Existuje vobec idealny LCD monitor ?

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2147
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

Vidim, ze technoboy bude nejaky "eksper". Ano neviem si priznat, ze ... co vlastne? Ze CRT je mrtve, alebo co? Ale vsak co, aka hudba taky clovek. Radsej ukoncim posobenie v tejto "diskusii", nema to vyznam debatovat s clovekom, co mal doma urcite nejake 17" AOC, vestecku 75 Hz gulu, a potom presiel na nejake low-end LCD, ktore maze ako uhlie (ano mam s tym modelom osobne skusenosti) a je najvacsi sef medzi spoluziakmi.
Používateľov profilový obrázok
technoboy
Príspevky: 315
Dátum registrácie: Ne 21. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa technoboy »

idealne auto BMW
idealna kvapalina jednoznacne H2O

:lol:
CPU: Core 2 Duo E8400 @ 3,6Ghz CPU-FAN: Thermalright 120 Ultra eXtreme + Noctua S12 MB: ASUS P5B Deluxe GPU: MSI GeForce 8800GTS 512MB OC verzia RAM: 2x 2GB DDR2 A-DATA Vitesta 800Mhz CL4 HDD: Samsung F1 320GB 16MB Cache @ SILENTMAXX , 2x Samsung F1 500GB 16MB Cache @ SILENTMAXX , 1x Samsung F1 640GB 16MB Cache (external) SOUND: Creative SB Audigy 2 ZS TV: Pinnacle PCTV Stereo DVD-RW: Samsung S203N SATA, Samsung S203B SATA, Samsung S184M (external) ZDROJ: Enermax Liberty 620W (Cable-Managemant) CASE: ANTEC Nine Hundred CASE-FAN: 2x NOCTUA 12cm (600rpm)LCD: Samsung 193P
Používateľov profilový obrázok
technoboy
Príspevky: 315
Dátum registrácie: Ne 21. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa technoboy »

ak bol SAMSUNG 193P low-end LCD tak ti si ozaj v pohode :lol: :lol:

a k tym spoluziakom... no neviem kto z nas je nast-rocny :-)
CPU: Core 2 Duo E8400 @ 3,6Ghz CPU-FAN: Thermalright 120 Ultra eXtreme + Noctua S12 MB: ASUS P5B Deluxe GPU: MSI GeForce 8800GTS 512MB OC verzia RAM: 2x 2GB DDR2 A-DATA Vitesta 800Mhz CL4 HDD: Samsung F1 320GB 16MB Cache @ SILENTMAXX , 2x Samsung F1 500GB 16MB Cache @ SILENTMAXX , 1x Samsung F1 640GB 16MB Cache (external) SOUND: Creative SB Audigy 2 ZS TV: Pinnacle PCTV Stereo DVD-RW: Samsung S203N SATA, Samsung S203B SATA, Samsung S184M (external) ZDROJ: Enermax Liberty 620W (Cable-Managemant) CASE: ANTEC Nine Hundred CASE-FAN: 2x NOCTUA 12cm (600rpm)LCD: Samsung 193P
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

magoo napísal: EDIT: je vedecky dokazane(na ludoch co dlhe roky pracovali pri radaroch), ze crt nenici zrak :wink: samozrejme mozu ta oci stipat a boliet, ale na dioptriach by ti to nemalo pridat...
neviem ale ja som si az pred necelym mesiacom kupil LCD a dovtedy som 10 rokokov cumel do CRT monitora, priamo nevidis ziadne negativne vplyvy ale ja mam problemy so zaostrovanim a podobne, pri nejakej namahavejsej cinnosti ma rychlo rozbolia oci napr. opravovanie nejakeho maleho zariadenia, v dobe ked som nemal komp sa toto nestavalo
zoom napísal:Vidim, ze technoboy bude nejaky "eksper". Ano neviem si priznat, ze ... co vlastne? Ze CRT je mrtve, alebo co? Ale vsak co, aka hudba taky clovek. Radsej ukoncim posobenie v tejto "diskusii", nema to vyznam debatovat s clovekom, co mal doma urcite nejake 17" AOC, vestecku 75 Hz gulu, a potom presiel na nejake low-end LCD, ktore maze ako uhlie (ano mam s tym modelom osobne skusenosti) a je najvacsi sef medzi spoluziakmi.
Poviem ti tak CRT technologia sa bude vyuzivat uz len profesionalne, tam kde bude treba skutocne kvalitny obraz a este CRT budu pre tych ktori si nato potrpia, ale pre domacu alebo kanclerasku robotu vidim u LCD len plusy, este som nemal pocit ze odkedy mam LCD som o nieco prisiel ba naopak, som proste nadsenec LCD monitorov
A stym ze ludia kupuju low-end LCD sa nemozes rozculovat pretoze si kupia to co postacuje ich potrebam, nepotebujem mat doma nejaku 37" sony widescreen len preto aby som neposobil "low-end" niekde na internete.
Low-end je obchodna politikia, je to proste kategoria dostupna vsetkym aj tym ktori nemaju vela penazi alebo tym ktory by zbytocne priplacali za moznosti ktore nevyuziu. Nie vsetci co pouzivaju pocitace su ako ty. s beznymi low-end LCD monitormi mam dost skusenosti nato aby som prehlasil ze su svojim obrazom dostatocne kvalitne na hranie aj na beznu pracu ci filmy. Skutocne som na LCDckach nenasiel nic co by ich vyradilo z trhu a verim ze takych privrzencov CRT ako si ty bude viacej. :)

