6800GS alebo 7600GS ?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3919
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

fanik napísal:
Kde pisu ze 7600GS je vykonìjsi nez 6800GS?

Maximalnì ze ma lepsi vykon ve hrach co pouzivaji vice shadery, a to ma vìtsi vykon. Drtiva vìtsina novych a budoucich her je postavena na vykonu shaderù a tam je 7600GS vykonìjsi nez 6800GS
tuna to spomenul
MBG napísal: s ohladom na buducnost by som bral 7600GS...

myslene rovnako ako ty len to bral z laickeho hladicka
Používateľov profilový obrázok
fanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 23. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa fanik »

Memnon napísal:
fanik napísal:
Kde pisu ze 7600GS je vykonìjsi nez 6800GS?

Maximalnì ze ma lepsi vykon ve hrach co pouzivaji vice shadery, a to ma vìtsi vykon. Drtiva vìtsina novych a budoucich her je postavena na vykonu shaderù a tam je 7600GS vykonìjsi nez 6800GS
tuna to spomenul
MBG napísal: s ohladom na buducnost by som bral 7600GS...

myslene rovnako ako ty len to bral z laickeho hladicka
tuna jsem to spomenul... jenze az potom, pøedtim ne a to co jsem spomenul je pravda.
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3919
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

faaajn ja sa nehadam ale zaverom si dosiel na co?? ktora je vlastne lepsia??
Používateľov profilový obrázok
fanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 23. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa fanik »

Memnon napísal:faaajn ja sa nehadam ale zaverom si dosiel na co?? ktora je vlastne lepsia??
:D ATI 1650XT :D



...jinak z tìch dvou bych asi sahl po 7600GS
Používateľov profilový obrázok
xander3377
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Margecany

Aku 7600GS

Príspevok od používateľa xander3377 »

Tak dobre ale chcel by som este radu aky rozdiel je medzi tymito grafikami (okrem ceny :D )

http://www.datacom-ke.sk/default.asp?cl ... tiid=10060
http://www.datacom-ke.sk/default.asp?cl ... tiid=10848
http://www.datacom-ke.sk/default.asp?cl ... tiid=10460
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8567819

Ktora je lepsia na pretaktovanie (nejaky ten Pencilmod aj ked nemam ten voltmeter ci cim sa to meria :P ), ktoru by ste mi odporucili (chladic na nej nieje podstatny aj tak kupim iny). :?:
Používateľov profilový obrázok
barco
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 713
Dátum registrácie: Pi 19. Máj, 2006, 02:00
Bydlisko: Brezová pod Bradlom

Príspevok od používateľa barco »

rozdiel medzi nimi nie je, akurat ze druha je pasivne chladena. takze pokial sa chystas aktovat, tak by som osobne bral prvu, alebo stvrtu... (ale radsej stvrtu, lebo s gainwardom mam dobre skusenosti :P )
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3919
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

jj cislo 4 by som bral
Používateľov profilový obrázok
fanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 23. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa fanik »

prvni nebo druhou ... maji referencni PCB - moznosti pøetaktovani jsou diky tomu obrovske (jelikoz existuje fanikuv pencil mod pro toto referncni PCB a 700MHz na jadøe neni problem)
fanik ten pencil mod vymyslel a aplikoval poprve na 7600GS agp od gigabyte.

Gainward nemusi byt spatny, ale beznì se prodavaji 2 druhy stejne karty - jedna ma 2,5ns pamìti a druha ma 2,8ns pamìti - muzes mit stìsti nebo taky smùlu. Nema referencni PCB a lide mi posilaji fotografie atd abych zkusil vymyslet nìjaky pencil mod i pro toto PCB - zatim jsem nic nevymyslel z fotek to moc nejde =)

Inno3D ma referencni PCB ale z tìchto vyrobcù je zdaleka nejhorsi a pouziva menì kvalitni soucastky k osazovani, takze to bych volil pouze jako nutne zlo kdyz by nebylo nic jineho.


Znovu øikam zamysli se nad ati x1650Pro AGP
http://www.ddworld.cz/graficke-karty/x1 ... on-12.html
to je testik...

