Zlomeny kabel od CRT

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Metiu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1008
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Prešov (17)

Príspevok od používateľa Metiu »

Sheep221 napísal:
Metiu napísal:Mas netieneny kabel.. to iste sledujem na servri , ktory ma monitor prepojeny s grafikou non-origo kablom (potrebujem aby mi to zobrazilo prikazovy riadok , tot sijo) .. neviem ci by to fungovalo ,ale skus kabel obalit alobalom a spojit s kostrou .. :lol: netusim ci to pomoze , no mohlo by..
kazdopadne ti tam chyba to co spominal surrender .. odrusovaci prvok.

najlepsie bude ,ak zajdes do nejakeho pc shopu a vypytas si akykolvek kabel od crt (pytaj nejaky stary , z nejakeho pokazeneho monitora) , alebo skus spalovnu nebezpecneho odpadu , tam toho maju na tony..
ale naco by si spajal kabel s kostrou ked on je uzemneny...
mal som na mysli tienenie..
Vigor napísal: ...neviem naco by som chodil do dalsich shopov, ked jeden toroid doma mam z toho stareho kabla a kebyze zozeniem dalsi kabel tak zas to mozem vsetko odznova letovat...
... rozmyslam ze ten toroid zo stareho kabla rozrezem a znova zlepim na novom kabli...
No vidis .. tak sup sup do roboty
NB : Fujitsu-Siemens D9500 C2D T5250 3GB 120GB X3100 15.4" @ Xubuntu
Other :
LG KU990 Viewty , Sandisk SANSA CLIP@Porta pro
Sien † slavy : 462 - Duron 800@1100@2v (spitfire) ; Athlon 1200@1864@2.3v (thunderbird) ; #1 Abit NF-7 rev. 2.0 CPU Vmod ~2.4v
Now : 462 - Duron 750@967@2.25v (spitfire) ; Duron 950@1457@2.33v (spitfire) ; Duron 1100@1470@2.21v (morgan) ; A1333 (thunderbird) ; A XP 1500+ 1333@1488@1.8v (palomino) ; EPOX 8K3A CPU Vmod ~2.33v ; #2 Abit NF7 rev.2.0 Vmod ~2.4v
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vigor »

mno tak som to rozrezal, trocha sa mi to rozpadlo ale som to polepil zas spet a zatial som tie dva kusky toroidu provizorne zlepil dokopy na tom kabli lepiacou paskov..

...vysledok: tienovanie je este silnejsie, uz to robi snad 3 tiene :(

//EDIT: takze som zistil ze toroidom to vobec nebolo, prave som trocha ohol tu cast ktoru som pajkoval a zas naskocil iba jeden tien...
- po odizolovani som zistil:
- stary kabel ma viac tych drotikov tienenia a ten novy ich ma fakt len par, mno ked ich spojim tak mam len 1 tien a ked ich rozpojim tak mam zrazu viac tienov
- ale stav bez jedineho tiena sa mi nepodarilo docielit
Vigor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Ut 22. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vigor »

nikoho teda nenapada ako by sa to dalo este odrusit? je to teda asi tym rusenim, mno toroid nemal nato ziadny efekt a skusil som ten kabel obalit alobalom a nic...

...samozrejme ze zvazujem aj zohnat zas iny kabel, ale ked som si uz s tym dal tolko namahy, ci by ste nevedeli ako odrusit tento...
Používateľov profilový obrázok
Sheep221
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 109
Dátum registrácie: St 30. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Sheep221 »

Vigor napísal:nikoho teda nenapada ako by sa to dalo este odrusit? je to teda asi tym rusenim, mno toroid nemal nato ziadny efekt a skusil som ten kabel obalit alobalom a nic...

...samozrejme ze zvazujem aj zohnat zas iny kabel, ale ked som si uz s tym dal tolko namahy, ci by ste nevedeli ako odrusit tento...
skus si cez OSD vyladit jas a kontrast, popripade farby...a urcite ak to nezmizne tak to aspon nebude tak viditelne...

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"