K8N Neo4 & A64 (PROBLEMY A SKUSENOSTI SEM)

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

Comby napísal:250 HTT je taky priemer. :oops:
...tvrdi niekto opak? :roll:
prosim prispevky k veci...
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

Videl som aj HTT vyssie ako 300, aj nizsie ako 250. Takze ked to zpriemerujes dostanes tvojich 250 :twisted: Tych 250 mozno dosiahnut aj na Abite AV8. Vysoke HTT (aj cez 300) sa da dosiahnut s Epoxom 9NDA3+ (hlavne rev. 2.1) alebo DFI Lanparty NF4. Vysledok zalezi aj od CPU a od chladenia.
Tvoj vysledok je pekny, ale nie je to top.
EDIT: skus znizit nasobic na 9 a daj vediet vysledky.
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

Comby napísal:Videl som aj HTT vyssie ako 300, aj nizsie ako 250. Takze ked to zpriemerujes dostanes tvojich 250 :twisted:
Tvoj vysledok je pekny, ale nie je to top.
...prosim ta, uz konecne pochop, ze nehovorim, ze 250 je nieco "brutalne". toto je thread o tom, kto a kolko dostane z tejto dosky, ake su problemy a skusenosti... :evil:
Comby napísal:EDIT: skus znizit nasobic na 9 a daj vediet vysledky.
...zatial nepotrebujem menit nasobic, pretoze to este urcite nie je strop cpu. len nebol cas testovat... hadam dnes :wink:
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

no, takze bug #1 - system sa chova absolutne stabilne, PI stable, prime 2-3 hodiny, hry bez problemov idu... vsetko ok. pri resete, pripadne vypnuti a opatovnom zapnuti ani nepostne... cierny monitor... pomoze bud dalsi reset alebo on/off, dokonca niekedy az clear cmos :?
...zda sa mi, ze zatial pomohlo zvysenie vcore - problem sa mi odvtedy nevyskytol... ale este som to velakrat neskusal...
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

tak co pomohlo to zvysenie vcore? chystam sa ju asi kupit lebo cakat na ten abit budem do konca zivota. Staval som dva kompy s K8N SLI a ziadna slava za tie prachy. Skusal si aj novy bios?
MSI doskam vrcholne nedoverujem ale ked ine nie su tak to asi risknem.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

miseno napísal:tak co pomohlo to zvysenie vcore? chystam sa ju asi kupit lebo cakat na ten abit budem do konca zivota. Staval som dva kompy s K8N SLI a ziadna slava za tie prachy. Skusal si aj novy bios?
MSI doskam vrcholne nedoverujem ale ked ine nie su tak to asi risknem.
...zatial to fachi bez problemov... fcera mi nabehol dokonca (bez zvysenia vcore - to som len tak skusal) 267*10, len to uz superPI aj Prime hadze okamzite chybu... hovorim, cakam na ramky, lebo tam vidim hlavny zadrhel mojho oc... inak bios zatial nie je novsi... zatial len nejaka beta (vcore sa da dvihnut az o 20%!!!), ale tu som neskusal...
...ja som s doskou spokojny!
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

mike napísal:...zatial to fachi bez problemov... fcera mi nabehol dokonca (bez zvysenia vcore - to som len tak skusal) 267*10, len to uz superPI aj Prime hadze okamzite chybu... hovorim, cakam na ramky, lebo tam vidim hlavny zadrhel mojho oc... inak bios zatial nie je novsi... zatial len nejaka beta (vcore sa da dvihnut az o 20%!!!), ale tu som neskusal......ja som s doskou spokojny!
nechcem sa stebou vadit, ale podla mna s novymi ramkami vyssie HTT nedosiahnes (maximalne podjes synchro CPU:RAM). Vsak vyskusaj znizit nasobic na 9. Tych 2700 MHz je pre Winchestra revizie D taky strop. Aj ked sa vyskytli vyssie frekvencie, pravdepodobne sa jednalo o reviziu E, ktoru AMD zrejme skusalo.
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