osobnì bych sel do ni... at uz si vyberes jakoukoliv 7600GS tak kvalita zobrazeni nebude tak dobra a nebudes moci pouzit napø. HDR s antialiasingem, bud jedno nebo druhe coz je celkem na prd, kdyz ti karta podporuje oboje ale neumi to pouzit zaroven.
Mùzu ti hodit screeny napø. z FarCry jak to vypada na 7600GS s HDR + 8xAF, jak to vypada s 4xAA + 8xAF a k tomu screeny s uplnì stejnym nastavenim s x1600Pro (x1650Pro je lepsi) s uplnì stenych mist - HDR + 8xAF, 4xAA + 8xAF a nakonec 4xAA + 8xAF + HDR. na vsech snimcich bude pocet FPS. Klidnì si tu praci dam. Myslim ze sok bude uz jen to jaky bude rozdil v krajinì pøi defaultnich nastavenich ovladacù...
Naposledy upravil/-a fanik v So 21. Okt, 2006, 14:33, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3919
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Memnon »

nj keby ze medzi 7600GS a 1650Pro by som asi tiez dal tu atinu len napis mu daky dobry obchod kde ju kupi ja som za 10min nasiel len za 5500skk
Používateľov profilový obrázok
fanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 23. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa fanik »

to ja fakt nevim kde a zakolik se da koupit x1650Pro AGP na slovensku... tady se prodava maloobchodnì za 3800Kc vc. DPH a 7600GS AGP prùmìrna cena je 3500Kc
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

fanik napísal:to ja fakt nevim kde a zakolik se da koupit x1650Pro AGP na slovensku... tady se prodava maloobchodnì za 3800Kc vc. DPH a 7600GS AGP prùmìrna cena je 3500Kc
Starky TY SA ZOBUD tu NIESI v CECHACH tu su CENY ine :E :E :x
7600 GS stoji vo velkosklade 3 681,00 Sk Bez dane !!!!!! Takze prosim neporovnavaj sa s nami cenovo. Sme na tom horsie :(

Pre kupujuceho, odporucan kartu cislo 4, GAINWARD je najlepsi vyber.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
fanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 23. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa fanik »

Tomasjerry napísal:
fanik napísal:to ja fakt nevim kde a zakolik se da koupit x1650Pro AGP na slovensku... tady se prodava maloobchodnì za 3800Kc vc. DPH a 7600GS AGP prùmìrna cena je 3500Kc
Starky TY SA ZOBUD tu NIESI v CECHACH tu su CENY ine :E :E :x
7600 GS stoji vo velkosklade 3 681,00 Sk Bez dane !!!!!! Takze prosim neporovnavaj sa s nami cenovo. Sme na tom horsie :(

Pre kupujuceho, odporucan kartu cislo 4, GAINWARD je najlepsi vyber.
Ja se mam probudit???

Jen jsem uvedl ceny u nas... jestlize teda u nas 7600GS stoji 3500 Kc a na Slovensku 4200 Sk, tak x1650Pro by mìla byt tak za 4600-4800 SK - to byl dùvod proc jsem to zminoval.

Tuhle dobrosrdecnost nìkterych naci slovakù opravdu miluju...
BTW nejsem v cechach ale na moravì =)

GRRR a proc mu doporucujes zrovna ten Gainward, kde nema absolutnì zadnou jistotu jake pamìti na nìm budou? Co kdyz zrovna dostane ten s tìmi horsimi 2,8ns pamìtmi???
To je dùvod proc ne Gainward - navic ani jedna verze toho gainwardu nejde nìjak extra dobøe taktovat (tak jak jsme zvykli u jinych karet od Gainwardu)
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Toto je cena z VELKOSKADU, TJ mozu tam nakupovat len Firmy a Zivnostnici. V obchode stoji tak 4500 sk takze tu dobrosrdecnost ti vraciam. Mislim si ze ATI nema sance na 7600 GS. ATI nema v tomto segmente co ponuknut a TO ZE KARTA PODPORUJE IBA AGP 8x je pre mna nepochopitalne (zazil som takych ktory si ju do takej dosky kupili a zistili ze nejde). ATI ma super HI-END. Taka X1900 XT kam sa hrabe Nvidia, ale tu nema co ponuknut, natrast vykonu X1650 oproti X1600 nieje taky markantny a je v samej podstate zanedbatelny.

Hmm, ked sa zamislim ze chce kupit MSI tak to radsej fakt Gainward. Boli casi ked bola MSI super ale tie su uz nenavratne prec.
Co povies na Leadtek
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
fanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 23. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa fanik »

Tomasjerry napísal:Toto je cena z VELKOSKADU, TJ mozu tam nakupovat len Firmy a Zivnostnici. V obchode stoji tak 4500 sk takze tu dobrosrdecnost ti vraciam. Mislim si ze ATI nema sance na 7600 GS. ATI nema v tomto segmente co ponuknut a TO ZE KARTA PODPORUJE IBA AGP 8x je pre mna nepochopitalne (zazil som takych ktory si ju do takej dosky kupili a zistili ze nejde). ATI ma super HI-END. Taka X1900 XT kam sa hrabe Nvidia, ale tu nema co ponuknut, natrast vykonu X1650 oproti X1600 nieje taky markantny a je v samej podstate zanedbatelny.

