Vypovedanie zmluvy s providerom - NEED HELP

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- oni to budu mat s pravnikmi riadne prespekulovane, tomu ver....
- osobne si mislim ze dobrovolne neustupia
- ja by som sa vybral cestou "zneprijemnovania" zivota, - ak spim zle ja nech spia zle aj oni.
- napisat na SOI, poziadat o kontrolu...
- napisat aj ombucmanovy a (aby im nieco napisal)
- stazovat sa maximalne ako sa len da
- idealne sa poradit s pravnikom (ale to VELA stoji) ale je aj nejaka pravnicka poradna.
- ako nahle skonci viazanost ODIST OD NICH!!! (prenich najhorsi trest a medzicasom nadavat nanich ako sa lenda....)

T. :E
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Ja som dostal mail tiez:
Dobry den,



citovali ste bod c. 2 cl. VI vseobecnych podmienok, ktory

pojednava o obmedzeni a preruseni poskytovanych sluzieb. Mysli

sa tym blokovanie (pretoze realne dochadza k zablokovaniu

pristupu) zo zavaznych dovody, kedy dochadza aj k tresnej

cinnosti. Slovanet Vam sluzbu ani neobmedzil ani neprerusil,

neblokujeme Vas, ale sa Vam znizila rychlost poskytovanej sluzby

z dovodu zavedenia FUP namiesto agregacie.

FUP nemate mat preco zakotvenu v zmluve, to ste nemali ani

agregaciu, pretoze zmluva sa riadi platnou tarifou a nad nou su

vseobecne podmienky. Platia vzdy aktualne podmienky. Sluzbu je

navyse vzdy mozne zmenit, takze vlastnosti sluzieb nie su

popisane v zmluvach, na to je tarifa.

Nikde vo svete Vam poskytovatel

nepusti konektivitu na plno, ale vzdy ma urcity nastroj, ktorym

rychlost upravuje. Toto ustanovenie sme vzdy mali v nasich

podmienkach a doteraz bola tymto nastrojom agregacia.

Co sa tyka FUP u inych poskytovatelov, zistite si to priamo u

zdroja. Slovanet zavedenie FUP netaji, blizsie informacie na

Vase pripadne otazky ohladne zrusenia agregacie a zavedenia FUP

mozete najst aj na stranke
:x

2blesko - Vidim, ze do toho vidis o nieco viac, ako ja, tak potom sa ohlas, ako dopadnes s tou SOI a TU, lebo ja sa v tej byrokratickej pavucine nevyznam.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

unas sme to vyriesili. Odstupili sme od zmluvy.

Dovod >> neskore (resp nedostatocne) oznamenie o zavedeni FUP a tym porusenie zmluvy, navyse nevyhodne pre uzivatela, Prave nam plynie 2mes. vypovedna. Uznali nam to, takze za 2 mesiace davame ineho providera.

BTW: net nam nejde ani tych 32kb/s (4kB/s). Ide nam ledva 7kb/s (0,9kB/s) down a up ledva 0,8kb/s (0,1kB/s) takze sa neda pouzit ani komunikacny program. Na natiahnutie tohto fora treba asi 15min casu. Proste nerealne.

ak im toto zacnu robit vecsina uzivatelov, myslim ze pochopia ze tadialto cesta nevedie.
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
PiKej
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 15. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa PiKej »

to SurrendeR: nemohol by si sem pls presnejsie napisat, ako si argumentoval to ich neskore oznamenie o zavedeni FUP, a tym porusenie zmluvy?
Ja som im to tam tiez pisal, ale odfajcili ma.
Používateľov profilový obrázok
blesko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa blesko »

to SurrendeR: ahoj, tiez by som chcel odstupit. Mozes mi dat zopar info?

1. Boli ste v ramci viazanosti alebo az po?

2. Preco je vypovedna lehota? Ak odstupis, nemalo by to byt okamzite kedze aj zmena nastala okamzite?

3. Nespravili to nahodou ako odstupenie od zmluvy dohodou?

Dik

Vlado
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

znenie mailu ktory putoval do Slovanetu
Vazeny pan/pani!

