MSI K7N2 delta 2 platinum vs DFI NF2 Ultra infinity

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Mtex
VIP
VIP
Príspevky: 1027
Dátum registrácie: St 14. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Trojanovice-CZ/Senica-SVK

Re: taktovanie, agp, pci lock, voltaz chipsetu

Príspevok od používateľa Mtex »

charonme napísal:msi je zla na pretaktovanie, ale vyborna na default.

mna by zaujimalo, ci ta dfi ma agp a pci lock a ci ma nastavovatelnu voltaz chipsetu (a aky rozsah).

ten ventilator: je mozne, ze niektore verzie to nemaju a ze maju velky heatsink. (napr. ako na tej fotke), ale viac ma zaraza, ze tam nie su heatsinky na mosfetoch. msi mosfety pekelne zeravi a osobne som dostaval vyssie vysledky ked som ich chladil - tak sa cudujem ze dfi ich ma hole. ale tipujem ze vzdy sa tam da daco dolepit.
Taktovat sa da solidne aj na MSI ... ale tie pasivi na mofsetoch su potom fakt vrele. A su tam preto, lebo napajanie na MSI nie je zrovna s kvalitnych suciastok a uz vobec ne su dimenzovane na extremne oc. navyse ma len 2 fazovy regulator napatia... kdezto DFI ma tusim 3 fazovy ...

Inak ked uz je to nforce2 tak urcite ma AGP/PCI lock a som si isty ze aj napajanie chipsetu.
Spoiler: ukázať
PC1: Core i5 750@4Ghz+sNoctua NH-U12P SE2, Asus P7P55D Pro, 2×2GB DDR3 Corsair 1600Mhz CL9, MSI HD5970 2GB, System disk: WD Velociraptor 300GB, 1000rpm, 1TB Seagate Baracuda SATA II 32MB+320GB Hitachi 16MB ,DVD+RW Plextor 760A, SB Creative X-Fi Xtreme Music+Creative I-Trique 3200, Seasonic M12-600W, Case Chieftec LCX-01SL-SL-B, 22" EIZO S2231WE-BK (S-PVA),Mouse Logitech MX518, WinXP
PC2:NTB MSI GT660, Intel Core i5540M , 4GB DDR3, 500GB WS, nvidia 285M GTX 1GB, etc...
Používateľov profilový obrázok
Mino
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: St 10. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Trenèín

Re: taktovanie, agp, pci lock, voltaz chipsetu

Príspevok od používateľa Mino »

Mtex napísal:
charonme napísal:msi je zla na pretaktovanie, ale vyborna na default.

mna by zaujimalo, ci ta dfi ma agp a pci lock a ci ma nastavovatelnu voltaz chipsetu (a aky rozsah).

ten ventilator: je mozne, ze niektore verzie to nemaju a ze maju velky heatsink. (napr. ako na tej fotke), ale viac ma zaraza, ze tam nie su heatsinky na mosfetoch. msi mosfety pekelne zeravi a osobne som dostaval vyssie vysledky ked som ich chladil - tak sa cudujem ze dfi ich ma hole. ale tipujem ze vzdy sa tam da daco dolepit.
Taktovat sa da solidne aj na MSI ... ale tie pasivi na mofsetoch su potom fakt vrele. A su tam preto, lebo napajanie na MSI nie je zrovna s kvalitnych suciastok a uz vobec ne su dimenzovane na extremne oc. navyse ma len 2 fazovy regulator napatia... kdezto DFI ma tusim 3 fazovy ...

Inak ked uz je to nforce2 tak urcite ma AGP/PCI lock a som si isty ze aj napajanie chipsetu.
Ale verzia K7N2Delta 2 Platinum ma uz 3-fazove napajanie, a nie su na nom ziadne chladice a cierne PCB. To 2-fazove z chladicmi mala K7N2Delta ILSR, to bola starsia verzia dosky s cervenym PCB.
Používateľov profilový obrázok
AcE
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 112
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AcE »

Na DFI je 3 fazovy regulaor,100 pro,..a napetie na chipsete sa menit da,us neviem presne po kolko ale na to je www.google.com ,AGP PCI lock je samozrejme tiez (nForce),..Napetie sa da menit aj na RAM a AGP na CPU samozrejmost,..a koopa inych nastavni,..
A co sa tyka stabilizatorov,...skoro vobec nehreju,..iba pri OC a aj to neni as take hrozne,..Ale ja som si na ne aj tak dal malilinke psivy co boli ku epoxe,..ale skorej len pre vyzor,..
MB: DFI LanParty NF2Ultra/B| CPU:AMD 2000+(@2288MHz 183x12.5,1.7V) | RAM:PQI DDR333 512MB CL 2 (2.8V)|GPU:MSI Radeon 9800Pro 128MB|HDD:SATA-160GB samsung|MONITOR:iiyama LCD 15.1"|
VODNIK-CPU,GPU,Chipset

Návrat na "Základné dosky"