a ku teme: idealny LCD monitor neexistuje uz len z jednoducheho dovodu a tym je ten ze kazdy uzivatel obraz vnima trochu inak :)
Používateľov profilový obrázok
bruno75
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: So 06. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa bruno75 »

magoo napísal:.....ked silou mocou nechces TN, tak najlepsie vychadza ten Samsung 215TW
Este by som odporucill aj 214T co sice nie je wide ale rozlisenie 1600x1200 na uz celkom velkej ploche je parada. Inak oba maju S-PVA panel :)
Dnes som si prave priniesol na otestovanie domov 214T tak idem skusat tu krasnu plochu 1,9Mpix len este ci to utiahne moja dnes uz prehistoricka X800GTO :? Snad v 2D by problem nemal byt a hry hravam asi tak casto ako je prestupny rok :D
Case-Compucase 6A34 cooled by 2xNoctua NF-S12-1200; PSU-Seasonic S12-II-500W+; MoBo-GA EX38-DS4; CPU-INTEL E8400 cooled by Noctua NH-U12F; VGA-NVidia ASUS N9600GT; RAM-2x2GB A-DATA Extreme; HDD-Western Digital WD640AAKS; LCD-Samsung 214T (1600x1200)
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa master »

zoom : Zbytocne sa rozculujes. Ja ta osobne chapem, zdielam presne rovnaky nazor na LCD technologiu a osobne povazujem na nepochopitelne, ze masa dokazala tak rychlo akceptovat tak nskutocny downgrade v kvalite obrazu vymenou za akoze "stylovost".

S tvrdenim, ze LCD pri praci na PC nenamaha oci nesuhlasim, je to tiez len dalsi z vyplodov marketingovej masinerie, ktoremu bezni BFU samozrejme naletia - konieckoncov sugescia je silna zbran pri akomkolvek probleme. Doprial by som ludom 20-30 krat do hodiny cely den strpiet zmenu rozlisenia, po ktorej sa obraz na LCD rozkmita, blikne, preinterpoluje, ako-tak usadi, rozmaze ako uhlie a do minuty to iste, ale spat do povodneho rozlisenia. Zazil som uz asi 12 CRT monitorov, ale take nieco nehrozilo na CRT ani omylom ani u tych najshitnejsich modelov.
A nie, nemam LCD, mam 22" CRT EIZO (i ked by som rad ten widescreen CRT od Sony).

Navyse, LCD cloveka nuti pouzivat ho v tom rozliseni, ktore fyzicky ma vzhladom k tazkym interpolacnym defektom. 1600x1200 (alebo aj 1280x1024) na miniaturnej 19" obrazovke HODNE namaha oci, pokial clovek sedi za kompom 10-14 hodin denne. Ja mam desktop na svojej 22"ke nastaveny na 1152x864, obcas prepinam na 1280x960, ale to uz je vsetko tak male, ze to po 8 hodinach hodne z toho bolia oci. Ak mam vydrzat dlhsie, musi ist rozlisenie dole na ukor mensieho pohodlia z dovodu nizsieho rozlisenia.

Ak niekto tvrdi, ze skrolovanie obrazu pocas browsovania internetu na LCD nenamaha oci, tak mu gratulujem k uspesnej autosugescii. Ako dalsi krok by som doporucil stravit par rokov v Tibete v jednej z mnohych mnisskych skol, tam urcite tieto schopnosti vypilujete k dokonalosti.