Hmm, ked sa zamislim ze chce kupit MSI tak to radsej fakt Gainward. Boli casi ked bola MSI super ale tie su uz nenavratne prec.
Co povies na Leadtek
-------------------------------------------------------------------------------------
/ot/ Pro mì je mnohem smìrodatnìjsi co øika asi nejpovedenìjsi a nejobjektivnìjsi 3DMark - 05 a vykon vs kvalita zobrazeni ve hrach.

x1650 ma v 05 5500 bodù defaultnì (6000 s pøetaktem bez modu zadny problem) (x1600 s pøetaktem bez modu 5000bodù) se 7600GS jsem toho dosahl az po brutalnim pøetaktu, kvalita zobrazovani scen neporovnatelna. Pøi defaultnim nastaveni ovladacù u ati i nvide (kvalitnìjsi zobrazeni nad støednimi hodnotami) x1600 i x1650 renderuji v daleko vyssi kvalitì a do mnohem vìtsi vzdalenosti.
FarCry (stejne nastaveni hry) na stejnem pocitaci s nastavenim 4xAA + 8xAF:
x1600 75FPS
7600GS 50FPS

a ceho jsem si vsiml jako prvniho bylo, ze napøiklad trsy travy se ti u nvidie plnì zobrazi teprve ve vzdalenosti virtualnich 10m (je to takove nepøirozene - najednou pøed tebou vyroste trs travy) u x1600 ci x1650 je to vsechno krasnì plynule.

Battlefield2 - kdyz jsem ho poprve pustil na 7600GS tak jsem ho vypnul a kontroloval nastaveni jak ovladacù tak hry, abych zjistil kde doslo k osekani detailù. Nikde, prostì to vypada tak hroznì.

Fear - x1600 je trochu pomalejsi nez 7600GS, ale zase ta stejna pisnicka (kvalita obrazu) x1650Pro je rychlejsi + kvalitni obraz.

Prostì z meho pohledu Nvidia dost sidi, aby jsi dosahl podobne kvality, tak musis na silu v ovladacich nastavit mnohem kvalitnìjsi zobrazovani, jenze to uz pak napøiklad v aqumarku znamena propad ve skore o 10000 bodù =)

Vsechno je to relativni... nejsem maniak ani do ati ani do nvidie (coz snad dokazuji dostatecnì tim ze kupuji a pøedìlavam poctivì karty obou znacek), ale objektivnì musim øict ze nejlepsi koupì v tehle cenove hladinì je x1650Pro, pak 7600GS pro ty co hraji multiplayerove støilecky a nesejde jim moc na kvalitì), jenze hned v zavìsu je x1600 s kvalitnim zobrazenim.

Jako nejvìtsi minus u nvidie chapu nemoznost soucasneho pouziti HDR s AA - HDR ma 7600GS napø. ve FarCry vyborne, ale bohuzel dojem kazi pixelovane hrany s x16xx mas oboje. /ot/
-------------------------------------------------------------------------------------
Pokud ma Leadtek rferencni PCB tak proc ne, cokoliv na referencnim PCB s pamìtmi 2,5ns:
Gigabyte, Sparkle, MSI a Leadtek (pokud ma referencni PCB)
Ten gainward klidnì taky, ale jen s 2,5ns pamìtmi a v pøipadì ze z nìj nechce vymackat vice.

Nakonec se stejnì musi rozhodnout on sam...
Ja si prostì myslim ze dnes je lepsi pøiplatit 500-1000Sk za x1650Pro.

Ale tøeba tomu vùbec nerozumim :D

Ad AGP8x - tyhle breky slysim ze vsech stran jak na 7600GS tak na x16xx a ani v jednom pøipadì to neni pravda.
Používateľov profilový obrázok
xander3377
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 82
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Margecany

Príspevok od používateľa xander3377 »

Ja som za Gigabyte rozhodnuty. Stoji len 4 tisic je tam referancne PBC a pasiv (aj tak tam dam nejaky Zalman VF700Alcu). Ja niesom velmi na ATI a tiez mi netreba neviem ake detaily :wink: (aspon niesom velmi narocny vzhladom nato ze mam teraz len ubohu FX5200-vku :D ) Urcite bude lepsia ta ATIna ale uz je draha, cem dat zato co najmenej.

BTW Kde sa da zohnat ten pristroj na meranie obporu (ked cem robit pencilmod) a ako sa to vlastne vola ? :red:

BTW2 Ten Gainward je dobry ale ja by som ho nebral uz len koli tomu ze stoji aspon o 300 viac(+dobierka lebo v mojom okoli sa nepredava) a nieje tam referencna PBC. Inac je to kvalitna grafarna to viem, ale Gigabyte ma tiez kvalitne veci a teraz este aj lacne vzhladom nato ze si snazia na trhu grafickych kariet vybudovat dobre meno (kvaline veci za dobre ceny).
Myslim ze s tou Gigabytou neurobim chybu :wink: .

Návrat na "Grafické karty"