Comby napísal:nechcem sa stebou vadit, ale podla mna s novymi ramkami vyssie HTT nedosiahnes (maximalne podjes synchro CPU:RAM). Vsak vyskusaj znizit nasobic na 9. Tych 2700 MHz je pre Winchestra revizie D taky strop. Aj ked sa vyskytli vyssie frekvencie, pravdepodobne sa jednalo o reviziu E, ktoru AMD zrejme skusalo.
ad1) pisem, ze 267 je strop? :roll:
ad2) teraz mam sitnu ramku a akekolvek odchylky od 200MHz pre ramku jej robia problemy. a ist s ramkou stale na 200 je obtiazne... t.j. bud 240HTT a delicka 5/6 (t.j. ram 200Mhz) alebo 267HTT + delicka 4/3 (t.j. ram 200MHz)... takze chcem ramku ako brzdu oc eliminovat a potom sa venovat max HTT/FSB a opitmalnym nastaveniam...
ad3) bohuzial mam ku*evsky malo casu a nemozem furt testovat jak saso!
ad4) btw to je najlahsie tu pisat, ze take a take frekvencie su uplne bezne, atd, atd... uz som videl p4 na 7GHz 8O... mna zaujima to co dosiahnem ja a nie, co je bezne... videl som napriklad HAFO a64 3200+ ktore idu ledva 2200 :? takze tu nepis, co je bezne a co nie... vypln si podpis a potom machruj :wink:
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

ad1) Preco ti potom hadze SuperPI chyby? Aha, nove rychle ramky to spravia 8O Na to zabudni.
ad2) A co tak skusit dat Ram na 133? Pozri napr. toto http://www.matbe.com/images/biblio/art_ ... 003371.jpg
To by tvojej ramke nemalo vadit. Ale 100 % s nasobicom 10 HTT 300 nedosiahnes. Inak, je to prirucka ako taktovat A64, takze si to precitaj :wink:
ad4) nekomentujem,
A moj podpis ti je naprd, tebe to HTT nezvysi. 8)
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

Comby napísal:ad1) Preco ti potom hadze SuperPI chyby? Aha, nove rychle ramky to spravia 8O Na to zabudni.
...no asi preto lebo som isiel na defaultnom vcore (to si si zrejme nevsimol)... trocha stavy tomu urcite pomoze...
Comby napísal:ad2) A co tak skusit dat Ram na 133? Pozri napr. toto http://www.matbe.com/images/biblio/art_ ... 003371.jpg
...o com tocis? vid moj post vyssie... moja ramka pracuje korektne len na 200 (efektivne 400MHz)... este som sa s tym nestretol, ale je to tak...
Comby napísal:Ale 100 % s nasobicom 10 HTT 300 nedosiahnes.
...boze!!! tvrdim opak??? ja neviem ci si spadol z jahody alebo co?
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

Komu niet rady, tomu niet pomoci. :cry:
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

Comby napísal:Komu niet rady, tomu niet pomoci. :cry:
...keby boli tie rady vecne a hlavne "k veci", tak nemam problem si dat poradit... ale obrazky (a navod :roll: ), na ktore odkazujes riesia velke gulove...
...aj ked neviem, aky problem mas za potreby riesit. pokial viem o radu som ta neprosil... tento thread je o problemoch s k8n a a64 a nie, aby si nas tu ucil taktovat...
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...takze mushkiny priniesli svoje ovocie :D max htt tento vikend - 370 mhz!!! samozrejme s patricnou delickou pre ram a nizkym nasobicom... ale slusny vysledok :wink:
...zatial stable 270mhz synchro 1t, ale nasobic musel ist na 9. inak stare zname problemy s k8n neo4 - bug #1.
...ale je to known issue:
We dont know yet, some users have this problem, a future BIOS may fix it, we dont have the explanation at the moment
...proste nikto netusi preco.
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

no ja som ju kupil a zatial nic moc. Mam 2x 512MB 400MHz CL2,5 SpeedPremium, aj ked dam CL3 a tie najvyssie casovania tak cez 220MHz sa nedostanem, aj ked dam nasibic HT na 4 a pridam aj trochu napatia CPU aj chipsetu. Pamatiam davam 2,65V.
:evil: :evil: :evil:
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...ja do ramiek pustam 2.7.
a ked das delicku na ramku, tak to tiez nejde vyssie? mozno to uz tie ramky nezvladnu... na mojich mushkinoch su tccd chipy, takze tych 270 no problem... :?

Návrat na "Základné dosky"