LCD ako technologia zobrazovania na PC je obrovsky skok spat a kedze to ludstvo dokazalo akceptovat, je len logicke, ze dalsia masova technologia ktora nastupi po LCD, bude este shitnejsia, kedze je zjavne, ze ludom nizsia kvalita za podstatne vyssiu cenu nevadi. Buducnost zobrazovadiel je v spatnom pokroku !

Pripomina to prostredie z PC hry Normality (cca 10-12 rokov stara hra), kde prostrednictvom medii boli masy ludi demagogicky manipulovane, aby sa vnutorne stotoznili s ideologiou veducej strany.

Az na to, ze toto je real-life...

Spat k topicu - samozrejme, ze idealny LCD monitor existuje, je to akekolvek shitne LCD pod 30.000 SKK (aka otazka, taka odpoved).
Používateľov profilový obrázok
KikoKK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 878
Dátum registrácie: St 18. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Rosenheim (DE) / Nitra (SK)

Príspevok od používateľa KikoKK »

... est emi povedz naco 20-30 krat menis rozlisenie ???
NOVY KOMP DOMA BEZI AKO HODINKY - thx lok2 || CPU: C2Q Q8600 @ 3.2GHz|| ZALMAN VODNE CHLADENIE || MB: Gigabyte X38-DS4 || CASE: Chieftec CA-01B-B-SL-OP Mesh Big Black/Silver || PSU: Chill Inovation 510A || RAM: 4 x 2GB Kingston DDR2 1066MHz HyperX || GPU: Sapphire HD6850 1GB || zatial integrovany zvuk || Harman/Kardon CineQ || HDD: 320GB Hitachi @ SilentMax || DVD+/-RW Samsung SH-S203P || LCD: Samsung SyncMaster 225BW || KEY + MOUSE Logitech MX5000 BlueTooth Desktop || Joystick: Logitech Extreme 3d PRO || vrrm-vrrrm-volantos Logitech RacingWheel G25 || Spytaj sa ma kde kupujem moj HW ||
Používateľov profilový obrázok
miroh
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 476
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od používateľa miroh »

odkedy som presiel na lcd...ked pozeram u niekoho na crt mam z toho uz len neprijemny pocit....a vlastnit nejaky crt 21 a vissie.....30kg obludy a spotreba.....nemusim :lol:
Asus g751jy....
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

(nielen) pre technoboy-a doporucujem porovnanie lcd-plazma na pctuning, kde sa dozvie, ktory ma "rozpravkovy" obraz a ktory pouziva ziarivky.
suhlasim s miroh-om, mam 17" crt na 100Hz a myslel som, ze to je dostatocne stabilne. ale odkedy mam notebook, pri pohlade na crt vnimam urcity "neklud" obrazu. je pravda, ze lcd tiez blika, ale radovo v stovkach kHz a inym sposobom ako crt. farby nemozem porovnavat, lebo dane lcd je ultra low-end.
lcd je urcite krok vpred v ergonomii, v kvalite ako-kde, ale zazrak to nie je. ked sa to tak zoberie, je to v podstate len primitivny farebny filter so ziarivkou. uvidime, co predvedie OLED..
Používateľov profilový obrázok
bruno75
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: So 06. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa bruno75 »

Myslim, ze tato debata ohladom CRT vs. LCD nema zmysel, hlavne so zretelom, ze slusny novy CRT monitor sa uz prakticky neda kupit. Debata by sa skor mala uberat smerom, ktora terajsia technologia LCD panelov je ta spravna, pripadne nasledujuca technologia (LED, OLED...)
Case-Compucase 6A34 cooled by 2xNoctua NF-S12-1200; PSU-Seasonic S12-II-500W+; MoBo-GA EX38-DS4; CPU-INTEL E8400 cooled by Noctua NH-U12F; VGA-NVidia ASUS N9600GT; RAM-2x2GB A-DATA Extreme; HDD-Western Digital WD640AAKS; LCD-Samsung 214T (1600x1200)
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

master napísal:zoom : Zbytocne sa rozculujes. Ja ta osobne chapem, zdielam presne rovnaky nazor na LCD technologiu a osobne povazujem na nepochopitelne, ze masa dokazala tak rychlo akceptovat tak nskutocny downgrade v kvalite obrazu vymenou za akoze "stylovost".

