226BW reklamacia- bieda a vadne pixle

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa newmi »

no inak v tom pdf co ste tu nan dali link sa spomina presne to o com som pisal:

From the 1st January 2005 the below models are applied to Zero Bright Pixel warranty
* SyncMaster 172X, 173P, 193P Red, 193P Black, 193P Silver


a myslim, ze to pdf je starsieho data a urcite to plati pre vsetky nove lcd monitory

edit: hmm tak neviem ci pre vsetky, som hladal na nete ale je to take divne ale aspon nieco som nasiel:

Kód: Vybrať všetko

Is There Any Way To Fix A Defective Pixel?

If your LCD screen has a stuck or dead pixel, it's usually because the liquid in the liquid crystal display (TFT LCD) has not covered that pixel fully. Try the following steps to spread the liquid and unstick the pixel: 

   1. Turn your computer on, but leave your monitor off.
   2. Using a soft cloth, gently apply pressure to the area where the stuck pixel is. Do not apply pressure anywhere else, as this may make more stuck pixels.
   3. While applying pressure to the stuck pixel, turn on your monitor.
   4. Remove the pressure. In most cases, the stuck pixel will now work correctly.
skus, mozno to pomoze a inak tu je aj linka

<a href="http://www.samsung.com/us/support/faqs/ ... =R">FAQ</a>
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa scarinko »

no myslim ze by reklamaciu uznat mali.

1.vada spojene subpixely ktore svietia na zeleno
2.zle podsvietenie (nevyhovuje norme)
3.bzucanie (sakra co ma co bzucat monitor)

hh s agemom som si uzil ked som reklamoval moj 19" samsung
oni sa neriadia podla zakonu ktory urcuje 30dnovu lehotu
my vymienali monitor kus za kus a trvalo to 2 slovom dva mesiace
Používateľov profilový obrázok
technoboy
Príspevky: 315
Dátum registrácie: Ne 21. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa technoboy »

ked kupujete v AGEME tak sa necudujte... resp. riesit tam reklamacie = :bash:
CPU: Core 2 Duo E8400 @ 3,6Ghz CPU-FAN: Thermalright 120 Ultra eXtreme + Noctua S12 MB: ASUS P5B Deluxe GPU: MSI GeForce 8800GTS 512MB OC verzia RAM: 2x 2GB DDR2 A-DATA Vitesta 800Mhz CL4 HDD: Samsung F1 320GB 16MB Cache @ SILENTMAXX , 2x Samsung F1 500GB 16MB Cache @ SILENTMAXX , 1x Samsung F1 640GB 16MB Cache (external) SOUND: Creative SB Audigy 2 ZS TV: Pinnacle PCTV Stereo DVD-RW: Samsung S203N SATA, Samsung S203B SATA, Samsung S184M (external) ZDROJ: Enermax Liberty 620W (Cable-Managemant) CASE: ANTEC Nine Hundred CASE-FAN: 2x NOCTUA 12cm (600rpm)LCD: Samsung 193P
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa scarinko »

no preto tam uz nenakupujem
radsej u kika
rovnake a dokonca niekedy aj lepsie ceny a ten servis panecku
dovoz domov :D
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

scarinko napísal:no preto tam uz nenakupujem
radsej u kika
rovnake a dokonca niekedy aj lepsie ceny a ten servis panecku
dovoz domov :D
jj toto je pravda, pohodlnost nadovsetko
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
toxicator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Ne 25. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Ilava

Príspevok od používateľa toxicator »

ludia s tou reklamaciou teraz asi tazko pochodim kedze vadne pixle sami od seba zmizli...nevie to niekdo vysvetlit?
piskanie je tiez prec odkedy som zapojil dvi a zle podsvietenie a horsiu odozvu(na 2 ms sa mi to nezda) ma na svedomi asi ten chi mej -proste neSamsungovy panel
kde je presne uvedena norma ake ma byt podsvietenie...,ved oni mi negarantovali podsvietenie ako v recenziach, nemalo by to tak byt a je to od nich svinske, ze to pustia na trh, ale pokial na nich s reklamaciou nedosiahnem, tak im je jedno ci som spokojny alebo sklamany :E

este sem hodim problem co by sa mozno dal nejako riesit:

pri prehravani videa sa deju neprijemne veci -na obrazovke ostavaju smuhy po nejakom objekte(ked zmeni polohu) napr. takto je to s rukou ktorou clovek spravi oblukovity pohyb a mne tam pekne krasne ostane smuha az pokial nepreskoci na iny zaber... nainstaloval som vsetky mozne kodeky, ale nic

inak okrem problemov s monitorom mam problemov este habadej inych s grafikou, zvukom, doskou, takze som mal asi stastnu ruku pri vybere, no, v zivote nic nie je dokonale, ale co sa mne podarilo... scool: :bravo:
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- vadne pixeli (jedneho typu) mozu zami od seba zmiznut (obnovy sa kontakt v displeji (njiekedy pomoze zatlacenie prstom.....)
- k tym ostatnim zalezitostiam (smuhy, nerovnomerne podsvietenie) to je vlastne normalna vlastnost LCD v malej miere to robie vsetky.

