Random restarty PC

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2265
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Random restarty PC

Príspevok od používateľa zoom »

Tak ako USB veci obsluhuje chipset = zakladna doska. Procesor napriamo komunikuje asi len s RAM a PCI-E linkami do GPU. Popravde za moje dlhe posobenie s pocitacmi som este nevidel pokazeny procesor. Nehovorim, ze sa to nedeje, ale je to jednoducho podstatne mensia sanca, nez odidenie GPU, RAM, dosky a podobne.

Zhanat teraz nejaku Z97 dosku je asi blbost. Na Bazosi som nasiel 1 inzerat a ked pozries nieco novsie, tak vies za skoro rovnaku sumu kupit napr. Z170 aj s CPU (i7 6700K). Takze ak je ten pocitac potrebny a nechces ho nejako zasadne upgradovat, mozno by som kupil nejake cenovo dostupne kombo a pokoj. A vzal by som nieco ine nez Gigabyte.
Používateľov profilový obrázok
zodiaq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1977
Dátum registrácie: Po 17. Aug, 2009, 09:14
Bydlisko: Nové Zámky/Galanta

Re: Random restarty PC

Príspevok od používateľa zodiaq »

Uz som sa stretol aj s vadnym CPU, zatial sice asi len 2x v zivote ale stretol. (i5 750, Ryzen 1600)
Vela toho uz v tom builde nemoze byt NG. Mam tu aj ine CPU tak to vyskusam.
Len to mi nejde do hlavy, ze vsetko funguje hodiny bez problemov a zrazu nie.
Keby nePOSTne vobec, prejavy sa to hned po boote alebo pri urcitej konkretnej cinnosti pochopim ale ta podstata tej zahady, ze co tam je zle a preco sa to deje ma vytaca. Ze to nedokazem nasimulovat na pockanie.

Jasne tam uz ziadna vacsia investici nema vyznam. Staci tam aj B85/H81 do 30e s tym ze prehodim ramky za ine.
AsRock DeskMini H470 - Pentium G6400 4Ghz, Noctua NH-l9i, Ballistix 2x8GB 2666Mhz, WD Blue SN520 256GB, 2xToshiba L200 2TB, Intel AX200
Sony PS4 Slim - 870 QVO 1TB, Samsung QE55QN90B, Redmi 10C

Návrat na "Hardware všeobecne"