S tvrdenim, ze LCD pri praci na PC nenamaha oci nesuhlasim, je to tiez len dalsi z vyplodov marketingovej masinerie, ktoremu bezni BFU samozrejme naletia - konieckoncov sugescia je silna zbran pri akomkolvek probleme. Doprial by som ludom 20-30 krat do hodiny cely den strpiet zmenu rozlisenia, po ktorej sa obraz na LCD rozkmita, blikne, preinterpoluje, ako-tak usadi, rozmaze ako uhlie a do minuty to iste, ale spat do povodneho rozlisenia. Zazil som uz asi 12 CRT monitorov, ale take nieco nehrozilo na CRT ani omylom ani u tych najshitnejsich modelov.
A nie, nemam LCD, mam 22" CRT EIZO (i ked by som rad ten widescreen CRT od Sony).

Navyse, LCD cloveka nuti pouzivat ho v tom rozliseni, ktore fyzicky ma vzhladom k tazkym interpolacnym defektom. 1600x1200 (alebo aj 1280x1024) na miniaturnej 19" obrazovke HODNE namaha oci, pokial clovek sedi za kompom 10-14 hodin denne. Ja mam desktop na svojej 22"ke nastaveny na 1152x864, obcas prepinam na 1280x960, ale to uz je vsetko tak male, ze to po 8 hodinach hodne z toho bolia oci. Ak mam vydrzat dlhsie, musi ist rozlisenie dole na ukor mensieho pohodlia z dovodu nizsieho rozlisenia.

Ak niekto tvrdi, ze skrolovanie obrazu pocas browsovania internetu na LCD nenamaha oci, tak mu gratulujem k uspesnej autosugescii. Ako dalsi krok by som doporucil stravit par rokov v Tibete v jednej z mnohych mnisskych skol, tam urcite tieto schopnosti vypilujete k dokonalosti.

LCD ako technologia zobrazovania na PC je obrovsky skok spat a kedze to ludstvo dokazalo akceptovat, je len logicke, ze dalsia masova technologia ktora nastupi po LCD, bude este shitnejsia, kedze je zjavne, ze ludom nizsia kvalita za podstatne vyssiu cenu nevadi. Buducnost zobrazovadiel je v spatnom pokroku !

Pripomina to prostredie z PC hry Normality (cca 10-12 rokov stara hra), kde prostrednictvom medii boli masy ludi demagogicky manipulovane, aby sa vnutorne stotoznili s ideologiou veducej strany.

Az na to, ze toto je real-life...

Spat k topicu - samozrejme, ze idealny LCD monitor existuje, je to akekolvek shitne LCD pod 30.000 SKK (aka otazka, taka odpoved).
neviem ako ty ale by som na tvojom mieste pochopil ze LCD je tenky monitor a to sa odrazilo na kvalite obrazu
proste LCD monitor je kopa polarizacnych filtrov a tak nemozes cakat realny obraz samozrejme vela ludi dnes mysli viac na ergonomiu co mu ty hovoris stylovost ako na vykon takze je pochopitelne ze LCD monitory sa uchytili, akoze tiez by sa mi pacilo mat 22" crt monitor, samozrejme neviem si predstavit ako by mi vosiel na stol a tie ucty za elektrinu by sa riadne zvysili, ovsem LCD monitory maju vseobecny vyznam napr. na recepciach, informacnych pracoviskach a kancelariach, nie vsade je kvalita obrazu naozaj potrebna, velmi malo ludi vie co to je kvalitny obraz
ale inak s tebou suhlasim akurat este to stym rozlisenim som tiez kus nepochopil, ja menim rozlisenie mozno tak maximalne 5x za den

mal som 10 rokov CRT a az teraz som si kupil LCD a akurat som otolko ukrateny ze mozem hry hrat len na 75FPS inak mi na LCDcku nevadi ze vie zobrazit len 8bitovu hlbku alebo ma papierovu odozvu 8ms pricom v skutocnosti ma 20 :lol:
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa master »

