teplota Barton 2500+

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
CREAM2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: SP.ST.VES(28)

Príspevok od používateľa CREAM2 »

Nic moc... zvysil som napatie Vcore na 1,75 a skoncil som zase na FSB185 a pri max.zatazi pomocou programu HOT CPU TESTER a teplote 62 Stupnov. Musim asi kupit este jeden 12cm vetrak a mozno ze to bude lepsie ako tie dve prdky 9cm a 6cm.

Este jedna vec ked som mal povodne napatie v procaku tak som to dotialhol v pohode az po 195FSB a nic mi nespadlo ked som ale prepol na 200FSB tak mi pocitac restartlo. Na menenie FSB pouzivam program SPEED FAN, tam sa daju pekne menit otacky fanov (ma mojej doske to ale nefungufe) a menit frekvenciu FSB.
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Príspevok od používateľa Thief »

CREAM2: Ja by som si z tej teploty tazku hlavu nerobil. Ja som dlhu dobu (cca rok) fungoval na defaulte s boxom na 66 stupnov burn. Sice na terajsich 50 som to dostal az novou pastou, chladicom procaku a 6 ventakmi (dva na 5V) v case, ale aj tak :o) Podotknem, ze teplota uz po pretaktovani.
Skusal si sa pohrat s casovanim pamati? Popripade skus odpojit jeden disk, predsalen 300W je malo.
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
ess
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 80
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Plymouth

Príspevok od používateľa ess »

na mojoj athlon xp 2400+ mam okolo 52 non OC

po OC na 15x148 MHz @1.85V sa mi vari pri 62 v normale, 72 v zatazi ........ s original chladicom....co znamena ze potrebujem nutne novy :)

co hovorite na toto?:
http://www.specialtech.co.uk/spshop/cus ... 0&page=1AS
Epox 8RDA3G *** Athlon 2400 xp+ @2110 MHz *** 512 MB RAM 2.5-3-3-6 *** MSI NX6800GT 256MB @ 425/1170 arcticICE cooler *** 40 + 80 GB WD PATA HDD
Používateľov profilový obrázok
jano55
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Pi 02. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice, Darg. Hrdinov

Príspevok od používateľa jano55 »

Zdar ludia !

Mam zatial netaktnuteho Bartona 2500+ s box chladicom bez akehokolvek pridavneho ventilatora,,,, pri miernej zataci ide okolo 55 stupnov, so zatazov to vytiahnem az na tych 65, v ktitickych situaciach aj viac. Dead teplota by mala byt 80 stupnov takze sa zaial nebojim :lol:

Prva vec ktoru by ste mali skusit ked mate velmi vysoske teploty je prefuknut rebrovanie na pasive. Usadzuje sa tam prach, kt. vlastne izoluje a zabranuje vymen tepla. Mne vtedy klesne teplota o tych 10 stupnov :))) Mozno sa to vam profikom bude zdat ako lamovina a samozrejma vec ale pre nas normalnych ludi co vnutro PC vidime 2x za rok je to podla mna uzitocna rada. Je jednoduchsie a lacnejsie to ocisit sem-tam od prachu ako zbytocne vyhadzovat peniaze za vykonnejsi chladic. :idea:
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... pokial mas dobre vyriesenu skrinu, tak prach sa usadzuje v mesnom mnozstve
... urcite ale je lepsie pouzit dobry chladic a nasledne stetcom a stlacenym vzduchom pravidelne cistit
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
disorder
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Brezno

Príspevok od používateľa disorder »

Zdravim ....mam tiez Bartona 2500+@3200 a s klasickym box chladicom som to daleko nedotiahol ...teplota pri 2500+ bola v klude okolo 51-52stupnov ..zataz okolo 58-60... na 3200+ som sa s nim ani nedostal!!!tiez mi to restartovalo komp ako to tu bolo spominane...dostaval som rady menit zdroj lebo aj sam viem ze 300W nieje nic moc no ale ....tak som len tak zo srandy kupil chladic Thermaltake DRAGON ORB III celomedeny a dal tam zlatu pastu neviem akej znacky ale urcite su aj lepsie... a prekvapkanie prislo hned po zapnuti pc....pri plnych otackach chladica (6800/min) bola teplota 2500+ okolo 42stupnov tak mi to nedalo a skusil som to co doteraz neslo a to 3200+ ....odvtedy ziadny problem teplota v klude 45stupnov zataz do 50....ide stabilne... a este som zabudol ze ziadne volty na cpu som nepridaval je to na defalt 1.6V tusim a ani sa to nechystam dvihat pokial nemusim lebo kazdy ten volt navyse znamena klinec do rakvy pre procak :) inak podla mna este sa vratim k tomu chladeniu najlepsie je dosiahnut prievan...a na to staci jeden fun spredu co nasava a druhy vzadu co vytahuje von a je to ...ale to tu uz bolo x-krat takze nic nove...netreba ani otvoreny tower :red: tak vela stastia :) :roll:

Návrat na "Procesory"