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
NorbiWRC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 25. Feb, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa NorbiWRC »

Nechcel som zakladat novu temu, ale mam nejaky podobny problem. Mam asi 2 tyzdne samsung 223BW, a vznikli mi 2 vadne pixely, obidva svietia na zeleno, jeden velmi intenzivne, druhy skoro vobec nevidno.

Skusal som uz softwarovo riesit, ale nepodarilo sa, aj manualne, to tiez nepomohlo. Reklamovat to nemozem, kedze by som mal mat min 10 takychto (type 3) chybnych pixelov. Vyrobit dalsie je asi tiez riziko, takze neviem ako to mam spravit.

Dalej sa mi objavuju hlavne na velmi svetlych pozadiach take tmavsie pixely, ale staci prebehnut prstom a su prec.

V autorizovanom servise ma odmietli, ale nechcem to nechat tak, lebo mi to vadi, hlavne ten jeden zeleny, co svieti dost silno.

Ako by ste postupovali ?
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa zwARO »

NorbiWRC napísal:Dalej sa mi objavuju hlavne na velmi svetlych pozadiach take tmavsie pixely, ale staci prebehnut prstom a su prec.
OT: to akoze len tak si behas prstom po monitore? skrabance ti asi nic nehovoria...

a k T : no asi sa neda s tym nic robit...ked ti aj v servise povedali ze to neni na reklamaciu...mas to pripojene cez DVI aebo D-sub?
ak cez D-sub tak skus ci ti to to iste bude robit aj cez DVI...
Tie pixle skus poriesit podla toho navodu co pastol hore NEWMI.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

co robis, clovek? chces druhy kus? takto:

maminke v kuchyni cmajzni piezoelektricky zapalovac na sporak a pod ho prebehnut po konektore. Nikto v zivote nezisti preco sa ten monitor pojebabral.
Používateľov profilový obrázok
NorbiWRC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 25. Feb, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa NorbiWRC »

mam to pripojene cez DVI. ten jeden zeleny je svinsky, vo filmoch to vadi, lebo hlavne na tmavej ploche ho vidno, druhy som len tak zbadal nahodne, ten by mi ani vobec nevadil.

vyskusal som uz vsetky metody na ozivenie takychto pixelov, ale ani jeden nefungoval.


tiez nechapem, ako to mozu brat na jednu vahu, lebo mam 2 vadne pixely, a jeden svieti jak svina, druhy skoro vobec.

to kajfun : heh, neviem ci je to dobry napad, skor by som chcel nejake vadne pixely umelo vyrobit ked uz nic ine!
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

tym piezoelektrakom vyrobis 1680x1050x3 = skoro 5.3 miliona vadnych pixelov... vsetky budu tmave :)
Používateľov profilový obrázok
NorbiWRC
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 100
Dátum registrácie: Ne 25. Feb, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa NorbiWRC »

iny sposob, ktorym by som si bol aj ja isty ? :)
Používateľov profilový obrázok
technoboy
Príspevky: 315
Dátum registrácie: Ne 21. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa technoboy »

S tym zlym podsvietenim to musim potrvdit kupoval som Sasmung 226BW a hruza... grcam s toho ! Otrasne podvietenie na hornom a pravom okraji... je to SHIT TN-panel ! asi tolko k teme.

Po zapojeni mojho milacika 193P+ sa neviem vynadivat krasny cisty obraz rovnomerne podvieteny :)

Zhrniem to TN panel uz nikdy ale nikdy nekupim... :!:
CPU: Core 2 Duo E8400 @ 3,6Ghz CPU-FAN: Thermalright 120 Ultra eXtreme + Noctua S12 MB: ASUS P5B Deluxe GPU: MSI GeForce 8800GTS 512MB OC verzia RAM: 2x 2GB DDR2 A-DATA Vitesta 800Mhz CL4 HDD: Samsung F1 320GB 16MB Cache @ SILENTMAXX , 2x Samsung F1 500GB 16MB Cache @ SILENTMAXX , 1x Samsung F1 640GB 16MB Cache (external) SOUND: Creative SB Audigy 2 ZS TV: Pinnacle PCTV Stereo DVD-RW: Samsung S203N SATA, Samsung S203B SATA, Samsung S184M (external) ZDROJ: Enermax Liberty 620W (Cable-Managemant) CASE: ANTEC Nine Hundred CASE-FAN: 2x NOCTUA 12cm (600rpm)LCD: Samsung 193P
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

... ale ked to ja hovorim dokola a dokola ze "co cakas od najlacnejsieho panelu na svete = TN technologie", tak na mna vsetci kukaju ze ci mi nahodou neyebe trosicku.

Zdoraznujem, ze s TN monitormi moze byt spokojny iba ten, kto v zivote nevidel normalny PVA/MVA/cokolvek ine ako TN. Ked mas ten monitor u kamarata na stole, tak ho nemas s cim porovnat. Keby si vedla seba postavil akykolvek TN monitor a tu istu znacku ale iny model s aktivnym panelom, tak sa chytis za hlavu ze ako niekto moze nieco take vyrabat.

A pre vsetkych odporcov vyjadreneho ktori kukaju do monitora [lebo musia] z idealne kolmeho 90 stupnoveho uhla : skuste si trosicku nahnut ten monitor, uplne najhorsie vyhnut dohora a potom znovu za mnou pridte, ok?

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"