neviem ako ty ale by som na tvojom mieste pochopil ze LCD je tenky monitor a to sa odrazilo na kvalite obrazu
proste LCD monitor je kopa polarizacnych filtrov a tak nemozes cakat realny obraz
No ved ja som nikdy ziaden zazrak od LCD ani necakal, ale tak tazky kvalitativny downgrade zase tiez nie, ale to som uz vysvetloval hore.
a tie ucty za elektrinu by sa riadne zvysili
Zvysili ? Ty si azda pred 10 rokmi zacinal na LCD a az potom presiel na CRT ? Takze kvoli monitoru sa ti tazko moze zvysit spotreba, ked ta je pri CRT viacmenej totozna bez ohladu na uhlopriecku (minimalne ta udavana - 150W).
Inak, spotreba CRT je kruta, to neberiem - 150W je palka, ale to aj vzdy bola, cize to nie je velmi padny argument. Spotreba realne klesne az masovou adaptaciou OLED a LCoS panelov, ktore maju uz teraz cca tretinovu spotrebu energie oproti LCD - co je samozrejme velmi slusna hodnota. Ale to este par rokov potrva.
akurat este to stym rozlisenim som tiez kus nepochopil, ja menim rozlisenie mozno tak maximalne 5x za den
K tym rozliseniam - potrebujem ich prepinat kvoli tomu, ze ked oddebugovavam aplikaciu a ta bezi vo fullscreene a bug sa prejavuje obvykle len vo fullscreene a tam sa kodit neda, musim sa prepnut do windowed modu a cele to dokola.
akoze tiez by sa mi pacilo mat 22" crt monitor, samozrejme neviem si predstavit ako by mi vosiel na stol
To je taky strasny problem posunut stol 10-15 cm od steny ? Preboha ved sa bavime o niecom, do coho clovek cumi cely den, takmer cely zivot. Nestoji to azda za to, aby kvoli tomu clovek trocha preskupil nabytok ? Ten sa beztak z casu na cas preskupuje kvoli blbostiam typu malovanie, tak preco nie kvoli tomu, ze za tym clovek stravi stvrtinu zivota ?
To je ako ked moji kolegovia nevedeli pochopit, ze som si sam z vlastneho vrecka kupoval grafiku a RAMku do stroja v predoslej robote, kedze zamestnavatel to nechcel. Oni sa radsej rozculuju, dvihaju si adrenalin, kedze im to tam swapuje jak svina a ked nad nimi fuci sef, ze kedy to uz toho powerpointu vyjde, tak cumia na ikonku HDD 2 minuty, v tom case ma kazdy krvny tlak odhadom 180/120.
Kazdy si proste musi uvedomit, ze vzhladom na to, kolko casu za tym stravi, aj ustupky musia byt adekvatne. Preto nevnimam reorganizaciu nabytku v miestnosti kvoli vacsiemu monitoru ako zavazny problem, ale skor ako vyhovorku na margo CRT vs LCD.
inak mi na LCDcku nevadi ze vie zobrazit len 8bitovu hlbku
Prave dnes som v robote riesil nejake farebne prechody na suvislej ploche a uvedomil si, ako by to vyzeralo na klasickom LCDcku - skratka nebol by to realny prechod ale bolo by to zrnite.
Zase beriem, ze tento problem nema 99.5% uzivatelov, to je jasne.
a akurat som otolko ukrateny ze mozem hry hrat len na 75FPS
Chvalabohu, cochvila budu masovo dostupne 120Hz LCD modely, co pouzitelnost trocha zlepsi, i ked ta bezna odozva bude stale v rozsahu 5-15 ms, ale vo viacerych situaciach tych 120 HZ pomoze. Mne teda urcite.

Ja inak stale snivam o tom, ze si raz kupim 24" widescreen CRT od Sony, ktore svojho casu stalo 80k bez DPH vo velkosklade.
Par ich sice na eBayi je, len ta cena dopravy...
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

Sorry mozno som to s tymi uctami za elektrinu trochu prehnal ale myslim ze napr. take internetove kaviarne, skoly alebo pracoviska s velkym mnozstvom pocitacov kde maju CRT monitory tak urcite ovela viac zaplatia za elektrinu akokeby mali LCD monitory. Samozrejme mozes argumentovat aj tym ze CRT monitor ma riadenu spotrebu to je vsak viac-menej zbytocne kedze na pocitaci sa najviac vyskytuje biela farba a vtedy bezia na plne pecky vsetky 3 katody. Preto aj tu LCD vyhravaju. Ich rozmery nahravaju taktiez na miestach kde nie je priestor, daju sa lahko namontovat na stenu a dalsie vyhody, skratka LCD je kvantita a CRT kvalita akurat taky rozdiel medzi nimi je. O cenach sa tiez nemusime bavit specialne pretoze LCD sa zlozito vyrabaju kedze ich obraz je napevno tvoreny mriezkou. Preto si myslim ze najviac uzivatelov pocitacov na svete mysli kvantitativne nie kvalitativne a tak sa LCD monitory rychlo uchytili. Skratka vsetko ma svoje pre a proti, LCD je male a zere malo a ma slaby obraz, CRT zere vela a je to velka bedna a ma kvalitny obraz. Ozaj si nemysli ze je idealne vsetko riesit CRT monitormi. Resp. az v poslednych rokoch sa to deje ze nastupuju LCD inak vsade boli CRT koli tomu ze LCD boli az prilis drahe aspon na slovenske pomery. Skratka si myslim ze CRT monitory "for home of office use" koncia. a CRT sa budu vyrabat len pre vysoko specializovane ucely.