Chcem reagovat na Vami zmenene zmluvne podmienky, ktore zacali platit od 1. aprila 2007.
KeDze ste ma mali povinnost o zmene podmienok informovat najmenej jeden mesiac vopred a nie som si vedomy toho, ze by ste tak vykonali, odstupujem od zmluvy v sulade s bodom 5b clanku VII vseobecnych podmienok zmluvy s vypovednou lehotou do 31.5.2007.
Vase jednanie povazujem za nekorektne, pretoze pre mna je informacia o obmedzeni prenosovej rychlosti po dosiahnuti 10 GB hranice prenesenych dat dost podstatna . Ddozvedel som sa to vsak az z Vasej tlacovej spravy, ktoru ste vydali uz po zmene podmienok.

S pozdravom...... ××××××××
a oni odpovedali:
slovanet napísal:Dobry den,

potvrdzujeme zrusenie zmluvy o pripojeni c. ××××××× v zmysle
vseobecnych podmienok bod 8.4 s jednomesacnou vypovednou
lehotou.
Vypovedna doba zacina plynut prveho dna kalendarneho mesiaca po
doruceni vypovede, t.j. 1.5.2007 a konci k 31.5.2007, kedy bude
pozadovana sluzba zrusena. Pocas vypovednej lehoty mate moznost
vyuzivat poskytovane sluzby.

Najneskor ku dnu ukoncenia zmluveho vztahu Vas prosime o
vyrovnanie vsetkych financnych zavazkov.

Dakujeme za doterajsiu spolupracu.

S pozdravom

Oddelenie sluzieb zakaznikom
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
blesko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa blesko »

@SurrendeR - oni pristupili na odstupenie podla bodu 8.4 co je vypoved s jednomesacnou lehotou ak nie si vo viazanosti. Vobec si im tam nemusel davat dovody.
Používateľov profilový obrázok
oray
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Št 26. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa oray »

blesko napísal:to SurrendeR: ahoj, tiez by som chcel odstupit. Mozes mi dat zopar info?

2. Preco je vypovedna lehota? Ak odstupis, nemalo by to byt okamzite kedze aj zmena nastala okamzite?

3. Nespravili to nahodou ako odstupenie od zmluvy dohodou?

Dik

Vlado
no mas v tom evidentne bordel. Odstupenie zmluvy dohodou? tak dohodou alebo odstupenie? to su dve rozdielne veci.
Dohoda je dohoda, ked sa zmluvne strany dohodnu na ukonceni.
Odstupenie je podla vseobecnych podmienok resp. podla zakona. To co maju vo vseobecnych je totiz vzdy podla zakona o el. telekomunikaciach. To si nemoze vymysliet ani poskytovatel a ani ty ako uzivatel, to je jasne dane. Taky dovod, ze mi to ide pomaly nie je podla zakona dovodom na odstupenie. Technicke dovody, to je uz ine kafco.
Vypovedat sa da len zmluva na dobu neurcitu. To mas ako pracovnu zmluvu, ak ju mas na rok, tak je to doba urcita a skor odist nemozes. Ak ju mas na dobu neurcitu, mozes odist dohodou alebo dat vypoved podla zakona. A tak isto je to aj pri zmluvach s poskytovatelmi.

Tusim by v skole mali zacat ucit zakladne pravne veci. Ved toto je zaklad, ako potom uzatvarate a ukoncujeete pracovne vztahy? :roll:
Používateľov profilový obrázok
blesko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa blesko »

to oray: OK, malo tam byt UKONCENIE zmluvy dohodou. Inteligentnejsi si domysli a ty si tu vylejes srdce aky som pravne nevzdelany. Nech sa ti paci.

Ostatnym, ktori maju zaujem o info. Poslal som vypoved ako SurrendeR a odbili ma ze podla cl. VIII 5b sa to neda kedze sa podla nich nejedna o podstatnu zmenu a navrhli ukoncenie (uz to mam hadam spravne oray) zmluvy dohodou s pokutou 12581 SKK.

Od TU som dostal na mail odpoved ze oni to riesit nemozu a nie je to vedene ako priestupok (oray, viem ze to nie je spravne ale nechce sa mi to dohladavat ako to presne volaju) podla telekom. zakona, takze to nemozu postihnut pokutou. Odporucili mi sa s nimi dohodnut alebo ist sa tahat po sudoch.

