, co ti ju rozkolisalo, to by si mal prave vyriesit s terapeutom/sam so sebou/ s kamosmi, idealne v kombinacii.
Naposledy upravil/-a dendroid v St 03. Júl, 2024, 14:11, upravené celkom 1 krát.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3728
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa fobos »

Ale chapes. Ako potom viem ci mi ta terapia pomaha ked uzkosti brzdia AD ? Neodporuje si to ? Ja som pocital s.psychologom po AD..

A mozno uz budem na AD navzdy pretoze podobny problem som v suvislosti s niecim inym uz mal.
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa dendroid »

Terapia ti ma pomoct vyrovnat sa s tym, co sa pokazilo a zbavit sa toxickych navykov. To nema nic s AD. AD ta utlmia,to neznamena, ze sa budes vznasat niekde v oblakoch uplne :D
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3728
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Antidepresíva - mate niekto skusenost?

Príspevok od používateľa fobos »

Ok takze tvrdis ze lepsie popri AD aj terapeut naraz ?
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...

Návrat na "Debata o všetkom"