Rozmery chladica

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

l0k2 napísal:Ja mozem len vyvratit vsetky tvrdenia, daval som ich uz viac krat do casov a mozem ho len odporucit... Samozrejme treba brat ohlad ze tych 14cm naozaj ma. Montaz a uchytenie je ovela prisposobivejsie na prenos a manipulaciu s pc ako spominane chladice. Jeho ucinok ako tu mnohi odporcovia vsetko ineho okrem ninje a noctue hovoria nieje vobec nedostacujuci. Jeho mohutne prevedenie s medenou zakladnou ho predurcuje aj na silnejsie procesory. Pokial by si ho este spajal napr. s Asus doskou s podporou Q-fan, tak je to celkom idealne a tiche riesenie, v pomalom mode sa pekne rozbehne na 800rpm. Samozrejme pokial si fanatik a nie je ti luto vyhodit 1500,- a viac za kvalitejsi chladic hore uvedenych typov, preco nie.
Tu by som povedal ze zalezi od toho do akych case si to daval, na ake CPU si to daval a ake boli podmienky v tych case. Pretoze v ziadnom pripade chladic daneho typu v naslapanej masine s vykonnym a hlavne velmi hrejucim CPU nemoze konkurovat tichostou a vykonom pri danej tichosti chladicom ktore povazujes za drahe (ale zial su TOP).

Nemienim sa hadat ale nakolko to mam overene nie zo stranok ale z praxe (hold choroby maju kazde fora zalezi na uzivateloch :) ) ze proste dany typ chladica nechladi prilis dobre v nizkych otackach pri velmi narocnych CPU, ak sa jedna este o celomedene verzie tak panboh potes...nahreju sa o OVER. Ten nizky tok vzduchu z vetraku nestihne ten pasiv ochladzovat jednoducho.

Tym naozaj nechcem povedat ze ten TT BLUE ORB je zly chladic to vobec nie, len mam urcite skusenosti.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Tichostou a vykonom su tebou spominane chladice inde, to je jasne, ja tiez aspirujem na nejaky taky. Ale tu sa chalan opytal na chladic, (ktory vazne nie je zly) a je za prijatelnu cenu. Preco tu hned ludia musia osocit vsetko co nie je ninja, alebo scythe, ked dokopy drzali v rukach jeden a pol chladica... :( Je podla mna zbytocne na jeho zostavu kupovat tak drahy chladic, ked aj ten orb si svoju ulohu urcite splni na jednotku.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Zakladnym problemom je autor nema v popise zostavu takze takto velmi tazko radit, ale suhlasim s tebou samozrejme.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"