ad nabytok: ano mas pravdu urobit sa to oplati bohuzial v mojom pripade nie kedze mam malu izbu v ktorej bohuzial musim chovat zvieratko zvane moj brat a matka proti CRT protestuje, pred par dnami som si kupil este druhy LCD monitor, a svoj stary CRT som bol donuteny predat, chcel som si ho nechat aby som mal naraz dve technologie a podla potreby ich vyuzival bohuzial nedalo sa. Az budem byvat vo svojom ver ze nepohrdnem nejakym velkym CRTckom ktore si dam do stredu stola ktory bude vyhovovat plne mojim potrebam a nebudem nutneny respektovat inych.
Samozrejme niesom koli tomu nestastny, konkretne mne LCD bohate postacuje a dobre viem o ich principoch, fungovani a vobec jaky obraz cp. A vobec sa nepovazujem za samovraha len preto ze pouzivam LCD monitor ked kvalitu CRTcka nepotrebujem ,na pocitaci hrajem hry a obcas nejaku kancelarsku robotu, nic suvisiace s grafikou alebo pracou vyzadujucou perfektny obraz CRT monitoru.
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa master »

Sorry mozno som to s tymi uctami za elektrinu trochu prehnal ale myslim ze napr. take internetove kaviarne, skoly alebo pracoviska s velkym mnozstvom pocitacov
Isteze net cafes usetria na elektrine a mieste, ale to je extremny priklad, lebo tu hovorime o to, ze to adoptovali masy a teda aj doma, nie len v praci, kde o tom rozhodli ine dovody.
Sam som bol pred par rokmi svedkom nakupneho rozhodnutia, kde starsina rozhodol, ze ked tie LCDcka boli take drahe pred 3 rokmi a teraz klesli na cene, takze je to vyhodna kupa a musia byt teda kvalitnejsie ako CRT !
Preto si myslim ze najviac uzivatelov pocitacov na svete mysli kvantitativne nie kvalitativne a tak sa LCD monitory rychlo uchytili.
No ved hej, ale vidim, ze tiez nie si presvedceny o tom, ze to bola spravna volba. Nuz, hlas ludu, hlas bozi...
Skratka si myslim ze CRT monitory "for home of office use" koncia
Tak. Nech ziju 17" LCD s rozlisenim 1280x1024, idealne posunute 70 cm od oci. Videl som uz take pracovisko, a ludia ich musia mat tak daleko, lebo aj nabytok bol tak genitalne navrhnuty. Zasahy do PC robit nemozu, cize ani blbe rozlisenie si nezmenia, inak budu oznaceni za hackerov a riskuju ze pridu o pracu (doslova), kedze kazdy zasah do configu je mozny len cez admina a musi byt pekelne dobre odovodneny. Ti ludia budu mat vazne problemy so zrakom coskoro, a vacsina ani nebude tusit ze preco.
Holt ergonomia...
ad nabytok: ano mas pravdu urobit sa to oplati bohuzial v mojom pripade nie kedze mam malu izbu
Cize ergonomia je potom uplne scestny argument, kedze aj 21"ka sa vojde na bezne hlboky stol (tusim je to 60 cm, ale nemam tu meter, takze to nezmeriam) spolu s klavesnicou.
Pokial sa to tak u teba nevojde, znamena to, ze stol ma hlbku cca tak 40 cm (zeby jeden z tych "ergonomickych" stolov, kde nemas kde ani len mys polozit?), cize ani nohy nenatiahnes rovno pred seba v 45 st.uhle, cize efekt ergonomie (o ktorom tiez mozno s uspechom pochybovat - zazil som ludi, ktori sa dlhe roky v predoslej robote stazovali, ze ich z CRT bolia oci, dokym som neprisiel k ich kompu a nevidel, ze bezia na 60 Hz - aj niekolko rokov !!!), ktory si ziskal kupu LCD si totalne deklasoval tym, ze si za cely cas co pri kompe sedis, nenatiahnes nohy. Nech mi nikto nehovori, ze je mozne sediet cely den za kompom bez toho, aby si sa natiahol. Ja mam 191 cm, cize je to mozno u mna trocha vypuklejsie, ale technicky bez toho nedokazem sediet ani 2 hodiny, nieto cely den - to proste fyzicky nevydrzis - to uz pohodlnejsie je 8 hodin makat na stavbe - doslova.