Cez SOI cesta nevedie ako som pisal vyssie. Nasiel som na ich webe clanok ohladom sluzieb mobilneho operatora a v tom pripade co sa kvality sluzby tyka je odporucanie obratit sa na TU.

Takze ja sa davam na cestu komplikovat im zivot ako sa len da.
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

chcel som si to precitat, ale nejak ti nefunguju linky. skus opravit
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
carpediem
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pi 27. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa carpediem »

blesko napísal:to oray: OK, malo tam byt UKONCENIE zmluvy dohodou. Inteligentnejsi si domysli a ty si tu vylejes srdce aky som pravne nevzdelany. Nech sa ti paci.

Ostatnym, ktori maju zaujem o info. Poslal som vypoved ako SurrendeR a odbili ma ze podla cl. VIII 5b sa to neda kedze sa podla nich nejedna o podstatnu zmenu a navrhli ukoncenie (uz to mam hadam spravne oray) zmluvy dohodou s pokutou 12581 SKK.

Od TU som dostal na mail odpoved ze oni to riesit nemozu a nie je to vedene ako priestupok (oray, viem ze to nie je spravne ale nechce sa mi to dohladavat ako to presne volaju) podla telekom. zakona, takze to nemozu postihnut pokutou. Odporucili mi sa s nimi dohodnut alebo ist sa tahat po sudoch.

Cez SOI cesta nevedie ako som pisal vyssie. Nasiel som na ich webe clanok ohladom sluzieb mobilneho operatora a v tom pripade co sa kvality sluzby tyka je odporucanie obratit sa na TU.

Takze ja sa davam na cestu komplikovat im zivot ako sa len da.

no peclivo sledujem vyvoj situacie, ktoru rozoberate v tejto teme a zda sa, ze to asi nebude take jednoduche vypovedat zmluvu od Slovanetu. Maju to pravne pekne osetrene,. Hm priamo to vypada, ze ti to slovanet pekne natrel.
S tou cestou komplikovania zivota by som asi v tvojom pripade bol opatrnejsi, pretoze ten isty postup mozu zvolit aj oni.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

mozno blbost, ale:

- kamos z dubravky mal DSL linku + providera od ST s viazanostou.
- po case zacal mat vypadky
- reklamoval to 3x a reklamaciu mu nevedeli vyriesit (stare vedenie)
- a tak si dal zrusit DSL linku z dovodu nekvality spojenia
- tym padom mu vladtne vznikla moznost bezplatne srusit DSL linku a aj ST ako providera.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

Toman, ja uz som pisal vyssie, ze to treba poslat na reklamaciu, avsak neviem teraz, z akeho dovodu, nakolko tu rychlost maju pekne osetrenu. Pretoze aj Slovanet ma v zmluvnych podmienkach, ze po 3 reklamaciach mozes odstupit od zmluvy.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

ja by som sa stazoval na vypadky spojenia, treba vypnut router a za pol hodinu ho zapnut, nech vidia ze si bol odpojeny, ak mas usb tak sa stazovat ze sa ti neda pripojit.

- je sice nepekne sa snazit s niekym "vyd**at" ale ja to vidim tak ze oni si zacali ako prvy....

T.
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
blesko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Št 19. Apr, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa blesko »

Pokusil som sa doplnit dalsi argument pre odstupenie od zmluvy. Podla tarify je GoDSL Total datovo nemerany produkt:
2.2.3 c) Datovo a casovo neobmedzeny (nemerany) produkt – GoDSL Total. Ide o produkt, pri ktorom nie je uctovana cena za prenesene data. Maximalna rychlost je 1024/256 kbit/s.
Oni vsak meraju objem prenesenych dat a na zaklade toho aplikuju FUP. Takto teda porusuju zmluvu. Je to tam sice od zaciatku ale doteraz to bolo iba ako informacia resp. statisticke udaje. Tym ze zacali uplatnovat FUP na zaklade objemu prenesenych dat, zmenili de facto sluzbu na datovo meranu.

Je to iba hranie sa so slovickami ale to je aj pri tvrdeni o tom ci bola tato zmena podstatna alebo nie. Ich tvrdenie doteraz bolo ze sluzba ako je definovana v tarife nebola zmenena.

Zatial stale zapieraju, takze skusam dalej.

Návrat na "Debata o všetkom"