Samozrejme niesom koli tomu nestastny, konkretne mne LCD bohate postacuje
No vidis, len dobre pre teba. Gratulujem, ja nie som spokojny ani so svojim Eizom (i ked svojho casu stalo cez 40k). Hadam budem, az sa mi do tlap dostane to 24" widescreen sony CRT.

Ak nie, tak coskoro (tusim uz do 8 rokov) sa ma komercne presadit nastupca OLED/LCoS, ktore by mali odstranit neduhy LCDciek a OLEDov.
A tu prichadza kardinalna otazka - budu ludia ochotni skutocne upgradnut na kvalitnejsie zobrazovadlo, ked budu mat marketingove oddelenia tychto firiem k dispozicii historicke data o uspesnom downgrade na LCDcka ? Asi tazko, preto sa obavam, ze zostane len vo sfere prototypov, max. to pojde na mobily.
Najpravdepodobnejsie uz bude v tej dobe aktualny nejaky low-cost nastupca LCDciek, ktory sice bude mat shitnejsi obraz ako LCD, ale kedze bude spociatku stat 20.000 USD, tak postupom casu a tzv. domino-efektom sa prepracuje k masam, lebo pre nich bude "cool" a mozno tam bude ako vychytavka "nulovy ram" alebo nieco podobne stupidne a nevyuzitelne (pre 99.9% userov).


Aj keby sa to nejakym nepochopitelnym zazrakom ujal dostojny nastupca LCDciek, na co budem dovtedy slapat ja ? Moje Eizo chcipne tak max. do 2-3 rokov, ked vobec este tolko vydrzi a o 3 roky bude vacsina 22"iek starej ery vypalena alebo za zenitom (blikajuce rohy, nerovnomerne farby, rozpity dot-pitch, neopravitelna geometria atd.). To mi uz asi zostane len spoliehat sa na stastie, ze niekomu v pivnici sluzil ako plesnove centrum niekolko rokov, co nebol pouzivany, a pri upratovani on zakopne a hodi inzerat na net.
Nemas nejake napady ?
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

Verim ti, ze pride tazka doba pokial budes chciet nejake CRT, no ja som mal CRT 10 rokov, ten jeden a mal stale perfektny obraz aj po tych 10tich rokoch, potom som bol nuteny ho predat a verim ze dotycnemu manikovi ktory ho teraz ma bude este dlho sluzit. Aj ked som sa stretol aj s 2-3 rocnymi CRT monitormi ktore mali uplne znicenu obrazovku. Pretoze to boli monitory z kancelarskych priestorov a internet cafe, kde nezodpovedni ludia nastavovali jas a kontrast na maximum a kukali do windowsu niekolko rokov, disablovat setrice bol tiez asi bomba napad nejakeho naslovo vzateho "odbornika" a nervozni hraci ktory tie monitory doslova "bili". Takze stav CRT monitora velmi zavisi od uzivatela, tak isto aspon na low-end CRTckach som si na skoro kazdom vsimol ako sa meni velkost obrazu ked mam ciernu plochu a zapnem internetovy prehliadac ktory je biely tak sa obraz roztiahne. Na mojom sa to nikdy nestalo ani po 10tich rokoch a to bol tusim nejaky no-name shit.

A dalej: Proste sa musis zmierit s tym ze LCD monitory su trend ktory nezastavis.

Ad nabytok: Tu mas fotku mojho pracoviska
Obrázok
A tu je fotka este celkom dobreho fleku pred tym nez som dal prerobit byt a bola tu moznost posunut ho od steny a na fotke je aj spominany monitor.
Obrázok[/url]

A inak ake napadady by som mal mat?

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"